Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 21:30   #861
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Koji pas i koliko je star?
Shih-tzu, 10 godina.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 13:21   #862
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Shih-tzu, 10 godina.
Da, nije više mlad, ali za tu pasminu nije karakteristična displazija. S obzirom na to da spominješ mršavljenje, možda bi bilo dobro napraviti temeljit sistematski pregled, a posebno provjeriti neurološku stranu. Ovu vetovu izjavu "da vidi naznake, ali ne i razlog zbog čega pas ima probleme sa zadnjim nogama" ne razumijem najbolje. Naznake čega?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:11   #863
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Da, nije više mlad, ali za tu pasminu nije karakteristična displazija. S obzirom na to da spominješ mršavljenje, možda bi bilo dobro napraviti temeljit sistematski pregled, a posebno provjeriti neurološku stranu. Ovu vetovu izjavu "da vidi naznake, ali ne i razlog zbog čega pas ima probleme sa zadnjim nogama" ne razumijem najbolje. Naznake čega?
Naznake da bi u budućnosti mogao imati problema s kukovima, a ne zašto već sad se teže diže i hoda, jedino što je rengen pokazao jest da ima veće srce.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 20:52   #864
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Moj već 4 mjeseca uzima Cosequin i ne vidim nekakve pozitivne pomake, stanje je ostalo isto. Vodio sam još na rengen, i veterinar je rekao da vidi naznake, ali ne i razlog zbog čega pas ima probleme sa zadnjim nogama, istodobno je izgubio nešto na kilaži iako ima normalan apetit.
Ne djeluju svi proizvodi jednako na sve pse, možda mu ne odgovara. Također, mislim da se Consequin daje kraći period pa djeluje nekoliko mjeseci, nakon čega se po potrebi doza ponavlja.

EDIT: S internetskoj stranice proizvođača: Inistered daily for 40 days, according to weight, and repeat the pattern two or three times a year at the discretion of the veterinarian. The tablets can be administered in a single daily dose.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 19:28   #865
Displazija je najčešće genetska urođena nasljedana mana,javlja se češće kod večih tj težih pasmina pasa...te treba pažnju obratiti ,pogot. kada su štenci.. jer im se tada još koštani skelet razvija , da nikako ne hodaju po stepenicama (nosite ga ) , da se ne penju na kauče,krevete,ne skaču ,ne proklizavaju na stražnjim nogama na parketima isl. Ugl je bila displazija, podijeljena u 4 skupine.(kada sam još ja studirao..) Četvrta zadnja skupina je značila već tešku invalidnost kod pasa. Međ prvim pasminama se javila u nas kod Njem ovčara ,poradi križanja u srodstvu. Mnogo je faktora (koji niti nebi stali u post kada bi ih nabrojao,koji utječu na nju) , kao npr. gdje,.. čak može biti i ligament od glave femura biti dislociran ,na bilo koji način. Sa večim, težim pasminama , bitno je biti oprezan te pomoći psu da savlada prepreku,jer i naoko benigne situacije se poslije mogu reflektirati kao kobne. Svakako čuvajte svoje ljubimce ,i rizik displazije pokušajte svesti na minimum. (ako je gentetska , krivnja nije vaša ,pogot. ako ste psa kupili s papirima,imate pravo na povrat sredstava) .Sretno!
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 19:57   #866
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
(...)ako je gentetska , krivnja nije vaša ,pogot. ako ste psa kupili s papirima,imate pravo na povrat sredstava). Sretno!
Nisam veterinar, ali sam sa Sitkom valjda doktorirala obje displazije - i laktova i kukova. Pa bih se usudila dodati da su, uz način života, iznimno važne prehrana i hormonalna ravnoteža (sterilizacija / kastracija).

Sita je rođena s displazijom laktova i takva je došla meni, operirala oba lakta, sjajno se oporavila, a sada je debelo zagazila u devetu godinu i trči brže od šteneta. Međutim, sterilizirana je, prema preporuci i tadašnjem veterinarskom stavu, s osam mjeseci pa se s vremenom kod nje pojavila i displazija kukova, a oslabili su joj i mišići na zadnjim nogama pa nije bila u stanju normalno sjediti, nego bi joj se noge raskrečile kao u žabe. Do prije tri godine hranila sam je dehidratom, a onda smo, zahvaljujući Jucki, prešle na sirovu prehranu. Sita danas uglavnom normalno sjedi, čak i na sklizavim površinama, a čak više ne dobiva ni preporučene suplemente.

Edit. Ne mogu tvrditi, ali unatrag tri godine zamijenili smo Propalin Incurinom (umjetnim estrogenom) - nakon sterilizacije ostla je inkontinentna. Moguće je da je i to pomoglo. Ne pitam - sretna sam što joj je dobro.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 11:48   #867
može li jedan skok šteneta od 4,5 mjeseca sa zida na pod, zid visine 1,10 metara, uzrokovati neke ozbiljnije povrede koje mogu rezultirati kasnije displazijom?

