Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2017., 19:38   #1
Idealiziraju li soleri veze i bivanje u paru?

Meni se čini da ekipa koja je solo idealizira bivanje u paru. Imam dojam da većina solera misli da će ptičice zapjevati i sunce granuti onog dana kad oni nađu nekoga? I da će tad život biti lak, čio i veseo i sve će biti lakše.

Ja ne razumijem to razmišljanje. Obično se u paru uduplaju i problemi i frustracije i troškovi i sve skupa. Naravno da se dobije i nešto sreće i veselja, koje s nula skoči možda na 10. A negativne stvari s 10 na 20 Eh sad, nekom je taj omjer opet bolji nego kad im je sreća na 1 ili na nuli i to je O.K., takva veza onda ima smisla.

Smisla imaju, po meni, samo veze koje donesu više pozitivnog u život, nego onog negativnog. Ali to trabunjanje da će donijeti samo sreću i veselje mi je presmiješno. Ja mislim da zato ti ljudi i jesu solo - jer nisu baš povezani s realnošću, bar većina.

Dobro ljudi, jel vi stvarno vjerujete da ta osoba neće u vaš život donijeti i svoje frustracije, komplekse, dugove, ludu rodbinu i sve ostalo? Ili mislite da će doći samo savršenstvo? Ili ste zato solo - jer čekat savršenstvo?

Ima li tko snage za iskren odgovor na ova pitanja?
Hodacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:43   #2
Kad napišeš post tim tonom, s visoka, stvarno očekuješ da će netko s tobom razgovarati, onako lijepo, o čemu god?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:44   #3
Kontradiktorna si.

Pišeš kako ljudi uletavaju u veze i smatraju da su sve ikad veze super, a onda navodiš da je to razlog zašto su solo.
Pišeš kako ljudi cijene i veze koje ne valjaju, a solo su jer čekaju savršenstvo.

Koje je od toga na kraju neki zaključak?

Usput, kad koncipiraš pitanje sa "ak odgovoriš ikako drugačije od onog što očekujem onda lažeš" to je... Ružno
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:47   #4
Bez ikakvog idealiziranja svjestan sam da bih u vezi s pravom osobom ostvario svoj puni potencijal kao osoba.
I to je sva mudrost koju imam prosuti na ovu temu. Inače, to su mi potvrdile i neke osobe koje me jako dobro poznaju.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:49   #5
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Kad napišeš post tim tonom, s visoka, stvarno očekuješ da će netko s tobom razgovarati, onako lijepo, o čemu god?
Pa što onda razgovaraš?
Hodacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:49   #6
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Kontradiktorna si.

Pišeš kako ljudi uletavaju u veze i smatraju da su sve ikad veze super, a onda navodiš da je to razlog zašto su solo.
Pišeš kako ljudi cijene i veze koje ne valjaju, a solo su jer čekaju savršenstvo.

Koje je od toga na kraju neki zaključak?

Usput, kad koncipiraš pitanje sa "ak odgovoriš ikako drugačije od onog što očekujem onda lažeš" to je... Ružno
Ja nigdje nisam napisala da ljudi uletavaju veze, pročitaj opet.
Hodacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:50   #7
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Bez ikakvog idealiziranja svjestan sam da bih u vezi s pravom osobom ostvario svoj puni potencijal kao osoba.
I to je sva mudrost koju imam prosuti na ovu temu. Inače, to su mi potvrdile i neke osobe koje me jako dobro poznaju.
Oprosti, nisam razumjela, što su ti potvrdile osobe koje te poznaju? Da bi s pravom osobom ostvario puni potencijal?

Ima odlična pjesma od Hladnog piva na tu temu, poslušaj, Ranjeni ljudi, poslušaj tekst

https://www.youtube.com/watch?v=bonJbtJTRFE
Hodacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:51   #8
Quote:
Hodacica kaže: Pogledaj post
Pa što onda razgovaraš?
Ne razgovaram lijepo.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:53   #9
Quote:
Hodacica kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ekipa koja je solo idealizira bivanje u paru. Imam dojam da većina solera misli da će ptičice zapjevati i sunce granuti onog dana kad oni nađu nekoga? I da će tad život biti lak, čio i veseo i sve će biti lakše.

Ja ne razumijem to razmišljanje. Obično se u paru uduplaju i problemi i frustracije i troškovi i sve skupa. Naravno da se dobije i nešto sreće i veselja, koje s nula skoči možda na 10. A negativne stvari s 10 na 20 Eh sad, nekom je taj omjer opet bolji nego kad im je sreća na 1 ili na nuli i to je O.K., takva veza onda ima smisla.

Smisla imaju, po meni, samo veze koje donesu više pozitivnog u život, nego onog negativnog. Ali to trabunjanje da će donijeti samo sreću i veselje mi je presmiješno. Ja mislim da zato ti ljudi i jesu solo - jer nisu baš povezani s realnošću, bar većina.

Dobro ljudi, jel vi stvarno vjerujete da ta osoba neće u vaš život donijeti i svoje frustracije, komplekse, dugove, ludu rodbinu i sve ostalo? Ili mislite da će doći samo savršenstvo? Ili ste zato solo - jer čekat savršenstvo?

