Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 14:55   #21
ako ko ide na kaprije i treba info slobodno pitajte ja san sa kaprija..
__________________
"Champions aren't made in gyms. Champions are made from something they have deep inside them a desire, a dream, a vision. They have to have last-minute stamina, they have to be a little faster, they have to have the skill and the will. But the will must be stronger than the skill."
The Black Mamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 15:05   #22
Lipo, hvala na ponudi. Sjeti se svratiti na lito ovdi, jos je prerano za planiranje ljetovanja, forumasi obicno krenu s pitanjima tek od svibnja, lipnja
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:08   #23
E, planira kako tko. Neke dobre stvari su već popunjene za sezonu 17. Gospodin iz Visa, kojeg oboje poznajemo, imao krajem listopada npr. u Milni več popunjenu sezonu 17.

Što se Kaprija tiće, ja često vidim ovo: http://skam.si/dogodki/mednarodna-srecanja/kaprije/

Dakle zajednica slovenske katolićke mladeži je sa šibenskom biskupijom 2007e dogovorila višegodišnji najam praznog župnog doma na Kaprijama. Programi za mlade različitih dobiju, pa obitelji, duhovne vježbe itd. Izgleda, da su zadovoljni. More kažu, da je posebno lijepo, kad se ide preko brda na drugu stranu. Samo nema puno borova i hlada, baš malo.

Nisam još bio. Ni na Prviču, iako mi je bio velika želja. Posebno Šepurine. Nije vozio trajekt na dan domovinske zahvalnosti. A tko bi to predvidio?
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 15:35   #24
Da postoji kamp, ja bih svakako išla.

No pošto će ovo ljeto biti zanimljivih vikenda za spajanje, mislimo napraviti par izletića sa kajakom.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:48   #25
janez, jadrolinija vozi za prvić šepurine i iz vodica i iz šibenika na 05.08., samo što ne vozi kao inače nego ima poseban raspored, vozi svega 1 ili 2 dnevno, a ne 5 puta kao radnim danom
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 13:06   #26
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
janez, jadrolinija vozi za prvić šepurine i iz vodica i iz šibenika na 05.08., samo što ne vozi kao inače nego ima poseban raspored, vozi svega 1 ili 2 dnevno, a ne 5 puta kao radnim danom
Hm. 2015e je bila ona kućica u Vodicama, gdje se prodaju karte, zatvorena i na krovu broda Jadrolinije pozdravio nas je čovjek, mislim, da kuhar, koji je rekao: "Danas je praznik, danas ne vozimo". Ako se zafrkavao, onda ... Dobro, išli smo zbog toga u NP Krka. Dakle, ništa strašno ( osim toga, što sam nepotrebno uplatio za cijelodnevno parkiranje auta na obali).
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:30   #27
ma, svašta oni znaju pričati ugl, jadrolinija vozi sigurno i 05.08., samo iz vodica ide tipa u 7h ujutro... a vraća se u 21:45 iz šepruina za vodice... a kućica može biti zatvorena, to stoji. nikad nisam uspjela skužiti koje je radno vrijeme te kućice. imam osjećaj da je otvorena kad im paše, onako... kad im se radi
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 19:53   #28
Ja imam veze sa Žirjem, svake godine sam tamo po više puta, ako treba neki info slobodno pitajte
webstartm is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:51   #29
Quote:
webstartm kaže: Pogledaj post
Ja imam veze sa Žirjem, svake godine sam tamo po više puta, ako treba neki info slobodno pitajte
Zanima me kakve su ceste prema jugu, znam da je makadam ali može li se autom ili ne? Koliko znam sa severu je asfalt i može se do uvala
yugotinta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:49   #30
Ovo ljeto po prvi puta idemo na Kaprije , bavimo se ribolovom, podvodnim ribolovom i ronjenjem pa nas zanima koji dio otoka se preporuča za ove aktivnosti. I inače kakav je život na tom otoku? Znam da ima jedan dućan, jedan bankomat i da je život "usporen" što nama apsolutno paše....
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 06:14   #31
Quote:
yugotinta kaže: Pogledaj post
Zanima me kakve su ceste prema jugu, znam da je makadam ali može li se autom ili ne? Koliko znam sa severu je asfalt i može se do uvala
Ceste na jugu preko ljeta su dobre,jer ih nanovo nasipaju, možete bez problema po cijelom otoku. Oprezno i lagano.

