Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2008., 22:28   #1
Zadebljana maternica

mama mi je u menopauzi (52 godine). ginekologica joj je rekla da ima zadebljanu maternicu - 8.2 mm i da joj je to jako sumnjivo. sad joj je radila "uterobrush" i taj uzorak poslala na analizu. no nalaz moramo cekat tjedan dana i sad smo vec ludi od brige ... mama vec skoro 2 godine nema menstruaciju, a citala sam da je kod raka trupa maternice glavni simptom krvarenje, sto ona nema. mislim ja sad samu sebe tjesim, a zapravo sam uzasno preplasena. jel netko imao slicnih problema? mislim meni je logicno da zene u menopauzi imaju zadebljanu maternicu posto nemaju mensturaciju i ne dolazi do ljustenja , ali ja sam laik po tom pitanju... ocito to zadebljanje nije normalno ... od cega bi to jos moglo bit? samo da nije nista zlocudno
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 22:39   #2
Quote:
just_one_girl kaže: Pogledaj post
mama mi je u menopauzi (52 godine). ginekologica joj je rekla da ima zadebljanu maternicu - 8.2 mm i da joj je to jako sumnjivo. sad joj je radila "uterobrush" i taj uzorak poslala na analizu. no nalaz moramo cekat tjedan dana i sad smo vec ludi od brige ... mama vec skoro 2 godine nema menstruaciju, a citala sam da je kod raka trupa maternice glavni simptom krvarenje, sto ona nema. mislim ja sad samu sebe tjesim, a zapravo sam uzasno preplasena. jel netko imao slicnih problema? mislim meni je logicno da zene u menopauzi imaju zadebljanu maternicu posto nemaju mensturaciju i ne dolazi do ljustenja , ali ja sam laik po tom pitanju... ocito to zadebljanje nije normalno ... od cega bi to jos moglo bit? samo da nije nista zlocudno
Ja imam zadebljanu maternicu i navodno je ima 20% žena te se kod nas to manifestira kroz izraženije menstruacije. Ja sam operirala endometriozu prije 3 godine i prije operacije sam sva ispregledana od više ginekologa, pa mi ni jedan nije to spomenuo do nedavno kada sam otišla privatno obaviti PAPA test. Dakle, moguće je da je tvoja mama to imala čitav život a da nitko živ to nije spomenuo.
Ako i je ne daj bože nešto grdo (što nekak ipak ne vjerujem), sigurno je na vrijeme i riješiti će se. Znam da je to iščekivanje najgore, ali pokušajte se strpiti i misliti pozitivno. Neka te ne zabrinjava to što su ipak poslali stvar na kontrolu. Ja sam imala benignu cistu i nakon operacije su tkivo poslali na kontrolu. Nikad se ne može tvrditi sa 100% sigurnosti dali je nešto maligno ili benigno dok se ne napravi takva analiza.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:58   #3
Dali je isto zadebljanje maternice i zadebljanje sluznice maternice i zadebljanje stijenke maternice? jesu to sve isti pojmovi?
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.