Ima li tko snage za iskren odgovor na ova pitanja?
Kako sve shvaćaš, pozitivno ili negativno, tako ti se odrazi i u životu.
Teško da osoba, normalna, očekuje savršenstvo u bilo čemu i od bilo koga. Stvar je u tome je li biraš biti zahvalna na pozitivnom ili kenjkat cijelo vrijeme zbog negativnog
A šta, na platnoj listi je veći iznos ako si u paru, tko kaže da je SVE negativno?
Ma tema nema smisla jer ako se s nekim "poklopiš", šta nije to za početak dovoljno pozitivno?
Ma ne kužim što je pjesnik htio reći?
Da nije u redu imati kriterije?
Da je biti u vezi dobra stvar? Loša?
Biti solo dobro je? Loše?
A ptičice zapjevaju i sunce grane uvijek na početku nečega plus leptirići u trbuhu, a hoće li to opstati nakon što ptičice zanijeme i sunce zađe, ovisi o puno stvari.
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:53   #10
Quote:
Hodacica kaže: Pogledaj post
Ima li tko snage za iskren odgovor na ova pitanja?
Bez snage; veze su obično gubljenje vremena i živaca.
Ljudska slabost.
Od 1000 parova, njih 5 je skladno i tada veza ima smisla.
Ostalo je sve produkt želje za prokreacijom.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:55   #11
Quote:
Hodacica kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ekipa koja je solo idealizira bivanje u paru. Imam dojam da većina solera misli da će ptičice zapjevati i sunce granuti onog dana kad oni nađu nekoga? I da će tad život biti lak, čio i veseo i sve će biti lakše.

Ja ne razumijem to razmišljanje. Obično se u paru uduplaju i problemi i frustracije i troškovi i sve skupa. Naravno da se dobije i nešto sreće i veselja, koje s nula skoči možda na 10. A negativne stvari s 10 na 20 Eh sad, nekom je taj omjer opet bolji nego kad im je sreća na 1 ili na nuli i to je O.K., takva veza onda ima smisla.

Smisla imaju, po meni, samo veze koje donesu više pozitivnog u život, nego onog negativnog. Ali to trabunjanje da će donijeti samo sreću i veselje mi je presmiješno. Ja mislim da zato ti ljudi i jesu solo - jer nisu baš povezani s realnošću, bar većina.

Dobro ljudi, jel vi stvarno vjerujete da ta osoba neće u vaš život donijeti i svoje frustracije, komplekse, dugove, ludu rodbinu i sve ostalo? Ili mislite da će doći samo savršenstvo? Ili ste zato solo - jer čekat savršenstvo?

Ima li tko snage za iskren odgovor na ova pitanja?
Čini mi se da je ovo još jedno nastojanje da sebe uvjeriš da si dobro postupila
Lorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:57   #12
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Bez snage; veze su obično gubljenje vremena i živaca.
Ljudska slabost.
Od 1000 parova, njih 5 je skladno i tada veza ima smisla.
Ostalo je sve produkt želje za prokreacijom.
E, dobro, sad si i ti prešao preko granice, na onu stranu
Hodacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:58   #13
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je ovo još jedno nastojanje da sebe uvjeriš da si dobro postupila
Ma ne, pokušavam se dopasti tebi i uvjeriti tebe

Ako ovom temom ne zaradim ban neću ničim
Hodacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:59   #14
Ne da idealiziram nego se uopće ne mogu zamisliti da bih normalno funkcionirao u paru. Teški SF bi to bio.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:59   #15
[QUOTE=Hodacica;63459761]Oprosti, nisam razumjela, što su ti potvrdile osobe koje te poznaju? Da bi s pravom osobom ostvario puni potencijal?

Upravo to. To znam i sam, ali dobar je osjećaj kad ti netko distanciran i objektivan potvrdi ono što negdje u dubini osjećam.
Ja kroz život mogu proći sam, već sam naučio i naučit ću puno, ali znam da sam rođen da putujem u paru.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 20:00   #16
mislim da ovo više pokazuje kakve su bile tvoje veze.

istina, svatko donosi svoje u vezu, a to što donosi nije nužno loše, nisam nikad bila na gubitku u nekom odnosu. ne vidim smisao takvog nečega.

često su ti ljudi imali nešto što ja nemam ili ja nešto što njima nedostaje, pa smo se nadopunjavali. to i je smisao i bit veze.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 20:02   #17
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ne da idealiziram nego se uopće ne mogu zamisliti da bih normalno funkcionirao u paru. Teški SF bi to bio.
Ti si otišao u drugu krajnost, to ti isto nije zdravo. Mogla bih ti napisati dosta toga na tu temu, ali probaj izguglati odbijajuća privrženost pa ćeš naučiti nešto više.
Hodacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 20:06   #18
Quote:
Hodacica kaže: Pogledaj post
Ti si otišao u drugu krajnost, to ti isto nije zdravo. Mogla bih ti napisati dosta toga na tu temu, ali probaj izguglati odbijajuća privrženost pa ćeš naučiti nešto više.
Hmm piše da je to kad pojedinac ima pozitivnu sliku o sebi, a negativnu o drugima. Ja imam negativnu sliku i o sebi i o drugima. Možda sam autodestruktivni mizantrop
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 20:07   #19
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
mislim da ovo više pokazuje kakve su bile tvoje veze.

istina, svatko donosi svoje u vezu, a to što donosi nije nužno loše, nisam nikad bila na gubitku u nekom odnosu. ne vidim smisao takvog nečega.

često su ti ljudi imali nešto što ja nemam ili ja nešto što njima nedostaje, pa smo se nadopunjavali. to i je smisao i bit veze.
Mislim da je psihoanaliza postavljača teme ovdje uvjet za ban, držim palčeve

Znala sam ja da tema neće dobro proći na ovom podforumu Istina je uvijek teška, ne zamjeram nikom!
Hodacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 20:11   #20
Quote:
Hodacica kaže: Pogledaj post
Znala sam ja da tema neće dobro proći na ovom podforumu Istina je uvijek teška, ne zamjeram nikom!
Onda treba reći ukratko: tvoji kriteriji, tvoje odluke, tvoja odgovornost i tema može pod ključ.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.