Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 04:08   #2141
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Tvoja perspektiva je uska i sebična i proizlazi iz nerazumijevanja onih stanja koja su ti iskustveno nepoznata, a takvim plitkim i trivijalizirajućim stavom, mogao si ih samo dodatno primaknuti rubu...
Čovječe o čemu ti pričaš?! Što, trebao sam se ubiti da bi imao iskustva?
Ili sam trebao oboljeti od depresije i uspješno se izliječiti da ne bi bio trivijalan?

Iz tunela se može izaći na dva načina. Samoubojstvom ili gledanjem samoga sebe. A kako Ilija Čvorović kaže " Ja sebe ne mogu da vidim sa strane, a nije lepo da budem lud, a da to ne znam."

I molim te suzdrži se tih intelektualnih fora sa onih gornjih odsjeka FF.
sXekid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 08:02   #2142
Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Čovječe o čemu ti pričaš?! Što, trebao sam se ubiti da bi imao iskustva? .
Ljudi ono što ne poznaju (u ovom slučaju unutarnja stanja koja su prethodila događajima) kroz osobno iskustvo mogu razumjeti kroz empatiju, ako ju imaju, a i kroz npr. znanje stečeno iz stručne literature. O tome sam govorio.

Tvoja banalizacija govori o tome da tebi manjka i jednog i drugog. Omalovažavaš ljude koji su sad mrtvi te na taj način i nakon njihove smrti pljuješ po njima.

Banalizacija (kakva je na ovim prostorima zbog zatucanosti vrlo raširena) zacijelo im ni za života nije pomagala, nego ih je dodatno gurala k rubu kojem su, očito, bili blizu...

Banalizacijom, pljuvanjem i omalovažavanjem onih koji su mrtvi i ne mogu se od takvih ružnih napada ni braniti, ne možeš postići ništa dobro, a govoriš samo o sebi.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 23.06.2017. at 08:18.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:57   #2143
Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Neda mi se svakome pisati odgovor, pa ću natipkati ovako. Tema je zaista Psihokauč, jer vidim da se ljudi love za svaku riječ.
Tema je samoubojstvo. (?)
Kontradiktorne rečenice i cijeli tekst koji ukazuje jedino na.. "ja koji pojma nemam, "osim posredno, osim posljedično..".. sad ću "V"am saopćiti koliko "V"i, koji se muvate po sličnim ili istim kuloarima, kao "preminuli", nemate pojma o ničemu; o vrijednosti života posebice.. koliko ste zakinuti, koliko ste....". Netko, još uvijek, za uvijek; ukrašen slijepljeno-zaraslom kožom na vratu od posljedice "pregrubog" štrika, ili netko, dok ti tipkajući odgovara, rukama koje izgledaju kao posljedica cjelonoćne borbe sa fredijem krugerom.. tvoje "pršćem od života, nikada pomislio nisam.. ALI (!).. sad ću ti ja "prijatelju".."; prepoznaje, može prepoznati kao? Retorika. Naravno.
Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Molili smo ih, nudili im pomoć, pozivali na druženja, slali na liječenja, dizali gore, vodili sa sobom, a svi oni izbjegavali su sve to, vrteći u glavi samo svoj prkosni film. Može li biti veće i ljepše pomoći i brige od te kada nekoga moliš da se promjeni, nudiš mu sve što može, a on se ubije radi svojih fantazija i izravne sebičnosti.
Može. "Em(pty)pati(m i)ja". Barem pokušaj "iste".
Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Svaki od njih je imao dvostruke živote na računalu i tek sam nakon smrti otkrio da su bili totalno prazne osobe. Prazne i vrlo tužne. A imale su se čime napuniti da su željele.
Nije isto ("biti isti") komunicirati s npr djetetom i odraslom osobom? Odraslom, vedrom i veselom, životno ispunjenom i osobom koja boluje od "krajnje faze, terminalne bolesti"? Osobom koja boluje od "krajnje faze, terminalne bolesti" i osobom "čija se konceptualna stvarnost razlikuje po uvjerenju da je drugog spola različitog od "zvanično", messiah, demon.. produžena ruka boga ili samog "Vraga""?

Jednostavni "koji je8eni FuckUp"; ili (vlastiti) potencijal primjećivanja različitosti i varijabilnosti.. svega, unutar svega, svakoga, na sve moguće i nemoguće zamislive.. svojeg koncepta stvarnosti ne/pojmljive načine.. kao definicija jednostavnijeg ili možda, malo manje, jednostavnijeg sebe. (?)

Banalizacija, fokus na jednostavnost i pojednostavljivanje svakoga, svega.. moguće je jedno vrijeme kvalitetan put, način, model za biti. Dok je banalizirati. Biti, postati (fokusiran na) banaliziran, promjeni možda mišljenje, stav o istome. Prakticiranje banaliziranja, te tranzicija u drugi, recipročno, ne toliko pogodan, povoljan model biti banaliziran.. kao način dugotrajnije samospoznaje, neželjene no potrebne, priznatosti svoje životnim kotrljanjem silazno, lagano pa sve brže trenjem nestajuće "sebe-centričnosti". Starenje, odrastanje. Priprema za "kuc-kuc", umiranje. Kompliciraniji, oni "nemoguće za pojmiti njihovu devijantnu nutrinu".. možda se samo, kotrljaju malo brže.

