Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 16:11   #1
Kad si prepametan za žene

Činjenica je da je likovima prosječne ili ispodprosječne inteligencije mnogo lakše sa ženama nego pametnim tipovima. Glavna prepreka je u tome što pametan muškarac nema što pričati sa prosječnim ženama, jer one ne žele slušati o pametnim temama, već tračati ili govoriti o sebi. Zato će uglavnom bježati od pametnih tipova i tražiti ove prosječne ili ispodprosječne.

Stefan Molyneux kaže da žene snose globalnu odgovornost za zaglupljivanje čovječanstva, jer imaju pogrešne kriterije za odabir partnera, pa ovi inteligentni ostaju sami (kao recimo Tesla), a ovi gluplji prenose svoje gene, to je poruka filma Idiokracija recimo.

Možda pretjeruje, ali činjenica je da tip muškarca, kakav žene najviše vole (alfa mužjak) uglavnom nije osobito pametan, ali je socijalno dominantan - opet, zato što dominira prosječnima kakav je sam. A i zato što povlađuje ženama, odnosno ponaša se u skladu sa njihovim očekivanjima (može se reći da to, što čini alfa muškarca, je pretežno ženska percepcija - dakle, muškarci se mijenjaju da bi udovoljili ženskom ukusu).

Dakle, treba li se natprosječno pametan prilagoditi ženama ili raditi po svom?
Revolucion is offline  
Old 08.06.2017., 16:14   #2
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Činjenica je da je likovima prosječne ili ispodprosječne inteligencije mnogo lakše sa ženama nego pametnim tipovima. Glavna prepreka je u tome što pametan muškarac nema što pričati sa prosječnim ženama, jer one ne žele slušati o pametnim temama, već tračati ili govoriti o sebi. Zato će uglavnom bježati od pametnih tipova i tražiti ove prosječne ili ispodprosječne.

Stefan Molyneux kaže da žene snose globalnu odgovornost za zaglupljivanje čovječanstva, jer imaju pogrešne kriterije za odabir partnera, pa ovi inteligentni ostaju sami (kao recimo Tesla), a ovi gluplji prenose svoje gene, to je poruka filma Idiokracija recimo.

Možda pretjeruje, ali činjenica je da tip muškarca, kakav žene najviše vole (alfa mužjak) uglavnom nije osobito pametan, ali je socijalno dominantan - opet, zato što dominira prosječnima kakav je sam. A i zato što povlađuje ženama, odnosno ponaša se u skladu sa njihovim očekivanjima (može se reći da to, što čini alfa muškarca, je pretežno ženska percepcija - dakle, muškarci se mijenjaju da bi udovoljili ženskom ukusu).

Dakle, treba li se natprosječno pametan prilagoditi ženama ili raditi po svom?
Đizis, ti razmišljaš kao pametna žena!

Rodna disforija?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 08.06.2017., 16:14   #3
Ne treba.

Kljuc
Zentrix5900 is offline  
Old 08.06.2017., 16:15   #4
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Glavna prepreka je u tome što pametan muškarac nema što pričati sa prosječnim ženama, jer one ne žele slušati o pametnim temama, već tračati ili govoriti o sebi.
Ti se salis ili?
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 08.06.2017., 16:20   #5
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ti se salis ili?
Pa evo, iz mog iskustva žene bježe od muškaraca koji pričaju o pametnim stvarima.
Revolucion is offline  
Old 08.06.2017., 16:22   #6
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Glavna prepreka je u tome što pametan muškarac nema što pričati sa prosječnim ženama, jer one ne žele slušati o pametnim temama, već tračati ili govoriti o sebi.
pa ti nemoj s njima pričati, već počni raditi
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 16:23   #7
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Pa evo, iz mog iskustva žene bježe od muškaraca koji pričaju o pametnim stvarima.
žene bježe od muškaraca koji se prave pametni i koji pametuju. pametnom dosta
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 16:24   #8
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
pa ti nemoj s njima pričati, već počni raditi
Pa ni ne mora se pričati, znam i ja kako bi trebalo...ali odnekud moraš početi, a ako ne znaš pričati onako kako se njima sviđa onda nema ni akcije.
Revolucion is offline  
Old 08.06.2017., 16:25   #9
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Pa ni ne mora se pričati, znam i ja kako bi trebalo...ali odnekud moraš početi, a ako ne znaš pričati onako kako se njima sviđa onda nema ni akcije.
pa onda ako si pametan, prilagodi se..odigraj pametno
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 16:25   #10
Bogtemazo pa tko bi s tobom tak pametnim i divanil!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 08.06.2017., 16:26   #11
Daj primjer jednog takvog razgovora. Možda žene na topiku lakše shvate.
Zek0slav is offline  
Old 08.06.2017., 16:29   #12
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Daj primjer jednog takvog razgovora. Možda žene na topiku lakše shvate.
Zadnji put sam govorio o politici. Pa sam vidio da se dosađuje.

