Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2016., 04:23   #461
Imam kuju zlatnog retrivera koja uživa u vožnji. Jedva čeka priliku da uskoči u auto. U prtljažniku iza sjedala je cerada, njeno mjesto u autu. Tako je naučena dok je još bila malo štene, svuda išla samnom.
__________________
http://elsegra.com
Macor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:51   #462
Jucer na parkingu prvi put vidio neki 'portable' box ucvrscen za portapak odnosnu rezervnu gumu ( Toyota RAV4 ima na zadnjim vratima )..

Jel to oni pse voze bas tako?
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:35   #463
pa nikada nisi vidio kak lovci voze pse?
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:54   #464
A ovako nešto?

Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 15:23   #465
Kako lovci voze pse?

Meni to sve cudno...Ne bi ja tako...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 07:11   #466
evo ovako, s time da je ovaj box još pristojan, neki nemaju ni trunke svjetlosti.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 08:58   #467
Ajme

Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:00   #468
Na godisnji sa mackom

Kao sto naslov kaze ove godine planiramo povesti naseg macka prvi put s nama na godisnji.
Put je od 900 km, autom, a plan je da cemo tjedan dana biti u Zg-u, zatim tjedan na moru pa opet tjedan u Zg-u.
Imate li kakav savjet kako prezivjeti put, kako minimirati stres i dali je to uopce dobra odluka ili ga bolje ostaviti u hotelu za Macke?... Svaki savjet je dobrodosao.
Micko je star godinu dana, veseli je, zivahan i zaigran.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 27.04.2017. at 23:27. Reason: pogledati popis tema prije otvarana nove
Laetizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:36   #469
Pa mačke U PRINCIPU ne vole niti vožnju niti promjenu životne sredine.
No, ima i iznimaka.
Kako se inače ponaša u autu? Kada idete kod veterinara recimo?

Kolegica Ryell ima pozitivna iskustva s Thundershirt ako se ne varam, možete i to probati.

Na stranici "Cole&Marmalade" imaš njihovu priču kako su se selili, sa detaljnim uputama i savjetima kako putovati (iako je, ako se dobro sjećam, njihov put trajao nekoliko dana).
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:22   #470
Moja kujica jako laje u autu, to nam je dosta veliki problem. Valjda se boji kamo idemo?! Uglavnom - na početku puta laje, onda se smiri, i onda kad god se zaustavljamo, parkiramo, ili samo usporimo , ili npr. kad se stane na benzinskoj počne lajati kao luda. To zna biti baš problematično kad tražiš parking ili si npr. u nekom nepoznatom mjestu pa ti se već ionako teško snaći a još ti iza leđa laje šašavi pas. Ne znam što se tu može poduzeti. Inače je totalno miran pas, to je valjda jedina situacija u kojoj uopće laje.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 12:32   #471
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Moja kujica jako laje u autu, to nam je dosta veliki problem. Valjda se boji kamo idemo?! Uglavnom - na početku puta laje, onda se smiri, i onda kad god se zaustavljamo, parkiramo, ili samo usporimo , ili npr. kad se stane na benzinskoj počne lajati kao luda. To zna biti baš problematično kad tražiš parking ili si npr. u nekom nepoznatom mjestu pa ti se već ionako teško snaći a još ti iza leđa laje šašavi pas. Ne znam što se tu može poduzeti. Inače je totalno miran pas, to je valjda jedina situacija u kojoj uopće laje.
Možeš pokušati sa sredstvima za smirenje. Adaptilov sprej preporučuje se baš za auto.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 12:34   #472
Ma ne bi to, ona je 90% vožnje potpuno mirna.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 13:02   #473
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Ma ne bi to, ona je 90% vožnje potpuno mirna.
Onda nemoj to i vježbaj strpljenje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 14:52   #474
Quote:
Laetizia kaže: Pogledaj post
Kao sto naslov kaze ove godine planiramo povesti naseg macka prvi put s nama na godisnji.
Put je od 900 km, autom, a plan je da cemo tjedan dana biti u Zg-u, zatim tjedan na moru pa opet tjedan u Zg-u.
Imate li kakav savjet kako prezivjeti put, kako minimirati stres i dali je to uopce dobra odluka ili ga bolje ostaviti u hotelu za Macke?... Svaki savjet je dobrodosao.
Micko je star godinu dana, veseli je, zivahan i zaigran.
Najpametnije što mi pada na pamet je da pokušate mačku provesti opcenito u autu. Otiđite nekamo na parsatni izlet. Prije tog planiranog, dugog , putovanja.

