Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2012., 12:56   #3421
Quote:
Corney kaže: Pogledaj post
Nemojmo pretjerivat, svašta se može kupit ako znate prave ljude, zar ne? Ja sam počela s pitanjima na ovom forumu, ne znači da ću tu stat
mislite "svašta se može kupit, ako imate para" ?
šalu nastranu, ne znam stvarno gdje bi se mogao kupiti dobar memory na malo, a da je za normalne novce. ..ako saznate javite

ovo što madraci nudi je vrlo dobra cijena za gotov proizvod. ...ali opet malo pretjeruje kad se hvali da je "curem" nadmadrac najbolji na tržištu. ...u svakom slučaju vrlo dobra cijena za 50kg nadmadrac.
afoj is offline  
Old 13.07.2012., 17:24   #3422
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Odgovarajuci madrac je i onaj madrac kojeg ne preplatis, tj. onaj gdje vidis za sto dajes novce, pa kad npr. kupujes madrac s memory pjenom ...a znas da su znalci tu napisali da je svaki madrac s 2-3 cm memory pjene - sranje, onda takav ne kupis, ako ne pise koliko te pjene ima, ako se to skriva i ako je madrac jednako skup ili skuplji od onog za kojeg imas i dostupne informacije o visinama u kvaliteti pjena.
Sto se samo udobnosti tice, ako znam da mi memory pase, nije mi svjedno ima li ga 2, 5 ili vise cm i nije mi dovoljno to sto pise ..."madrac od memory pjene", madrac s memory pjenom"...
Vidis draga moja, prije si se bunila kad je bilo natpisa da 2 -3 cm memorya je njesra, a sad si to prihvatila.
istina je da nisu velike razlike kod nabave u cijenama PU . HR i memory pjene, racunato na tone i cijenu po kg. Nisu velike za nas , recimo jedno je 3,5 eur po kg a drugo 4,2 eura po kr, i nama se to ne cini mnogo , no kad jedna tvornica godisnje uzima desetke tisuca tona onda je par centi velika razlika u konaqcnom racunu.
A pravi trgovac ce vrlo rado otvoriti svaki madrac i pokazati kupcu sto je i kako unutra složeno, s tiom da onaj koji želi će uvijek i prevariti kupca , no to je vec stvar osobe i postenja
madraci is offline  
Old 13.07.2012., 20:54   #3423
Molim da se smanji količina reklamiranja konkretnih proizvoda i da se rasprava usmjeri općenitije o madracima - barem od strane onih koji očito nisu nepristrani po tom pitanju
Reklamiranje na forumu nije dozvoljeno

I prije nego ikome slučajno padne na pamet - nije dozvoljeno niti odgovarati na ovakve moderatorske poruke u sklopu same teme. To će se kartonirati, za eventualne rasprave postoje privatne poruke i žalbe

Zadnje uređivanje Aoife : 13.07.2012. at 21:03.
Aoife is offline  
Old 13.07.2012., 23:01   #3424
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
mislite "svašta se može kupit, ako imate para" ?
Tak je jasno da sve možeš kupit ako imaš para, ali za kupit skupu stvar a za malo para treba znati prave ljude, na pravom mjestu.
Corney is offline  
Old 14.07.2012., 19:57   #3425
pozdrav,

imam jedno pitanjce, naime vidim da je nekolicina ljudi pitala za Happy-Dreams Premiere madrac i da u principu nitko ništa ne odgovara. meni je taj madrac interesantan za kupnju pa bi volio čuti poneko stručno mišljenje. Inače većinom spavam na trbuhu. link za madrac:

http://www.happy-dreams.hr/katalog/k...remier-200x180


Madrac Premier izrađen je od džepićaste opružne jezgre sa 7 anatomskih zona u kombinaciji promjera opruge 1,8 mm i 2,0 mm ravnomjerno raspoređenih prema anatomiji tijela. Prednost džepićaste opružne jezgre je u tome što je svaka opruga zamotana u tkaninu, tako da nalikuje džepiću-bačvici, a rezultat toga je da su opruge neovisne jedna od druge. Na ovaj način je omogućeno slobodno kretanje opruge, tako da se vibracije ne prenose preko cijelog madraca, već samo tamo gdje je pritisak. To omogućava bolje prilagođavanje anatomiji tijela, te je omogućen ravan i neopterećen položaj kralježnice.

