Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 19:14   #341
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
U uputstvima imaš "Kontraindikacije" - napisano je s čim se određeni ljekovi ne smiju kmbinirati. Pročitaj.
Sad je vec gotovo, tabletu sam popila, zanima me moze li mi ozbiljnije nastetiti?
Vise je sigurno necu uzimati.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 06:47   #342
Eto ga dobio sam ih, ali trenutno od majke dok se ne unese kompjuterski od moje doktorice opće medicine na recept da mogu besplatno podizati u ljekarni(uz Spasmex koji mi je pripisao zbog bolova u trbuhu koji su posljedica moje anksioznosti), ali mi je dala od 5 mg.
Prepolovio sam, dakle negdje 2,5 mg, osjetio sam neko smirenje, poboljšanje, ali opet nisam upadao u sad, i popio sam i drugu polovicu, dakle svih 5 mg i sad ujutro mi se tako jako spava, da ne moram u školu samo bih se okrenuo i nastavio spavati.... Dakle nema onakav učinak kakav sam ja želio, ili sam jednostavno premalo spavao, oko 6 sati i 30 minuta?
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 18:39   #343
Bok! Zanima me imala sam smrtni slučaj u obitelji..kombinacija alkohol i normabel...dali je doktorica smjela prepisivati cca 3 god normabele svaki mj. razlog kao kičma..? pretpotstavljam na temi da možda znaju više o tome ...bila bih vam veoma zahvalna na odgovoru...može i na pp
snjeskaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 10:09   #344
Quote:
snjeskaS kaže: Pogledaj post
Bok! Zanima me imala sam smrtni slučaj u obitelji..kombinacija alkohol i normabel...dali je doktorica smjela prepisivati cca 3 god normabele svaki mj. razlog kao kičma..? pretpotstavljam na temi da možda znaju više o tome ...bila bih vam veoma zahvalna na odgovoru...može i na pp
svi liječnici znaju što je normabel, te da je neželjna posljedica duljeg i učestalog konzumiranja ovisnost. ako je uzimano za kičmu, onda je pretpostavljam uzimano uz još neke lijekove (analgetik+anksiolitik zbog opuštanja mišića i boli), ali je tu terapiju trebalo pratiti. anksiolitici kod psihičkih poremećaja se obično ordiniraju uz još neke lijekove, te nisu primarna, bazična terapija, već bi se trebalo koristiti privremeno, a zatim po potrebi.
smatram da bi se sada trebalo kozultirati s liječnikom, te postepeno smanjivati dozu. nipošto nije pametno naglo prekinuti uzimanje normabela, jer može doći do vrlo nezgodnih, ali i opasnih posljedica.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 10:18   #345
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
svi liječnici znaju što je normabel, te da je neželjna posljedica duljeg i učestalog konzumiranja ovisnost. ako je uzimano za kičmu, onda je pretpostavljam uzimano uz još neke lijekove (analgetik+anksiolitik zbog opuštanja mišića i boli), ali je tu terapiju trebalo pratiti. anksiolitici kod psihičkih poremećaja se obično ordiniraju uz još neke lijekove, te nisu primarna, bazična terapija, već bi se trebalo koristiti privremeno, a zatim po potrebi.
smatram da bi se sada trebalo kozultirati s liječnikom, te postepeno smanjivati dozu. nipošto nije pametno naglo prekinuti uzimanje normabela, jer može doći do vrlo nezgodnih, ali i opasnih posljedica.
Možda griješim, ali mislim da je to sad već kasno, ja sam shvatila da Snješka smatra da je uzrok tog smrtnog slučaja u obitelji dugotrajna konzumacija normabela u suradnji s alkoholom, što liječnica najvjerojatnije nije znala...nadam se da griješim i da još nije kasno za napraviti nešto...
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 10:25   #346
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
Možda griješim, ali mislim da je to sad već kasno, ja sam shvatila da Snješka smatra da je uzrok tog smrtnog slučaja u obitelji dugotrajna konzumacija normabela u suradnji s alkoholom, što liječnica najvjerojatnije nije znala...nadam se da griješim i da još nije kasno za napraviti nešto...

