Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 09:17   #1
Pravni lijek u upravnom postupku - nejasnoće

Dakle, konkretno, da li naslov definira pravni akt u upravnom postupku? U Zakonu o općem upravnom postupku stoji glava o žalbi i glava o prigovoru pa me zanima koja je razlika izmedu njih i što definira da li je nesto žalba ili prigovor, naslov dokumenta ili sadržaj i smisao istog?


Da li nadležno tijelo drugacije tretira samu stvar ako je naslov pogrešan ili se u praksi to tolerira?


Konkretno - odvjetnik mi je dokument upućen drugostupanjskom tijelu nazvao "Prigovor" te sam idući dan dobio odgovor od prvostupanjskog tijela pa mislim da je pravna služba (unatoć tome što je dokument bio naslovljen na drugostupanjsko tijelo), to proslijedila prvostupansjkom tijelu (jer se po Zakonu prigovor upućuje čelniku tijela).

Smisao i svrha dokumenta je pobijanje Odluke, ali samo je naslov kriv, umjesto Žalbe stoji Prigovor.

Hvala

Napomena: u Odluci nije dana uputa o pravnom lijeku!

Zadnje uređivanje Prokhorov : 19.05.2017. at 09:45.
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 20:42   #2
Nema veze kako je naslovljeno žalba ili prigovor i nema veze ako je i omaškom poslana krivom tijelu (ako postoji neki akt koji ima pravo na pravni lijek)... ali o kakvoj odluci ti konkretno govoriš? malo je to nešto nejasno, tj ono što si napisao jedno isključuje drugo...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.