Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 16:08   #1
Jesam li u zabludi??

Molim vaša iskrena mišljenja.

Kad gledam po facebooku neke profile cura iz Hrvatske (ne mislim tu samo na neke klinke, srednjoškolke ili mlađe, već i starije, u 20ima, 30ima), sve mi se čine baš lijepe, prekrasne - tu mislim na lice, kosu, ne tijelo. Istina da su skoro uvijek dosta našminkane, a znamo da šminka može čuda napraviti, praktički od prosječne ili ispodprosječne cure u licu, onako ništa specijalno, napraviti ljepoticu. Ali kad se zagledam baš mi se čini da ih 90 % ako ne i više, ima baš lijepe crte lica, ono i da skinu svu tu šminku i frizuru, opet bi bile prekrasne.

I stvar je u tome da me baš zbedira to kad vidim, jer ja nisam čak ni prosječna, nego ispodprosječna, znači onako prirodno, bez šminke.
Sa malo šminke sam si čak i slatka, ljepuškasta, ono ne sad ekstra ljepotica, ali čisto sam si ok Makar iz profila kad se gledam, na nekoj slici npr uslikanu, nisam si lijepa ni sa šminkom. Nije da se hvalim, da ne bi tako ispalo, dapače, to mi ne znači puno što kad stavim mrvicu šminke, nego me baš bedira što prirodno uopće nisam lijepa.
I onda kad vidim sve te prekrasne cure/žene, baš padnem u bed, jer kako bi mene onda ijedan pogledao kraj svih njih, na svakom koraku ljepotice.

Doduše moram priznati kad znam pogledati ovako cure usput na ulici dok prolazim, bez ikakvih skrivenih sklonosti prema njima , nego promatram ovako, onda ne vidim baš takve ljepotice kao na fejsu npr, ili na Instagramu.
Nije da ih i onda nema stvarno lijepih, ali ne toliko.

Sad ne znam, zbunjena sam, jesam li u zabludi da su sve takve ljepotice na fejsu i oko mene, ili su to sve uglavnom sređene i fotošopirane fotke na fejsu, instagramu, pa ispada samo tako?

Što vi mislite?

Samo nemojte slučajno reći nešto u stilu "joj nemoj se brinuti, naići će već i netko kome ćeš se ti svidjeti takva kakva jesi, ljepota je u oku promatrača," itd. Iskreno, nisu baš neke šanse da bi se ikome svidjela prirodna kakva jesam, stvarno realno mogu procijeniti sebe i poprilično sam ružnjikava.
Znam da tu ne mogu ništa puno napraviti, drugo je tijelo, tijelo možeš vježbanjem i prehranom čuda napraviti ako se potrudiš, ali lice ne možeš baš. Mogu jedino hodati okolo cijelo vrijeme tip top našminkana, i takva biti pred dečkom , ako ga i nađem, što mislim da će tako i biti.
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:50   #2
Imaj na umu da je ljepota o kojoj govoriš - prolazna. Istovremeno, mnogi ne traže ljepotu u izgledu tvoga lica, nego onu ljepotu koju imaš u duši. Šta više, rašireno je mišljenje da je ta ljepota presudna.
Jurivaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:50   #3
Imaj na umu da je ljepota o kojoj govoriš - prolazna. Istovremeno, mnogi ne traže ljepotu u izgledu tvoga lica, nego onu ljepotu koju imaš u duši. Šta više, rašireno je mišljenje da je ta ljepota presudna.
Jurivaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:07   #4
"Ljepota" nije u oku promatrača. U glavi (anorexia bulimija, fat (size.. pardon) acceptance.. npr) promatrača je?
"Ružnjikavost" možda i nije toliko bitna, koliko možda prije, (autodestruktivni) fokus na "estetski vrijednosni sustav"?

