Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2016., 00:32   #81
Da li ima netko tko je uspio da se skine sa Zyprexe?
Nerve is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 14:03   #82
Nerve,u čemu je problem,zašto ne možeš da se skineš sa Zyprexe?Koliko dugo piješ?Nemoj mi samo reći da je to zlo od lijeka.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 14:27   #83
Ja bih htio pitati sve,ako je neko probao šta se desilo kad ste preskočili jedan-dva dana zyprexu?Jeste li imali neke nus pojave?
Ja pijem zyprexu trenutno sam na bolovanju,ali kad krenem na posao,radim u smjenama,pa onda ne bih mogao piti lijek uvečer kad idem na posao.Nego ili bih ga uzeo sutradan ujutru ili ne bi taj dan nikako.Ne znam da li će biti problema na taj način.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 19:41   #84
zyprexa

Antipsihotici se uzimaju kontinuirano koliko znam. Meni se dogodilo da zaboravim uzeti, ne mogu zaspati u tom slučaju ili ako sam zaspala od umora i ne znajući da nisam uzela, ujutro se probudim rano u 6 sati recimo., s prvim zrakama sunca. Ali ja imam bipolarni poremećaj tipa I i moram uzimati nešto svaki dan, bila to Zyprexa ili neki drugi lijek, ako se prebacim na nešto drugo.

