Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2010., 17:51   #1781
Quote:
majaizoran kaže: Pogledaj post
mislim da nema nista lose u tome....smatramo da je svuda bolje nego u hrvatskoj.jednostavno bi otisli tamo gdje prvo "upali"...u svim ovim zemljama je puuno bolje nego ovdje zar ne?
ma bilo gdje samo da se maknem odavde
ovak cijeli zivot ode u kujac ,niti cu kaj vidjet ,niti cu kam otic,ostaris umres i to ti je zivot
brijem da cu se prije ubit i rijesit svih sranja
balkycf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 23:04   #1782
Quote:
balkycf kaže: Pogledaj post
ma bilo gdje samo da se maknem odavde
ovak cijeli zivot ode u kujac ,niti cu kaj vidjet ,niti cu kam otic,ostaris umres i to ti je zivot
brijem da cu se prije ubit i rijesit svih sranja
ma sta ces se ubijati,nesto se vec iskrsnuti...samo treba biti uporan,vrijedan i imati malo srece! samo optimisticno ili smo u k.... svi
majaizoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 09:53   #1783
Quote:
majaizoran kaže: Pogledaj post
mislim da nema nista lose u tome....smatramo da je svuda bolje nego u hrvatskoj.jednostavno bi otisli tamo gdje prvo "upali"...u svim ovim zemljama je puuno bolje nego ovdje zar ne?
Pa i nije bas puuuuno bolje ali necu ti popovat, samo cu citirat onu pametnu narodnu: Nije zlato sve sto sija

Vanka ima puno drugih stvari koje nisu sjajne (koje su puuuno daleko od sjajnih) ali koje covjek ne moze drugome objasnit dok taj drugi ne proba i ne osjeti na svojoj kozi.

U svakom slucaju, zelim vam puno srece i uspjeha u vasim namjerama i zeljama.
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 11:53   #1784
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pa i nije bas puuuuno bolje ali necu ti popovat, samo cu citirat onu pametnu narodnu:

1. Nije zlato sve sto sija

2. Vanka ima puno drugih stvari koje nisu sjajne
(koje su puuuno daleko od sjajnih) ali koje covjek ne moze drugome objasnit dok taj drugi ne proba i ne osjeti na svojoj kozi.

U svakom slucaju, zelim vam puno srece i uspjeha u vasim namjerama i zeljama.
.... ovo boldano mudrog 007 neka ti bude ocenas kad dojdes vani, (pod)sjeti se
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 15:09   #1785
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pa i nije bas puuuuno bolje ali necu ti popovat, samo cu citirat onu pametnu narodnu: Nije zlato sve sto sija

Vanka ima puno drugih stvari koje nisu sjajne (koje su puuuno daleko od sjajnih) ali koje covjek ne moze drugome objasnit dok taj drugi ne proba i ne osjeti na svojoj kozi.

U svakom slucaju, zelim vam puno srece i uspjeha u vasim namjerama i zeljama.
pa znamo da nigdje nije savrseno....nije da nikad nismo izasli iz hrvatske,cak smo jedno vrijemo zivjeli u engleskoj,a nesto smo radili i u norveskoj.tako da jako dobro znam kako je vani! uglavnom je to sve bilo nesto na crno i tako,nakon nekog vremena vratili se kuci sto se pokazalo kao velika pogreska!!! sad sve ispocetka,samo ako ovaj put uspije vise se ne vracamo to je sigurno!!!
majaizoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 21:53   #1786
Quote:
majaizoran kaže: Pogledaj post
pa znamo da nigdje nije savrseno....nije da nikad nismo izasli iz hrvatske,cak smo jedno vrijemo zivjeli u engleskoj,a nesto smo radili i u norveskoj.tako da jako dobro znam kako je vani! uglavnom je to sve bilo nesto na crno i tako,nakon nekog vremena vratili se kuci sto se pokazalo kao velika pogreska!!! sad sve ispocetka,samo ako ovaj put uspije vise se ne vracamo to je sigurno!!!