Nema veće "ružnoće".. ili "tuge"; "zbog (pp) sveprisutnosti modela" u ili po kojem, osoba u zanemarivanju uglavnom ičega osim estetike, "polako" ispari, iščezne.. dok prazninu, dupkom ispuni ili osobu zamjeni, samo frustracija trivijalnosti.. opsjednutosti svojom velikom, uvijek zahtjevnom, urlajućem, gladnom, žednom, boležljivom, popiš(k)anom i pok(enj)akanom", nikada zadovoljnom velikom bebom.. željnom konstantne pažnje, potvrde....
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:32   #5
Quote:
little gypsy kaže: Pogledaj post
Što vi mislite?
U zabludi si!

mozda ti je zabluda ljepsa od istine, rekoh MOZDA
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:03   #6
fejs je posebna priča i zaista ništa s njega ne treba uzimati kao mjerilo, pogotovu tu prezentaciju na koju ovisnici potroše i po par sati. imaš ljude koji su jednostavno lijepi kako god okreneš, imaš one koji bubnu prvi selfie koji naprave makar izgledali kao da su se tek probudili (respekt), a imaš i ekipu koja potroši cijelo poslijepodne na tu savršenu fotku koju će postaviti kao profilnu.

djevojke još i razumijem jer ono, žene su i to mi je nekako normalno da rade nakon frizure. no, kad vidim frenda koji radi istu stvar, dođe mi da mu se nasmijem u facu iako se uglavnom suzdržavam jer se jednom uvrijedio zbog toga. majstor uploada sliku na kojoj je u sunčanim naočalama usred siječnja (!?), sjedi za stolom i kao nešto ispunjava (očito lakše piše sa sunčanim naočalama) i potom očekuje da se ne smijem samom tom pokušaju da me uvjeri da su takve i slične fotke nastale slučajno i spontano, kao da ne znam da su rezultat dvadesetominutnog fotkanja, korigiranja i brisanja neuspjelih pokušaja. daj molim te.

ista stvar i s jednom rođakinjom... jedno vrijeme smo radili skupa i izgledala je kao zombi već nakon par dana, ali to izdanje nećeš naći na profilnoj, samo ono ulickano. nećeš vidjeti ni izdanje nakon proslave nove godine, samo ono izdanje neposredno prije početka slavlja. primjera koliko god hoćeš.

normalno da se stekne dojam da su nas poplavile ljepotice i ljepotani kad se prezentiraju preko fejsbuka i logično je da će se u tu prezentaciju uložiti određeni trud. imaš i onih koji imaju posebnu modnu kombinaciju za slikanje, a ostatak godine ih uopće ne vidiš u tome :klap:

suma sumarum, nemaš se zbog čega "bedirati", eventualno zbog nedostatka volje da radiš isto kao i ljudi iz navedenih primjera.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:27   #7
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post

cut

normalno da se stekne dojam da su nas poplavile ljepotice i ljepotani kad se prezentiraju preko fejsbuka i logično je da će se u tu prezentaciju uložiti određeni trud. imaš i onih koji imaju posebnu modnu kombinaciju za slikanje, a ostatak godine ih uopće ne vidiš u tome :klap:

suma sumarum, nemaš se zbog čega "bedirati", eventualno zbog nedostatka volje da radiš isto kao i ljudi iz navedenih primjera

Tome bih dodala ovo:
lyttle gipsy,zamisli bilo koju od tih "ljepotica" i predoči si da obje izlazite ispod tuša,nakon poštenog pranja i eliminiranja kozmetike,te obje stojite pred ogledalom.
Iznenaditi ćeš se da ti izgledaš bolje...
Istinskih ljepotica je čak i u globalnom razmjeru malo.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:31   #8
NIje istina! Ima zaista jako puno ružnih ljudi i na Facebooku! Štoviše puno njih mi čak ljepše zgleda live.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:47   #9
što reći..trebaš prihvatiti sebe kao radikalno vrijedno biće(koliko god to čudno zvučalo) i ne uspoređivati se s drugima.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:59   #10
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
U zabludi si!

mozda ti je zabluda ljepsa od istine, rekoh MOZDA
da. dosta se šminkaju, onda napravi 10 000 fotografija da bi izabrala 1 na kojoj izgleda na nešto pa to stavi na net. tu je još i fotošopingiranje, kladim se da ih je dosta i na tome.

zapravo ja osobno kad gledam uživo žensku osobu, pa čak i 10 (desetku) - (lice) vidim masu x gravitaciju MANA....

