Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 21:43   #3841
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ae, vidiš ti to..

jučer nijesu mogli, ali danas mogu
Ajde, neka su ipak sada Putinu ruke odriješene.
Napokon može grubo prema islamskom terorizmu.

Možda se uključi i u Sirijski clusterfuck, čuo sam da su svi dole.
Andrijakos is offline  
Old 03.04.2017., 21:57   #3842
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
strašno.

nadam se da će pronać počinitelje, te likvidirat po kratkom postupku.
bas sam jucer pogledao prilog od VICE News na HBO "VICE Special Report: Fighting ISIS"

i amerikanci (top ljudi koji su vodili politku) sami prizanju kako su sjebali sve u Iraku nakon sto su skinuli Sadama, dali vlast u ruke Siitima na celu s Malikijem koji je sektasenjem i osvetom prema sunitima sve zakuhao

sva ona klasika koju sam vec toliko puta prepricavao po forumu, suni digne bombom trznicu i onda siitske milicije ulete u suni cetvrt Bagdada izvedu sve muske i pobiju ih nasred ulice
itd. itd.

ono sto do sada nisam imao prilike vidjeti su ti mladi vojnici Kalifata koji su odrasli i prezivjeli u tom hororu


s njima dvojicom novinar radi intervju, jedan mu prica koliko su ga puta Siiti izbacivali iz kuce od obitelji vodili na najgoranja mucenja kako bi priznavao o stvarima o kojima nije imao pojma (cak i jedna krscanska obitelj sad prognana od ISIS-a govori kako su u pocecima bili zahvalni na vlasti Kalifata koliko je bila i prema njima brutalna Iracka siitska Vlada)
i danas nakon sto su zarobljeni i glava im visi o vratu pita njih novinara kaj bi oni njemu napravili da ga zarobe, ovi bez kajanja vele sve kaj smo radili i drugim novinarima
pita ih jel vjeruju kako ce ih netko moci porazti, nema sanse kazu oni

ne boje se smrti, ne boje se mucenja jer vec su prosli cijelu tu pricu
ne boje se ponajmanje Rusa, sto su Rusi?

u istom prilogu prikazuju snimke tih siitskih milicija koje sponzoira Iran i SAD, intervju s njihovim glavesinom obucenim u Iranu dok se u pozadini vrte snimke kako odrubljuju glave i svakave druge strahote
nakon ragovora prica se prebacuje u SAD gdje novinar pita kljucnog covjeka State Departmenta jeli istina kako taj covjek (cije postrojbe SAD financira i oprema) pogubljuje ljude tako da im busilicom polako probija glavu
kaze ovaj da, istina je imamo puno ljudi koji nam dolaze s tim informacijama i puno strasnijim
kaze
ne cine nista oni manje zlocine i zvjerstva nad civilima koje cini i ISIS


i onda dodem na ovu temu i citam kako se ti koji zive ovakve stvari trebaju bojati Rusa? pa ti ljudi vec vode zivote u najdubljem krugu pakla

i zasto sam sve ovo napisao?
ima jedan dobar citat koji sam uzeo iz knjige R.R. Martina i u sustini prikazuje prirodu covjeka kao bica

"Men would not be sad. Men would be wroth. Men would hate and swear a bloody vengeance. The singers sings sad songs, where men would fight and kill."


ti ljudi zive i odrasli su u paklu, njihove price kruze cijelim njihovim suni islamskim svijetom od Maroka do Indonezije
kada istrijebe sve suni muslimane u Iraku (sto samo nisu) jer samo i tako mogu stati nekako na tom podrucju njima na kraj
doci ce drugi koji ce nastaviti osvetu za one kojih nema

mogu Rusi i Iranci, SAD i EU pobiti 300 000, milijun, 50 milijuna ali sve dok bude bilo ubijanja i osvete ili ako se ne odluci pobiti ih sve nema ovome kraja
nakon godina i godina pracenja ovih krvoprolica ne mogu doci do drugacijeg zakljucka

Rusi, Iranci, SAD, EU baca bombe po glavama tih ljudi i onda se cude kad ih nekako to ulovi za guzicu?
ne vidim nista tu cudno, kad nemaju rakete ili zrakoplovstvo da ih prema napisanim "obicajima ratovanja UN-a" ugrizu ugrist ce ih kako god budu mogli


"Men would not be sad. Men would be wroth. Men would hate and swear a bloody vengeance. The singers sings sad songs, where men would fight and kill."
sivi svijet is offline  
Old 03.04.2017., 22:05   #3843
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Ajde, neka su ipak sada Putinu ruke odriješene.
Napokon može grubo prema islamskom terorizmu.

