Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2023., 07:50   #5881
Quote:
fashfit kaže: Pogledaj post
poslušali smo vas i nismo vračali pelenu, nosi samu noćnu koja je već 3 noći za redom suha. Piškanje mu pobjegne i još ne traži sam, ali duže zadržava, zna i po dva sata proći između piškanja. Kada ga ja pitam uvijek ide piškiti i to obavi, nadam se da će uskoro i sam na vrijeme javiti. Kakanje nam dobro ide, kaže da ga boli trbuh ili guza i pitamo jel idemo kakati i obavi lijepo. Bude sretan kad obavi.
Odlicno. To je to.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2023., 15:49   #5882
Spremamo se za odvikavanje od pelena. Imate li preporuku gdje potražiti gaće za sitniju curicu? H&M, C&A i Pepco imaju najmanji broj 92 koji joj je prevelik. U obzir dolaze fizički dućani u Zagrebu i sve online. Hvala!

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
cokoladoljubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2023., 16:10   #5883
Svojoj kćeri kupujem isključivo Next, oni imaju 86-92.
Kvalitetne su, prve je nosila 2 godine
https://www.nextdirect.com/hr/en/sty.../A33430#A33430
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2023., 20:55   #5884
Quote:
cokoladoljubac kaže: Pogledaj post
Spremamo se za odvikavanje od pelena. Imate li preporuku gdje potražiti gaće za sitniju curicu? H&M, C&A i Pepco imaju najmanji broj 92 koji joj je prevelik. U obzir dolaze fizički dućani u Zagrebu i sve online. Hvala!

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Sinsay ima od 86/92 i stvarno su minijaturne. Moj malac je sitan i sad s 3.5 godine još nosi 92 iz C&A, a te iz Sinsaya su mu i s dvije godine jedva išle preko guze.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 13:21   #5885
ne mogu dijete od odviknuti od pelena

Pozdrav, imam curicu od uskoro 4 godine, i nikako je ne mogu odviknuti od pelena. Inače ima dijagnoze vur, epi i kašnjenje u govoru i motorici. Pokušavam već tjedan dana bez ikak ih rezultata osim popišanih tepiha i namještaja. Stalno hodam za njom, posjedam na kahlice i wc skoljku, objašnjavam da se ne piski u gaćice, pokazujem gdje treba. Nema pelene, obučem gaćice i pazim i objašnjavam, ali ništa. Danas nakon valjda petog puga kako se popiskila po kući pukla sam i izvikala se na nju, onda sam se rasplakala od jada i tuge. U vrtiću me forsiraju da se pelene maknu, a ja.zbog njezinog stanja imam osjećaj da se.ona pelema neće riješiti do kraja života.
Naprosto ne uspijevamo nikako
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2023., 13:40   #5886
Quote:
Shepica kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam curicu od uskoro 4 godine, i nikako je ne mogu odviknuti od pelena. Inače ima dijagnoze vur, epi i kašnjenje u govoru i motorici. Pokušavam već tjedan dana bez ikak ih rezultata osim popišanih tepiha i namještaja. Stalno hodam za njom, posjedam na kahlice i wc skoljku, objašnjavam da se ne piski u gaćice, pokazujem gdje treba. Nema pelene, obučem gaćice i pazim i objašnjavam, ali ništa. Danas nakon valjda petog puga kako se popiskila po kući pukla sam i izvikala se na nju, onda sam se rasplakala od jada i tuge. U vrtiću me forsiraju da se pelene maknu, a ja.zbog njezinog stanja imam osjećaj da se.ona pelema neće riješiti do kraja života.
Naprosto ne uspijevamo nikako
Shepica, a kako je djevojčica kognitivno, jeste bili ikako na procjeni kod psihologa?
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2023., 17:02   #5887
Je li to prvi pokušaj odvikavanja? Ako je tako tjedan dana je ništa, iako su joj skoro 4g, pošto zaostaje vjerojatno je na dosta nižoj razini razvojno, a u tom slučaju kad se skida djecu od 2-3 g pomalo "nasilu" bez njihove inicaijative i vlastite želje to znači tjednima, pa i mjesecima doslovno ići za njima s tutom, ili ih trčeći nositi na nastavak, pratiti pažljivo znakove kad se hvataju za međunožje, cupkaju, stišću noge, kad se skrivaju ili nešto takvo za kakanje... Treba puuuno strpljenja i ustrajnosti da bi ih se "istreniralo" i "naučilo" trpiti i obavljati nuždu u wc-u ako nisu mentalno i razvojno sazreli i osvijestili proces pa se u tom slučaju "sami" skinu i jednostavno počnu trčati na tutu ili nastavak i vikati da moraju piškiti/kakiti.
Nije pametno pitati moraš li ići, jer njima će većinom odgovor biti ne moram, neću, što zbog toga jer je neću najdraža rijeć, što zbog toga što vjerojatno ni ne razumiju što ih pitamo. Nekad im i nekoliko mjeseci nakon što skinu pelene nije skroz jasno i prepoznatljivo što je piškenje, što kakanje i što su točno napravili/kako se imenuje, pa krivo kažu. Sve je to normalno i dio procesa.