Uf... ljudi uglavnom zamišljaju nešto kao savršeno, muškarci pogotovo ženu i u potpunosti izobliče realnost.

fukin breijn thing....
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 14:46   #11
From mormon to "glamour model". Količinom moguće servisirati sve prozore na "shanghai tower-u". Ili sum(om)arumom sveukupne "vrijednosti", "godinu dana", skromno no.. hraniti omanji do srednje veličine, blok neke (ima ih) favele. Ili.... Lijepo, nakaradno, jesam li u zabludi ako mislim da je (I want.. one way or another..) lijepo.. ili ako mislim da je nakaradno, smiješno, degutantno..? Da li je uopće bitno? Meni. Da li je uopće bitno, ikome, što ja mislim. Da li je u današnje vrijeme, refleksiju sebe uopće potrebno.. ili ikako smisleno.. tražiti u sve češće, praznoj estetici koju.. na banalnom primjeru, doslovno.. pumpa.. neka frustracija?

"If I can't be beautiful, I want to be invisible."
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:09   #12
ma kakva ružnoća, to ne postoji, to se zove 'specifična ljepota'. a i te barbika-cure su površnjače većinom i mogu privuć samo jednako tako površne frajere. ja sam sretna ovak specifično lijepa jer ne moram imat posla s mulcima koji misle da su pametni jer imaju auto i nove tenisice...
baba Ruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:21   #13
Quote:
Jurivaka kaže: Pogledaj post
Imaj na umu da je ljepota o kojoj govoriš - prolazna. Istovremeno, mnogi ne traže ljepotu u izgledu tvoga lica, nego onu ljepotu koju imaš u duši. Šta više, rašireno je mišljenje da je ta ljepota presudna.
Ma gle, ne da mi se sada te filozofske fraze, budimo realni, fizička ljepota se itekako gleda, to je ono što prvo vidimo na nekome i privuče nas ili odbije. A dalje što netko ima u sebi, naravno da je i to bitno, barem većini ljudi rekla bih, ali to ne može zamijeniti fizički dio. Može se samo spojiti to dvoje da dobiješ cijeli komplet
I to što je to prolazno, ne umanjuje značaj vanjske ljepote jer je bitna svejedno, dok je tu.


Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
U zabludi si!

mozda ti je zabluda ljepsa od istine, rekoh MOZDA
Nije mi ni ljepša, ni ružnija, jednostavno sam postavila pitanje da vidim jesam li uopće u zabludi da su oko mene sve ljepotice ili mi se samo čini jer su uspjele čak i mene dobro obmanuti (jer mi žene naravno da bolje od muških znamo što se sve može napraviti sa šminkom, i kutom slikanja, photoshopom; makar ja ovo dvoje zadnje ne koristim uopće, ni ne da mi se uređivati i uljepšavati slike, valjda zato moje ni nisu tako super kao što cure imaju ).


Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
fejs je posebna priča i zaista ništa s njega ne treba uzimati kao mjerilo, pogotovu tu prezentaciju na koju ovisnici potroše i po par sati. imaš ljude koji su jednostavno lijepi kako god okreneš, imaš one koji bubnu prvi selfie koji naprave makar izgledali kao da su se tek probudili (respekt), a imaš i ekipu koja potroši cijelo poslijepodne na tu savršenu fotku koju će postaviti kao profilnu.

djevojke još i razumijem jer ono, žene su i to mi je nekako normalno da rade nakon frizure. no, kad vidim frenda koji radi istu stvar, dođe mi da mu se nasmijem u facu iako se uglavnom suzdržavam jer se jednom uvrijedio zbog toga. majstor uploada sliku na kojoj je u sunčanim naočalama usred siječnja (!?), sjedi za stolom i kao nešto ispunjava (očito lakše piše sa sunčanim naočalama) i potom očekuje da se ne smijem samom tom pokušaju da me uvjeri da su takve i slične fotke nastale slučajno i spontano, kao da ne znam da su rezultat dvadesetominutnog fotkanja, korigiranja i brisanja neuspjelih pokušaja. daj molim te.

ista stvar i s jednom rođakinjom... jedno vrijeme smo radili skupa i izgledala je kao zombi već nakon par dana, ali to izdanje nećeš naći na profilnoj, samo ono ulickano. nećeš vidjeti ni izdanje nakon proslave nove godine, samo ono izdanje neposredno prije početka slavlja. primjera koliko god hoćeš.

normalno da se stekne dojam da su nas poplavile ljepotice i ljepotani kad se prezentiraju preko fejsbuka i logično je da će se u tu prezentaciju uložiti određeni trud. imaš i onih koji imaju posebnu modnu kombinaciju za slikanje, a ostatak godine ih uopće ne vidiš u tome

suma sumarum, nemaš se zbog čega "bedirati", eventualno zbog nedostatka volje da radiš isto kao i ljudi iz navedenih primjera.
A istina je da se i muški sve više tako naslikavaju, pa čak i duckface-aju , photoshopiraju i slično, ali mislim da žene tu uvelike prednjače ipak. Stvarno je to poprimili veeelike razmjere, ta moda.

A dobro, slažem se da ima takvih koji okinu sto slika odmah na početku nekog događaja, a na kraju ih vjerojatno ne možeš više prepoznati, ali ne znam baš da ih je toliko takvih. Možda se varam doduše.

Mislim, ne pričam tu o celebrityjima koji imaju cijeli tim šminkera, kdizajnera, fitness trenera i čega sve ne iza sebe kad god požele, i svi smo valjda vidjeli već fotografije mnogih od njih bez šminke u običnom (često groznom) izdanju . One valjda tako izgleda jer su često pod teškom šminkom pa koža i oči pate već od toga godinama, a nije da su prirodno inače takvi oduvijek.
Ali ja pričam o ovim običnim curama, znači većina ni nema neki naporan život (kad se stignu tako stalno naslikavati ) da bi im sad lice bilo upalo od umora, teške šminke i sl, znači vrlo moguće da su sve tako lijepe i prirodno, pa onda sa šminkom izgledaju još bolje.

I što onda možemo mi kojima priroda nije dala prirodnu ljepotu?



Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Tome bih dodala ovo:
lyttle gipsy,zamisli bilo koju od tih "ljepotica" i predoči si da obje izlazite ispod tuša,nakon poštenog pranja i eliminiranja kozmetike,te obje stojite pred ogledalom.
Iznenaditi ćeš se da ti izgledaš bolje...
Istinskih ljepotica je čak i u globalnom razmjeru malo.
Pa u tome je i stvar, što sam poprilično sigurna da bi većina tih ljepotica bile lijepe i bez te silne šminke, jednostavno vide se nekako i crte lica, lijepe oči, usta, kosa.. Naravno da nisu sve tako prirodno lijepe, ali ima ih dosta.
Ja sigurno ne bi bila ljepša, jer se vidim svaki dan bez šminke i mogu sebe realno procijeniti.
Pa ne znam da ih je tako malo, ok to opet sve ovisi o nečijem ukusu. Možda na svjetskoj razini ih je relativno malo, ali zna se da su naše žene jako lijepe inače , tako da ne bih rekla da ih je mali postotak.

Je to sve stvarno u većini slučajeva stvar kuta slikanja, uljepšavanja slika putem photoshopa i sličnih programa, dobre tehnike šminkanja itd.?