Psi su ipak drugačiji po pitanju toga, promjene okoline. A ni njima nije baš sve to skupa - prelagano. Vidim po našima, koji su navikli putovati. Kada idemo na jedan dan, sa više neki stajanja, iscrpi ih to.....pa kada se vratimo doma, ko klade se sruše na svoja mjesta i vidno je da su samo to jedva čekali.

Mačke su još specifičnije. A morat ćete ju puštati svako toliko van iz transportera. Što pdorazumijeva i da je mačka naučena na ormu i povodac. Jer mačke, zasita rijetko koje, nisu naučene na komande " dođi" , " čekaj " i slično......

Putovat ćete dugo, mjenjat ćete tri životne okoline......zbilja vrlo stresno za mačku koja je teritorijalna životinja. NIje da vas odgovaram, no promislite dobrano. Nije nužno da mora u hotle, možda da pronađete neku " tetu/stričeka čuvalicu "


Ali svakako, prvo što bi ja napravila bih mačku prvo povezla na neku vožnju, da uopće vidite kako "diše" .....


U suprotnom, krnete na tako dalek put, sa tolikom izmjenama - i imate kaos. NIje ni za koga to onda relaksacija i uživancija.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 23:17   #475
Kad idemo kod veterinara mirno lezi u svom Transporteru.

Naucen je na vodilicu, voli se tako setati.

Nazalost nemamo nijednog podobnog striceka\tetu cuvalicu zato bi ga vodili sa sobom ili dali u macji pansion.
Neznam sto bi bilo manje stresno: u pansionu sa drugim mackama ili ipak s nama ali na drugom mjestu.
Laetizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:45   #476
Leatizia; ako je tako kako veliš - to je sasvim jedan drugi par cipelica.

U tom slučaju, vodila bih i ja svoju mačku/mačke. Redovito stajati, svako dva do tri sata ( ili već kkao tko voli ) i to je to ( jasno, ne moram se napominjati da je poželjno imati auto sa klimom, da je poželjno kretati rano rano u juto etc, etc.... ). Moguće da bude prvi dan malo "izgubljen" u novom prostoru no ...jbga, i nama je potrebno neko vrijeme za aklimatizaciju pa se naviknemo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:41   #477
Proguglala sam Adaptil sprej, pa vidim da to nije neko medicinsko sredstvo za smirenje kako sam pomislila, nego su to feromoni - tako da bismo stvarno mogli probati s tim.

(svejedno ne mogu shvatiti zašto se tako ponaša , što je to - strah ?? Često se vozi autom i sigurno je odnos odlaska na izlet u odnosu na šišanje/eterinara barem 10:1 . Možda mrzi izlete )
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 10:18   #478
Da li negdje u Zg ima za kupiti booster kosara koja se stavi na sjedalo u autu za male pse? Onako povisena je da mogu gledati kroz prozor.. ima ih na ebayu ali htjela bi vidjeti uzivo.. ili ako netko ima iskustva pls napisite..
Frenky08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 23:03   #479
Pozdrav svima, malo podižem temu

Imam jedan problem koji vjerojatno koči puno nas. Sutra budem prolistao temu kada uhvatim vremena jer je vjerojatno netko već imao ovj problem, ali zanima me sljedeće;

Planiram voziti psa u gepeku, trenutačno imam C3, ali solucija je da ću ići na malo veći auto ubrzo, a tu ovisi da li će biti neki hatchback ili karavan. Ovisi sve o većim silama, pa je lako vjerojatno da će biti hatchback. Tu me zanima što bih mogao uzeti da mi pas bude normalno u gepeku? Na C3 sam skinuo onu "plohu/dasku" tako da ima prostora od iza, i njemu je tu OK. Ne laje, smije se, gleda okolo, sve u redu. Trenutačno je tamo neka presvlaka koja je obično išla na zadnju klupu, a sada u gepek. Sada gledam ovako nešto.

Ima li možda kod nas u Hrvatskoj ovako nešto? Nije mi toliko potrebno da bude mekano sa svih strana, ali bi mi bilo drago da ima dovoljno tkanine da mogu staviti na branik i gore na sjedalima, jer voli sjediti od iza i staviti njušku na rubu sjedala i sliniti.

Ako je malo nejasno, mislim na ovo. Kada ga ubacujem i izvlačim ne bi grebao branik, a ako stavi njušku da gleda naprijed, ne bi slinio po sjedalu. Jer trenutačno to ovako izgleda
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 23:40   #480
Ima ova neka varijanta na Amazonu.

https://www.amazon.co.uk/Petsfit-Car...ar+seat+covers

https://www.amazon.co.uk/dp/B06XXJWZ...ar+seat+covers

Možda da prebaciš samo ručnik preko sjedala ako nećeš naći baš ništa što odgovara.

Znam da i zooplus ima nešto takvo, ne znam ima li pet centar.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.