Onda znas da se ovdje radi i bukvalno zaradi svaki peni, a dooooobar dio place ide na jebene tax-e... izmislit ce i tax-u na zrak koji dises...
onda isto tako i znas da ti djeca nece bit sigurna ni u skoli pocevsi od bullyng pa na dalje, a da ne govorimo na ulici (gangs i ostala lijepa miroljubiva drustva)...
isto tako vjerovatno znas znas da ovdje ogromna vecina zive na kreditima i svi vracaju jebene kredite do mirovine a onda te samo bace u kontejner... 100% i znas da ako se, ne daj Boze razbolis, pisi kuci propalo jer je zdravstvo u qurcu a ako hoces privatno lijecenje pozdravi se sa svim sto imas (i nemas)...
onda isto tako i znas koliko god oni govorili da je ovo demokratsko drustvo bla, bla,... od demokracije nema ni D... svi mi plesemo kako 'oni' sviraju... big brother watching ...
znas i to da ovdje po zakonu ne mozes ni lopova koji ti provali u kucu posteno opicit po tikvi jer mozes zavrsit u zatvoru... lopov ima veca prava od tebe...
znas i to sto kazu kako nema rasizma i nacionalizma su price za malu djecu... a isto tako znas ako neki debil odluci da ti napadne zenu ili tebe u sred bijela dana nitko nece trepnut niti vam priskocit u pomoc, nego ce dapace zabit glavu u novine sav sretan sto nije on 'izabran' kao zrtva...

I lista se nastavlja... netko ce rec isto sranje je i u HR.
Mozda, ali ovo je bio samo mali podsjetnik 'zapadnog blagostanja'
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 22:28   #1787
Unhappy

Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Onda znas da se ovdje radi i bukvalno zaradi svaki peni, a dooooobar dio place ide na jebene tax-e... izmislit ce i tax-u na zrak koji dises...
onda isto tako i znas da ti djeca nece bit sigurna ni u skoli pocevsi od bullyng pa na dalje, a da ne govorimo na ulici (gangs i ostala lijepa miroljubiva drustva)...
isto tako vjerovatno znas znas da ovdje ogromna vecina zive na kreditima i svi vracaju jebene kredite do mirovine a onda te samo bace u kontejner... 100% i znas da ako se, ne daj Boze razbolis, pisi kuci propalo jer je zdravstvo u qurcu a ako hoces privatno lijecenje pozdravi se sa svim sto imas (i nemas)...
onda isto tako i znas koliko god oni govorili da je ovo demokratsko drustvo bla, bla,... od demokracije nema ni D... svi mi plesemo kako 'oni' sviraju... big brother watching ...
znas i to da ovdje po zakonu ne mozes ni lopova koji ti provali u kucu posteno opicit po tikvi jer mozes zavrsit u zatvoru... lopov ima veca prava od tebe...
znas i to sto kazu kako nema rasizma i nacionalizma su price za malu djecu... a isto tako znas ako neki debil odluci da ti napadne zenu ili tebe u sred bijela dana nitko nece trepnut niti vam priskocit u pomoc, nego ce dapace zabit glavu u novine sav sretan sto nije on 'izabran' kao zrtva...

I lista se nastavlja... netko ce rec isto sranje je i u HR.
Mozda, ali ovo je bio samo mali podsjetnik 'zapadnog blagostanja'
Sve sto si tu nabrojao stoji,ali i u Hrvatskoj je ista stvar plus sto nemas novca za osnovne stvari... Imamo dvoje djece di su njihove potrebe i zelje?? Tako da se vise bojim ostati ovdje u neimastini i trpit sve ovo sto si rekao nego negdje dobro zaraditi i trpiti isto sranje...ako me razumijes?!
Ovo vrijedi za zaposlene kao mi,a one ne zaposlene necu ni spominjati...mogli bi pisati danima o njima
majaizoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 22:56   #1788
Jamesbond o čemu ti to trkeljaš!??

