Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 11:00   #81
Quote:
Malavida kaže: Pogledaj post
Jedna vrlo vazna stvar - ako zelite pogledati Uffizi,a ide u Firencu samo na kraci period morali bi te rezervirati karte unaprijed.Moze se i telefonski i on-line inace ne gine 2-4 h stajanja u redu.a s obzirom da se muzej zatvara oko 5-6 popodne imat cete malo vremena za dobro razgledavanje (otvara se u 9).....
Ja sam bila nekoliko puta u Firenzi i dvaput u muzeju Uffizi i nijednom nisam čekala duže od 5 minuta za ulaznice.. Ne sjećam se ni da sam vidjela neki duži red. To da se ljudi baš ne prepadnu, mislim 2-4 sata je ipak obeshrabrujući podatak, a nije uvijek pravilo Jednom sam bila u božićno vrijeme, a jednom u lipnju i praktički sam odmah ušla u muzej... Malo duže sam jedino čekala za muzej Galleria dell'Accademia gdje se nalazi Michelangelov David, a i to je bilo nekih 20-tak minuta..
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 13:06   #82
Quote:
arte kaže: Pogledaj post
Ja sam bila nekoliko puta u Firenzi i dvaput u muzeju Uffizi i nijednom nisam čekala duže od 5 minuta za ulaznice.. Ne sjećam se ni da sam vidjela neki duži red. To da se ljudi baš ne prepadnu, mislim 2-4 sata je ipak obeshrabrujući podatak, a nije uvijek pravilo Jednom sam bila u božićno vrijeme, a jednom u lipnju i praktički sam odmah ušla u muzej... Malo duže sam jedino čekala za muzej Galleria dell'Accademia gdje se nalazi Michelangelov David, a i to je bilo nekih 20-tak minuta..
Ako dođeš u vrijeme praznika, onda se čeka. Nakon šta smo čekali 2 sata da pogledamo Davida, odmah smo pohitali rezervirati ulaznice za Uffize.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 20:58   #83
Quote:
arte kaže: Pogledaj post
Ja sam bila nekoliko puta u Firenzi i dvaput u muzeju Uffizi i nijednom nisam čekala duže od 5 minuta za ulaznice.. Ne sjećam se ni da sam vidjela neki duži red. To da se ljudi baš ne prepadnu, mislim 2-4 sata je ipak obeshrabrujući podatak, a nije uvijek pravilo Jednom sam bila u božićno vrijeme, a jednom u lipnju i praktički sam odmah ušla u muzej... Malo duže sam jedino čekala za muzej Galleria dell'Accademia gdje se nalazi Michelangelov David, a i to je bilo nekih 20-tak minuta..
bas dobro da si napisala jer sam se sjetila da i uffizi i galleria dell'accademia su drzavni muzeji sto znaci da se [B]svi drzavni muzeji u firenci[B] mogu rezervirati.
I s obzirom da je jako tesko predvidjeti da li ces cekati 5 min kao ti ili ce biti red od nekoliko sati bolje je rezervirati ili bar telefonski provjeriti za to razdoblje.

Drzavni muzeji u firenci su:
Uffizi,Galleria dell'accademia,Palazzo pitti (unutar kojeg se nalaze galleria palatina,museo degli argenti,galleria d'arte moderna,galleria del costume,giardino di boboli),Cappelle medicee,Museo di san marco,Museo nazionale di bargello,Museo archeologico,Museo davanzati,Opificio delle pietre dure
A broj telefona je 055/294883
i mala napomena:kod talijana se predbroj za grad (firenca je 055) uvijek bira s nulom,bez obzira da li ispred toga ide i pozivni za italiju (0039)i kad ste u firenci svejedno trebate staviti predbroj za grad.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 16:03   #84
Quote:
Malavida kaže: Pogledaj post
Samo,najvaznija stvar - obavezno provjerite kad zatvaraju vrata.Ima nekih hostela koji zatvaraju vrata u 10 navecer i otvaraju tek ujutro pa da ne biste ostale s krive strane vrata
O to je prvo sto gledam!! imam listu od jedno 10 stvari koje moraju imat
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 19:07   #85
Quote:
night_train kaže: Pogledaj post
O to je prvo sto gledam!! imam listu od jedno 10 stvari koje moraju imat
A da ju podijelis s nama
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:36   #86
http://www.ferroviedellostato.it/
evo ovo je stranica s redom voznje vlaka....odnosi se na cijelu Italiju...
ukucate od kuda do kuda i kada odlazite tj. dolazite i dobit cete sve moguce carijante...

Trieste - Firenze otprilike 4-5 sati ovisi o presjedanju,a karta povratna za jednu osobu je oko 40e.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:54   #87
znate li koliko ima kilometara od splita do firencE? hitno mi je, pa molim pomoć
 
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 21:33   #88
Quote:
waspica kaže: Pogledaj post
znate li koliko ima kilometara od splita do firencE? hitno mi je, pa molim pomoć
911 km
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 23:05   #89
Quote:
waspica kaže: Pogledaj post
znate li koliko ima kilometara od splita do firencE? hitno mi je, pa molim pomoć
http://www.viamichelin.com/viamichel...MaHomePage.htm

Evo jedne zgodne stranice koja ce vam osim udaljenosti izacunati i troskove puta...upsujete destinaciju od-do,moze se cak i ulica upisati ili "punkt" do kojeg trebate stici!