Madrac Premier je najtvrđi i najkvalitetniji madrac s oprugama, te ima zimsku i ljetnu stranu, a može se koristiti na ravnim podlogama kreveta ili na letvičastim podnicama s gušćim rasporedom letvica.

Sastav madraca:
vata vunena 150 gr/m2
PES vata 200 gr/m2
PU pjena 17 kg/m3 – 1 cm
flis 14 gr/m2
PU pjena 30 kg/m3 – 2,5 cm
PU pjena 30 kg/m3 – 1 cm
džepićasta jezgra 7 zona – 12,5 cm
PU pjena 30 kg/m3 – 1 cm
PU pjena 30 kg/m3 – 2,5 cm
flis 14 gr/m2
PU pjena 17 kg/m3 – 1 cm
PES vata 200 gr/m2
vata pamučna 150 gr/m2
visina madraca 24 cm
Dekorativna tkanina: 46% pamuk, 54% poliesterska vlakna
johan28 is offline  
Old 16.07.2012., 11:49   #3426
Quote:
johan28 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

imam jedno pitanjce, naime vidim da je nekolicina ljudi pitala za Happy-Dreams Premiere madrac i da u principu nitko ništa ne odgovara. meni je taj madrac interesantan za kupnju pa bi volio čuti poneko stručno mišljenje. Inače većinom spavam na trbuhu. link za madrac:

http://www.happy-dreams.hr/katalog/k...remier-200x180


Madrac Premier izrađen je od džepićaste opružne jezgre sa 7 anatomskih zona u kombinaciji promjera opruge 1,8 mm i 2,0 mm ravnomjerno raspoređenih prema anatomiji tijela. Prednost džepićaste opružne jezgre je u tome što je svaka opruga zamotana u tkaninu, tako da nalikuje džepiću-bačvici, a rezultat toga je da su opruge neovisne jedna od druge. Na ovaj način je omogućeno slobodno kretanje opruge, tako da se vibracije ne prenose preko cijelog madraca, već samo tamo gdje je pritisak. To omogućava bolje prilagođavanje anatomiji tijela, te je omogućen ravan i neopterećen položaj kralježnice.

Madrac Premier je najtvrđi i najkvalitetniji madrac s oprugama, te ima zimsku i ljetnu stranu, a može se koristiti na ravnim podlogama kreveta ili na letvičastim podnicama s gušćim rasporedom letvica.

Sastav madraca:
vata vunena 150 gr/m2
PES vata 200 gr/m2
PU pjena 17 kg/m3 – 1 cm
flis 14 gr/m2
PU pjena 30 kg/m3 – 2,5 cm
PU pjena 30 kg/m3 – 1 cm
džepićasta jezgra 7 zona – 12,5 cm
PU pjena 30 kg/m3 – 1 cm
PU pjena 30 kg/m3 – 2,5 cm
flis 14 gr/m2
PU pjena 17 kg/m3 – 1 cm
PES vata 200 gr/m2
vata pamučna 150 gr/m2
visina madraca 24 cm
Dekorativna tkanina: 46% pamuk, 54% poliesterska vlakna


Cijena je tu..tu, recimo ok za ponudjeno, iako iskreno za tu cijenu je moglo biti i memorya ili latexa na gornjoj plohi. Zimsko ljetna strana je glupost ako ne spavate bas pored otvorenog prozora zimi, jer ako ste stalno na 30C onda to i nema vise svrhe.
Nedostatak je sto se navlakaq ne skida i ne neda se prati, nije vidljivo niti pise da se skida, pa je pretpostavka da se ne skida.
Ako idete na ovaj madrac a spavate na trbuhu vecinom, te imate tvrdu podlogu ispod madraca, moći ce te u slucaju da je pretvrd omeksati ga kupovinom elastične podnice, no obratite paznju da ima najmanje 26-28 lamela u sebi.
madraci is offline  
Old 16.07.2012., 12:12   #3427
Quote:
imam jedno pitanjce, naime vidim da je nekolicina ljudi pitala za Happy-Dreams Premiere madrac i da u principu nitko ništa ne odgovara.
Happy Dreams je zapravo Perfecta Dreams i napravljen je kao podbrand za jeftiniju robu koja bi narušila ugled perfecti. Sada ni Perfecta kao proizvođač ne postoji , već sve to radi Hespo Prelog pod patronatom Hilding Andersa.
Redi se o vrlo jednostavnim madracima koji su neki "entry level" ,pa se i nema bog zna što pisati o tim madracima.