Quote:
descender kaže: Pogledaj post
From mormon to "glamour model". Količinom moguće servisirati sve prozore na "shanghai tower-u". Ili sum(om)arumom sveukupne "vrijednosti", "godinu dana", skromno no.. hraniti omanji do srednje veličine, blok neke (ima ih) favele. Ili.... Lijepo, nakaradno, jesam li u zabludi ako mislim da je (I want.. one way or another..) lijepo.. ili ako mislim da je nakaradno, smiješno, degutantno..? Da li je uopće bitno? Meni. Da li je uopće bitno, ikome, što ja mislim. Da li je u današnje vrijeme, refleksiju sebe uopće potrebno.. ili ikako smisleno.. tražiti u sve češće, praznoj estetici koju.. na banalnom primjeru, doslovno.. pumpa.. neka frustracija?

"If I can't be beautiful, I want to be invisible."
Sorry ali ja tebe uopće ništa ne kužim tako da ne znam što da ti odgovorim natrag
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:26   #14
Quote:
baba Ruth kaže: Pogledaj post
ma kakva ružnoća, to ne postoji, to se zove 'specifična ljepota'. a i te barbika-cure su površnjače većinom i mogu privuć samo jednako tako površne frajere. ja sam sretna ovak specifično lijepa jer ne moram imat posla s mulcima koji misle da su pametni jer imaju auto i nove tenisice...
A gle, svi smo mi onda površi, ak ćeš tako. Svima nam je bitno da nas netko i fiziki privuče, Svi volimo vidjeti i gledati nešto lijepo, pa tako i lijepe ljude, i imati ih kraj sebe To je sve normalno.
Ok, nekima je samo i isključivo to bitno, oni su malo više površni ali opet njihovo pravo.

Ja ne bi ni htjela da je netko sa mnom a ne sviđam mu se. Samo zato jer sam dobra osoba. Naravno da bi htjela da mu se sviđa i taj dio mene, i još neki drugi, ali bitan je i ovaj dio, jebiga.

Ma u biti nisam uopće htjela skrenuti fokus teme na to što vidim da skoro svi pišu, a to je da vanjska ljepota nije tolika bitna, bitno je i ono iznutra itd. Znam ja to sve da je bitno, barem za neki dublji odnos, vezu.

Htjela sam da date neko svoje mišljenje o tome jesam i ja stvarno u zabludi kad mi se čini da su sve te cure prave ljepotice na fejsu, Instagramu i sl. stranicama, ili da se samo tako prezentiraju, a inače su onako prosječne uglavnom, recimo.
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:44   #15
oke, bitna je ljepota, al to je stvar ukusa. znam dečke kojima se te 'ljepotice' uopće ne sviđaju, smjestili bi ih u cirkus s toliko šminke. koliko sam ja uspjela skužit, lijepe cure bolje prolaze (da, otkrila sam Ameriku sad!), a što se tiče naslikavanja - čini se da se slikaju samo one 'prekrasne', one koje se ne smatraju takvima stavljaju na fejs slike svog pesa, mačka...
baba Ruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:48   #16
i da - znam ih koje imaju fenomenalnih slika po fejsu, al bez šminke i frizure su prosječne. caka je u samopouzdanju.
baba Ruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 17:26   #17
Quote:
baba Ruth kaže: Pogledaj post
oke, bitna je ljepota, al to je stvar ukusa. znam dečke kojima se te 'ljepotice' uopće ne sviđaju, smjestili bi ih u cirkus s toliko šminke. koliko sam ja uspjela skužit, lijepe cure bolje prolaze (da, otkrila sam Ameriku sad!), a što se tiče naslikavanja - čini se da se slikaju samo one 'prekrasne', one koje se ne smatraju takvima stavljaju na fejs slike svog pesa, mačka...

