Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2006., 07:38   #1
Exclamation Toplice u RH - preporuke i iskustva

Molila bih Vas koji ste imali (ne)sreću liječiti se u toplicama - Topusko, Varaždinskim, Stubičkim, Krapinskim - ili imate informacije od neke bliske osobe - gdje su najbolji fizijatri i tretmani za protruzije diska s pritiskom na živac, vratnu kralježnicu i degenerativne promjene u cjelini?

Budući da se preko HZZO-a čeka na tretman od 3-6 mjeseci , i morat ću platiti privatno liječenje, svaka informacija je dobrodošla. Thanks!
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 11:27   #2
Nitko nije bio prisiljen brčkati se ili takvi trenutno nisu aktivni na forumu?
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 13:31   #3
Ja ti samo znam za kalos i biokovku. Prva liga!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 13:26   #4
Varaždinske toplice su odlične, terapeuti su fantastični. S obzirom
veliku frekvenciju pacijenta ( stvarno ih ima sa svim mogućim bolestima, lomovima, masovno sa problemima kralježnice) ne možeš pogriješiti ako odeš tamo , sigurno su iskusniji od nekih manjih centara. Uglavnom, jako puno ljudi tamo prođe i nije depresivna atmosfera. hoteli su veliki, imaš sadržaja i zabave..
znam da je u krapinskim totalna koma.
da moram opet išla bi tamo
fanny hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 07:50   #5
Thanks
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 09:59   #6
bila sam u daruvarskim toplicama. mogu reći sve najbolje. hotel je odličan, fiziorterapeuti također.
ne razumijem zašto tako dugo moraš čekati na red. nakon operacije ligamenata u koljenu ja sam jako brzo došla na red za toplice. bila sam u tzv. sportskom dijelu toplica.
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:48   #7
Ja pokušavam izbjeći operaciju, većina dr slaže se s tim, no danas me jedan nokautirao..htio me hospitalizirati
Sutra krećem u Varaždinske, držite mi palčeve da uspijem to riješiti terapijom (barem do daljnjega)
svima
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:54   #8
Quote:
fanny hill kaže:
Varaždinske toplice su odlične, terapeuti su fantastični.

saznanje iz prve ruke ... slažem se sa citatom


javi kad se naviknes na smrad po trulim jajcima

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 14.02.2012. at 21:05. Reason: popravak quota
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 09:20   #9
jel ima mozda netko kakvih iskustava s Krapinskim toplicama? Bilo bi dobro da probamo usporediti iskustva, ako nista drugo barem ih navesti ovdje - mislim da bi sigurno bilo jako korisno za sve forumase koji ce mozda trebati otici na rehabilitaciju...

npr., za svake toplice: kako ste zadovoljni brojem i trajanjem terapija za pojedini problem, koliko traju vjezbe, ultrazvuk, magnetna terapija, masaza, bazen, koliko se dobije vjezbi ukupno za koji problem, da li su svaki dan, itd.
king_elessar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 09:37   #10
Quote:
king_elessar kaže:
jel ima mozda netko kakvih iskustava s Krapinskim toplicama? Bilo bi dobro da probamo usporediti iskustva, ako nista drugo barem ih navesti ovdje - mislim da bi sigurno bilo jako korisno za sve forumase koji ce mozda trebati otici na rehabilitaciju...

npr., za svake toplice: kako ste zadovoljni brojem i trajanjem terapija za pojedini problem, koliko traju vjezbe, ultrazvuk, magnetna terapija, masaza, bazen, koliko se dobije vjezbi ukupno za koji problem, da li su svaki dan, itd.

Ja sam bila u Krapinskima 2 tjedna na rehabilitaciji preko HZZO-a. U nacelu sam bila zadovoljna. Sobe su 2 krevetne, svaka ima svoju kupaonu i wc. Uz malo srece, mozda vam i cimerica bude ok. Nakon bolnice i dijeljenja kreveta sa jos njih 6, ovo vam izgleda kao totalni de luxe.
Terapije sam imala svaki dan od 8 ujutro do negdje 3. Vjezbe traju u prosjeku pola sata. Ultrazvuk, magnet, struja, compex i sl traju oko 10 do 15 min.
Vjezbe su svaki dan osim nedjeljom i praznikom. Malo je bed u bazenu jer je malen i unutra se utrpa hrpa ljudi sa svakakvim ozljedama. No nakon par dana, postanete imuni i na to.
Nakon sto su gotove terapije predlazem setnju po bregima. Ima super oznacenih staza koje dobro dodju za ubiti vrijeme popodne i navecer
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 09:40   #11
Quote:
nefretiti00 kaže:
Budući da se preko HZZO-a čeka na tretman od 3-6 mjeseci , i morat ću platiti privatno liječenje, svaka informacija je dobrodošla. Thanks!