Quote:
Cijena je tu..tu, recimo ok za ponudjeno, iako iskreno za tu cijenu je moglo biti i memorya ili latexa na gornjoj plohi.
ili HR-a. ..i meni se čini da može i bolje.

Zapravo je osnovni problem madraca s federima što su većinom u gornjim slojevima još uvijek PU pjene. Kad se uzme da je vijek trajanja PU pjene 3-5 godina i da u tom periodu izgube volumen i elastičnost, isplativost im je u najmanju ruku upitna.
3333kn baš i nije malo, za tu lovu se danas može kupiti madrac koji je komplet od HR pjene s perivom navlakom. Treba naravno uzeti u obzir da takav madrac traži bolju podnicu, pa treba uzeti u obzir i taj trošak.
afoj is offline  
Old 16.07.2012., 13:43   #3428
afoj i ostali znalci, molim vas da mi prokomentirate slijedeći madrac, da li se isplati kupit - http://www.bernarda.hr/siesta/. naime, cjenovno sam ograničena na cca 3500 kn, maksimalno 4000, pa su mi ovaj madrac ponudili u jednom salonu namještaja gdje bi nam radili i krevet (veleprodajna cijena madraca je cca 3100 kn + pdv). ima li nešto slično u tom cjenovnom rangu od npr. hespa, perfecte, a da je okej? dakle mi bi svakako uzeli tu džepičastu opružnu jezgru, a da je ostatak pjena, tako su nam barem sugerirali u salonu. hvala!
marija82 is offline  
Old 16.07.2012., 19:33   #3429
Quote:
marija82 kaže: Pogledaj post
afoj i ostali znalci, molim vas da mi prokomentirate slijedeći madrac, da li se isplati kupit - http://www.bernarda.hr/siesta/. naime, cjenovno sam ograničena na cca 3500 kn, maksimalno 4000, pa su mi ovaj madrac ponudili u jednom salonu namještaja gdje bi nam radili i krevet (veleprodajna cijena madraca je cca 3100 kn + pdv). ima li nešto slično u tom cjenovnom rangu od npr. hespa, perfecte, a da je okej? dakle mi bi svakako uzeli tu džepičastu opružnu jezgru, a da je ostatak pjena, tako su nam barem sugerirali u salonu. hvala!
Siesta je najtvrđi madrac u ponudi bernarde i jedan od najtvrđih uopće na tržištu. To je višezonska jezgra , ali samo za nekog od 140 kg. STRAŠNO TVRD MADRAC i ovo pišem kao upozorenje. Dobro isprobajte da kasnije ne bi bilo bolnih ramena, kukova, vrata....
O kojoj veličini madraca se radi?
Kad su vam to sugerirali, da li su objasnili zašto vam to sugeriraju?
Koje su to prednosti džepičaste jezgre ispred ostalih materijala?
Da li su vam rekli koja je pjena u tom madracu i da je vijek trajanja te pjene kratak (3-5godina)?
Kakve podnice imate?

Po meni ja taj madrac pretvrd za 99% ljudi. Nedostatak je i pletenina koja je prošivena vunom i time nema mogućnost pranja. Bernarda sad već stvarno kasni i krajnje je vrijeme da u madrace počne ugrađivati HR pjenu.
Cijenu ću provjeriti kad mi javite veličinu.
afoj is offline  
Old 17.07.2012., 13:18   #3430
veličina 160x210 cm. naime ne odgovara nam standarna duljina madraca 200 cm, a u tom salonu nam rekoše da bernarda program ima te veličine madraca kao standarde, rade ih čak do 220 cm. ne znam zašto su nam taj madrac preporučili, jednostavno je žena rekla da taj madrac najčešće preporuča. ako veliš da je pretvrd onda nam definitivno neće odgovarat, oboje volimo srednje tvrd madrac.
afoj, koji je po tvome mišljenju best buy madrac na tržištu za cijenu do 4000 kn? dakle, ako veliš da je bolja HR pjena što bi preporučio? zaista se ne mogu odlučit što je dobro od te silne ponude u perfecti, hespu, happy dreamsu i sl. (u tim sam salonima bila). koliko god da se čovjek u salonu legne na taj madrac i proba i ležat i skakat po njemu, to ništa ne znači, jer ono što me oduševi u salonu može biti pretvrdo za mjesec dana i imat ću samo probleme. naprosto je nemoguće odabrat. dakle, ne pretvrd madrac, ugodan za spavanje, koji će izdržat barem deset godina spavanja na njemu, da se navlaka po mogućnosti skida i pere, cijena do 4000 kn. to su u grubim crtama moji zahtjevi.