1. U Hrvatskoj se također zaradi svaki peni iliti lipa!
2. Šuker nam je razvalio dupe sa porezima! Imamo jedna od najvećih izdvajanja proračun u Europi (srazmjerno zaradi)
3. Valjda nisi vidio većinu djece kod nas i poraznu činjenicu da se s njima ne radi. Zabrinjavajuća razina neodgoja i neprenošenja obiteljskih vrijednosti (etičkih, moralnih i dr.)
4. Krediti!? Ti mora da se šališ, ovo neću ni komentirati!
5. Što se tiče zdravstvenog osiguranja, hrlimo preslikati zapadni sistem i to neminovno dolazi prema tome...
6. Demokracija u HR - kapital pojedinca u svim sferama trodiobne vlasti je nadjačao većinu načela demokratskih uređenja. Na dam se da razumiješ o čemu pričam.
7. Za solidarnost se provozaj u Zagrebu pa ćeš vidjeti velikodušnost i kulturu našeg puka.

Da zaključim, ovo je lijepa zemlja ali ne možeš mi uspoređivati mentalitet jednih Njemaca i nas! Pa pokrali smo sami sebe i svoju djecu!

Mladi ljudi odite vanka ako vam se ukaže prilika... Valja mislit na mirovinu
betonworm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 01:13   #1789
Quote:
betonworm kaže: Pogledaj post
Jamesbond o čemu ti to trkeljaš!??

1. U Hrvatskoj se također zaradi svaki peni iliti lipa!
2. Šuker nam je razvalio dupe sa porezima! Imamo jedna od najvećih izdvajanja proračun u Europi (srazmjerno zaradi)
3. Valjda nisi vidio većinu djece kod nas i poraznu činjenicu da se s njima ne radi. Zabrinjavajuća razina neodgoja i neprenošenja obiteljskih vrijednosti (etičkih, moralnih i dr.)
4. Krediti!? Ti mora da se šališ, ovo neću ni komentirati!
5. Što se tiče zdravstvenog osiguranja, hrlimo preslikati zapadni sistem i to neminovno dolazi prema tome...
6. Demokracija u HR - kapital pojedinca u svim sferama trodiobne vlasti je nadjačao većinu načela demokratskih uređenja. Na dam se da razumiješ o čemu pričam.
7. Za solidarnost se provozaj u Zagrebu pa ćeš vidjeti velikodušnost i kulturu našeg puka.

Da zaključim, ovo je lijepa zemlja ali ne možeš mi uspoređivati mentalitet jednih Njemaca i nas! Pa pokrali smo sami sebe i svoju djecu!

Mladi ljudi odite vanka ako vam se ukaže prilika... Valja mislit na mirovinu
E moj betonworm, sto se tice mog trkeljanja, ziv bio pa vidio... a i mirovinu ti nama docekao
...a sto se tice Svaba i njihovog mentaliteta... ma odmah ga prihvati kao svog. Ne vjerujem da ce ti bit puno 'guzve' u tom redu
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 11:01   #1790
Jamesbond, evo složiti ću se sa svim tvojim uvjerenjima ako mi argumentirano kažeš što smo to mi poduzeli, a što bi bilo zalog za budućnost? Da tvoja djeca žive 'normalno' od svoga rada.

Ja pouzdano znam za 5 ljudi koji su sada u razvijenim zapadnim zemljama a ovdje bi propali, nekima se zdravlje značajno poboljšalo jer više nisu u egzistencijalnom grču!

Ja ti samo o tome pričam da trošimo kapitalistički i prihvaćamo taj kapitalizam kao nešto uzvišeno, a gdje je proizvodnja i rad?