Svi mi "normalni" i "nenormalni", vodimo daleko brojnije od dvostrukih života. Čak se i prema sebi odnosimo drugačije zavisno od..? Ima; banalno; dana kada je "neuroza".. "živčanost", "logički, realno".. "bezrazložno", intenzivno prisutna? Kada je komunikacija (odnos) s nekime, bez obzira na trud, na potiskivanje po bezrazložnosti.. svedena/o uglavnom na konflikt (distorziju, nerazumijevanje, krivo shvaćanje..) neke razine, mjere?

Postoje ljudi (mogućnost?) kojima ta "neuroza".. ta "živčanost".. bezrazložna - sasvim - također.. prelazi granice ne "dobrog ukusa", već ikakve mogućnosti boravka u socijalnom modelu bez potrebe nekog oblika "sedacije" se? Sedacije se, po svojoj različitosti, po svojoj prirodnoj sjebanosti.. po mogućnosti boravka među "normalnima".

Ako po xyz, modno nosiš kateter.. modni izričaj tog tipa, moguće neće biti razumljiv (aka odobren) u/oku javnosti. Zašto ga nosiš nije pitanje ili bitnost. Zašto ga ne sakriješ, zašto ga ističeš ili preko sebi pokušaja odmicanja pažnje od sveprisutnosti istog, nebrigom za skrivenost istog, druge dovodiš u neugodnost, bespotrebnu upitnost. Misli malo na druge? Za promjenu? Posustani na tren od svojih fantazija i izravne sebičnosti?

Što ako "sedacija" ima (za tijelo, za psihu, za.. "duh".. za splet) ozbiljne posljedice za koje (osoba "nepotrebna za "razumjeti" iste", ne prepoznaje, svrstava u stvarnost) je dužim vremenom konzumacije, sve manje moguće odrediti "pozitivnost" naspram "pozitivnosti ne-korištenja" istih?

"Napokon mogu pričati sa ženskim rodom bez frustracije, bez tenzija, bez neke konstantno (od malih nogu negdje, potencirane, usađene) vibrirajuće, nepoznate mržnje prema "rodu".... no, sad, po sposobnosti, po napokon izbalansiranosti, po napokon mogućnosti za "normalnost", po "ozdravljenju".. mi se više ne diže. Fuck. Doslovno. Što/kako sad s tim? Vjerojatno postoji.. tu negdje iza ćoška.. neko žensko biće kojoj je moj "tin foil hat model sebstva", i dijeljenja istog, toliko fascinantan, da neće niti primijetiti impotentnost. Al´ čekaj, koja je poanta? Zašto mora biti žensko biće.. ili bilo kojeg roda biće.. seksualno namagnetizirano sa/prema mojem, mene prema/sa.... za međusobno djeljenje "tin foil hat" sebstva? Neka konstrukcija više razine? Zakon prirode.. od koje ja, kao prirodni, dio iste.. nekako uvijek od-skačem? Je8bote, još jedan model (tako definirane.. pa slijedom, moguće i opsesivne) frustracije ("A imale su se čime napuniti da su željele").. spoznat pokušajem prilagodbe, izlječenja.. Možda bi trebao svojem.. prijatelju.. iznijeti sve crno na bijelo.. priupitati ga ima li kakvu konstruktivnu kritiku ili osudu, utemeljenu na "koji je8eni FuckUp"."

Jasan je "interes" i "pokušaj razumijevanja". Ljudski je znati, spoznati, iskusiti.. "razumjeti", te se po "razumijevanju" postaviti, postavljati prema okolini koja je uvijek separirana od "ja". Po razumijevanju naći zajednički jezik s okolinom. Bolje razumjeti sebe. No osoba koja, bez iskustva, "ne može" razumjeti dilemu izabiranja između dva zla.. određeni iskustveni model joj nije stvarnost; sve što govori, "u najboljim namjerama" za nekoga tko se ne bavi.. tko živi.. *ono/to/tako..*.. nerazumljivo, nestvarno.. ništa je nego "žnjanja đuf frmjnj gljpr zmrstk fđk." "Please? Pretty please? Shut the FuckUp!(?)"

Postoje ljudi (kao mogućnost?), čija interna stanja, interne dan-noć u teže-blaže intenzitetu rotacije zavisno od.. no sumirano; minuta, sat, dan, tjedan, godina, desetljeće konstantne.. noćne more.. čine stvarnost.? Stvarnost koja, ako nije, vlastita (slična) stvarnost.. u konstanti posebice.. "horror, noćna mora, definicija "ludila".."; ništa je nego pretjerivanje. Neželjenost za biti normalan. Isticanje posebnosti. Egocentričnost. Je8eni FuckUp fantazmagorične, izravne sebičnosti sumiranost.