Jučer je moj NJO skočio sa staze na rampu (ulaz u garažu) pa me to pomalo sada brine iako se on ponaša najnormalnije što se tiče trčanja i hodanja, nije ni zacvilio kad je doskočio ili bilo šta slično..
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:03   #868
Može. Ne baš displazija, ali neka povreda mišćno-skeletnog sustava. Prati ga, pa ako primijetiš čudan hod, vodi ga vetu na slikanje. Nadajmo se da mu nije ništa i nemoj mu to više dopuštati. Koliko možeš, dakako - znam da uvijek naprave svinjariju baš u onoj hiljadu i prvoj sekundi kad ti popusti pažnja.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:21   #869
e baš se to i dogodilo jučer, držim u jednoj ruci povodac (bio je na povodcu) a drugom rukom otključavam vrata.. ugledo je nekog psa i krenio za njim, tako da je i mene povukao i skoči s tih cca metar visine.

Moram priznat da sam malo već i preopterećen s tim njegovim kukovima i nogama do te mjere da sam sve u dvorištu ogradio i pregradio da se ne može na bilo koji način ozlijediti ali ne mogu baš svaku situaciju predvidjeti

I ja se nadam da mu nije ništa i pratim ga jučer cijeli dan i ne vidim ništa čudno, dapače, kaže stari kao da je nakon tog skoka i življi postao
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:06   #870
Ne nalazim prikladnu temu ali vjerojatno nismo ovdje stranci:
Malenom je danas RTG snimkom na faksu dijagnosticirana blaga medijalna luksacija patele na desnoj nozi, svi ostali elementi su besprijekorni tako da je ocito u pitanju ozljeda, a ne degenerativna promjena kojou pasminski skloni.

Sutra idemo na daljnje konzultacije i borbeni plan ali me zanimaju vasa iskusta sa suplementima kod ovakvih problema ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 23:10   #871
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ne nalazim prikladnu temu ali vjerojatno nismo ovdje stranci:
Malenom je danas RTG snimkom na faksu dijagnosticirana blaga medijalna luksacija patele na desnoj nozi, svi ostali elementi su besprijekorni tako da je ocito u pitanju ozljeda, a ne degenerativna promjena kojou pasminski skloni.

Sutra idemo na daljnje konzultacije i borbeni plan ali me zanimaju vasa iskusta sa suplementima kod ovakvih problema ?
I kakvi su savjeti? Moj će za 10ak dana na operaciju po svemu sudeći, isto patela na desnoj nozi, skočio sa stolice
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 14:07   #872
Displazija kukova (HD) i laktova (ED) u pasa

Skuzili smo kako je to kod njega pasminska bolestina i da taj problem vuce vec dvije godine. Jos tada sam primjetio da ima nekakav cudan korak s desnom (povremeno je zabaci) dok trci ali smo i nakon snimanja videa i usporene snimke zakljucili kako je to zapravo dlaka (bila do poda).

Sad je krivo skocio poput tvog i sepao pa smo otkrili i ovaj problem koji je u prvoj najblazoj kategoriji, tj. skuzis ga kad znas sto treba gledati.
Za one koje zanima - kad pas trci svakih par koraka kao da zamahne iz kuka, a ne lakta.

Prima injekcije i tablete nekoliko dana da se smiri upala i vet tvrdi da posto je vrlo lagan i malen (2kg) kako to nece predstavljati neki problem i ne diramo dok je tako. Njega evidentno nista ne boli.

Suplemente jos proucavam, trenutno uzima samo teblete kvasca.

Drzim fige, javni kako je proslo.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 15:59   #873
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
Da s rodovnikom je, pomeranac, 3 mj star
U vezi s displazijom kukova, vjerojatnost da se ona razvije znaš i sama da ovisi o tri faktora - nasljeđu, hrani (o vrsti, ne samo o količini) te o uvjetima u kojima pas odrasta. Nasljedni faktor vidiš iz rodovnika, to jest pratiš stupanj dispalazije ili njezinu odsutnost untrag onoliko predaka koliko je tamo na vedeno - ne da mi se sad gledati u Juckine dokumente, ali do djedova i baka sigurno je navedeno. Što se hrane tiče, moje je iskustvo da je sirova hrana tu najbolje rješenje - kod starije Sitke, otkako se hrani sirovim, popravilo se stanje s kukovima, bar ono što vidim na van. Kao treće, Jucko je odrasla na tepihu i travi, a bez penjanja po stubama, koliko god se to moglo izbjeći - otprilike do težine od 20 kila, a tepih je poslije, kad je narasla, otišao u smeće.