Mislim da svi antipsihotici druge generacije imaju otprilike jednaku učinkovitost, samo različite nuspojave. Na Zyprexu sam se navikavala godinama, a možda bi tako bilo i sa Seroquelom ili Zeldoxom.
EmilyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 21:52   #85
Na internetu se mogu naći tisuće primjera kako se ljudi ne mogu skinuti sa Zyprexe, a vrlo vrlo malo onih koji su to napravili, pogotovo bez uzimanja drugog antipsihotika kao pomoć.
Ok, ja mogu ispričati svoje osobno iskustvo koje naravno ne mora vrijediti za druge, jer koliko mogu vidjeti ovaj lijek se propisuje za različite dijagnoze, od nesanice do shizofrenije. Da, dobro ste pročitali, nesanice. Ja naprosto ne mogu vjerovati da netko može ovako "moćan" lijek kao što je Zyprexa propisati nekomu tko pati od nesanice ali izgleda da ima i takvih. Moje mišljenje je da bi se ovaj lijek trebao davati samo u težim situacijama, odnosno za ono što je ustvari i namijenjen, a ne za nesanice, depresivna i anksiozna stanja i sl.
Dakle, priča ide ovako. Prije nekoliko godina sam doživio jedno traumatično iskustvo, zapravo je hipohondrija bila u pitanju i nekih par godina sam živio u strahu, depresiji, anksioznosti. Kako sam konstantno živio u strahu, jedne noći me je probudio užasan bol u abdomenu, kao da me je netko probio nožem i od tada već nekoliko godina imam bol u abdomenu koja varira od slabe tupe boli do jače boli ovisno na kojoj sam terapiji. Otkako je bol krenula nekoliko puta sam bio kod gastroenterologa, radio nekoliko testova uključujući i gastroskopiju, međutim svi nalazi su bili uredni, ali bol nije prolazila.
Doveo sam se do takvog stanja da sam jedva funkcionirao na poslu, ali i u životu općenito i morao sam potražiti stručnu pomoć. Na vlastiti zahtjev sam tražio od doktora da mi nešto propiše kako bi se lakše mogao nositi sa problemom koji sam imao. I tako dobijem cipralex za kojeg mi doktor kaže između ostalog da ne stvara ovisnost i da mu treba relativno duži period da počme djelovati, odnosno da se počmu osjećati promjene, i do nekih par tjedana. Ok, složio sam se s tim, ali pošto sam bio u lošem stanju, pun anksioznosti i straha, bilo mi je predugo čekati da antidepresiv počme djelovati i nakon samo par dana pitao sam doktora da li postoji ikakav brži način da mi pomogne. Tada sam dobio Olandix(olanzapin, isto kao Zyprexa) za kojeg mi je doktor rekao da je antipsihotik novije generacije ali da ga uzimaju i depresivni i anksiozni ljudi u manjim dozama uz antidepresiv, te da ni on ne stvara ovisnost. Naravno da mi nije bilo svejedno kad sam čuo to "antipsihotik" ali sam bio u takvom stanju da bi prodao dušu vragu samo da mi bude bolje. I prodao sam je izgleda.
Samo nekoliko sati nakon što sam uzeo tabletu počeo sam se osjećati bolje, počeo sam normalno jesti, bol u abdomenu se znatno smanjila iako nije kompletno nestala, strah je nestajao, uglavnom počeo sam normalno funkcionirati. Što se tiče nekakvih nuspojava, mogu reći sam da sam dosta dugo spavao, i budio bi se pomalo ošamućen ali to je za takve sedative normalno.
Sad kad sam se počeo osjećati psihički i fizički bolje, problem mi je bio kako to da mi pomaže lijek koji je namijenjen shizofreničarima iako nemam shizofreniju, nemam halucinacije, nemam deluzije. Doktor, s kojim imam dobar odnos i u kojeg imam uglavnom dosta veliko povjerenje, je i dalje tvrdio da to nije ništa čudno budući da se u manjim dozama daje i u depresivnim i anksioznim slučajevima odnosno u slučajevima kao što je moj. Bez obzira na doktorove riječi bio sam zabrinut zbog toga i moj plan je bio nakon samo par mjeseci da se skinem s toga iako je doktor želio da ostanem još neko vrijeme.
Zbog stigme, odnosno straha da netko ne sazna što uzimam, a i pošto sam se osjećao dobro odlučio sam se skinuti s njih. Nakon samo par dana problemi se ponovno vraćaju, abdominalni bolovi, povraćanje, mučnine. Izdržao sam nekoliko dana, možda dva-tri tjedna i ponovno se vraćam kod doktora. Tada dobivam olanzapin ponovno samo od drugog proizvođača.
Ponovno ista priča, samo par sati nakon uzimanja počinjem se osjećati bolje. U međuvremenu sam rješio sam sa sobom probleme koje sam imao, rješio se hipohondrije, neke stvari sam prihvatio onakvima kakve jesu, na poslu sam funkcionirao jako dobro i stvarno nisam imao nekih velikih briga zbog kojih nebi mogao spavati.
Budući da sam funkcionirao dobro i da nisam imao nekih velikih problema u dogovoru s doktorom sam nakon nekoliko mjeseci ponovno odlučio prestati sa Zyprexom, postepeno smanjujući dozu, međutim ponovno mi se događa ista stvar. Nakon što ga izbacim potpuno počinje mi se javljati bol u abdomenu, anksioznost, mučnine itd. Našao sam se u začaranom krugu iz kojega ne vidim izlaza.
Ponovno se vraćam na Zyprexu, i nakon što sam par mjeseci bio dobro, na poslu sam imao nekih problema i osjetio sam kao da trebam veću dozu, počeo sam se osjećati dosta anksiozno, lagana abdominalna bol (tada sam uzimao 5mg navečer prije spavanja),i doktor mi je predložio da povećam dozu, međutim pošto mi je cilj bio izbaciti to potpuno, nije mi imalo smisla povećavati dozu tako da sam odlučio ostati tu gdje jesam i iz dana u dan ponovno sam bio sve lošije, sve do dana kada sam upao u takvu krizu da nisam više mogao funkcionirati normalno.
Anksioznost, užasna mučnina, nedostatak snage, nekakav unutarnji nemir, strašno nešto, ja bih rekao da je to bila neka vrsta živčanog sloma iako je doktor to nazvao krizom. Tada mi podiže dozu i ubacuje mi Effexor(antidepresiv) zajedno sa Zyprexom. Za Effexor također kaže da ne stvara ovisnost iako sam malo čitajući po netu vidio da je jedan od najtežih antidepresiva za skinuti se. Eh, uz Zyprexu samo mi je to još trebalo.
Nakon podizanja doze, trebalo mi je cca. dva dana da se počmem osjećati bolje i od tada počinjem smanjivati Zyprexu, a postepeno mjesecima podizati dozu Effexora tako da sam došao na jednu četvrtinu Zyprexe (1.25mg) te 150mg Effexora i nisam imao nekih velikih problema s tim. Jednom sam osjetio malu krizicu koja je prošla nakon dva-tri dana tako da nisam trebao podizati dozu.
Nakon par mjeseci na tim dozama ponovno smo odlučili izbaciti Zyprexu. Pošto je bila tako relativno mala doza, a ovaj put i uz pomoć Effexora bio sam uvjeren da ću uspjeti ovaj put to napraviti bez većih problema. Međutim, dva dana nakon što sam prestao uzimati Zyprexu počeo sam osjećati stare simptome. Doduše, ne tako intezivno kao prije, ali evo već tjedan dana nakon prestanka. Ponavljam da osim toga nema nekih velikih problema u životu, odnosno nema nekog velikog razloga zbog kojeg bi bio anksiozan i depresivan. Dakle, stanje je još podnošljivo, iako bi rekao da mi je iz dana u dan sve lošije. Moji najbliži mi govore da je sve u mojoj glavi i da mi tablete uopće ne trebaju ali ja ponavljam da u glavi nemam nekih briga s kojim se ne bih mogao nositi. Ovi simptomi koje dobivam nakon prestanka uzimanja Zyprexe mogu biti simptomi sustezanja ili simptomi povratka bolesti, iako ne znam koje bolesti kad nemam tih problema zbog kojih sam i krenuo sa uzimanjem toga.
Ja sam uvjeren da se radi o simptomima sustezanja, samo je pitanje koliko dugo to može trajati.