Ne primjećuje (osim ako nije "sadista") koliko je takva, jasno vidljiva "definicija", onoga tko mu se crno na bijelo povjerio, videći ga kao (probati još jednom (prije krknut se po apsolutu "ne-normale") "normalu") potencijalnog prijatelja.. zatvara u koncept iz kojeg okolina više neće čuti glasa o njegovoj stvarnosti.

Sve do onog.. "a bio je tako.. nitko ne bi rekao.. nitko nije mislio da bi..".. pura-drek-čuđenja.

Dobro je.. odlično je.. ako se isti samo-krkne. Red-dva "o joj", kao nekakav, mora se imati mišljenje o svemu, mora se sve prokomentirati, na najkvalitetniji, najljudskiji način. Istim socijalno, društveno plasirati sliku o sebi. Idemo dalje. Osim kod opstipacije, uglavnom svaki dan; shit happens. Move along people, nothing to see here, nothing to learn here, nothing to.. Nothing in nothing, here.

Ako se isti po samo njemu znanoj zatvorenosti u svoje mračne odaje vlastite stvarnosti.. po razgovoru sa "Vragom" (u bijelom Boss odjelu) nađe u (ili "nađe".. nakon) pohoda mačetom, odsijecanja udova, glava.. u stilu "(moj) Vog je velik".. onda je to malo sjebanija stvarnost okolini za nositi se sa. Čak i onima koji bi se složili da je bog velik. Ako je klasično pura-drek-čuđenje, "modificirano" na više osobno.. tipa umjetnom, ne baš udobnom, estetski zamamanom, ne nešto funkcionalnom protetskom rukom, nogom.. glavom.. (o traumama, ptsp-u, alternativnim, izmjenjenim stvarnostima.. uopće nije potrebno govoriti).. svakako je bolje.. bilo bi bolje, da je Sotona, umjesto "nedužnih", sebe skratio za.. nogu, ruku.. Glavu. Društvo nikako, nikada nema.. crno na bijelo.. direktne veze ili odgovornosti sa (za) "nesretnim događajima" koji su proizašli iz mračnih umova nečije devijantne - sam si je kriv za istu - stvarnosti.

Samokritička razina.. ili ponekad (nezamislivo opsesivna) opsesija istom.. nije konstanta. Najčešće. Ponekad i (nezamislivo opsesivna) je. "Bez obzira" na cikluse, najčešće nije uvijek točna i konstruktivna za samu osobu? Prema svakoj osobi, neki drugi "ja", komunicira, odnosi se.. prilagođavajući se istoj, prema istoj. Barem bi to, ako već ne trebalo, onda možda barem, moglo biti, neko početno pravilo? Ne nametanje sebe, centriranje sebe kao neupitnog "centra univerzuma" (oko kojeg je sve kaos) već konstante poimanje okoline, poimanje stanja, poimanje načina razmišljanja, djelovanja, ispoljavanja.... Međusobno svođenje nerazumljivosti, barem na nekakav maksimalno moguć, zajednički emocionalno-intelektualni jezik. Koji (nikada/nikako) ne trpi osudu. "Osuđenome" na način još dubljeg, još kompleksnijeg, još.. modela.. zavlačenja ili seljenja svoje stvarnosti u još mračnije, sigurnije zaključane odaje.. koji uzrokuje još manje udobnosti pod plastičnom ili gumenom (s&m je ionako pop), gimp maskom, kao jedinom ili maksimalnom priznatosti ili dozvoljenosti ekspresije. Unutar "normalnosti". Bez hospitalizacije, stigmatizacije, separacije....
Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Poslušajte svojeg bližnjeg, zaista vam neće loše
Je8eni fuckup, niškoristi, za-ne-povjerovat´ ("schizoid vacuum") prazna osoba, u praznoj, zaključanoj, sobici broj 108.
Jer.. nažalost (generalna.. stvarnost je okrutna).. tako je najbolje za nju/njega.
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 18:33   #2144
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
I da je tako, "samoubojici", neobično važna estetika mesine, nakon što ode. Ne-o-bi-čno!
Normalno da jest. A i frizura.

Samoubojice su nerijetko perfekcionisti, za života barem, tako da estetski kriteriji mogu prevagnuti nad ostalim. Kao i misao na eventualni PTSP bližnjih, iako bi ih baš oni rado vidjeli u štrumfastičnom izdanju, ali se srame priznat.

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
"Jaoooo neeee.. što ću/kako ću onda, nakon.."
"Što postanem (5min) javno popularan. Smurf."
Jel to koloidno srebro? I radij uljepšava, znaš.

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
"Pizdu materinu", također.. nekako teško, ne baš vjerojatno.. no dobro, neka bude..
Ovisi tko ti je mater.

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
""Nije" (samo) anegdota, priča. Ubio sam se."

In the Tibetan philosophy, Sylvia Plath sense of the word I know we're all dying.


Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ni da te netko ukrade, zablindira negdje u neku mrtvu pustaru, natakari na neku ne(ma šanse)pomičnu, zabetoniranu stolicu, zakuje za istu.. nasuprot tebe našravi dvocijevku uperenu u glavu, da ti gumbić, prekidačić, kojim možeš aktivirati automatski obarač.. obje cijevi istovremeno.. a kao kontru toga, ili kao poticaj na djelovanje, kaže kako će (stvarno hoće, bude.. čini..) te kasapiti, sjeckati, rezuckati, paliti, šamarati na "spavanju", zalijevati vodom i smrzavati, pothlađivati, grijati, pregrijavati........

