Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2011., 09:12   #261
Quote:
vit usluge kaže: Pogledaj post
Tak je dividende iz tog perioda su oporezive, 12% poreza na dohodak..imaš to u pilogu od rrif-a od 01/2011
tenkju
kakodane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 10:53   #262
Quote:
vit usluge kaže: Pogledaj post
Zanima me slijedeće, ako u istom kućanstvu žive otac, majka i kćer..otac i kćer su zaposleni a majka je na burzi i prima naknadu već par godina..da li kćer ili otac mogu staviti majku kao svoju olakšicu u poreznu prijavu bez obzira što nije na ničijoj poreznoj kartici i što prima naknadu za nezaposlene i da li ju u ovoj godini netko može staviti i na svoju poreznu karticu?
Ako naknada koji majka prima ne prelazi 10.800,00 kn onda može biti uzdržavani član a obzirom da kažeš da prima naknadu već par godina pretpostavljam da prima onih cca 1.000,00 pa to X 12 = više od 12.000,00 kn znači da ne može biti uzdržavani član
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 18:45   #263
Preselila se sredinom godine i promijenila adresu i sve.
Na koju poreznu upravu predajem zahtjev za povrat poreza? u prošlom gradu ili sadašnjem?
hvala hvala
Katja Pe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 18:55   #264
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Sve je kao i lani što se ispunjavanja prijave tiče. Kako je vlado3 napisao, kad dobiješ IP obrazac, najprije provjeri kolonu Ukupno uplaćeno poreza i prireza. Ako je kolona > 0, kad dobiješ potvrdu o uplaćenim kamatama do 30.6. ispuni prijavu kao i prošle godine.
evo mene opet sa pitanjem

dobila sam IP obrazac, u koloni s uplaćeno poreza i prireza ima iznos
ono što me zbunjuje da li ja u obrazac ispunjavam sa iznosima koji su dolje pod ukupno - znači 12 mjesec ili moram izračunati prvih 6
help
VK-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:21   #265
Quote:
VK-ZG kaže: Pogledaj post
evo mene opet sa pitanjem

dobila sam IP obrazac, u koloni s uplaćeno poreza i prireza ima iznos
ono što me zbunjuje da li ja u obrazac ispunjavam sa iznosima koji su dolje pod ukupno - znači 12 mjesec ili moram izračunati prvih 6
help
Podatke sa IP obrasca unosiš na nivou cijele godine tj zadnji red gdje su ukupni iznosi, a olakšice koje možeš koristiti se odnose na one koje su uplaćene do 30.06.2010.
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:42   #266
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Podatke sa IP obrasca unosiš na nivou cijele godine tj zadnji red gdje su ukupni iznosi, a olakšice koje možeš koristiti se odnose na one koje su uplaćene do 30.06.2010.

hvala

znači ovo prepišem i samo upišem 6000 kn za kamate na stambeni kredit

i tamo gdje piše iznos osobnog odbitka upisujem 1 za svih 12 mjeseci
VK-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:44   #267
Quote:
VK-ZG kaže: Pogledaj post
hvala

znači ovo prepišem i samo upišem 6000 kn za kamate na stambeni kredit

i tamo gdje piše iznos osobnog odbitka upisujem 1 za svih 12 mjeseci
Tak je
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:49   #268
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Tak je
hvala
VK-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:52   #269
Thumbs up

Quote:
VK-ZG kaže: Pogledaj post
hvala
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 22:51   #270
Kuzi li se natko ovdje u problematiku nas pomoraca na stranim brodovima koji smo prekoa 183 dana prosle godine proveli na plovidbi.
Trebamo li uopce isunjavati u DOH obrascu nasa primanja. Ima dokumenata koji govore da ne treba ali ima i raznih naputaka koji su u stvari proturjecni ... sami sebe eliminiraju. Ne bih htio da prekrsim zakon ali i ne zelim da me oderu, pogotovo posto sam preko pola godine proveo u navigaciji.
Hvala
rujanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 15:09   #271
Quote:
rujanski kaže: Pogledaj post
Kuzi li se natko ovdje u problematiku nas pomoraca na stranim brodovima koji smo prekoa 183 dana prosle godine proveli na plovidbi.
Trebamo li uopce isunjavati u DOH obrascu nasa primanja. Ima dokumenata koji govore da ne treba ali ima i raznih naputaka koji su u stvari proturjecni ... sami sebe eliminiraju. Ne bih htio da prekrsim zakon ali i ne zelim da me oderu, pogotovo posto sam preko pola godine proveo u navigaciji.
Hvala
Ukoliko se ne nađe nitko tko bi znao odgovor na tvoje pitanje preporučam ti da nazoveš 0800-66-99-33 to ti je kontakt centar porezne uprave pa tamo sve lijepo pitaš
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 01:15   #272
Djeca nisu upisana na ničijoj kartici. Da bi ih sad prijavila na godišnjoj razini, upisujem ih u obrazac pod točkom 2. Sve je jasno. Pitanje: zajedno s poreznom prijavom predajem rodne listove. Da li ih moram predati ako sam ih već predala prošle godine? Moram li još nešto predavati uz to?