Zadnje uređivanje Scrivener : 06.01.2016. at 22:24.
Scrivener is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 10:46   #86
Pisao sam ti i na onoj temi di je skidanje sa psihofarmaka, a ovdje ću ti reči da imaš lošeg doktora ili psihijatra šta več je.. Bez obzira što misliš da sada nemaš neke probleme i nije ti jasno zašto ima simptome, moguće je da tvoji strahovi potjeću iz djetinjstva ili nekog dijela tvog život i nalaze se u podsvijesti i koče te, te ti stvaraju anksioznost.. Po menni promijeni liječnika odi nekome privatniku psihijatru koji bi trebao na tebi poraditi razgovorom nekom tehnikom bilo to geštalt ili kbt a ne te samo kljukati lijekovima što ti ovaj tvoj sadašnji radi..

Ja sam išao par puta na terapiju po geštaltu, jer isto mi nije bilo bistro zašto mi je loše a trenutno nemam probleme ni razloge dok nisam prokljuvio da me koče neki strahovi iz prošlosti i djetinjstva.. I još planiram ići koji puta, s tim da imam pt-a kojem nije cilj navuć mladog čovjeka na teške lijekove, več razgovorom/metodom osvijestiti pacijenta..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 12:03   #87
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Pisao sam ti i na onoj temi di je skidanje sa psihofarmaka, a ovdje ću ti reči da imaš lošeg doktora ili psihijatra šta več je.. Bez obzira što misliš da sada nemaš neke probleme i nije ti jasno zašto ima simptome, moguće je da tvoji strahovi potjeću iz djetinjstva ili nekog dijela tvog život i nalaze se u podsvijesti i koče te, te ti stvaraju anksioznost.. Po menni promijeni liječnika odi nekome privatniku psihijatru koji bi trebao na tebi poraditi razgovorom nekom tehnikom bilo to geštalt ili kbt a ne te samo kljukati lijekovima što ti ovaj tvoj sadašnji radi..

Ja sam išao par puta na terapiju po geštaltu, jer isto mi nije bilo bistro zašto mi je loše a trenutno nemam probleme ni razloge dok nisam prokljuvio da me koče neki strahovi iz prošlosti i djetinjstva.. I još planiram ići koji puta, s tim da imam pt-a kojem nije cilj navuć mladog čovjeka na teške lijekove, več razgovorom/metodom osvijestiti pacijenta..
Hvala na odgovoru! Pitao sam doktora da li mogu još nekako pomoći osim uzimanjem lijekova, možda kgt-om, i rekao mi je da on to ne radi ali da mogu pokušat ali da ne vjeruje da će biti od neke pomoći. Zapravo imam dosta dobar odnos sa doktorom, ali tu se ne slažem s njim jer mi ni ovo sada sa uzimanjem tableta dugoročno ne ide na ruku.
Ja gledam to ovako, ok imao sam problem, uzeo sam tablete koje su mi pomogle da se nosim sa tim istim problemom i u međuvremenu sam taj problem rješio. Znam i vidim da nije sve tako jednostavno ali da li bi ja sad trebao trošiti cijeli život Zyprexu bez obzira na to što je problem zbog kojeg sam ju i uzeo rješen i što zapravo nemam ili barem ja mislim da nema neki razlog da mi to treba? Ne moram bit u pravu, ali jednostavno mislim da sam se navukao i čim prestanem uzimati jave se simptomi sustezanja kao što imaju tisuće i tisuće ljudi koji su pokušali bez nje. Zanimljivo je kako jako velik broj ljudi ima probleme da se skine, a nisam našao niti jedan slučaj da je se netko skinuo a da pritom nije prešao na drugi antipsihotik. Zanimljivo je i to da dosta ljudi je dobilo Zyprexu za nekakve probleme za koje lijek uopće nije namijenjen, kao što su depresija, anksioznost, nesanica i da uglavnom čitam priče kako se nađu u paklu sustezanja čim se počmu skidati.
Scrivener is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 12:49   #88
Gle evidentno je da ti treba promjena doktora.. Probaj naći nekog psihijatra-psihoterapeuta koji radi ili po kbt-u, ili po geštaltu, šta je koja metoda imaš za proguglat po netu.. Glupavo je da se truješ tim jakim psihogenim lijekovima kada bi ti vjerojatno mogla pripomoći terapija razgovorom, di ćčeš uvidjeti neke stvari.