""Alegorija" na "um/kogniciju/osjet samoubojice"".
A čuj... skroz fina alegorija, ali baš ne drži vodu. Jer nakon par sati/dana/mjeseci/godina takvog tretmana i dalje nisi iskasapljen, nego možeš proći pod normalnu osobu. A kad baš popizdiš, možeš fino ustat, uzeti tu dvocijevku i napraviti dernek. Virtualno, ofkors, ovdje smo svi fini i nadasve suosjećajni ljudi.

Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Čovječe o čemu ti pričaš?! Što, trebao sam se ubiti da bi imao iskustva?
Pa da. Ili bar pokušati. Kao Mišo Kovač, recimo. Ali ajde, i iskustvo kliničke smrti se broji, čak i kad je nenamjerno. S tunelom ili bez njega. A i na umjerenu depru s suicidalnim idejama bismo ti nekako progledali kroz prste. Ovako si skroz fejk.

Ali ajde, pokušat ću biti ozbiljna. Reci mi, kako je moguće da su ti se tri (relativno) bliske osobe ubile na isti način? Ne jedna, ne dvije, nego tri. Jesi li se ikada zapitao da problem možda nije u tebi?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:42   #2145
Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Nama je ispirao mozak da se nikada neće zaposliti do te mjere da smo za njega slali životopise, a on se je sudeći po svemu slatko smijao.


Ukratko, svima želim sreće i izlazak iz mračnog tunela depresije. Poslušajte svojeg bližnjeg, zaista vam neće loše i promijenite se radi sebe.
Žao mi je zbog tvojih gubitaka i svega što ste ti i obitelj prolazili i prolazite. Vjerujem da je teško nastaviti živjeti u istom prostoru gdje su vam najbliži sami sebi presudili. I da, sigurno da vam život nakon svega ne može biti isti.

Jesi li pričao s nekim stručnim o tuzi i gubitku? Možda je bolje rješavati te psihičke manifestacije na adekvatan način, a ne dozvoliti da se potiskivanjem za tezina pretvara u neku organsku bolest.

Znam da ti je teško bilo ovo sve pisati, ali za promjenu, na ovom pdf-u, dobro je čuti i onu stranu koja je ostala na ovom svijetu.

Ne vjerujem da su se tvoji bližnji ikad smijali kad ste im pokušavali pomoći. Depresije su, kako sigurno već i znaš, jako teška stanja, a "rupa" i ponor u koji oboljeli upada je sve dublji, veći, nemilosrdniji.

Tvoja posljednja misao ce nadam se doprijeti do onih koji su se izgubili u vrtlogu depresivne patnje. I ako jednu osobu ova tvoja tema potakne da se trgne i odupre, onda je tvoja ispovijest vrijedila truda.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:55   #2146
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post

Reci mi, kako je moguće da su ti se tri (relativno) bliske osobe ubile na isti način? Ne jedna, ne dvije, nego tri. Jesi li se ikada zapitao da problem možda nije u tebi?
Uf Leteca...uopce otvarati dio krivnje kad je čovjeku ionako već dovoljno teško je vrlo okrutno. Samoubojstvo je čin o kojem se dobro promišlja i rijetko nastaje kao "osveta" za nečije "takvo i takvo" ponašanje. Samoubojice su pomirene pri odlasku s ovog svijeta, a tako pomirene, čovjek više ne upire prstom, sve ako je do tad to i radio. Izdvojila bih ovdje ona samoubojstva počinjena u afektu koja su tipičnim za mlade, nezrele ličnosti s dijagnosticiranim ili nedijagnosticiranim depresijama.
Depresije su takodjer i nasljedne i nipošto se ne bi trebale prikrivati u obiteljskoj anamnezi. Odnosno, ako je u genskom bazenu opstao gen samoubojice, depresivca, trebalo bi eventualno biti na oprezu zbog novih generacija, te što hitnije reagirati na signale koje depresivne osobe pokazuju mnogo prije nego si odluče oduzeti život.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:58   #2147
Ja isto ne znam što su napali čovjeka, po meni napisao je pozitivan post pogotovo nakon svega što je proživio.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:02   #2148
sXekid
Tvoja ljutnja, tuga... su sasvim normalni osjećaji. Tvoje nerazumijevanje postupka samoubojica je isto razumljivo, ako se pojedinac stavi u tvoj položaj. Savjetujem ti da, ako već nisi, navedenu problematiku odradiš kroz savjetovanje ili još bolje, psihoterapiju. Postoje individualne ili grupne terapije za osobe koje su proživjele ovakva specifična, traumatična iskustva koja već spadaju pod domenu PTSPa. Možeš misliti da si snažan za prebroditi to, možeš to negirati....ali treba se suočiti s time i na kraju, pustiti to (ih).
Osobe koje nisu nikada osjetile istinski poriv za samoubojstvom, teško će razumijeti taj čin. Teorija i praksa su jedno, osobno iskustvo te jedino može na nekoj, ajmo reći, empatijskoj razini povezati sa samoubojicom. Razlozi koje samoubojice navode kao presudne za odabir nemamo pravo vrednovati ni osuđivati. Žalosno je da se tek nakon nečijeg samoubojstva uvidi o čemu je samoubojica razmišljao, koji problemi su ga proganjali, čime se bavio tijekom života... Tada tek vide koliko osobu uistinu nisu poznavali. Netko tko je u tolikom stanju očaja, patnje, besmisla...takva osoba ne percipira nikakve novce, socijalne kontakte, partnerstvo....Onaj tko dođe do "završne" faze svoje patnje, neće tražiti pomoć, neće imati želju i potrebu za razgovorom...Dokle god osoba pokazuje ikakve znakove borbe, dokle god okolini daje znakove, dokle god obavlja svakodnevne stvari, dokle god je sposoban raditi posao, dokle god ima ikakvih interesa i hobija, dokle god ima potrebu za socijalnim kontaktima...jednom kad sve to isčezne, kad dosegneš fazu da možeš jedino vegetirati u krevetu, kad ti tijelo od psihičke boli ne registrira više ikakvu fizičku bol, kad ne registrira potrebu za osnovnim životnim potrebama...kad nikakva kemijska tvar, tableta..kad ne...ne djeluju.