Ma one prenamrljane i nakaradne su druga stvar, mislim da se malo kome one sviđaju, nego muške pali to što stave sve na izvol'te i svoje atribute te često ni nisu lijepe ovako same po sebi.
Ali ove prirodno lijepe, pa se još dodatno srede šminkom i koječime, te prolaze, tko ih ne bi htio. Na te se sigurno pale i ti tvoji frendovi.
One manje lijepe mogu valjda samo tražiti nekog i sam nema šanse kod tih ljepotica, pa će biti s ovima ali to je onda tužno, netko je s tobom zato jer nema druge, a ne zato jer tebe želi.

A pogledaj malo, koliko je takvih koje stavljaju sliku svog mačka, psa, prirode i slično, naspram ovih koje sebe stavljaju, svoje lice, tijelo, sve skupa. Pa takvih je 90% valjda


Quote:
baba Ruth kaže: Pogledaj post
i da - znam ih koje imaju fenomenalnih slika po fejsu, al bez šminke i frizure su prosječne. caka je u samopouzdanju.

E to me zanimalo
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 17:33   #18
Da, u zabludi si.

Za 50 godina kad budeš zgužvana bakica ćeš s nostalgijom gledat svoje slike iz mladosti, gledati kako si bila lijepa i mlada i poželjet ćeš otputovat kroz vrijeme kako bi našamarala mlađahnu sebe što je bila toliko nezadovoljna sobom. No, to ti naravno ništa sada ne znači.

Možda i nisi neka ljepotica, e pa šta! Ne možemo svi biti vrhunski ljepotani i ljepotice, jednostavno po zakonima statistike nije moguće kao što ne možemo svi biti genijalci. No, čak i da si po vlastitim kriterijima prava ljepotica, to ne znači da bi bila zadovoljna sobom. Možda bi pregledavala profile na društvenim mrežama i mislila kako si manje vrijedna jer drugi više putuju, imaju bolje poslove, ljepše kuće, avanturističke hobije itd.

Društvene mreže su specifične po tome što ljudi tamo prezentiraju samo najbolje od sebe, najljepše slike na koje su možda sate potrošili, ne vidimo njihove probleme, nesigurnosti i nedostatke. I sama kažeš da uživo ne viđaš toliko ljepotica, tako da mi nije jasna drama kako su sve žene tamo lijepe, a samo ti nisi. Sve je to namontirano i promišljeno prezentirano.

Ključ samopouzdanja je u prihvaćanju sebe onakvih kakvi jesmo, sa svim našim manama (svi ih imamo) i vrlinama (i to svi imamo ). Pronađi nešto lijepo na sebi, sigurno postoji puno takvih karakteristika i usmjeri se na njih.

Ljepota nije ključ niti uspjeha niti zadovoljstva u životu, ali način razmišljanja i doživljaj sebe jest, tako da poradi na tome.
Opia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:28   #19
istina ovo za slike. ja sam odrasla u uvjerenju da sam ružna, a onda sam neki dan našla sliku iz srednje... ma, preslatko sjećam se da sam nekad davno gledala neku curu kako pleše - nit nešto zgodna, nit građena, ali imala je takvo držanje, vidjelo se da je zadovoljna sama sa sobom - svi smo buljili u nju ko da Pamela trči po plaži...
baba Ruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:31   #20
Quote:
descender kaže: Pogledaj post

Nema veće "ružnoće".. ili "tuge"; "zbog (pp) sveprisutnosti modela" u ili po kojem, osoba u zanemarivanju uglavnom ičega osim estetike, "polako" ispari, iščezne.. dok prazninu, dupkom ispuni ili osobu zamjeni, samo frustracija trivijalnosti.. opsjednutosti svojom velikom, uvijek zahtjevnom, urlajućem, gladnom, žednom, boležljivom, popiš(k)anom i pok(enj)akanom", nikada zadovoljnom velikom bebom.. željnom konstantne pažnje, potvrde....
lijepo receno
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.