Internet ti to nemože pružiti, osim što ti od silnog čitanja i prelistavanja se može nakalemiti još simptoma i nervoza..

Preporučam nekog privatnika, nisu jeftini ali su bolji od ovih u javvnom zdrastvu koji obično samo kljukaju lijekovima..

I najđi si neku zanimaciju, curu, psa ili slično samo da nisi stalno okupiran sobom i svojim samoanalizama, znam da je to teško iz osobnog primjera ali treba se truditi, mene na poslu pojačano drma anksioza, sporadi samih obaveza, ali doma me primiri žena, klinac, pas i roditelji, normalno imam u njih povjerenje i znaju da me peru te bedastoće pa su mi podrška.. Zasad guram bez AD i sličnih pizdarija, ali naravno ako mi postane nesnosno, ne vidim problem u tome da neko vrijeme nešto i trošim od toga..

Ono što će ti svaki pt reči je da je najbitnije kako se mi sami osječamo, ne kako mislimo da se osječamo, nego sam osjećaj. Ti se sada osječaš loše i trebaš naći načina da ti se podigne opće stanje, kao što vidiš lijekovi otupljuju osjećaje pa zato se čovjeku i smire simptomi, ali prava je istinada kada stvarno čovjek prevrti sve događaje i probleme i suoči se sa njima tek tada može kreći proces smirenja, a što rijetko tko sam odradi bez pomoći iskusnog pt-a ( pt ti je psihijatar). Jer realno ako i obitelj i zna tvoje probleme ne može ti u trenutku kada ti je teško dati neki savjet koji će te pogurat a što školovani pt zna odraditi..

Ja sam poslije terapije bio kao na krilima, samo nisam imao novaca odraditi cijele terapije do kraja, ali se nadam da ću ih odraditi sad u dogledno vrijeme, preporučam da nađeš nekoga ko radi po geštaltu.. Jer su očito problemi tvoje prirode u tvojoj prošlosti..

I da.. Mani se interneta, kada razmisliš vjerojatno i puno toga kao i odbijanje terapije ti je donio internet, odnosno forumi di su ljudi pisali da je lijek zlo, pa su pisali svoja iskustva prilikom odvikavanja, a psihi ne treba puno da tako nešto usvoji, zato mani se toga..

Meni je i kardiolog i psihijatar rekao, da je najveće zlo kada se čovjek krene samoanalizirat pa proučavat forume, pa tražiti simptome, pa slušati savjete kvazi internet stručnjaka/doktora.. Kada razmislip ima neke logike, anksiozni smo i onda na sve to lupiš pizdarije koje pokupiš sa neta i ne treba puno da to prijeđe u buru..

Preporučam tebi i svima anksioznima, na youtube klipove od Ane Bučević, Safari duha ima puno poučnih i korisnih stvari..