There are experiences which one cannot survive, after which one feels that there is no meaning left in anything. No effort, no hope, no illusion can satisfy you any longer. It's a pity that nothing can be solved in this world. Yet there never was and there never will be anyone who would commit suicide for this reason.
The revelation of death's immanence in life occurs during illnesses and long depressive states. These states, in which separation from the world steadily and painfully increases, bring man closer to his inner reality and cause him to discover death in his own subjectivity.
Could there be a solution in a sort of superconsciousness? Couldn't one live beyond (not just on this side, toward animality) all complex forms of consciousness, anxiety, agony, in a sphere of life where access to eternity would no longer be pure myth? Let me live the life of every species, wildly and unself-consciously, let me try out the entire spectrum of nature.
I resign from humanity. I no longer want to be, nor can still be, a man.
What should I do?
Work for a social and political system, make a girl/boy miserable?
Hunt for weaknesses in philosophical systems, fight for moral and esthetic ideals?
I realize that there are modalities of suffering more terrible than mine, pieces of flesh falling from the bones, the body crumbling under one's very eyes, monstrous, criminal, shameful sufferings.
Why don't I commit suicide? Because I am as sick of death as I am of life. When you come to a point where you want to live like a plant, fully unconscious, then you have come to despair of humanity.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:36   #2149
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Joj Leteca...uopce otvarati dio krivnje kad je čovjeku ionako već dovoljno teško je vrlo okrutno.
Sori što sam te toliko uzrujala da mi odgovaraš četiri puta... ali eto, malko sam skeptična što se tiče čitave priče. Kužim da je troll-hunting ovdje neprimjeren, pa ću se suzdržati od daljnjih komentara.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:07   #2150
mene taj post sXekida (drugi pogotovo) strašno podsjeća na jednu situaciju kad sam bio klinac od 12 ili 13 godina, nešto prije razvoda roditelja, nakon jedne od njihovih brojnih svađa koje je moglo čuti cijelo susjedstvo... točno se sjećam da sam rekao djedu da bi i ostatak obitelji mogao nešto poduzeti oko toga, umiješati se makar zbog sestre koja je to sranje daleko teže podnosila nego ja, a on mi ladno odgovori da postoje i gore stvari i da zamislim kako je tek gladnom Afrikancu (vjerojatno ne točno to, ali takva neka usporedba). ne moram ni reći da nakon toga nikad više nisam otvorio neku ozbiljniju temu s njim.

mislim, reći da su se ti ljudi ubili zbog pizdarija i da im objektivno uopće nije bilo teško u životu je takvo banaliziranje kompletne njihove situacije da mi je čudno što se nisu i ranije ubili s takvim "bližnjima" oko sebe. bez zajebancije. možemo se mi tu pozivati na nekakvu svetost života i općenitu svu tu jeftinu patetiku, ali čemu, ako je sve što takvima možemo poručiti da su njihovi problemi zapravo prizemne pizdarije i da uvijek postoje oni kojima je teže?
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:16   #2151
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
mislim, reći da su se ti ljudi ubili zbog pizdarija i da im objektivno uopće nije bilo teško u životu je takvo banaliziranje kompletne njihove situacije da mi je čudno što se nisu i ranije ubili s takvim "bližnjima" oko sebe.
"Tragedija" je još "veća" ako su im jedini razlog za život bili upravo bližnji.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:30   #2152
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
mene taj post sXekida (drugi pogotovo) strašno podsjeća na jednu situaciju kad sam bio klinac od 12 ili 13 godina, nešto prije razvoda roditelja, nakon jedne od njihovih brojnih svađa koje je moglo čuti cijelo susjedstvo... točno se sjećam da sam rekao djedu da bi i ostatak obitelji mogao nešto poduzeti oko toga, umiješati se makar zbog sestre koja je to sranje daleko teže podnosila nego ja, a on mi ladno odgovori da postoje i gore stvari i da zamislim kako je tek gladnom Afrikancu (vjerojatno ne točno to, ali takva neka usporedba). ne moram ni reći da nakon toga nikad više nisam otvorio neku ozbiljniju temu s njim.