Mislim, ne krivim ja žene ako ih ne zanimaju pametne stvari. Pitanje je bilo više u smislu kako se prisiliti da se zainteresiraš za manje pametne teme? Jer nekako se moraš upoznati s njima, a lakše je kad ne razmišljaš ili kad si vickast.
Revolucion is offline  
Old 08.06.2017., 16:32   #13
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Zadnji put sam govorio o politici. Pa sam vidio da se dosađuje.

Mislim, ne krivim ja žene ako ih ne zanimaju pametne stvari. Pitanje je bilo više u smislu kako se prisiliti da se zainteresiraš za manje pametne teme? Jer nekako se moraš upoznati s njima, a lakše je kad ne razmišljaš ili kad si vickast.
političke teme za prvi dejt. san snova :klap:
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 16:36   #14
Vidim da je autor teme razvio žešće komplekse zato što nema socijalne vještine da zainteresira žensku osobu na razgovor. Zvučiš kao jako dosadan tip samo na osnovu par redaka, onaj tip koji jako voli pametovat i filozofirat.
RocketBunny is offline  
Old 08.06.2017., 16:36   #15
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
političke teme za prvi dejt. san snova :klap:
Hej, pa znam i ja da to ne treba raditi. Ali jače je od mene. To ti je kad stalno razmišljaš o tome, jednostavno izleti iz usta.
Revolucion is offline  
Old 08.06.2017., 16:37   #16
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Pa evo, iz mog iskustva žene bježe od muškaraca koji pričaju o pametnim stvarima.
A mozda ti pametni muskarci bas i nisu "pametni" nego ih ti/oni sami sebe samo dozivljavas na taj nacin.

Mozda te ovo iznenadi, ali budale privlace budale. Budale cesto misle da su pametniji od svih ostalih.

Mozda je ipak u tebi problem?
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 08.06.2017., 16:38   #17
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Mozda je ipak u tebi problem?
nemoguće, prepametan je on za to. ne može si pomoći
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 16:40   #18
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
A mozda ti pametni muskarci bas i nisu "pametni" nego ih ti/oni sami sebe samo dozivljavas na taj nacin.

Mozda te ovo iznenadi, ali budale privlace budale. Budale cesto misle da su pametniji od svih ostalih.

Mozda je ipak u tebi problem?
Ja ne privlačim budale? A i ne znam tko je pametan za tebe, ali obično se oni sa visokim IQ-m smatraju pametnima.
Revolucion is offline  
Old 08.06.2017., 16:40   #19
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Pa ni ne mora se pričati, znam i ja kako bi trebalo...ali odnekud moraš početi, a ako ne znaš pričati onako kako se njima sviđa onda nema ni akcije.
Pa sva ta silna pamet znaci da se znas prilagoditi takvim zenama i situacijama. Tako da mi nije jasno gdje zapinje
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Old 08.06.2017., 16:40   #20
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
A mozda ti pametni muskarci bas i nisu "pametni" nego ih ti/oni sami sebe samo dozivljavas na taj nacin.

Mozda te ovo iznenadi, ali budale privlace budale. Budale cesto misle da su pametniji od svih ostalih.

Mozda je ipak u tebi problem?
Pa u pravu si, eto, ja mogu razgovarati o građevini, o biomasi, o poljoprivredi, možda malo o povjesti i politici, a nemam pojma o modi, filmovima i televisa presenta, još manje o igricama i teretani, a "hobi" je rječ koja označava neko špansko selo. Ispadnem gljup tup.
linch is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.