edit - podnice smo planirali ovako nešto - http://www.google.hr/imgres?q=elasti...9,r:4,s:0,i:80

Zadnje uređivanje marija82 : 17.07.2012. at 13:35.
marija82 is offline  
Old 17.07.2012., 14:58   #3431
Quote:
koji je po tvome mišljenju best buy madrac na tržištu za cijenu do 4000 kn?
to na žalost ne postoji, svakome paše nešto drugo. Probajte barem definirati vrstu materijala koji vam je ugodan i kad naletite na trgovca koji vam nešto preporuči obavezno tržite da to malo i obrazloži, jer varijanta "ovaj najviše preporučamo" je užas.

Podnice su ok, ali ima takvih jeftinijih:
http://www.hespo.hr/hespo/legenda-s-2/
http://ergoactiv.net/podnice-spinea-s.html
http://www.eurolam.hr/studio/podnice/podnice/
afoj is offline  
Old 17.07.2012., 23:47   #3432
Doslo je vrijeme za promjenu madraca.
Mislili smo da to nije neka prevelika filozofija, ali procitavsi ovdje zadnje 3 stranice - nastala je dilema. Nije da nesto puno znam o madracima, ali svi samo govore da treba kupiti Dormeo...valjda se najvise reklamiraju. Osobno znam za vec spomenute i Hespo.
E sad, da pitam ovdje za preporuku? ...Uglavnom , volila bih znati koji je najbolji madrac dostupan na HR trzistu ?
Pitstop is offline  
Old 18.07.2012., 09:08   #3433
Quote:
Nije da nesto puno znam o madracima, ali svi samo govore da treba kupiti Dormeo...valjda se najvise reklamiraju.
Madrac tipa Dormeo možete kupiti za manje novca skoro kod svih "normalnih" proizvođača madaraca. Radi se o običnoj PU pjeni s pokojim centimetrom loše memory pjene koja je často samo uštepana u navlaku. Materijali su nepoznatog porijekla i gustoće (nisu, ali neka za sad ostane na tome).
Reklma, reklama i reklama. Bitno je znati da se ne radi o memory madracima već o običnim PU (poliuretan) pjenama koje su kratkog vijeka trajanja (3-5 godina), loše dišu i ukratko ne valjaju.

Quote:
Osobno znam za vec spomenute i Hespo.
Hespo, Perfecta, Optimo, Ergoactiv, Bernarda, Elki, Wollbett, Oriolik, Meblo, Latoflex itd. ....sve se to prodaje u RH i gotovo svi mogu ponuditi nešto bolje od dormea.

Quote:
E sad, da pitam ovdje za preporuku? ...Uglavnom , volila bih znati koji je najbolji madrac dostupan na HR trzistu ?
To ne postoji, najbolji je onaj madrac koji vama najbolje odgovara. Obiđite specijalizirane dućane i isprobajte razne materijale: Latex, Visco pjena, HR pjena ili PU pjena. Upoznajte se s razlikama i ako vam se da pročitajte više od 3 strane ovog topica. ..sve piše
afoj is offline  
Old 18.07.2012., 12:04   #3434
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Corney, 6 cm jezgre 52 kg memory u dimenziji 180x200, naravno u navlaci, skidivoj u dva dijela i perivoj na 60C , da se naci i za 1600 kuna ili garantirano najbolji nadmadrac na tržištu, Curem topper 6 cm jezgra 85kg Curem memory foam u navlaci prostepanoj sa 250 gr Pes vate, ukupna visina 9 cm za 2900 kuna za 180x200 cm.
Može informacija gdje ima za kupiti tih nadmadraca? Možda u Rijeci?
bušić is offline  
Old 18.07.2012., 12:08   #3435
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Vidis draga moja, prije si se bunila kad je bilo natpisa da 2 -3 cm memorya je njesra, a sad si to prihvatila.
Naravno da nisam.
Ja i dalje mislim isto, ali ...govorim opcenito, o kupcu...koji moze tu procitati savjete i pokusati ih se drzati. A ako nema o madracu nista napisano onda ne zna nudi li se za 2000kn memory madrac sa nekom znatnijom kolicinom pjene ili se radi o 2-3 cm.
Quote:
A pravi trgovac ce vrlo rado otvoriti svaki madrac i pokazati kupcu sto je i kako unutra složeno, s tiom da onaj koji želi će uvijek i prevariti kupca , no to je vec stvar osobe i postenja
Da, ima i onih koji ce mi pokazati i letak, pa i madrac s HR pjenom, a HR pjene niotkuda.
kajpa is offline  
Old 18.07.2012., 20:55   #3436
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Madrac tipa Dormeo možete kupiti za manje novca skoro kod svih "normalnih" proizvođača madaraca. Radi se o običnoj PU pjeni s pokojim centimetrom loše memory pjene koja je často samo uštepana u navlaku. Materijali su nepoznatog porijekla i gustoće (nisu, ali neka za sad ostane na tome).
Reklma, reklama i reklama. Bitno je znati da se ne radi o memory madracima već o običnim PU (poliuretan) pjenama koje su kratkog vijeka trajanja (3-5 godina), loše dišu i ukratko ne valjaju.


