Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2012., 12:44   #61
I to stoji, trenutno u nas samo bih na dva mjesta isao na to
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 14:25   #62
Quote:
Monoke kaže: Pogledaj post


Ja isto ali 3x60 caps. ashwagande za 200kn i to na adresu
hej jesi počela piti? kakva su iskustva?
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 21:17   #63
Beljki nadam se da ne misliš na ono gdje ti za dobar dan naplate 300, 400 kn i kažu ti da si kupiš đumbir u konzumu ili biljnoj apoteci te predlože tretmane za 10-tak tisuća kn.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 23:37   #64
Ovisi, u Ganeshi je vjerojatno tako posto Maharishijevci sve dosta naplacuju, a s obzirom da dr dolazi rijetko nagura se i premalo vremena posveti klijentu.

Kod ovog u Ri ces za tu cijenu dobit vremena koliko oces, bolje razradjene programe i vise fleksibilnosti, ali ne bas i lijekove tako lako (uvijek kod nas problem sa uvozom).

sto se 10.000 kuna tice to nije skupo, ovisno o tretmanu i kako se radi.
Uzmi za prmjer jedan kraci tretan masazama.
Ulje (nabavna cijena) 1.000 eura (radi se o medicinskim uljima sa ljekovitim travama, neka su vrlo skupa)
3 masera + 7 masaza, recimo neka bude 250 kn po masaze za masera - 5.250

to ti je 12.500 cistih troskova bez zarade.

E sad pitanje je sa uljima sto rade, kolko kvalitetnih koriste. Po velnesima uglavnom koriste smece iako je ono bit cijele price i njihova "ajurvedska masaza" je to samo po nazivu. Na zalost sumnjam da se to radi i kod terapijske ayurvede. Ali ako se koriste kvalitetni sastojici ocito da cijene ne mogu bit niske. Skupo i dugotrajno, nije jeftina terapija za mase na zalost i tu je alopatija uvijek puno prakticnija. Medjutm konzultacije oko prehrane i suplemenata nisu problem i tu u mom iskustvu ajurvedci imaju najvecu prednost. Niti alopatija, ali niti druge alternativne/tradicionalne medicine nemaju tako razradjen sistem i ne poklanjaju tome paznje koliko oni.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 08:59   #65
meni je stiglo 5 bocica,narucila od istog sellera kao pokretac teme,pa eto,jos nisam pocela piti,danas cu navecer prvu,pa cu vidjeti...valjda necu otegnut papke do jutra
nimfa79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 17:43   #66
Pozdrav svima :-)
Bolujem od socijalne fobije vec 4 godine a imam 18 godina
Zanima me dali se ashwagandha moze koristiti sa antidepresivima ?
I kako se uzima ? Narucila sam ju prije 5 minuta citajuci ovaj forum :-)
I zanima me dali ima neke nuspojave?
Hvala unaprijed :-))))
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 10:22   #67
Ja ne znam da li se smije piti s antidepresivima, to je, po mom mišljenju, najbolje pitat stručnu osobu.

Tražila sam internet stranicu od ayurveda centra na Voloskom, pa ne mogu naći. Ako slučajno netko ima njihov kontakt, bila bi zahvalna na toj informaciji : )
__________________
Now I know the full power of evil. It makes ugliness seem beautiful and goodness seem ugly and weak.
Ana Ivanovna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 15:39   #68
Quote:
Ana Ivanovna kaže: Pogledaj post
Tražila sam internet stranicu od ayurveda centra na Voloskom, pa ne mogu naći. Ako slučajno netko ima njihov kontakt, bila bi zahvalna na toj informaciji : )
nema ga vise.

U hr imas dva dr ayu koliko mi je poznato - u Ganesh centru (indijac, bolji izbor iako premalo vremena posvecenog klijentu) i Somalati (Petrusic, pomalo kontroverzno i svasta mjesa u ayu, osobno nisam ljubitelj). Sve u Zg.

U Ri imas jos jedino jednog ayu terapeuta, dosta je dobar po mojoj procjeni, no buduci neko vec vrijeme suradjujem sa njim to moze biti i subjektivno pa uzmi sa zrnom soli. Najveca prednost je sto ce posvetiti puno vise vremena klijentu i izradi programa nego u Ganeshi te sto bolje poznaje nasu situaciju kao i modernije pristupe ayu, bolje ce i podrobnije objasniti stvari, sastaviti bolje rezime prehrane isl. Losiji je medjutim u stvarima poput pulsne dijagnostike koje traze veliko iskustvo na velikom broju klijenata (sto je prednost toga da indijci cesto rade "na traci" bez puno posvecivanja vremena klijentu) i budici radi sam ogranicen u terapijama koje zahtjevaju vise ljudi i opreme.