Zadnje uređivanje Nino81 : 08.01.2016. at 13:37.
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 12:52   #89
Savjet kako s osobama koje su na Zyprexi

Pozdrav,

Obraćam vam se ovdje s upitom jer mi se čini da imate dovoljno iskustva s ovim ljekom (Zyprex) kako biste mi pomogli. Nisam sama nikad ništa slično uzimala ni imala potrebu uzimati, no imam problema s komunikacijom s osobom koja taj lijek koristi a osoba mi je bliska i svakako htjela bih joj pomoći i bar ne otežati svojim postupcima.
Naime, godinu dana sam u vezi s muškarcem koji uzima taj lijek uz još neke prijašnje terapije. Depresija, par pokušaja samoubojstva, operacija odstranjenja djelića na mozgu zbog biokemije mozga(zaboravila sam kako se taj zahvat zove- netko će ovdje znati). To mu se sve događalo prije mene i u moj život je ušao samo na ljekovima. Osoba je koja mora nešto raditi da nema vlastite misli usredotočene na sebe jer je jako nezadovoljan samim sobom, s vremenom je naučio savladavati bijes i ne ulaziti u fizičke konflikte.
Nakon problema uzrokovanih trećom osobom koja nije podržavala moju i njegovu vezu, on se dosta promijenio. Ja, kako nisam upućena u njegovu psihu, sam počela tumačiti neke njegove distance kao "tipične muške razloge"- nevjera, nezainteresiranost itd. On svejedno unatoč distanci, a sve s mojim pressingom, nije htio prekid te veze.
Stalo mi je jako do te osobe i želim ga pokušat razumjet, a ne nastavit predbacivat ni osuđivat. Pa ako mi netko može reći što otprilike osoba u ovom stanju proživljava, zašto bježi od realnosti..i u konačnici kako ja mogu postupiti da mu ne otežam
harpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:34   #90
ja pijem kvetiapin vec dugo, doduse onaj XR...bila sam na 800 mg, i normalno funkcionirala...sad sam na 200...nedavno mi je utrpala i taj azolar glupi,ama bas nista ja od njega ne osjecam,tako da sam ga izbacila i ne zelim ga vise piti,trovati organizam sa dva ap od kojih mi taj jedan nista ne pomaze...na iducoj kontroli cu joj reci da ga izbaci,iako je vec par puta odbila,a ja ga jednostavno necu piti jer ne osjecam nikakve pomake
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:24   #91
Kakva su Vaša iskustva s Azolarom? Meni ga je doktorica prepisala na zadnjem pregledu. Pijem ga tek tjedan dana, 10 mg dnevno (5 ujutro, 5 navečer) i ne osjećam ni P od pomaka na bolje (znam da je to kratko razdoblje, ali sam relativno nov u tome i smatram da je možda dolazak doktorici bio krivi potez). Kao lijek bi me trebao dići, u kombinaciji s 5 mg Brintellixa na dan, koji sam nakon 2 mjeseca korištenja izbacio, pa sad pijem samo Azolar (jer nisam osjećao nikakvo poboljšanje od Brintellixa)... Borim se sa depresijom već dulje vrijeme (od 2008me u duljim i kraćim jednogodišnjim fazama, ali sam prvi put zatražio pomoć početkom 2016), i nekako mi se čini da sam se lakše borio sa depresijom kada nisam bio na nikakvim lijekovima. Ovako mi se čini da depresivne faze dulje traju, gotovo da nemam energije za išta i povukao sam se u sebe, izbjegavam društvo itd.

Vidim da dosta Vas pije Azolar, da bi on trebao podići raspoloženje ali mi se nekako čini kako su mnogi od Vas odustali od istog, da nisu zadovoljni. Vrlo često ga spomenete, ali skrenete s teme o njemu i ignorirate ga. Ikakve nuspojave od Azolara? Hvala unaprijed na odgovoru...
__________________
Birds singing a song, old pain is peeling, this is that fresh that fresh feeling. Words can't be that strong...
John Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 18:26   #92
Quote:
John Dorian kaže: Pogledaj post
Kakva su Vaša iskustva s Azolarom? Meni ga je doktorica prepisala na zadnjem pregledu. Pijem ga tek tjedan dana, 10 mg dnevno (5 ujutro, 5 navečer) i ne osjećam ni P od pomaka na bolje (znam da je to kratko razdoblje, ali sam relativno nov u tome i smatram da je možda dolazak doktorici bio krivi potez). Kao lijek bi me trebao dići, u kombinaciji s 5 mg Brintellixa na dan, koji sam nakon 2 mjeseca korištenja izbacio, pa sad pijem samo Azolar (jer nisam osjećao nikakvo poboljšanje od Brintellixa)... Borim se sa depresijom već dulje vrijeme (od 2008me u duljim i kraćim jednogodišnjim fazama, ali sam prvi put zatražio pomoć početkom 2016), i nekako mi se čini da sam se lakše borio sa depresijom kada nisam bio na nikakvim lijekovima. Ovako mi se čini da depresivne faze dulje traju, gotovo da nemam energije za išta i povukao sam se u sebe, izbjegavam društvo itd.