joj bensa imaš pravo, mislim da je prekasno
(ja sam se fokusirala na drugi dio upisa)

benzići i alkohol ne idu zajedno...kvragu, pa ne piše to bezveze na uputama lijeka
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:09   #347
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
joj bensa imaš pravo, mislim da je prekasno
(ja sam se fokusirala na drugi dio upisa)

benzići i alkohol ne idu zajedno...kvragu, pa ne piše to bezveze na uputama lijeka
Što se može dogoditi od miksanja normabela i alkohola? Želim konkretan odgovor o konkretnim posljedicama.
Ja sam se miksajući normabele i pive osjećao prvi put ko normalan čovjek.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:34   #348
Ok, sada sam naišao na članke gdje kažu da miksanje benzodiazepina i alkohola može dovesti do - SMRTI. Ali nevermind. Pitanje je da li 2 do 6 mg na dan mogu uopće izazvati ovisnost i ikakvu opasnost u kombinaciji s recimo pivom. Ja nisam nikad u životu uzeo više na dan od možda 8 mg normabela, a uobičajena količina je bila 4 mg. Većinu dana nisam niti uzimao Normabel.
Govorim to s obzirom da piše da se na dan može uzeti čak do 30 (trideset) mg normabela u razdoblju od koja 3 mjeseca. Naravno, ako netko pomiješa 30 mg sa alkoholom ne bih mu bio u koži.
No evo, čisto moje iskustvo (ne preporučam nikome), neki dan sam kada mi je bilo neizdržljivo uzeo 2 Normabela po 2 mg i popio ih sa 0.5 L Žuje. Nakon kojih 10 do 15 minuta osjećao sam se normalno... nisam bio ošamućen, nisam bio pijan, nisam bio usporen. Jednostavno sam se osjećao - normalno. I to satima, do kraja dana.
E sada, isto što sam skužio. Žuja mi recimo identično djeluje kao Normabel. Pošto sam se u životu znao oblokavati pivama do mjere da su mi morali hitnu zvat doma (iako me tada bolio k da li ću krepat ili ne), nikada nisam pio jer sam morao, već jer sam htio i uživao u tome. Kada sam uvidio da mi se neda povraćati i imati užasne mamurluke svaki treći dan, odlučio sam prestati piti i nije bilo nikakvog problema. Nisam nikada bio ovisan o alkoholu ili nešto takvo.
S druge strane imamo Normabel koji, kao kemija, može čak biti štetniji od jedne pive koju pije valjda 80% nacije svaki dan.
Pitanje je sada - Normabel ili Žuja! Ili oboje?
Kada kažem Žuja, govorim o recimo oko pola litre pive u stanju krize, a ne teškom alkoholiziranju. Kada je u pitanju Normabel u većoj krizi, govorim o recimo 4 do 6 mg Normabela.
Kada je u pitanju još veća kriza govorim o recimo 2 do 4 mg Normabela s pola litre Žuje.
Znam da sada ovo sve možda nekome djeluje diletantski, no nemojmo se zavaravati i zajebavati sada. Kemija je kemija. Ako nisam nikad razvio ovisnost o alkoholu, nije li onda pola litre Žuje na dan sigurnije od uzastopnog gutanja Normabela? Kako mogu znati uopće koja je moja tolerancija na Normabel, a da ne razvijem ovisnost ili dobijem neki užasni 'rebound' efekt?
S jedne strane, piva je prirodna. S druge strane, Normabel baš i nije.
Molim neka odgovaraju ljudi sa iskustvom. Odgovore "idi doktoru" ili "idi psihijatru" ne uvažavam iz vjerujte mi, veoma validnih i smislenih razloga koji su vezani za višegodišnje iskustvo.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:22   #349
Ideja razvijanja ovisnosti o anksioliticima (npr. Normabel) podrazumjeva kontinuiranost. Znači da do ovisnosti dolazi ako recimo 30 dana, svaki dan, uzimaš određenu dozu. Tada organizam stvori toleranciju na tu dozu i bude ti potrebno više mg za isti efekat.
Ako Normabel koristiš samo po potrebi (npr. 2 x tjedno ili par puta x mjesečo), u 'kriznim situacijama' koje nisu svakodnevne, vrlo je mala vjerojatnost razvoja ovisnosti.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:25   #350
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
....
Situacije:

1. Piti Normabel do 4mg dnevno
2. Piti pivu do 4-6 boce (velike) dnevno
3. Piti Normabel + pivu (relativna je količina jednog i drugog. Pretpostavka - dovoljna da se osječaš ok, a da nisi ušlagiran).

Od "3" zla biraj manje


Ne znam zbog čega piješ normabej, ali ako imaš potrebu popiti i "samo" dvije boce pive dnevno onda se radi o ovisnosti o alkoholu (subjektivno vlastito mišljenje).
Premda bi mnogi rado diskutirali koji je to nivo alkohola koji je granica između ovisnosti i ne ovisnosti.
No, ako se osjećaš ok sa manjom količinom Normabela u kombinaciji sa manjom količinom pive, a da uspjevaš funkcionirati kontrolirano, "blago tebi".
Financijski je manji teret nego 6-8 piva dnevno, a manje boli glava nego s 8mg Normabela svaki dan.