Moj bi izbor u ovom trenutku ovisno o potrebi bio izmedju njih dvoje, sa time da nekog osobnog iskustva ili vise informacija imam osim navedenog trojca (Ganesha, Somalata, ovaj u Ri) samo jos o Bio-rami (lose iskustvo) i ovom u voloskom kojeg vise nema. Drugi koji eventualno postoje u HR mi nisu poznati pa mozda ima i kvalitetnijih opcija za koje nisam cuo
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 13:54   #69
ashwagandha je fantastična, i ja ju koristim.

http://www.alternativa-za-vas.com/in...e/ashwagandha/

ja sam ju kupio tu http://www.facebook.com/prirodni.preparati

Zadnje uređivanje Bat Kol : 22.09.2012. at 17:32.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 01:39   #70
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
poslao sam im mail..nadam se da salju i za BiH
ako mi ovo pomogne, sve vas castim
semirb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 08:24   #71
može, burek i čevapi, jel može?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:07   #72
Postoji i jedna liječnica u Zg koja fušari ayurvedu, ja sam bila kod nje na pregledu prije par godina. Vrlo draga i simpatična, pregled je bio više nego pristojne cijene.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:54   #73
LOL
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 23:46   #74
Ako koga zanima može se nabaviti ašvaganda ovdje:

http://www.njuskalo.hr/hrana-pice-os...-oglas-6283651

Vrlo povoljno!
afrata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 16:00   #75
pozz svima! i sama već nekih 7-8 godina patim od paničnog poremećaja, nadobudno pratim sve moguće forume, naše i strane, u nadi da ću pronaći koliko-toliko prirodno rješenje. isprobavala sam valerijanu, matičnjak, persen, belmiran, mješavine svega i svačega, nula bodova...smiri me jedino normabel ili xanax, koje nastojim izbjegavati, ali u zadnje vrijeme nisam baš uspješna u tome... i tako, nedavno sam naišla na ovu temu i sva presretna, inspirirana početnim postom, neki dan nabavila ashwagandhu, također od himalaye... još je nisam počela piti, odlučih još malo istražiti na netu nuspojave, iskustva isl... i naiđem na ovo:

http://www.longecity.org/forum/topic...-miracle-herb/

kad ono, sve mi nešto zvuči veoma poznato...procijenite sami... pa se pitam, bigfear, čemu ovo? ako stvarno želiš savjetom pomoći ljudima, zašto tuđe iskustvo, uz male preinake, prikazati kao svoje??? meni su iskreno nada i oduševljenje nakon ovoga splasnuli, ko da mi je netko pljusku opalio...vjerojatno će neki od vas komentirati kako mi je ovo prvi post, što iz nekog razlog uvijek starim članovima vuče na nešto sumnjivo, no ne radi se o nikakvoj sabotaži il šta ja znam čemu, jednostavno me ovo toliko ubilo u pojam i nanerviralo da sam morala prokomentirati...
panicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 16:45   #76
Na zalost se je postalo industrija.

Tako se i ajurvedski lijekovi prodaju sakom i kapom iako ih to automatski prestaje cinit ajurvedskim lijekom. Naime nije aju lijek to sto je egzoticnog imena, mozes korstiti egzoticna indijska imena jednako kao i mnoge lokalne biljke, bit je u tome koliko se strucno koristi.

Mogu samo ponoviti savjet da se ode na konzultacije i uzima terapija u suradnji sa dr.aju od kojih je kod nas najpouzdaniji onaj u Ganeshi po mom misljenju (posebno ako si u Zg i okolici).

Nista nije carobno, a sve moze pomoc pa je uvijek lako em izmisliti em izvlaciti specificna dobra iskustva iz marketinskog razloga za koja ne znamo u kakvom su postotku, koliko je do terapije, a koliko do placeba i slicno.
No to niti daje niti oduzima ajurvedi ili ashvagandi, cim se nesto prodaje uvijek ce se traziti svaka metoda da se u sto boljem svjetl prezentira, jednostavno treba sve to ignorirati i iskopati sto objektivnije i kvalitetnije informacije.

Asvaganda je koristan pripravak. To ne znaci da je uvijek i za svakoga jednako koristan niti da nema boljih za istu situaciju za koju se on reklamira ili da nije potrebno jos toga da bi se ucinak pospjesio ili umanjile nuspojave (koje su moguce ali nisu kod nje bas dramaticne, nije medju opasnijim tvarima koje se koriste u aju).