mislim, reći da su se ti ljudi ubili zbog pizdarija i da im objektivno uopće nije bilo teško u životu je takvo banaliziranje kompletne njihove situacije da mi je čudno što se nisu i ranije ubili s takvim "bližnjima" oko sebe. bez zajebancije. možemo se mi tu pozivati na nekakvu svetost života i općenitu svu tu jeftinu patetiku, ali čemu, ako je sve što takvima možemo poručiti da su njihovi problemi zapravo prizemne pizdarije i da uvijek postoje oni kojima je teže?
Dobar dio ljudi ovdje upravo prezentira to ovdje-nekome je gore

Inače,neznam kaj je to svetost ? Jel svetost kad dijete kao danas od 3 godine pogine ?Kome je ono išta krivo i kakve on grijehe ima.

Život je nepravedan,velika većina se ne pomiče prema boljemu i naravno da su ljudi očajni.

Nikad do sada nisam,ali i sam sam s ovim temama počeo pitati za koji kur*c ja uopće živim i postojim.
Lorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 02:02   #2153
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Tvoje nerazumijevanje postupka samoubojica je isto razumljivo,
meni to nije razumljivo .. pogotovo sto rijetko tko zabija glavu o svakodasnjim ubojstvima ..

samoubojstva se uredno drze van fokusa i postrani .. dok su ubojstva "hit teme" odredjenih medija ..

no zanimljivo ovdje na forumu ni traga ni glasa o kriminalu opcenito .. bit ce da je to samo za "normalne"

Zadnje uređivanje F.A.Q : 24.06.2017. at 02:50.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 02:48   #2154
Ima ljudi koji imaju i gore probleme od nas svih, a mozda ima i ljudi koji imaju i gore probleme i od njih isto tako, ali ne znaci da nikome od njih njihov problem nije problem i da im nije velik ili da je manji u istoj mjeri cak mozda.

Evo primjer bolest neka. Neko ima neku bolest koja nije mozda smrtonosna kao rak koji neko ima ali je ipak teska ili manje teska bolest. Opet neko ima rak koji je manje opasniji od nekoga ko ima rak koji je vise opasan itd. Ali svi uglavnom imaju problem u ovom slucaju neku bolest. I svakome je po tome njegov problem, bolest njemu najgori problem, bolest.

Ali sto jest, jest. Moze uvijek biti gore ali i bolje isto tako. Evo ja sam na dnu, i moze mi bit gore ili bolje. Nadam se da nece bit gore. I kao sto sam rekao 'svakome je njegov problem, bolest njemu najgori problem, bolest'.

Ali sta ja znam. Ja sam lud i duduk. Tako da je ovo samo trabunjanje ludzaka i duduka.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 02:53   #2155
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Ali sta ja znam. Ja sam lud i duduk. Tako da je ovo samo trabunjanje ludzaka i duduka.
ali si jos nesto .. doduse to samo ti znas .. a ja mogu zakljuciti po svom misljenju da si iskren

a djaba sve vrline covjekove ako nije iskren .. ako ne cini i ne govori istinu .. sto se okoline tice .. a sto se tog "covjeka" tice nek se sam kategorizira i definira ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:32   #2156
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Ima ljudi koji imaju i gore probleme od nas svih, a mozda ima i ljudi koji imaju i gore probleme i od njih isto tako, ali ne znaci da nikome od njih njihov problem nije problem i da im nije velik ili da je manji u istoj mjeri cak mozda.

Evo primjer bolest neka. Neko ima neku bolest koja nije mozda smrtonosna kao rak koji neko ima ali je ipak teska ili manje teska bolest. Opet neko ima rak koji je manje opasniji od nekoga ko ima rak koji je vise opasan itd. Ali svi uglavnom imaju problem u ovom slucaju neku bolest. I svakome je po tome njegov problem, bolest njemu najgori problem, bolest.

Ali sto jest, jest. Moze uvijek biti gore ali i bolje isto tako. Evo ja sam na dnu, i moze mi bit gore ili bolje. Nadam se da nece bit gore. I kao sto sam rekao 'svakome je njegov problem, bolest njemu najgori problem, bolest'.

Ali sta ja znam. Ja sam lud i duduk. Tako da je ovo samo trabunjanje ludzaka i duduka.
Razumijem tvoj pristup i on je ok.

Iako sam mlad,svjestan sam da je biti zdrav velika prednost,kao i da ti se život može preokrenuti doslovce u jednoj minuti (zahvaljujući internetu vidimo na stotine takvih primjera).

Ali,govorim u svoje ime (a nekako mi se čini da je dobar dio takvih ovdje-ne konkretno na ovoj temi,više na ove dvije o smislu života i razloga za život),radi se o osobi koja ne vidi svjetlo već 10-15 godina ,praktički cijeli život.

