Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 12:21   #1
Ekstremna kolicina asoijacija

U ove {pre}duge ljetne dane, dogadja mi se nevjerojatno velika kolicina i vizualnih i slusnih asocijacija plus jos pamcenje bizarnih detalja iz snova.

Kako se opustiti i kako relaksirati misaone procese?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 20.06.2017., 13:30   #2
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
U ove {pre}duge ljetne dane, dogadja mi se nevjerojatno velika kolicina i vizualnih i slusnih asocijacija plus jos pamcenje bizarnih detalja iz snova.

Kako se opustiti i kako relaksirati misaone procese?
Jel piješ ti kakav antipsihotik?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Old 20.06.2017., 13:47   #3
Ne pijem, zar je bitno?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 20.06.2017., 14:21   #4
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Ne pijem, zar je bitno?
Mogao bi početi.
Ako te smeta količina "vizualnih i slusnih asocijacija plus jos pamcenje bizarnih detalja iz snova".
8472 is offline  
Old 20.06.2017., 14:27   #5
U nevjerojatno velikoj količina i vizualnih i slušnih asocijacija.. sada pamtiš () bizarne detalje koji su se dogodili (zapamćeni?) u djetinjstvu?
Prisjećanje bizarnih detalja zapamćenih u djetinjstvu.. ili velika količina vizualnih i slušnih asocijacija/bizarnih detalja.. vezanih za djetinjstvo? Ili..?

"When I find myself transfixed by a shadow on the wall, or the splashing of water against a stone.
I stare at it, the hours pass, the world around me drops away, replaced by worlds being created and destroyed by my imagination.
A way to focus the mind."


Makar.. možda to (gugl : "default mode network") nije pogodno, unutar (gugl : "self-referential processing") "velike količine vizualnih i slušnih asocijacija". Možda nema (nikakve) veze. Možda je "nepogodnost", stanje "volje".
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Old 20.06.2017., 16:31   #6
Nikakvi antipsihotici osim ako nemaš shizofreniju. Sve te tablete (AD-i, AP-i i AL-i) su otrovi koji na organskom nivou uništavaju mozak i trebaju se ciljano koristiti jedino kada se zna da pomažu upravo za TO i TO.
Eventualno bi ti možda pomogao Normabel (anksiolitik) da te smiri i da ga uzimaš samo kada si u zbilja teškoj situaciji. No, ako pretjeraš, postaneš ovisan ili nešto takovo reci pa-pa mozgu i pripremi se na pakao koji nisi nikada tražio, a može trajati tjednima, mjesecima, pa i dulje nakon odluke da se skineš s tog govna.

Razdoblja sa hiperaktivnošću živčanog sustava, bizarnim snovima koji ostavljaju čudne asocijacije kroz dan itd. se znaju dešavati. Novo je godišnje doba, velike su vrućine i ako nije ništa hitno prepusti se tome i proći će.
Malo si razmisli postoji li kakav stres u životu kojime si malo previše razbijaš glavu jer takve stvari znaju utjecati. Ako si otišao u drugi grad, promjena podneblja također može utjecati na pojačane dojmove.
Moj savjet ti je ako nije ništa hitno - meditacija. Meditacija u smislu toga da se sjedneš ili legneš, opustiš, zatvoriš oči i izbaciš sve misli i misaone konstrukcije iz glave. Za postići opuštanje treba samo malo vježbe i pravilnog mentalnog pristupa. Zvuči jednostavno, no teško je nekome tko nije nikada probao.

Ako se odlučiš zbog neke minorne stvari filati s hrpom tableta godinama, postati ćeš zombi kojemu će mozgom upravljati kemija s koje će se teško moći više ikada skinuti pravilno, u potpunosti i bez posljedica. Skidanje sa benzodiazepina je recimo teže nego skidanje sa heroina ili kokaina i to znaju svi narkići jako dobro. I ja ti to mogu potvrditi jer prolazim nešto za što mi je trebalo malo više vremena da mi kliker u glavi proradi i kaže mi koji je stvarni uzrok tome. Sada sam na skidanju s "bezopasnog" normabela koji se svima gura u usta šakom i kapom i prolazim pakao. Malo je bolje, pa je malo gore, pa je puno gore, pa je pakleno neizdržljivo, pa je bolje i tako pitaj boga do kad.