Ljudi si trebaju izbaciti iz glave par stvari:

- biljni lijek nije samim time sto je biljni losiji, bolji, opasniji ili bezopasniji od "kemijskog" (koji je i sam cesto ekstrakt biljnog porjekla)

- ne postoji ajurvedski lijek. Postoji ajurvedska medicina koja u svom sistemu koristi odredjene lijekove, moze cak i alopatske u tom holistickom kontekstu koristit, tvar koja se koristi sama po sebi nije ajurvedska, alopatska ili bilo kakva vec

- ne postoji carobni recept, carobni lijek koji lijeci sve zivo ili koji lijeci samo jednu stvar jednako kod svih ljudi. Ljudi su kompleksniji mehanizam i za isti simptom nece biti ista terapija sa aju pozicije niti ce se svima jednako moci pomoci bez obzira na terapiju kakva god bila

- proizvodjaci, distributeri i prodavaci pripravaka imaju previse veliki financijski interes, nista sto oni govore o proizvodu se ne moze koristiti kao primarni izvor informacija. Vrijedi za svaki proizvod u bilo kojem sektoru, pa tako i tradicionalnoj medicini. Iskustva korisnika su nesto bolja, ali i sa njima treba oprezno kao sto pokazuje tvoj primjer. S jedne strane prodavaci izmisljaju iskustva ili selektivno koriste ona koja im idu u prilog i plasiraju kao neovisna svjedocanstva u medije. S druge strane cak i kad su iskrena subjektivna iskustva treba uzeti sa dozom opreza. Ja recimo imamo od suplemenata najbolje iskustvo sa magnezijem kao i kolega. Medjutim koliko je to utjecalo na odredjene promjene uz sve moguce druge stvari koje se dese unutar par mjeseci nitko ne moze na osnovu subjektivne procjene sa potpunom sigurnoscu tvrditi.


Nema precice i carobnog stapica, ali ipak nije niti sve prevara. Treba istrazivati, sam na sebi ispitivati i konzulturati kvalitetan izvor informacija, a za ajurvedske pripravke i tretmane su to jos uvijek ajurvedski lijecnici. No opet i tu treba biti oprezan zbog problema sa standardizacijom i korupcijom u Indiji, nije svaki aju faks jednako dobra, nije svatko tko ga je zavrsio jednako dobar, a nije nemoguce niti kupiti diplomu (sve zivo se dole moze kupiti). Dakle kriticki i sa uobicajenom dozom zdravog razuma pristupiti stvarima pa nema problema, nije u asvagandi svakako problem kao takvoj
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 08:56   #77
Sretno Novo leto!

Potpisujem sve sto je napisao Beljki, mada je razumljiva potreba za carobnim lijekom (carobnom ribicom)!

Panicarko, ne vidi zasto Bigfear ne bi bio Andrey from Croatia.

Ja napade panike ne bih sama rjesavala.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 20:45   #78
Quote:
panicarka kaže: Pogledaj post
pozz svima! i sama već nekih 7-8 godina patim od paničnog poremećaja, nadobudno pratim sve moguće forume, naše i strane, u nadi da ću pronaći koliko-toliko prirodno rješenje. isprobavala sam valerijanu, matičnjak, persen, belmiran, mješavine svega i svačega, nula bodova...smiri me jedino normabel ili xanax, koje nastojim izbjegavati, ali u zadnje vrijeme nisam baš uspješna u tome... i tako, nedavno sam naišla na ovu temu i sva presretna, inspirirana početnim postom, neki dan nabavila ashwagandhu, također od himalaye... još je nisam počela piti, odlučih još malo istražiti na netu nuspojave, iskustva isl... i naiđem na ovo:

http://www.longecity.org/forum/topic...-miracle-herb/

kad ono, sve mi nešto zvuči veoma poznato...procijenite sami... pa se pitam, bigfear, čemu ovo? ako stvarno želiš savjetom pomoći ljudima, zašto tuđe iskustvo, uz male preinake, prikazati kao svoje??? meni su iskreno nada i oduševljenje nakon ovoga splasnuli, ko da mi je netko pljusku opalio...vjerojatno će neki od vas komentirati kako mi je ovo prvi post, što iz nekog razlog uvijek starim članovima vuče na nešto sumnjivo, no ne radi se o nikakvoj sabotaži il šta ja znam čemu, jednostavno me ovo toliko ubilo u pojam i nanerviralo da sam morala prokomentirati...
Pozdrav eto i ja se dosta dugo borim sa anksioznoscu sa svakojakim simptomima problemi sa disanjem vrtoglavicom nesanicom tahikardijama itd... Koristio normabele i cersone sve dok nisam saznao za ashwagandu koju uzimam po potrebi kad zagusti i bome pomaze, upotpunosti uklanja ankcioznost i daje energiju za normalne dnevne aktivnosti i sport, ne umrtvi psihu ko ostale tablete sa kojim nisi za nis takodjer povecava imunitet organizma i proizvodnju testosterona koji je odlican za libido i povecanje seksualne energije pogotovo kod muskaraca, uglavnom spas i preporuka
007_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 04:00   #79
panicarka,