Ja imam 25,da ne govorim o periodu od 15 godina,gledati ću zadnjih 10 godina,znači od 15.-25.rođendana...toliko malo,neznam ni što bi nabrojao pod dobre stvari,a loših stvari koliko hoćeš.I to na svim poljima.

I nakon takvog perioda,teško je takvu osobu oživjeti,puno teže nego neku koja ima bar neke svijetle trenutke svoje prošlosti.
Lorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 11:22   #2157
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ali ajde, pokušat ću biti ozbiljna. Reci mi, kako je moguće da su ti se tri (relativno) bliske osobe ubile na isti način? Ne jedna, ne dvije, nego tri. Jesi li se ikada zapitao da problem možda nije u tebi?
Ovo je u najmanju ruku bezobrazno, ali OK, nema veze.

Što se tiče naših života kao obitelji, svatko je to doživio drugačije. Netko pije AD, netko ide na terapiju, a svi samo puno pričamo.

Meni osobno AD nisu odgovarali, jer su me totalno uspavljivali i smetali, a pomoglo mi je vrijeme. Za tako nešto mislim da može pomoći samo vrijeme. Prvih dana, tjedana, mjeseci postoje izuzetno ružne slike i sjećanja, ali s vremenom to sve izbljedi pa se dogodi flashback na totalno glupu stvar. Tipa ranojutarnji ne najavljeni tel poziv ili mrak u hodniku. Kao što sam i napisao, uvijek i mislim da će zauvijek biti pitanje zašto. S tim mi ostali moramo živjeti i to je naša žrtva.
sXekid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:05   #2158
Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Ovo je u najmanju ruku bezobrazno, ali OK, nema veze.

Što se tiče naših života kao obitelji, svatko je to doživio drugačije. Netko pije AD, netko ide na terapiju, a svi samo puno pričamo.

Meni osobno AD nisu odgovarali, jer su me totalno uspavljivali i smetali, a pomoglo mi je vrijeme. Za tako nešto mislim da može pomoći samo vrijeme. Prvih dana, tjedana, mjeseci postoje izuzetno ružne slike i sjećanja, ali s vremenom to sve izbljedi pa se dogodi flashback na totalno glupu stvar. Tipa ranojutarnji ne najavljeni tel poziv ili mrak u hodniku. Kao što sam i napisao, uvijek i mislim da će zauvijek biti pitanje zašto. S tim mi ostali moramo živjeti i to je naša žrtva.
Žao mi je, stvarno sam se zaletjela. Pročitala sam samo prvi post, popizdila na one štrumpfove, a ovi što si pisao u međuvremenu pročitala sam tek sad.

(Ne da je tema, ali prije x godina mi je jako dobar frend poginuo roneći na dah. Pretpostavljam da je bio plav, ali su ga svejedno izložili. Nisam išla gledati jer sam se htjela sjećati kako žderemo cedevitu iz kutije i igramo potapljanje brodova za vrijeme testa iz matematike. I sad, ko za kurac, po prvi put razmišljam o onome što nisam vidjela, o njegovoj curi koja ga je čekala na plaži i tak. A nemam nikakvog jebenog razloga za to.)

Enivej, smrt je uvijek besmislena, bezrazložna i glupa. Netko iz šešira izvuče rak, netko suicidalnu depresiju. I jedno i drugo je podjednako zajebano, i jedno i drugo se može izliječiti, ali ne uvijek.

Spomenuo si djetinjstvo i tu si u pravu. Teško je izvući iz sebe stvari koje su ti se dogodile u prvih pet godina jer tada nisi imao riječi za svoja stanja, koja su zbog toga bila još bolnija. Pa probaš zaboraviti i to funkcionira do prve pizdarije. Onda ti se sve vrati - najčešće bez audio-vizualnih sjećanja, sami sirova emocija. I nije ti previše jasno koji je to kurac, pa opet strpaš u ladicu i voziš dalje. Do, pogađaš, druge pizdarije. I tako, tko već koliko izdrži. Meni je svojedobno jedna 'dobra duša' našla za shodno spomenuti da mi šanse da se samoubijem iznose točno 1:5. Ideš.

Što se AD-a tiče, mišljenja sam da je bolje bez njih jer su suicidalne sklonosti jedna od migućih nuspojava, čak i kod ljudi koji su prije toga bili relativno okej (vidjeti knjigu Medication Madness). Šrinkovi? Isto dvojbeno korisni. Našla sam na nekim službenoizgledajućim stranicama da onaj tko radi s takvim pacijentima ne smije imati strah od smrti, što mi se čini posve logičnim. Dodatno sranje je to što možeš biti suicidalan a da to i ne znaš - samo odjednom skužiš da ti se u životu naredalo previše opasnih situacija, pa se zapitaš kako si dospio tamo i zašto i naježiš se kad skužiš.

Loše izvedena terapija može pokrenuti autodestruktivni program koji ti je usađen u djetinjstvu, najčešće nenamjerno. Onak, nekom osmozom upiješ da te nisu nikada htjeli, da si im poremetio planove i da bi svima bilo najdraže da krepaš i budeš anđeo na nebu koji nit sere nit piša. Jebiga, tak je. Treba stvarno puno truda da se takve stvari nadrastu.