S obzirom na tvoj mentalni sklop i 'asocijacije' koje bi mogle postati daleko gore u tko zna kakvim sve smjerovima tijekom i nakon uzimanja otrova čiji se kemijski sastavi ne mijenjaju već preko pola stoljeća (jer se mlate zilijuni na ljudskim patnjama), preporučio bih ti da se snalaziš prije svega na prirodne načine. Osobno ti preporučam dobru prehranu, piti puno negazirane tekućine (ako pomaže mazni si i Žuju, ali slučajno nemoj miješati s otrovima), pojedi si malo crne čokolade s velikim udjelom kakaa i malim udjelom šećera, banane, a možeš krenuti i sa kurkumom u kombinaciji sa crnim paprom jer je znanstveno dokazano (pun je net te informacije i na stručnim sajtovima) da kurkuma djeluje kao Prozac, no bez potencijalne želje da počiniš pritom samoubojstvo. Kurkuma je također dobra za cijeli niz tegoba i svojevremeno me u roku keks izliječila nečega što mi je trajalo koju godinu i bilo je sve gore.
Uglavnom, što se tiče utjecaja na mozak i prehrane, ovdje je jedan zanimljiv tekst koji ukazuje na neke zablude i istine oko prehrane i utjecaja na serotonin u mozgu:
https://bebrainfit.com/serotonin-foods-mood-brain/
Sretno!
old-soul80 is offline  
Old 20.06.2017., 19:50   #7
Ne treba patologizirati normalne stvari.

Što tebe opušta inače?
nimfa is offline  
Old 20.06.2017., 22:49   #8
Opusta me druzenje, opustene kave s dragim prijateljicama, zafrkavanje, imam srecu kaj sam na novom poslu nasao dvije jako dobre prijateljice, veseli me i slusanje mjuze, pricanje viceva, opustena spontanost.

A brine me to sto se previse zadrzavam na prestarim mislima, s jedne strane to prilicno djeluje dosadno, s druge strane produljuje odgadjanja i odugovlacenja, vrlo sam introvertan, to me prilicno uznemiruje
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 21.06.2017., 07:21   #9
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
vrlo sam introvertan, to me prilicno uznemiruje
Zašto te to uznemiruje?
Pigsy is offline  
Old 21.06.2017., 10:56   #10
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Opusta me druzenje, opustene kave s dragim prijateljicama, zafrkavanje, imam srecu kaj sam na novom poslu nasao dvije jako dobre prijateljice, veseli me i slusanje mjuze, pricanje viceva, opustena spontanost.

A brine me to sto se previse zadrzavam na prestarim mislima, s jedne strane to prilicno djeluje dosadno, s druge strane produljuje odgadjanja i odugovlacenja, vrlo sam introvertan, to me prilicno uznemiruje
Stare misli trebaš odbacivati kao i štetne poglede na samoga sebe koje pritom možeš razvijati, tipa - 'kriv sam zbog ovoga ili onoga, ništa ne vrijedim' i slične gluposti.
Odbacivanje starih misli najbolje je zamjenjivanjem s novima i pozitivnijim. Isto tako - lagane meditacije.
old-soul80 is offline  
Old 21.06.2017., 22:38   #11
Pa introvertnost u ova moderna vremena je prilican uzrok otezavajuciho okolnosti, premalo zelje za aktivnosrima i povremena prespora prolaznost vremena {previse dosade}

Da, stare lose misli definitivno planiram odbacit, prevelik su teret
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 22.06.2017., 08:33   #12
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pa introvertnost u ova moderna vremena je prilican uzrok otezavajuciho okolnosti, premalo zelje za aktivnosrima i povremena prespora prolaznost vremena {previse dosade}
Introvertiranost nije tome uzrok. Introventiranost samo znači da opuštanje i punjenje baterija češće pronalaziš u solo aktivnostima, ne da nemaš za njih volje.
Pigsy is offline  
Old 22.06.2017., 08:38   #13
Ali ja nisam sretan u solo aktivnostima jer sam na to previse naviknut plus to sto se zbog takvih stvari osjecam puno starije
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 22.06.2017., 08:39   #14
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Ali ja nisam sretan u solo aktivnostima
Onda nisi introvert. Samo si usamljen.
Pigsy is offline  
Old 22.06.2017., 08:46   #15
Rjesavao sam neke testove i cesto mi je iznad 65% intro, plus to sta mi dulje treba da se uklopim u nove sredine gdje ssm u pocetku i preprepresutljiv
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 22.06.2017., 23:44   #16
I fakat je cudno da upoznavam toko ljudi sa sumljivim pedigreom
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 24.06.2017., 10:31   #17
Nekako vidim da su moji pristupi vrlo staromodni plus to kaj se lose osjecam kad kroz centar grada susretnem puno ljudi, i nekako osjetim da sam na duhovnim razinama sve udaljeniji od njih.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 24.06.2017., 12:53   #18
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Nekako vidim da su moji pristupi vrlo staromodni plus to kaj se lose osjecam kad kroz centar grada susretnem puno ljudi, i nekako osjetim da sam na duhovnim razinama sve udaljeniji od njih.
Maystore olakšo si mi jučer da lakše podnesem ovaj toplinski udar. Hvala ti za to.
Vordas is offline  
Old 24.06.2017., 12:55   #19
Quote:
nimfa kaže: Pogledaj post
Ne treba patologizirati normalne stvari.

Što tebe opušta inače?
nimfa od kud si ti? šta tebe opušta?
Vordas is offline  
Old 24.06.2017., 13:02   #20
He he, sad kazu tek od cetvrtka ispod 32
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.