Hespo, Perfecta, Optimo, Ergoactiv, Bernarda, Elki, Wollbett, Oriolik, Meblo, Latoflex itd. ....sve se to prodaje u RH i gotovo svi mogu ponuditi nešto bolje od dormea.


To ne postoji, najbolji je onaj madrac koji vama najbolje odgovara. Obiđite specijalizirane dućane i isprobajte razne materijale: Latex, Visco pjena, HR pjena ili PU pjena. Upoznajte se s razlikama i ako vam se da pročitajte više od 3 strane ovog topica. ..sve piše
Da nema Afoja, trebalo bi ga izmisliti!
Radoboj29 is offline  
Old 19.07.2012., 10:06   #3437
Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
Da nema Afoja, trebalo bi ga izmisliti!
božesačuvaj i s ovim se svijet teško nosi a tebi se dormeo opasno zameril ? čim ja malo graknem na njih ti se razveseliš

šalu na stranu ima puno gorih od Dormea na tržištu, ali oni su uvjerljivo najglasniji pa bodu u oći. Kad bi počeli nabrajati one s direktnom prodajom i njihove muljaže gdje prodaju PU madrace za 1kg E. ....to su pravi prevaranti.
afoj is offline  
Old 21.07.2012., 19:00   #3438
Molim pomoć iskusnih...

Došlo je vrijeme za kupnju novog madraca...
Obišli smo par salona i svi nam nude različito

Naime, problem je što suprug ima cca 120kg a ja duplo manje, tražimo madrac dimenzija 200x200. Pomagajte
boomby is offline  
Old 21.07.2012., 20:01   #3439
Poštovanje,
i ja sam u potrazi za madracom, nacitao sam se, i samo sam zbunjeniji.

Imam 95kg, volim da je malo tvrđe.

Nisam jos bas isprobavao, ali planiram.

Nasao sam povoljnu kupnju za slijedeci madrac:

http://www.hespo.hr/madraci_natural.htm

CIjena 2000kn, velicina 200x90.

Jel vrijedi taj madrac sta?

Ne vidim tocno koja je to pjena, HR ili sta...Da li ima za tu cijenu sta bolje?

Hvala!
Sm3Sh3r is offline  
Old 23.07.2012., 09:25   #3440
Quote:
Sm3Sh3r kaže: Pogledaj post
Poštovanje,
i ja sam u potrazi za madracom, nacitao sam se, i samo sam zbunjeniji.

Imam 95kg, volim da je malo tvrđe.

Nisam jos bas isprobavao, ali planiram.

Nasao sam povoljnu kupnju za slijedeci madrac:

http://www.hespo.hr/madraci_natural.htm

CIjena 2000kn, velicina 200x90.

Jel vrijedi taj madrac sta?

Ne vidim tocno koja je to pjena, HR ili sta...Da li ima za tu cijenu sta bolje?

Hvala!
To je HR pjena koju radi Eurofoam: http://www.eurofoam.eu/en/products/brands/nawapur/

sad su in te pjene s prirodnim uljem, ali to je siti drek kao i obična HR pjena. To je više reklama nego korist.
Te iste modele je nekad prodavao Optimo naravno po znatno većoj cijeni i nisu se baš proslavili, pa ih više i nema u ponudi.

mislim da je cijena korektna.
afoj is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.