Nego, jednu stvar trebaš biti svjestan. Dugoročno. I jedno i drugo, a naročito u kombinaciji, s vremenom uvelike uništavaju unutarnje organe. Prvenstveno jetru, a zatim krvožilni sustav.
Na što ćeš ličiti za 5-10-15 godina, mogu samo "da ti gatam u dlan pa da ti kažem" .

Sretno
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:33   #351
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Premda bi mnogi rado diskutirali koji je to nivo alkohola koji je granica između ovisnosti i ne ovisnosti.
Kod ovisnoti (bilo kojeg tipa) nije riječ o količinama, nego o nemogućnosti uspostavljanja kontrole. Npr. popiti svaki dan jedno pivo je navika. Ne biti u mogućnosti funkcionirati dok se ne popije jedna piva dnevno (kad se bez nečeg 'ne može') je ovisnost.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:45   #352
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Kod ovisnoti (bilo kojeg tipa) nije riječ o količinama, nego o nemogućnosti uspostavljanja kontrole. Npr. popiti svaki dan jedno pivo je navika. Ne biti u mogućnosti funkcionirati dok se ne popije jedna piva dnevno (kad se bez nečeg 'ne može') je ovisnost.
Slažem se, ali znam neke koji sa 6 piva naveče dok teturaju i laprdaju, usput uvjeravaju druge kako oni savršeno funkcioniraju.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:52   #353
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Kod ovisnoti (bilo kojeg tipa) nije riječ o količinama, nego o nemogućnosti uspostavljanja kontrole. Npr. popiti svaki dan jedno pivo je navika. Ne biti u mogućnosti funkcionirati dok se ne popije jedna piva dnevno (kad se bez nečeg 'ne može') je ovisnost.
Ista problematika je sa "čašom vina nakon ručka".
Ajd uzmimo da je to čak i zdrava navika.
Ali često vidim da ta zdrava navika nije baš samo navika. Učestala je i uvjek postoji objašnjenje zbog čega se "ritual" treba obaviti. Preskakanja nema.
Premda nijedan potrošač vina od "čaše nakon ručka" neće nikad priznati da je ipak ta navika jedna vrsta ovisnosti.


Isto i o kavi.
Ja sam ovisna o kavi. O kofeinu točnije. I fakat, u jutro ako ne popijem određenu količinu kofeina, ja sam neupotrebljiva.


Jednom zgodom bilo mi je loše, povraćala sam i dva dana nisam mogla popit kavu jer sam bljuvala sve redom. Na kraju, treći dan sam se tresla, znojila, bljuvala još i jače, vrtilo mi se itd... Dok me MM nije "odveo na kavu"
Kako sam popila kavu (u međuvremenu me ova prvotna boljka prošla-enterovirozica) tako sam došla sebi
Čista apstinencijska kriza uzrokovanja nedostatkom kofeina.


Tako da me često zanima kako bi se ovi moji frendovi osjećali nakon par dana bez ove čaše vina nakon ručka
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 20:25   #354
Nisam pio pive mjesecima dok nisam poludio
U zadnjih godinu-dvije mislim da sam se jednom sroljao s možda litru i pol pive, a ostalo vrijeme sam bio trijezan. Znači, ako pijem sada pivu ili gutam normabele radim to da si smanjim simptome ludila, a ne zato što osjećam fatalnu privlačnost prema pivi i normabelima. Inače sam sklon izbjegavanju bilo kakvih tableta. Što se alkohola tiče, doba žestokog opijanja prošlo je prije kojih 8 godina i nije mi bio problem prestati piti preko noći. Nisam nikada bio ovisan o ičemu što ide u usta.
Više me brine potencijalni rebound da me ne zavežu za krevet u ludnici dok će me drogirati gorim stvarima od normabela i pive. Smrt me ne brine jer samo bogati poput Whitney Houston i Amy Winehouse umiru u kombinacijama benzodiazepina i alkohola, a i ne čini mi se da je to najgori mogući ishod.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:01   #355
A onda je svejedno pio pivu ili normabele. Piva je zdravija samo ostavlja tragove s vanjske strane trbuha

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 01:34   #356
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
A onda je svejedno pio pivu ili normabele. Piva je zdravija samo ostavlja tragove s vanjske strane trbuha