ja mislim da si se jednostavno uspanicila i prebrzo donijela zakljucak.. Pogledaj tko je pisao taj komentar tamo na tom forumu longecity..i vidjeces da je to napisao netko iz croatia i zove se andrej(y).. Ni u tom tamo postu ni ovom ovdje nema nikakve marketinske manipulacije , bar ja ih evo ne vidim a veliki sam skeptik )

Citam sve ovo o cemu bigfear je napisao i ne mogu povjerovat kako ima slicnosti sa onim sto ja zivim trenutno i posebno elementi kao hipotalamus,kortizol GAMA , djeluje mi da su resenje ove enigme (simptomi koje je bigfear opisao)

DA jos nesto kazem,..naravno da ovo nije univerzalni lijek.. Medjutim ne treba se ignorirati da je potencijalna solucija za mnoge osobe.. recimo ni Prozac i sl nisu univerzalni lijek pa opet ih lijecnici pripisuju svakome ko se zali na depru i stres i to bez ikakvih testiranja i pokusaja saznati,sto to nije u redu.

ashwagandha moze pomoci nekima kod kojih koji imaju te i te simptome.. naravno, mnogi mogu se identificirati u tom opisu iako je krajnje pogresno. Recimo prije 8god. da sam u periodu kad sam imala neki poseban stres,anxiety, slaba energija, los san itd itd. i uzela ovaj lijek sigurno mi ne bi pomogao. A tada bila bih sigurna oko toga kakvi su simptomi i kojeg su inteziteta. Medjutim, SADA ovo kroz koje prolazim je tornado naspram toga prije 8god koje tada sam dozivela isto kao tornado i bila uvjerena da gore ne moze bit . ? ) dakle, komplikovano je i naravno da ce mnogu uzeti ashwagandha a mozda sa te njihove simptome bolje je uzeti ekstrat nevena, magnezijum i slicno )
Estelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 20:42   #80
Quote:
panicarka kaže: Pogledaj post
pozz svima! i sama već nekih 7-8 godina patim od paničnog poremećaja, nadobudno pratim sve moguće forume, naše i strane, u nadi da ću pronaći koliko-toliko prirodno rješenje. isprobavala sam valerijanu, matičnjak, persen, belmiran, mješavine svega i svačega, nula bodova...smiri me jedino normabel ili xanax, koje nastojim izbjegavati, ali u zadnje vrijeme nisam baš uspješna u tome... i tako, nedavno sam naišla na ovu temu i sva presretna, inspirirana početnim postom, neki dan nabavila ashwagandhu, također od himalaye... još je nisam počela piti, odlučih još malo istražiti na netu nuspojave, iskustva isl... i naiđem na ovo:

http://www.longecity.org/forum/topic...-miracle-herb/

kad ono, sve mi nešto zvuči veoma poznato...procijenite sami... pa se pitam, bigfear, čemu ovo? ako stvarno želiš savjetom pomoći ljudima, zašto tuđe iskustvo, uz male preinake, prikazati kao svoje??? meni su iskreno nada i oduševljenje nakon ovoga splasnuli, ko da mi je netko pljusku opalio...vjerojatno će neki od vas komentirati kako mi je ovo prvi post, što iz nekog razlog uvijek starim članovima vuče na nešto sumnjivo, no ne radi se o nikakvoj sabotaži il šta ja znam čemu, jednostavno me ovo toliko ubilo u pojam i nanerviralo da sam morala prokomentirati...
Tek sam sad vidio ovo... I da, na ovom forumu sam bigfear, a na onom Andrey. Longecity.org je forum na kojem sam registriran već duže vrijem pošto se tamo mogu pronaći svi mogući sumplementi, od biljnih nadalje. Pratim ga i sudjelujem u forumu već duže vrijem. Tamo sam saznao za Rhodiolui i Schizandru. Sve sam ih redom isprobao. Ako te zanima pogledaj na Longecitiy koje sam sve teme otvorio i bit će ti sve jasno. Zadnje što sam probao je Phenibut... O tome ću isto pisati, al ako nekog interesira kompletan post je ovdje:
http://www.longecity.org/forum/topic...o/page__st__30

Zadnje uređivanje bigfear : 10.01.2013. at 20:52.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.