Nisam čuo da je ugašena proizvodnja ili za kunu prodan:


Porsche
Bayer AG
Mercedes
ThyssenKrupp
Siemens
BASF
AEG
BMW
Boss
Bosch
VW
Audi

...
betonworm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 17:37   #1791
Ono sto ti se pokusava rec, je da ces i dalje imati velikih zivotnih problema, tj
da ces si nakalemiti na grbacu nove ..... samo je pitanje koji su tebi osobno, laksi za nosati...
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 08:50   #1792
Quote:
majaizoran kaže: Pogledaj post
Imamo dvoje djece di su njihove potrebe i zelje??
Problem je u tome sto nitko ne zna di je njima bolje. Potreba i zelje djece su jednostavne, a to je: da rastu u skladnoj obitelji gdje su roditelji skupa, da na dnevnoj bazi vide roditelje sto je moguce vise, da je veza u toj nuklearnoj familiji dovoljno jaka tako kad odrastu da ta ista djeca postanu emocionalno sigurna, samouvjerena, spremna za zivot...
Pored roditelja djeca vole puno, puno ljudi u svom zivotu i oko sebe, dakle sira familija je bonus ali nije uslov.
A da li ce imat PlayStation, kompjutore, mobitele i najnovije inovacije i igracke... sve je to nebitno. I mnogi od nas na ovim stranicama su imali djetinjstvo bez puno materijanih stvari, samo sa balunom i biciklom kao igrackama a opet tvrde kako su imali najbolje moguce djetinjstvo.
Ljudi se sjecaju pozitivnih emocija a ne materijalnih dobara.

Quote:
majaizoran kaže: Pogledaj post
Tako da se vise bojim ostati ovdje u neimastini i trpit sve ovo sto si rekao nego negdje dobro zaraditi i trpiti isto sranje...ako me razumijes?!
Ja stvarno vjerujem u onu da je svatko kovac svoje sudbine. Uzmes jedno skretanje i promjeni se zivot za 180', uzmes drugo skretanje i zivot vise ne lici na tvoj... moze biti pametan izbor, a isto tako i ne mora.
Kao sto sam rekao, zelim vam puno srece ma sta odlucili, i uvijek kazem da covijek treba probat sve sto misli da ce mu obogatit zivot (tu mislim vise mentalno nego materijano) i prosirit vidike.
Tako cu ti rec jednu stvar, ja sam se sokirao kad sam vidio neku sirotinju u UK a kakvu nikada nisam imao prilike vidit u HR. Od mentalnih slucajeva, preko tuznih prica djece do sokantnih podataka o stacima...
Nuklearna familija kao takva izumire. Zasto? Nacin zivota, drustvo...

Ove glupe price nekih koji tvrde da stara dijaspora ne zeli nove da dodju jer su ljubomorni i tako neke slicne nebuloze... to nije vrijedno ni pomena.

Ja ovo pisem jer vidim (citam po forumu) da puno ljudi misli da ce odlaskom preko grane rijesit sve zivotne probleme i da ih ceka El Dorado.
Kao sto je R53 to lijepo srocila u dva reda, zivot je zivot i svugdje se treba borit sa postojecim problemima od kojih uvijek ima onih jebeno teskih a s kojima se npr. prije toga nikad nisu suocili.

U svakom slucaju, jos jednom - Sretno
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:40   #1793
pozdrav forumasi citao sam ovaj forum od pocetka i stvarno mi se sviđaju neka vasa razmisljanja o CH pogotovo od (fancy... secundo ffe.. itd)...ja znam mnogo obitelji koji zive i rade u svicarskoj

na njemackom govornom području zurich s gallen preko 15 godina , i vec imaju djecu itd.... svi oni kazu da se nebi vratili u domovinu jer imaju dobre mogucnosti za zivot ....

svi voze dobre aute imaju dobar stan i jos su stigli napravit kuce u HR,,a nitko od njih nije ni (odvjetnik, doktor ,ekonomist. ..itd),, sve su ljudi koji puno rade i bore se. pa mi nije jasno odkud toliko

kritiziranja CH ,, ovo sve stoji da su svicarci hladni da su rasisti da su pomalo čudan narod ,, ali s druge strane je to zemlja koja pruza velike mogucnosti za napredak i uspjeh onima koji hoce radit,,

ako sam u krivu ispravite me slobodno..
mili88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 20:30   #1794
E pa nismo svi isti...........ja sam 18 g. živjela u st.gallenu a sada sam tri godine u HR
super mi je i ne planiram se vraćati u CH
tinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 21:24   #1795
vase misljenje