Ja sam cekala 5 tjedana. Najprije ides na komisiju, pa kad ti odobre rehabilitaciju, kontaktiras toplice koje su ti dodijeljene i posaljes im sve papire s komisije i bolnicke papire. Nakon nekog vremena oni ce te nazvati.
E da, savjetujem da nakon tjedan dana upitate svog fizijatra za produzenje roka ostanka u toplicama. To se ionako bez beda odobrava kod neke lokalne komisije.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:44   #12
Frendica mi je pričala kako joj je bila koma u Krapinskim što se tiče društvenog života i izlazaka dok je u varaždinskim raspašoj bio svake noći - tombole, koncerti (doduše mladena burnaća i slično), večer tanga, kartanje - fakat se trude da zaboraviš da si potrgan i bolestan.
imaju velike bazene pa nije takva gužva
terapije su složene da nemaš pauza, samo pičiš od jedne do druge i sve odlično funkcionira, ko po špagi.
osoblje ljubazno, hrana ok
fanny hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:36   #13
Toplice nakon operacije

Pozdrav svima,

početkom listopada imam zakazan termin za operaciju kralježnice (Discus hernia) na KBC-u Rebro. Navodno, nakon toga bi trebalo na oporavak u toplice. Molila bih ako netko zna kakva je "procedura" u tom slučaju da to napiše. Nisam sigurna dali se trebam javiti u HZZO i sama tražiti "odobrenje", odnosno predbilježiti se odmah sad ili će me liječnik sam nakon operacije uputiti na oporavak, odnosno dati uputnicu za toplice?

Hvala!
anakadabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:46   #14
mislim da se prvo trebaš oporavit od operacije bar 2-3 mjeseca,nakon toga rehabilitacija. mislim da ne možeš sama, liječnik ocijeni dali toplice ili lokalna fizioterapija ili oboje.on ti daje preporuku za nastavak liječenja.(taj koji te operirao)
i onda to nosiš svom liječniku opće prakse koji te pregleda i da mišljenje.tek tada nosiš.koliko mi je poznato, dosta dugo ljudi čekaju nažalost.

zato u biti, ako i ne uspiješ redovnim putem, jer su dosta rigorozni i čeka se dugo red i pored preporuke, postoji ako si u mogućnosti alternativa a to je da sama odeš u toplice. u tom slučaju snosiš cijeli trošak.tj.hzzo ne subvencionira plaćanje.
a ionako hzzo koliko mi je poznato pokriva samo terapije (ukoliko ides redovnim putem) a sama plaćaš ostalo.
(ovo govorim u slučaju da bi ti se odužilo kako često zna biti)
kontaktiraš same toplice, dogovoriš smještaj i po dolasku te tamošnji doktori pregledaju i na licu mjesta odrede terapije.

nadam se da će sve bit u redu.
nadica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 10:00   #15
najbolje ti je da se raspitaš kod svog doktora opće prakse, morao bi znati

ja samo znam kako je išlo kod moje kćeri i njene operacije
bolnica napiše preporuku/zahtjev/uputnicu/što li već za rehabilitaciju
po tome je ona trebala direktno iz bolnice njihovim prijevozom ići u toplice na 3 tjedna
no kak mladoj curi baš nije neki doživljaj biti 3 tjedna u toplicama s babcima, a trebalo je i uloviti ritam sa školskim obavezama a bome joj nitko iz razreda ne bi u toplice dolazio, onda je naš izbor bio da ju mi vozimo svaki dan na terapije u bolnicu
mi nismo trebali apsolutno nikakvu administraciju obavljati, sve je bila stvar bolnice
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 22:27   #16
Varaždinske toplice

Zanima me, da li netko od Vas bio u Varaždinskim toplicama? Kakva su Vam iskustva? Dobra, ili loša?
Da li ste donaplatili za boravak u hotelu Minerva (oko 90 kn) po danu?
Kakvo je osoblje, sobe i sl.? Može li se dobiti jednokrevetna soba?
Ja bi trebala uskoro ići pa da znam što me čeka!
Unaprijed hvala na informacijama
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 22:30   #17
ja sam bila sad u 1 mj na lijecenju ....prvi put sam bila na lijecenju tak ih nemrem usporedit ono hrna i nije bas nesto terapija imas al ne jako puno tako da poslje 3 popodne nemas kaj za radit i vikendom takoder a cijena isto nije bas sitnica jos ako hoces sama u sobi 175 ti j epo danu
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 22:33   #18
Thumbs up

Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
ja sam bila sad u 1 mj na lijecenju ....prvi put sam bila na lijecenju tak ih nemrem usporedit ono hrna i nije bas nesto terapija imas al ne jako puno tako da poslje 3 popodne nemas kaj za radit i vikendom takoder a cijena isto nije bas sitnica jos ako hoces sama u sobi 175 ti j epo danu
A što si sama platila ili je ovo 175 kn nadoplata? Je ti što odobrio HZZO?
Znaš što meni je dr. rekla za Varaždinske t. pa se ja nisam htjela protivit! Sad ću ići u ove pa ću vidjet, ali baš nisam ni znala koje bi druge. Navodno su ove specijalizirane za reumatske bolesti.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 22:41   #19
da da te su ti najbolje za reumatske bolesti i ja sam zato isla....samo sto evo meni otkada sam isla je gore umjesto bolje ali valjda sam ja poseban slucaj!!!!
175 kuna ti je nadoplata za 1 krevetnu sobu ostalo pokriva HZZO
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:12   #20
i ja idem u toplice 18.3 bio sam prosle godine ali na spinalnom odjelu. Sad cu u Hotel Minerva
__________________
BRZI I MRTVI
DAR666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.