Naravno ovo nije "iskljucivo" za Firenzu i Toscanu...vec opcenito za Europu!
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 17:20   #90
Kako iz Splita do Toskane ili Venecije..osim avionom?
__________________
You only live once, but if you do it right once is enough
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 10:09   #91
crnka: probaj preko Ancone pa vlakom

10 stvari u hostelu koje gledam:

1. soba za broj ljudi koji ja samnom (+ ja)
2. internet
3. plahte
4. rucnici (bilo bi dobro)
5. prijava (chek in) kad god dodjes (ne recimo 15-17 ili zovi kad stignes)
6. dolazak u bilo koje doba noci, da ne moras kucati...
7. blizu metroa, busa (da ne teglim stvari prvi dan ko ludjak s kartom u ruci)
8. prva zona javnog prijevoza
9. kuhinjica (bilo bi dobro)
10. dorucak (uglavnom nadjem)

11. da mi nije nabitniji fun (na onim ocjenama)
12. da mi je najbitnija cistoca (na onim ocjenama)... ali ajd... koliko bude bude...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 18:19   #92
Dečko mi je za rođendan poklonio putovanje u Firencu (plaća put i smještaj).
Preko interneta smo našli nekakav povoljniji privatni smještaj, idemo busom do Trsta i onda vlakom.
Kupit ćemo vodič, proučiti ga unaprijed i nastojati u 4 dana vidjeti što se može.
Vi koji ste bili u Firenci, imate li možda kakve restorane za preporučiti? Znam da je Firenca skupa, ali želim izbjeći "zamke za turiste" - skupe kič rupe s nejestivom hranom koje smo (više ili manje uspješno) nastojali izbjeći u centrima gradova - od Venecije do Atene.
Željela bih preporuku restorana s dobrom hranom u kojima se hrane Firentinci. Isto tako, dobro bi mi došlo upozorenje koje restorane ("turističke zamke") treba izbjegavati.
Svaki savjet je dragocjen.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 12:17   #93
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
Šta se tiče restorana, izbjegavaj glavne punktove po gradovima.Prošetaj malo po sporednim uličicama...U Firenzi svakako odi do tržnice ( Lola je već preporučila Zsa Zsa ) ili po uličicama oko glavnog trga Vecchie Signore ( preporučam restoran La Grotta Guelfa ) .

Na sve iskazane cijene će ti zaračunati još 10-15% za servis

Kakadu, evo ti jedan moj stari post.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 13:29   #94
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Dečko mi je za rođendan poklonio putovanje u Firencu (plaća put i smještaj).
Preko interneta smo našli nekakav povoljniji privatni smještaj, idemo busom do Trsta i onda vlakom.
Kupit ćemo vodič, proučiti ga unaprijed i nastojati u 4 dana vidjeti što se može.
Vi koji ste bili u Firenci, imate li možda kakve restorane za preporučiti? Znam da je Firenca skupa, ali želim izbjeći "zamke za turiste" - skupe kič rupe s nejestivom hranom koje smo (više ili manje uspješno) nastojali izbjeći u centrima gradova - od Venecije do Atene.
Željela bih preporuku restorana s dobrom hranom u kojima se hrane Firentinci. Isto tako, dobro bi mi došlo upozorenje koje restorane ("turističke zamke") treba izbjegavati.
Svaki savjet je dragocjen.
za-za, mercato centrale, imas u lonely planetu, za hr pojmove nije jeftin bas, al za toskanske je. fino
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 15:17   #95
ljudi,uskoro idem na tour di toscana pa vas molim da mi preporučite neke dobre agroturizme di ste klopali i naravno sve ostalo zanimljivo s tim da neću ići u firenzu.

grazie!!
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 07:09   #96
Plazibat i Lola, hvala vam!
Probat ću neke od ovih restorana koje ste preporučili pa ću vam javiti kako je bilo.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 14:02   #97
pomozite ljudi!!!!!!!!!
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 13:46   #98
Nakon silnih peripetija di cemo ic ovo ljeto (u igri su bili Lisabon i Barcelona al su, nazalost, otpali) izbor je pao na Firencu i Toskanu. Idemo 1.8.

Mislimo odsjesti u nekom od jeftinih hotela s 2 zvjezdice. Mislimo se izmedju hotela Benvenuti, Spagna, D'Azeglio i Veneto pa ako je itko bio u nekom od navedenih, neka napise par rijeci o tome kakvi su.
Unaprijed zahvaljujem
raimunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 14:06   #99
Toscanski specijaliteti su skoro svi mesni (da vegetarijanci ne bi bili razocarani).
Restorani su:
Perseus - za probati bisteccu fiorentinu,filetto ili controfiletto (blizu piazze liberta'),srednje cijene (cini mi se oko 30 eura za veceru po osobi,ali se isplati s obzirom na kvalitetu mesa)
Rosso pomodoro - napoletanska pizza (blizu trznice san lorenzo)
Fratelli Briganti - tjestenine,pogotovo spaghetti sa svjezom rajcicom ili carbonara (7 eura),povoljne cijene,jedino sto se ne nalazi bas blizu centra,vec na trgu giorgini do kojeg se dolazi autobusom br 4,ali se isplati.Pogotovo ako odete oko 19h,na istom trgu ima poznati Strizzi bar.Poznat je po povoljnim cijenama,dobroj muzici i kao studentsko okupljaliste pogotovo u to doba jer je onda vrijeme za aperativ - dakle uz cugu je ponudjena i hrana,od chipsa do canapea pa vam dodje kao predjelo,a onda se mozete prebaciti na drugi dio trga i otici u trattoriu.
Le Mossacce - domaca toscansca kuhinja (via del proconsolo),vrlo povoljne cijene.jedino sto je otvoreno samo radnim danom od 12-14 i od 19-21,a vikendom je zatvoreno.Prava talijanska trattoria gdje cesto jedu fiorentinci.
__________________
svibanj 2009

Zadnje uređivanje Malavida : 14.07.2007. at 14:43.
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:02   #100
ide netko u firenzu ovaj mjesec?
ja idem
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.