Vec u jesen nakon prvih velikih kiša budu razrovane. Ja sam sa otočnom krtijom prolazio bez problema,ali nebih preporučio za novi auto.

Do nekih uvala se može autom, doslovno do mora, a do nekih treba prošetat 5 minuta.
Jedina skroz nedostupna uvala je po meni i najlijepsa,sa sjeverne strane, Japljenisce

Napravia san i kartu svih većih uvala http://prntscr.com/f7x0pt
U Koromošanoj, Mikavici, Pečenoj, Stupici Velikoj i Muni imate nekakve restorane, uglavnom poprilično skupo.

Na otoku radi jedan dućan, u uvali Muna (tu i trajekt dolazi)
Imate poštanski ured u selu(Žirje) ,tu možete mijenjati novac i eventualno podignuti. Bankomata koliko znam za sada nema

Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ovo ljeto po prvi puta idemo na Kaprije , bavimo se ribolovom, podvodnim ribolovom i ronjenjem pa nas zanima koji dio otoka se preporuča za ove aktivnosti. I inače kakav je život na tom otoku? Znam da ima jedan dućan, jedan bankomat i da je život "usporen" što nama apsolutno paše....
Ima dućan, trafika, hrpa kafića i par restorana, pošta, jedan ATM (Euronet).

Što se tiče podvodnog ribolova,mislim da ste falili otok (hint:Žirje )

Preko ljeta Kaprije je puno puno nakrcanije od Žirja, ima jedno 500% više apartmana/turista. I nema ceste/automobila. Zabranjeni su na Kapriju.
webstartm is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:50   #32
Quote:
webstartm kaže: Pogledaj post
Ceste na jugu preko ljeta su dobre,jer ih nanovo nasipaju, možete bez problema po cijelom otoku. Oprezno i lagano.

Vec u jesen nakon prvih velikih kiša budu razrovane. Ja sam sa otočnom krtijom prolazio bez problema,ali nebih preporučio za novi auto.

Do nekih uvala se može autom, doslovno do mora, a do nekih treba prošetat 5 minuta.
Jedina skroz nedostupna uvala je po meni i najlijepsa,sa sjeverne strane, Japljenisce

Napravia san i kartu svih većih uvala http://prntscr.com/f7x0pt
U Koromošanoj, Mikavici, Pečenoj, Stupici Velikoj i Muni imate nekakve restorane, uglavnom poprilično skupo.

Na otoku radi jedan dućan, u uvali Muna (tu i trajekt dolazi)
Imate poštanski ured u selu(Žirje) ,tu možete mijenjati novac i eventualno podignuti. Bankomata koliko znam za sada nema
Hvala na podacima webstartm
Dolazimo u Lipnju. Kako je to sa trajektom, vjerujem da nema gužve, pa ne treba rezervacije ili pak..

Pozdrav na Žirje..
yugotinta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:20   #33
Quote:
webstartm kaže: Pogledaj post

Ima dućan, trafika, hrpa kafića i par restorana, pošta, jedan ATM (Euronet).

Što se tiče podvodnog ribolova,mislim da ste falili otok (hint:Žirje )

Preko ljeta Kaprije je puno puno nakrcanije od Žirja, ima jedno 500% više apartmana/turista. I nema ceste/automobila. Zabranjeni su na Kapriju.
Hvala na info, znamo da nema automobila ni cesta. Hvala i za hint što se tiče ribolova. Na Kapriju smo 15 dana i def. mislimo skočiti do Žirja (tamo još nismo bili). Mislimo općenito "muvati se", Kaprije nam je baza gdje kad iskrcam svu opremu ne mislim je previše micati
Ako može još koje pitanje?
Kakve su cijene u tom jedinom dućanu, "otočke"? Mislimo sa sobom donijeti neke osnovne namirnice+ u Šibeniku prije polaska obići tržnicu (povrće i začini). Da li je označen put do G8( Mala Nozdra) i do Velike Nozdre? Neka preporuka za skrivenu valu? Područje za ribolov? Kad stignemo planiramo prvo cijeli otok obići pješke uzduž i porijeko. Mislimo raditi i zaron do olupine njemačkog ratnog broda... Ma jedva čekam
E da, koja je to "skrivena veza" između Kaprija i Slovenaca?
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:13   #34
Da se nadovežem samo na ovo vezano uz namirnice i trgovinu, govorim o Žirju ali vjerujem da vrijedi za većinu ovih mićih otoka - praksa redovnih posjetitelja (čitaj - babe i dide rođeni boduli ) su već godinama da se veliki šoping obavlja u Šibeniku a u trgovni zbilja kupuje samo kruh, mljeko i hladno pivo. Zadnjih godina kod nas čak i bude okej opremljena i cijene nisu nešto urnebesno više nego inače, ali jednostavno nikad nemožete bit sigurni da ćete naći npr. kilo tjestenine unutri, jer mozda bas taj dan je nestalo a dok vam dodje novo moze proci dana i dana.

