Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2012., 12:38   #1
Dokazivanje statusa umirovljenika

Slušam na radiju reklamu za Ambijentu i spiker navodi cijenu ulaznice s naznakom da penzioneri i studenti imaju popust. Jasno mi je da student može iksicom ili indeksom dokazati „stanje“ ali čime to dokazuje penzioner. Nema odrezak od mirovine jer penzija dolazi preko banke. Rješenje o umirovljenu je na tri strane i kao takvo nepraktično za nosanje i pokazivanje. Zna li netko na koji još način osoba može dokazati penzionerski status. Nije sada bitna Ambijenta, to je bio samo okidač za pitanje!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 15:17   #2
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Slušam na radiju reklamu za Ambijentu i spiker navodi cijenu ulaznice s naznakom da penzioneri i studenti imaju popust. Jasno mi je da student može iksicom ili indeksom dokazati „stanje“ ali čime to dokazuje penzioner. Nema odrezak od mirovine jer penzija dolazi preko banke. Rješenje o umirovljenu je na tri strane i kao takvo nepraktično za nosanje i pokazivanje. Zna li netko na koji još način osoba može dokazati penzionerski status. Nije sada bitna Ambijenta, to je bio samo okidač za pitanje!
Ljubicasta zdravstvena iskaznica... A u banci moze dobiti odrezak ako zeli...
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 16:16   #3
U konzumu i mislim mercatoru su znale biti akcije/popusti za penziće; moj stari je status dokazivao ljubičastom zdravstvenom.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 18:16   #4
Ljubičasta zdravstvena knjižica može ali i ne mora biti dokaz da je netko u penziji. Naime u zadnje vrijeme HZMO nakon odlaska u penziju i odjave po osnovi osiguranja osobe u radnom odnosu, penzionerima OSTAVLJA bijelu knjižicu u kojoj imaju još uvijek oznaku
„A“ kao osnovu osiguranja. Dakle knjižica nije dokaz. Može ali i ne mora. Mene zanima pravna regulativa a ne osobna iskustva (dobrodošla) koja očito i nemaju neku pravnu osnovu.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 18:52   #5
Većina traži odrezak o mirovine.Možda je negdje dovoljna članska iskaznica neke udruge umirovljenika.Onaj tko daje popuste odlučuje o dokazima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 19:04   #6
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Ljubičasta zdravstvena knjižica može ali i ne mora biti dokaz da je netko u penziji. Naime u zadnje vrijeme HZMO nakon odlaska u penziju i odjave po osnovi osiguranja osobe u radnom odnosu, penzionerima OSTAVLJA bijelu knjižicu u kojoj imaju još uvijek oznaku
„A“ kao osnovu osiguranja. Dakle knjižica nije dokaz. Može ali i ne mora. Mene zanima pravna regulativa a ne osobna iskustva (dobrodošla) koja očito i nemaju neku pravnu osnovu.
Ukljuci logiku. Ako imas ljubicastu, penzioner si. Ako ju nemas a penziner si onda dokazujes nekim drugim dokumentom.

I, sto ti Sivkic rece, o identifikaciji odlucuje onaj tko nudi popust ili sto drugoga...
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 19:15   #7
A ako nemaš ljubičastu ni ostale dokumente nemaš pravo na popust ili što se već daje umirovljenicima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 19:20   #8
Može dokazati rješenjem HZMO-a ili odreskom mirovine. Ne mora se dizati odrezak svaki mjesec, glavno da osoba ima jedan uza sebe.

Ljubičasta zdravstvena više nije dokaz da je netko umirovljenik jer po novome su sve iskaznice crvene.
http://www.hzzo-net.hr/03_01_15.php
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 19:30   #9
Ok, ali tko ima ljubicastu, taj je sigurno penzic.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 19:35   #10
Točno
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:52   #11
kod mene je isti slučaj, ostala mi stara iskaznica, nemam odrezak jer mirovinu primam na račun, a nositi rješenje baš i nije praktično
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.