Pretvaranje da ti je dobro kad nije vrlo je opasno, što si vidio i sam. Zašto ljudi to rade? Kao prvo, zbog onoga što je rekla Dawn - da izbjegnu kuknjavu "što sam ja bogu skrivio da moram gledati tvoju patnju" i slična sranja. Drugo, zato što ni sami ne mogu definirati što im je, pogotovo ako su (bili) vjernici - time bi prekršili četvrtu božju zapovjed, poštuj oca i majku (izvorne zlostavljače). Pa će se ubiti čim se tome približe, npr. tijekom terapije. Nema previše smisla, ali ljudska psiha je čudna.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:15   #2159
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Sori što sam te toliko uzrujala da mi odgovaraš četiri puta... ali eto, malko sam skeptična što se tiče čitave priče. Kužim da je troll-hunting ovdje neprimjeren, pa ću se suzdržati od daljnjih komentara.
Zašto uopće misliš da bi mene uzrujala jer si otvorila pitanje krivice neke obitelji i pojedinaca nakon smrti njihovih bliznjih? Vezano za ovo duplanje postova, što jos nisi skuzila da vrijedne postove sam server dupla?



Quote:
sXekid kaže: Pogledaj post
Meni osobno AD nisu odgovarali, jer su me totalno uspavljivali i smetali, a pomoglo mi je vrijeme. Za tako nešto mislim da može pomoći samo vrijeme. Prvih dana, tjedana, mjeseci postoje izuzetno ružne slike i sjećanja, ali s vremenom to sve izbljedi pa se dogodi flashback na totalno glupu stvar. Tipa ranojutarnji ne najavljeni tel poziv ili mrak u hodniku. Kao što sam i napisao, uvijek i mislim da će zauvijek biti pitanje zašto. S tim mi ostali moramo živjeti i to je naša žrtva.
Možda moraš prihvatiti da u životu ne možeš na sve dobiti odgovor, sto ti (tebi i svima nama) ostavlja dovoljno prostora da ponudimo svoju verziju, izracionaliziramo i nastavimo živjeti s tim.
Tugovanje ima svoje faze, etape koje je dobro prolaziti uz pomoc stručne osobe koja iste razumije. Short cut u ovom slučaju, nažalost, ne postoji. A neproradjeni sadržaj lako prelazi u ozbiljnija stanja, koja si, koliko vidim, dobrim dijelom i sam iskusio (organska oboljenja).
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:15   #2160
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Loše izvedena terapija može pokrenuti autodestruktivni program koji ti je usađen u djetinjstvu, najčešće nenamjerno. Onak, nekom osmozom upiješ da te nisu nikada htjeli, da si im poremetio planove i da bi svima bilo najdraže da krepaš i budeš anđeo na nebu koji nit sere nit piša. Jebiga, tak je. Treba stvarno puno truda da se takve stvari nadrastu.
prerasti sve treba, i okolinu i roditelje i svaku debilanu koji je covjek kao i pojedinac naprvio/izmislio/umislio .. nista lose nikome se nece dogoditi ako se osvjesti .. sve prerasti odnosno rasti do kraja naravno sve osim zivota .. jer onda vise nema rasta .. i onda je nebitno tko sta misli koliko je velik malen jel roditelj ili djete .. nista nije bitno .. ni dali te boli ili ne boli nije bitno .. mislim da je to jasno

Quote:
Pretvaranje da ti je dobro kad nije vrlo je opasno, što si vidio i sam. Zašto ljudi to rade? Kao prvo, zbog onoga što je rekla Dawn - da izbjegnu kuknjavu "što sam ja bogu skrivio da moram gledati tvoju patnju" i slična sranja. Drugo, zato što ni sami ne mogu definirati što im je, pogotovo ako su (bili) vjernici - time bi prekršili četvrtu božju zapovjed, poštuj oca i majku (izvorne zlostavljače). Pa će se ubiti čim se tome približe, npr. tijekom terapije. Nema previše smisla, ali ljudska psiha je čudna.
nije samo psiha (ljudska) cudna nego su okolnosti vise nego patoloske i aktivno/umjetno stvorene .. tolika kolicina jebanja u mozak (neznam za strucni izraz ) je ... nenadjebiva valjda .. jerbo nema smisla ubijat u startu .. tak da sto se tog procesa "ubijanja" tice stvarno nema lijeka osim izbjegavanja i generacija zderanja govana u tisini da bi nakon par generacija ciscenja ljudi radjali pa dalje rasli/razvijali se neoptereceni i neosteceni od jebaca mozdanih vijuga

dakle odgovorno tvrdim da je za sranje pojedinca kao i sranje vece skupine ljudi u kontekstu uzrocno-posljedicnog svemira (a ja neznam za drugi odnosno nemogu biti svjestan niceg drugog) u kojoj se nalazi/nalaze samo i iskljucivo odgovorna ljudska glupost

ukratko to je samo-ubojstvo
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.