Što se ostaloga tiče na Kapriju nikad nisam bila #sramota no izgleda divno i vjerujem da i kad se makne iz mjesta moze naci lijepih mjesta za šetuckanje i kupanje.
Prvić i Zlarin su već malo naseljeniji, sa više kafića, restorana i "pravih" plaža.
Kao što je netko rekao, more je svuda čisto, i gdje god da odete u tom Šibenskom arhipelagu, ako želite baš *odmor*, vjerujem da nećete fulati.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 17:48   #35
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Hvala na info, znamo da nema automobila ni cesta. Hvala i za hint što se tiče ribolova. Na Kapriju smo 15 dana i def. mislimo skočiti do Žirja (tamo još nismo bili). Mislimo općenito "muvati se", Kaprije nam je baza gdje kad iskrcam svu opremu ne mislim je previše micati
Ako može još koje pitanje?
Kakve su cijene u tom jedinom dućanu, "otočke"? Mislimo sa sobom donijeti neke osnovne namirnice+ u Šibeniku prije polaska obići tržnicu (povrće i začini). Da li je označen put do G8( Mala Nozdra) i do Velike Nozdre? Neka preporuka za skrivenu valu? Područje za ribolov? Kad stignemo planiramo prvo cijeli otok obići pješke uzduž i porijeko. Mislimo raditi i zaron do olupine njemačkog ratnog broda... Ma jedva čekam
E da, koja je to "skrivena veza" između Kaprija i Slovenaca?
A cijene su u 10-20% veće. Pivo je npr 8-9kn na Žirju u dućanu (staklena povratna).
I računaj da neće uvik bit svega, ono, kruh se nekad treba unaprid rezervirat itd. Za Kaprije ne znam, ne kupujem tamo
Veliki shopping uvik u Šibeniku, a kruh/mliko/pivo i duvan na otoku.
Za ostala pitanja o Kapriju stvarno ne znam, moja baza je Žirje, na Kaprije kročio par puta i to zbog bure i trajekta

A Slovenci su okupirali i Kaprije i Žirje ne znam, lipo je stvarno, imaju para i "nemaju" more pa moraju negdi.
webstartm is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 10:37   #36
^^^ o da, kruh narucit obavezno unaprijed.

Ajme obožavam tu selendru najvise na svijetu

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:57   #37
Quote:
webstartm kaže: Pogledaj post
A cijene su u 10-20% veće. Pivo je npr 8-9kn na Žirju u dućanu (staklena povratna).
I računaj da neće uvik bit svega, ono, kruh se nekad treba unaprid rezervirat itd. Za Kaprije ne znam, ne kupujem tamo
Veliki shopping uvik u Šibeniku, a kruh/mliko/pivo i duvan na otoku.
Za ostala pitanja o Kapriju stvarno ne znam, moja baza je Žirje, na Kaprije kročio par puta i to zbog bure i trajekta