Pozdrav svima,

Ja razmisljam da se nakon 10 godina Danske preseliti
Savjet, je li je to dobra ideja?
Je li ta zemlja tako rasisitcka?
Sta va se svida tamo, a sta bi promilili?
Je li imate lokalne prijatelje, ili s kim se druzite?
Je li se dobro zaraduje, ili se samo radi cile dane?
Kakav je polozaj zena?
Kakav je drustveni zivot, kao se provodi slobodno vrime?
je su li scivarci stvarno tako dosadni ka sta se govori?
Sta je njigovo misljene o hrvatima, istocnjoj europi, njemackoj, usa
obitelji, novcu...
sto bi prominili na prosjecnog gradana da bi bilo lipse

bas me zanimaju vasi odgovori
psswd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 23:04   #1796
to je vrlo jednostavan odgovor,, pocni od prve stranice foruma citat i bit ce ti sve jasno .....
mili88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 09:56   #1797
Quote:
mili88 kaže: Pogledaj post

kritiziranja CH ,, ovo sve stoji da su svicarci hladni da su rasisti da su pomalo čudan narod ,, ali s druge strane je to zemlja koja pruza velike mogucnosti za napredak i uspjeh onima koji hoce radit,,

ako sam u krivu ispravite me slobodno..
Nisi u krivu, dapače potpuno si u pravu. Nije Švicarska za lijenčine i one koji bi nešto "na brzinu" zaradili.
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 14:29   #1798
Pozdrav svima, a naročito Švicarkama! znam da je ovo malo glupo, ali me zanima ima li ovdje slobodnih Švicarki koje bi željele da se "skrase"?

ja sam zgodan, razuman, 27 godina, govorim njemački (ne savršena ali ne loše), završio faks....ne tražim princezu s švicarskog dvora, već nekog tko je normalan, razborit, prizemljen, optimističan, odgovoran i balansiran...ako je zgodna i simpatična to je veliki plus

Ova zemlja Rvacka mi je po mnogim pitanjima neslavna, pa bih htio da se iskrpam iz nje....i da živim u nekoj normalnoj državi...da, znam... nije zlato sve što sja... ali ne bih ja van zbog zlata nego zbog normalnijeg okruženja....

ako ima takvih, neka mi se jave putem privatne poruke...

Pozz!
bachelor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:43   #1799
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Iznosi su brutto, skida ti se oko 12% za kojekakva osiguranja (nezaposlenost, prvi, drugi mirovinski stupac), pa onda porez. S tom lovom se da solidno živjeti, ako radite obadvoje, teći će med i mlijeko

OK je raditi u bolnici, nisu sve državne, ima i privatnih. Toliko je OK u Švici da dobar dio njemačkog medicinskog kadra dolazi ovamo, pa nije više ni potrebno znati švicarski dijalekt

Retoromanski nije uvijet, oni znaju uvijek i njemački. To ti je malo zabačen kraj Švice, ali vrlo lijep (planinarenje, skijanje, sve to možeš tamo).
a nisi govorio o tome da li se moze doci specijalizirati u svicu nakon zavrsenog med faxa u hrv? mislim da se ne moze jer moras imati drzavljanstvo. plus je pitanje i ako se moze da li moze dobiti bolje placenu specu tipa kirurgije, dermatologije, radiologije
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 16:49   #1800
Zna li netko ovdje je li problem dobiti radnu vizu na 3-6 mjeseci i koliko traje procedura??

Moze li se onda ta radna viza produziti?

Nasao sam neke oglase za posao u Svicarskoj pa me zanima kakve su mi opcije.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.