Pokušajte se smiriti, napuniti baterije i bez obzira na tete nemojte raditi preveliki pritisak, jer ako bude na silu, velika je vjerojatnost da će početi zadržavati ili razviti strah od mokraće i stolice, a onda se uđe u začarani krug vrištanja, plača, zatvora, upala, klizmi, sirupa... i tek ste onda u problemu. Objasnite i tetama da vam je žao što ne ide, da je problem vjerojatno na više razina, da vam je jasno da im je problem presvlačiti je, ali da vjerujete da ni njima nije u interesu da dijete razvije ozbiljniji zdravstveni problem koji se može zaobići ako se odvikavanju pristupi strpljivo i pričeka da djevojčica shvati što se od nje traži.

Ako već niste uzmite razne slikovnice koje objašnjavaju kako i zašto kakamo/piškimo, čitajte s njom, objašnjavajte proces, neka najdraže igračke idu na tutu i na wc, neka ide s vama. Oni najbolje uče kopiranjem pa se zato najčešće i odviknu lakše mlađa djeca, ili u vrtiću jer emitiraju drugu djecu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2023., 13:07   #5888
Jeste li im oblačile pelene-gaćice i kakva su bila iskustva?
Moj se sve češće izjasni kada mora obaviti nuždu te pokuša si sam skinuti pelenu. Međutim, to radi samo preda mnom. Pred drugima kaže kad mu je sila, ali tada odbija otići na kahlicu, pa opet sve obavi u peleni.
Sad razmišljam dal bi bilo dobro početi mu oblačiti te gaćice, da ih može sam skinuti onda kad pristane sjesti na kahlicu.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2023., 09:20   #5889
Ja sam starijem uzimala pelene gaćice nevezano za odvikavanje često čim je prohodao jer je mrzio pelene i presvlačenje pa je s njima bilo brže i lakše često. Kad se odvikao bio je u običnim pelenama, tj. nisu imale one utjecaj nego je samo kliknulo i počeo govoriti mama skini me, hoću piškit/kakit. Mlađem rijetko jer su bezobrazno poskupile i nije radio probleme, a i odvikao se pola godine prije od brata. On je isto tako krenuo skidati sam, samo mu je brat asistirao i kad je imao više čistih nego popišanih pelena i kakao u tutu samo sam makla pelenu skroz.
Ako je već takva situacija da je proradio klik ja bih jednostavno pokušala maknut pelenu i vidjela par dana kako će ići. Čim dijete samo miče pelenu to je veliki znak da počinje kužiti i prepoznavati signale tijela. Možeš probati pelene gaćice, a imaš i onih gaćica baš za odvikavanje koje nisu toliko upijajuće kao pelene, ali zadrže nešto.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.