Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2015., 10:14   #141
pa budu otvoreni na oltaru/mrtvacnici kak se vec zove...i znam da je po zeljama obitelji
i dijete ne mora tamo stajat dok dolaze drugi davat sucut
al je okej da bude kraj groba i prat ritual pokapanja...za to fakat nisam nikad cula da je tam otvoren?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 13:18   #142
Djeca trebaju nauciti o zivotu i smrti...ja sam bil na sprovodima od kad znam za sebe...

nema nist losega u tome...lose je da roditelji skrivaju istinu od djece
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 16:10   #143
U mrtvačnici bude otvoren lijes, tamo se zatvara(osim ako ne bude unaprijed zatvoren). Dijete naravno da ne mora vidjeti, samo govorim da su to bile situacije kako smo reagirali kada smo prvi put vidjeli(a vjerujem da svatko mrtvaca vidi, prije ili kasnije, i vjerujem da kod nekolicine niti u poodmakloj dobi nije situacija da im je gotovo svejedno).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 16:20   #144
Pa normalno da nikad nije svejedno kad se nadje u novom iskustvu svaki covjek...pogotovo djete...

(kad je vrjeme nekog sprovoda doslo u obitelji onda je to i pravo vrjeme da djete nauci...a ne kad nejagovi roditelji odluce to...)

kasnije se u zivotu svi bune kad im neko namece svoje stavove a kaj drugo roditelji rade djeci nek namecu svoje...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 16:24   #145
Vidjevši temu sjetila sam se starije kolegice s posla koja mi je općenito dosta pričala o svojoj kćeri, kako su je odgajali itd, puno su u nju ulagali, radili s njom i puno vremena s njom provodili te da je gotovo svugdje s njima išla dok je bila mala. Tako je jednom prilikom dok je imala otprilike 3 god s njom išla na sprovod mislim da neke poznanice. I veli kak su se žene oko nje sve čudile da šta vodi malo dijete sa sobom, da to nije za njene oči. Pa je rekla kolegica da zašto ne, baš dapače, jer dijete treba svašta doživjeti, a ne da se skriva svijet od njega. Danas je ta kćer već odrasla žena i stvarno uspješna na svim područjima u životu. Kod nje je takav odgoj urodio plodom.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 20:37   #146
Nema ublazenog nacina da se prikaze istina...sve drugo su vase lazi i strahovi...
To kaj vi smatrate da djete nebi svatilo takve stvari i da bi ga to zbunilo...tu su samo vasi osobni problemi i vase predrasude koje predbacujete na djecu jer ste nesposobni i sami to prihvatiti...
A to kaj mislite da djete ne svaca samo ga time cinite glupim isto ko i samog sebe...

i opet mozete vi govoriti kaj got mislite cinjenica je da samo mozete prema sebi suditi kolko ste sposobni i na taj nacin okriviti svoje djete... pod izlikama dobrih namjera odgoja...

a kasnije se cudite zakej je sve otislo u krivom smjeru...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 06:08   #147
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa budu otvoreni na oltaru/mrtvacnici kak se vec zove...i znam da je po zeljama obitelji
i dijete ne mora tamo stajat dok dolaze drugi davat sucut
al je okej da bude kraj groba i prat ritual pokapanja...za to fakat nisam nikad cula da je tam otvoren?
Tak je meni bilo kad je djed umro. Dok je lijes bio otvoren, mi djeca smo ostali doma pa su došli po nas tek kad su ga zatvorili. A i tad se moglo vidjeti (ako netko hoće) kroz prozor u lijes. Moji su me pitali, da li želim vidjeti djeda, ja sam rekao ne i to je to...

Osim jednog problema...

Kraj njega u mrtvačnici je bio drugi lijes, s nekim drugim pokojnikom, otvoren To je bilo i prvi puta da sam vidio nekog mrtvog, no nije mi ostavilo nikakve loše posljedice, ipak sam bio negdje 7, 8 razred osnovne pa to i nije bilo toliko rano...
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 13:55   #148
Prije nekoliko godina je mom decku umrla baka, vec je bila jako bolesna. Sahrana je bila nekoliko dana kasnije, sjecam se da je bio petak ujutro, karmine su trajale do predvecer.

I onda su se svi presvukli i navecer festali u nekakvom restoranu jer se taj dan brat mog decka (isto unuk jel) zenio kod maticara pa su ljudi zaruzili do 5 ujutro. Sve su obavili unutar jednog dana.

Meni je to bilo malo neobicno, smatram da su mogli pricekati, bar jedan dan. Oke, zena je bila vec dugo bolesna i mozda im je doslo kao olaksanje, ne znam.

Znam da nema veze s djecom i sprovodima al netko je spomenuo da nije cuo da se ljudi vesele na karminama al ovdje su bile i karmine onako komotne i jos su navecer pili i zajebavali se ko da se nist nije dogodilo.
__________________
Darling,you're a complete ass.
snarky_fish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.