Vidim da dosta Vas pije Azolar, da bi on trebao podići raspoloženje ali mi se nekako čini kako su mnogi od Vas odustali od istog, da nisu zadovoljni. Vrlo često ga spomenete, ali skrenete s teme o njemu i ignorirate ga. Ikakve nuspojave od Azolara? Hvala unaprijed na odgovoru...
Pa za azolar puno njih tvrdi da je odlican. Meni je prouzrokovao nemir, nisam mogao mirno sjediti par minuta. Poslije toga sam dobio zeldox. Ali ja sam imao psihozu, a ne depresiju.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:04   #93
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Pa za azolar puno njih tvrdi da je odlican. Meni je prouzrokovao nemir, nisam mogao mirno sjediti par minuta. Poslije toga sam dobio zeldox. Ali ja sam imao psihozu, a ne depresiju.
Meni azolar odlično pokupi psihotične simptome, možda malo deprimira, ali je problem što mi se fckn spava od njega Dr. mi nabila maksimalnu dozu i ako pijem toliko (30 mg) mogu spavati danonoćno. Užas! A ako pijem manje bojim se da mi se psihoza ne vrati pa par dana pijem 30, par dana 15 i tako kemijam. Morat ću otići pod hitno na kontrolu, da se to riješi prije nego se stanje pogorša.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 18:40   #94
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Meni azolar odlično pokupi psihotične simptome, možda malo deprimira, ali je problem što mi se fckn spava od njega Dr. mi nabila maksimalnu dozu i ako pijem toliko (30 mg) mogu spavati danonoćno. Užas! A ako pijem manje bojim se da mi se psihoza ne vrati pa par dana pijem 30, par dana 15 i tako kemijam. Morat ću otići pod hitno na kontrolu, da se to riješi prije nego se stanje pogorša.
Ja sam pio 30 mg i imao nesanicu od njega.! Doza gore-dole je rizicna. Nek ti smanji na 15-20 mg. Ionako je praksa smanjivanje doze kad se stanje stabilizira.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 12:19   #95
Bok svima,

Lijecim se vec 13 mjeseci od F.23 , te sam pio rispolept skoro 8 mjeseci u pocetku. No taj sam lijek zamijenio azolarom, koji je po meni bolji u pogledu libida, energije i raspolozenja. Takodjer otkad sam promijenio terapiju, uspio sam izgubit 8 kg. Pijem 15mg azolara, makar bi volio da me doktorica spusti na 10 mg. Da li ima netko da pije 10 mg kao maintenance dose a prozivio je psihozu.Inace trcim skoro svaki dan po 30 minuta.
adonis29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2022., 10:05   #96
Quote:
EmilyD kaže: Pogledaj post
Ja sam se se puno manje debljala na zyprexi, nego što ti kažeš.
Imala sam nekih 52-53 kg, ali to je bilo premalo i klizila sam prema dolje dosta brzo, pa onda ako sam dobila 10 kg u godinu dana, to nije bilo ni loše.
Već dugo imam stabilnu težinu oko 63 kg na 5mg zyprexe.
Ako izuzmem period kad sam zyprexu smanjila na 2,5mg (onda sam počela već gubiti kile a da to nisam mogla kontrolirati ).


Jedino, što sam uz zyprexu u kombinaciji sa zoloftom natukla oko 73 u jednom trenutku, što je stvarno bilo kritično, ali nije dugo trajalo jer sam izbacila zoloft.

Ima li netko da je nakon dugog uzimanja zyprexe prešao na zeldox?

Kažu da na zeldoxu nema problema s pamćenjem, koncentracijom, otklonom pažnje, sposobnošću verbalnog izražavanja itd. i da je u tom smislu najbolji.
Bog, zanima me postolje koliko vremena si počela gubiti kile kad si smanjila na 2.5 mg i koliko dugo piješ tu dozu?
peacemakerer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 15:41   #97
Pijem risset.
Nekako sam pametniji od njega.
Deussex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.