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Znači piva, pa trbušnjaci, pa piva, pa trbušnjaci, pa pokoji rigoleto, pa piva, pa trbušnjaci i za dvije godine eto mene ko novog...
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:49   #357
Nedavno tj prije 2 mjeseca stalno sam imao neku slabost nervozu vrtoglavice i slicno pa me doktorica poslala na sve moguce pretrage. Krv je ok, uzv i krv stitnjaca ok, rtg srca i pluca ok, ostaje mi holter u 9 mjesecu al mislim da ce i to bit ok. No ugl ona mi je prepisala normabel 2mg da uzimam po potrebi dok ne rijesim sve nalaze. Sad u zadnje vrijeme osjecam se cudno. Stalno sam umoran, vidno polje mi je suzeno, oci su mi suhe, uhvati me panika pri brzim kretanjima (recimo dok se vozim u autu na cesti kao suvozac sve mi prolazi pre brzo i hvatam se za rucku na vratima a brzina je oko 80 na sat), stalno mi se javljaju vrtoglavice skoro svaki dan pogotovo kad zelim spustit glavu kao da mi krv navre u glavu i vuce me prema dolje i pocne mi se vrtiti i onda me uhvati strah i tablete uopce ne pomazu i imam cudni tlak u usima kao kad sam prehladjen i pirim nos. Sad da li je to mozda nuspojava zbog tableta?
jebeninick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:36   #358
Quote:
jebeninick kaže: Pogledaj post
Nedavno tj prije 2 mjeseca stalno sam imao neku slabost nervozu vrtoglavice i slicno pa me doktorica poslala na sve moguce pretrage. Krv je ok, uzv i krv stitnjaca ok, rtg srca i pluca ok, ostaje mi holter u 9 mjesecu al mislim da ce i to bit ok. No ugl ona mi je prepisala normabel 2mg da uzimam po potrebi dok ne rijesim sve nalaze. Sad u zadnje vrijeme osjecam se cudno. Stalno sam umoran, vidno polje mi je suzeno, oci su mi suhe, uhvati me panika pri brzim kretanjima (recimo dok se vozim u autu na cesti kao suvozac sve mi prolazi pre brzo i hvatam se za rucku na vratima a brzina je oko 80 na sat), stalno mi se javljaju vrtoglavice skoro svaki dan pogotovo kad zelim spustit glavu kao da mi krv navre u glavu i vuce me prema dolje i pocne mi se vrtiti i onda me uhvati strah i tablete uopce ne pomazu i imam cudni tlak u usima kao kad sam prehladjen i pirim nos. Sad da li je to mozda nuspojava zbog tableta?
Kako dugo uzimaš normabel, koliko često i koje doze i nakon koliko su ti počeli ti simptomi?
Puno si se raspisao, no malo si korisnih detalja dao. Ako je to reakcija nakon jednog ili svega par uzimanja normabela, skidaj se odmah s njega. Ako si počeo razvijati fizičku ovisnost, skidaj se također odmah.
Ove simptome koje si opisao same kao takve mogu imati veze s tlakom ili nekim poremećajem u srednjem uhu. Pročitaj si ovo:
http://www.vasezdravlje.com/printabl...e/clanak/2552/
A može biti anksioznost i napadaji panike.
Znači, u slučaju da uzrok tvojim problemima nije normabel, onda ga nastavi uzimati po potrebi.
2 mg nije puno, no uzimaj po potrebi, a ne baš redovito jer se razvija ovisnost. Osjetio to na svojoj koži prije koji dan na najgori mogući način i eliminirao ga iz upotrebe.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 23:05   #359
Quote:
jebeninick kaže: Pogledaj post
Nedavno tj prije 2 mjeseca stalno sam imao neku slabost nervozu vrtoglavice i slicno pa me doktorica poslala na sve moguce pretrage. Krv je ok, uzv i krv stitnjaca ok, rtg srca i pluca ok, ostaje mi holter u 9 mjesecu al mislim da ce i to bit ok. No ugl ona mi je prepisala normabel 2mg da uzimam po potrebi dok ne rijesim sve nalaze. Sad u zadnje vrijeme osjecam se cudno. Stalno sam umoran, vidno polje mi je suzeno, oci su mi suhe, uhvati me panika pri brzim kretanjima (recimo dok se vozim u autu na cesti kao suvozac sve mi prolazi pre brzo i hvatam se za rucku na vratima a brzina je oko 80 na sat), stalno mi se javljaju vrtoglavice skoro svaki dan pogotovo kad zelim spustit glavu kao da mi krv navre u glavu i vuce me prema dolje i pocne mi se vrtiti i onda me uhvati strah i tablete uopce ne pomazu i imam cudni tlak u usima kao kad sam prehladjen i pirim nos. Sad da li je to mozda nuspojava zbog tableta?
a zašto ne odeš dr i to njoj ispričaš?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 13:13   #360
Otisao sam do nje trazio da me posalje na uho grlo i nos. I sad trebam cekat 2 tjedna jer sam tako narucen.

Eo danas imao neki razgovor za posao reko ajd popit cu normabel, sve super prvih sat vremena a nakon toga sam ko zombi. Usporen spava mi se uzas glava mi otpada kolko mi se spava pogotovo ako stojim il sjedim na jednom mjestu.

Jebes normabel vise ih necu pit pa makar crko od anksioznosti i vrtoglavica.
jebeninick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.