A Slovenci su okupirali i Kaprije i Žirje ne znam, lipo je stvarno, imaju para i "nemaju" more pa moraju negdi.
E, vidiš, veliki cirkus se pravi oko par hektara u piranskome zaljevu, a na drugoj strani Slovenci okupiraju već otoke južnije od Kornata. Mislim, da predstavljaju većinu i na Visu, istočnoj i južnoj Korčuli ( Lumbarda, Prižba). Da ne govorimo o nekim sjevernijim otocima. Trebate Hrvati očito mijenjati prioritet, gdje se na moru brani domovina. Trebali biste i sugerirati generalu Gotovini, da nije više vrijeme za baviti se sa odgojom tune.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 14:53   #38
Quote:
webstartm kaže: Pogledaj post
A cijene su u 10-20% veće. Pivo je npr 8-9kn na Žirju u dućanu (staklena povratna).
I računaj da neće uvik bit svega, ono, kruh se nekad treba unaprid rezervirat itd. Za Kaprije ne znam, ne kupujem tamo
Veliki shopping uvik u Šibeniku, a kruh/mliko/pivo i duvan na otoku.
Za ostala pitanja o Kapriju stvarno ne znam, moja baza je Žirje, na Kaprije kročio par puta i to zbog bure i trajekta

A Slovenci su okupirali i Kaprije i Žirje ne znam, lipo je stvarno, imaju para i "nemaju" more pa moraju negdi.
Hvla na info
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 16:00   #39
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Hvala na info, znamo da nema automobila ni cesta. Hvala i za hint što se tiče ribolova. Na Kapriju smo 15 dana i def. mislimo skočiti do Žirja (tamo još nismo bili). Mislimo općenito "muvati se", Kaprije nam je baza gdje kad iskrcam svu opremu ne mislim je previše micati
Ako može još koje pitanje?
Kakve su cijene u tom jedinom dućanu, "otočke"? Mislimo sa sobom donijeti neke osnovne namirnice+ u Šibeniku prije polaska obići tržnicu (povrće i začini). Da li je označen put do G8( Mala Nozdra) i do Velike Nozdre? Neka preporuka za skrivenu valu? Područje za ribolov? Kad stignemo planiramo prvo cijeli otok obići pješke uzduž i porijeko. Mislimo raditi i zaron do olupine njemačkog ratnog broda... Ma jedva čekam
E da, koja je to "skrivena veza" između Kaprija i Slovenaca?
15 dana na Kaprija

Dućan ti je mali, imaš ono nužno, sve što misliš jesti ponesi sa sobom ili ranojutarnnji katamarn prema Šibeniku, plac i nazad, u dućanu kruh, mlijeko, samo uzmi da ti se sve odvija oko trajekta, dakle dok prvi ne stigne nema ničega ako se jučer pokupovalo, pa računaj da na kavi čitaš novine od jučer.

Imaš jednu glavnu cestu sa jedne strane otoka na drugu, cca 15-20 min hoda, tu i tamo manja uličica lijevo i desno.

Imaš ronilački klub, drže ga mađari, cijene, fala lepo. Podmorje, hmm traži pa možda nađeš.

Mala Nozdra, od centra lijevo pa po putu, na Kapriju ti ne trebaju GPS koordinate, sve je na 15-20 minuta hoda. Velika, idi pa vidi, ponesi grablje i koju vreću za smeće. Žirje i Kakan, tam odi ronit.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:08   #40
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
15 dana na Kaprija

Dućan ti je mali, imaš ono nužno, sve što misliš jesti ponesi sa sobom ili ranojutarnnji katamarn prema Šibeniku, plac i nazad, u dućanu kruh, mlijeko, samo uzmi da ti se sve odvija oko trajekta, dakle dok prvi ne stigne nema ničega ako se jučer pokupovalo, pa računaj da na kavi čitaš novine od jučer.

Imaš jednu glavnu cestu sa jedne strane otoka na drugu, cca 15-20 min hoda, tu i tamo manja uličica lijevo i desno.

Imaš ronilački klub, drže ga mađari, cijene, fala lepo. Podmorje, hmm traži pa možda nađeš.

Mala Nozdra, od centra lijevo pa po putu, na Kapriju ti ne trebaju GPS koordinate, sve je na 15-20 minuta hoda. Velika, idi pa vidi, ponesi grablje i koju vreću za smeće. Žirje i Kakan, tam odi ronit.
Da, 15 dana 15 dana mira, tišine, ronjenja, ribolova, obilaska ostalih otoka (Žirje, Kakan, Zlarin, Prvić, Obonjan), čitanja knjiga, roštiljanja, plivanja, spavanja...
Isuse jedva čekam
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.