I još nešto. Sad sam shvatila da sam prošle godine dopunsko zdravstveno osiguranje upisala pod točku 6. ali ne i 4.1.1. tako da si zapravo nisam uvećala osobni odbitak. Teta iz porezne me zvala da me obavijesti da mi ne može priznati R-1 račun za lijek koji je u slobodnoj prodaji (18,00 kn), a i ona je "previdjela" da si nisam priznala cijelu olakšicu. Pretpostavljam da na sve to mogu sad zaboraviti?
charmed_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 15:51   #273
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Ukoliko se ne nađe nitko tko bi znao odgovor na tvoje pitanje preporučam ti da nazoveš 0800-66-99-33 to ti je kontakt centar porezne uprave pa tamo sve lijepo pitaš
Hvala
jel ti mozda tamo radis iza tog broja?
rujanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 16:06   #274
pozdrav svima, oprostite ako je već bilo ali neda mi se čitati 14 strana:
Vezano za dopunsko zdravstveno osiguranje, da li trebam tražiti HZZO da mi pošalje potvrdu koliko sam uplatio ili se to može skinuti negdje sa njihove web stranice?
zahvaljujem
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 16:14   #275
Bila sam na bolovanju (ozljeda na radu) od 4.6. do 30.11.2010. i na poslu su mi pogrešno obračunavali plaću, računali su mi doprinose, poreze i prirez. Kako radim u javnoj ustanovi (plaća je na teret državnog proračuna), zanima me kako je moguće izvršiti korekcije, jer tih 6 mjeseci bolovanja nisam trebala koristiti osobni odbitak od 1800 kuna.
__________________
Post nubila Phoebus.

Zadnje uređivanje Zikomid : 06.02.2011. at 16:26.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 18:42   #276
Quote:
rujanski kaže: Pogledaj post
Hvala
jel ti mozda tamo radis iza tog broja?
Da radim vjerovatno bih ti znala odgovoriti
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:27   #277
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Da radim vjerovatno bih ti znala odgovoriti
sala mala

hvala u svakom slucaju
rujanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 21:34   #278
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, oprostite ako je već bilo ali neda mi se čitati 14 strana:
Vezano za dopunsko zdravstveno osiguranje, da li trebam tražiti HZZO da mi pošalje potvrdu koliko sam uplatio ili se to može skinuti negdje sa njihove web stranice?
zahvaljujem
HZZO ne daje potvrde osiguranim osobama, jer su podaci o uplaćenim premijama dopunskog osiguranja prebačeni u Poreznu upravu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 22:41   #279
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
HZZO ne daje potvrde osiguranim osobama, jer su podaci o uplaćenim premijama dopunskog osiguranja prebačeni u Poreznu upravu.
Što da onda radim, kako da znam koliko sam uplatio?
I kada saznam, hoće mi priznati olakšicu bez potvrde HZZO?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 22:46   #280
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, oprostite ako je već bilo ali neda mi se čitati 14 strana:
Vezano za dopunsko zdravstveno osiguranje, da li trebam tražiti HZZO da mi pošalje potvrdu koliko sam uplatio ili se to može skinuti negdje sa njihove web stranice?
zahvaljujem
Krkimire, volim te čitati na gastronomiji.
Tu provjeri koliko si uplatio za DZO (klikni na karticu dopunskog o.)

http://www.hzzo-net.hr/

Taj podatak ima i Porezna uprava.
babicana4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.