Moje su obje labradorice, Sitko je zapravo križanka između labice i goldena, a Jucko je čistokrvna. Pomeranci, iako se i kod njih zna zalomiti displazija, ipak s time lakše žive nego velike pasmine, no svakako je bolje spriječiti nego liječiti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:32   #874
hvala puno na detaljnom pojasnjenju. sigurno da je tezim pasicima puno gora situacija

Nadam se da su i Sitko i Jucko dobro i da nikada nece imat problema s displazijom

tata mi ima labradora koji je isto imao problema s displazijom pa znam koja je to muka.. tj. ne znam ni blizu ali ne zelim je nijednom psicu
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 12:06   #875
Kukovi

Pozdrav.Može li mi tko reći kakvi su kukovi na slici i jesu li uopce dobro uslikani.hvala na odgovoru

http://i63.tinypic.com/2h7l0eu.jpg
bullOBI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 14:46   #876
Laički odgovor s moje strane. Niti sam od struke ni niš ; jedino kaj sam imala prilike vidjeti podsta rengenskih snimaka kukova.

Prvo pitanje; koliko je pas star?

Drugo; desna strana je ono kako treba izgledati; glava je u potpunosti u čašici. Na lijevoj strani se vidi sivo; a to "sivo" znači "prazninu" ....e sad, tu vam treba stručnjak. Ono kaj ja znam, znam da treba izgledati kao na desnoj strani no u vašem slučaju ne znači da je lijeva nešto full loše. Pas treba biti i dobro postavljen; dobro snimljen a treba i znati čitati snimke.


A što su vam rekli tamo gdje ste kukove slikali?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 15:52   #877
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Laički odgovor s moje strane. Niti sam od struke ni niš ; jedino kaj sam imala prilike vidjeti podsta rengenskih snimaka kukova.

Prvo pitanje; koliko je pas star?

Drugo; desna strana je ono kako treba izgledati; glava je u potpunosti u čašici. Na lijevoj strani se vidi sivo; a to "sivo" znači "prazninu" ....e sad, tu vam treba stručnjak. Ono kaj ja znam, znam da treba izgledati kao na desnoj strani no u vašem slučaju ne znači da je lijeva nešto full loše. Pas treba biti i dobro postavljen; dobro snimljen a treba i znati čitati snimke.


A što su vam rekli tamo gdje ste kukove slikali?

Pas je star 5 godina,ma tamo gdje su snimali bas i nemoju puno blage veze
bullOBI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 16:31   #878
Quote:
bullOBI kaže: Pogledaj post
Pas je star 5 godina,ma tamo gdje su snimali bas i nemoju puno blage veze
Idemo redom.
  1. Koja je pasmina odnosno koliko je pas velik? Što veća pasmina odnosno pas ako je mješanac, displazija kukova teže se podnosi.
  2. Je li pas sediran prilikom slikanja? Kukove, unatoč tomu što neki govore suprotno, treba slikati pod sedacijom da se mišići opuste jer se inače dobiva kriva slika odnosno dijagnoza.
  3. Kako si uopće došao na to da slikaš kukove? Je li pas šepao, pokazivao da ga nešto boli?

I na kraju, odakle si?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 19:24   #879
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Idemo redom.[*]Je li pas sediran prilikom slikanja? Kukove, unatoč tomu što neki govore suprotno, treba slikati pod sedacijom da se mišići opuste jer se inače dobiva kriva slika odnosno dijagnoza.
Samo bi htjela napomenuti jednu stvar: slikala sam kuji kukove dva puta, prvi put jer sam htjela ici na agility i tu su je uspavali. Nedavno su poceli problemi s lijevim kukom i pocele smo s terapijama kod jedne zene koja radi s konjima i psima, ona me poslala da slikam ponovno kuk ali kod veterinara za kojeg ona zna da psa nece rastezati vec da ce ga se slikati u ‘zabljoj’ pozi.
Kak ona veli ako vam trebaju slike za uzgojnu ili nesto, pas ide u sedaciju i rasteze ga se da se vidi tocno koji stupanj ili kak se to vec zove su kukovi. Za pse s problemima s kukovima to rastezanje za slikanje je uzas i kaze da su joj se psi sa slikanja nemali broj puta vratili u puno gorem stanju.
Ta slika u zabljoj pozi (pas na ledjima, noge skvrcene) je njoj bila sasvim dovoljna da vidi da problem nije u kuku vec u nekoj tetivi, a za sliku smo se pomucili tehnicar, veterinar i ja ali psa mi nisu uspavljivali.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 19:47   #880
Za ovu je temu potpuno nevažno jesu li tvojega psa uspavljivali ili nisu jer tvoj pas i nema displaziju kukova, koliko razumijem. Kod Deane Basar bili smo svi čiji su psi imali ortopedske probleme, s većim ili manjim uspjehom. BullOBIijevu psu neće pomoći naše mudrovanje, a napisala sam ono što znam da je točno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.