Možda se uključi i u Sirijski clusterfuck, čuo sam da su svi dole.
Problem je sto uvijek ovakve price rezultiraju nastupom na Kavkazu, a oni se sad ufurali u neka ljudska prava....
AndrejX is offline  
Old 03.04.2017., 22:23   #3844
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Nije. Nismo napadnuti iz Londona ili Wasingtona, jer bi to znacilo da su napadaci osobe iz putinovog najzijeg okruzenja. Vecina ruskih tajkuna i visokih duznisnika imaju prijavljena prebivalista upravo u tim gradovima, imaju US i UK putovnice, imaju racune u zapadnim bankama, posjeduju imovinu u zapadnim prijestonicama, jahte u najpoznatim lukama izvan Majke Rusije i td.
Da si toliki putinov navijac, daj pronadji na netu poruke cerke putinovog glasnogovornika Peskova koja zivi u Parizu. Daj shvati da sin putinove dezurne braniteljice ruske djece Mizulinoj od pedofilije radi i zivi (zamisli samo!) u Amsterdamu. Daj pogledaj u koju skolu u Londonu pohadjaju djeca zastupnika Zeljeznjaka koji je odgovoran za "domoljubnu propagandu" u putinovoj stranci i u Dumi.
Tocno si rekao - njima jest SVE DOZVOLJENO ... dok za ostale vazi zakon
Lijep pokusaj. Ajmo redom. Putinovi tajkuni nisu niti do gleznja svojim pandanima u Londonu i Washingtonu iz dva razloga: 1. Period akumulacije bogatstva im je niti 30 godina a ovi su stari neki jos od prije napoleona
2. Putinovi su generirali svoje bogatstvo mahom u rusiji a ovi drugi pljackom i otimacinom po cijeloj kugli.
Samo prebivaliste im nece pomoci jer ce ih FSB sa lakocom rijesiti ukoliko ne slusaju.
Primjeti razliku. Putin svoje gmazove drzi za ....dok je kod kolonijalista obrnuto. The old money drzi sve druge za .....
Niti jedno niti ne drugo valja. Prvo se zove autokratija i jako je zamorno za autokratu, a drugo je plutokratija. A ti meni ovdje podastires argument prebivalista kao ultimativni dokaz cega? Da ruski skorojevici vole vise London nego Moskvu. Pa takva sorta je svuda ista.
Ali to nista ne mijenja cinjenicu da se Rusija s Putinom autokratom na celu bori za opstanak i pravo na suverenitet.
Presutio si glavne stvari koje sam iznio jer nemas apsolutno niti jedan argument.
Morten is offline  
Old 03.04.2017., 22:30   #3845
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
bas sam jucer pogledao prilog od VICE News na HBO "VICE Special Report: Fighting ISIS"

i amerikanci (top ljudi koji su vodili politku) sami prizanju kako su sjebali sve u Iraku nakon sto su skinuli Sadama, dali vlast u ruke Siitima na celu s Malikijem koji je sektasenjem i osvetom prema sunitima sve zakuhao

sva ona klasika koju sam vec toliko puta prepricavao po forumu, suni digne bombom trznicu i onda siitske milicije ulete u suni cetvrt Bagdada izvedu sve muske i pobiju ih nasred ulice
itd. itd.

ono sto do sada nisam imao prilike vidjeti su ti mladi vojnici Kalifata koji su odrasli i prezivjeli u tom hororu


s njima dvojicom novinar radi intervju, jedan mu prica koliko su ga puta Siiti izbacivali iz kuce od obitelji vodili na najgoranja mucenja kako bi priznavao o stvarima o kojima nije imao pojma (cak i jedna krscanska obitelj sad prognana od ISIS-a govori kako su u pocecima bili zahvalni na vlasti Kalifata koliko je bila i prema njima brutalna Iracka siitska Vlada)
i danas nakon sto su zarobljeni i glava im visi o vratu pita njih novinara kaj bi oni njemu napravili da ga zarobe, ovi bez kajanja vele sve kaj smo radili i drugim novinarima
pita ih jel vjeruju kako ce ih netko moci porazti, nema sanse kazu oni

ne boje se smrti, ne boje se mucenja jer vec su prosli cijelu tu pricu
ne boje se ponajmanje Rusa, sto su Rusi?

u istom prilogu prikazuju snimke tih siitskih milicija koje sponzoira Iran i SAD, intervju s njihovim glavesinom obucenim u Iranu dok se u pozadini vrte snimke kako odrubljuju glave i svakave druge strahote
nakon ragovora prica se prebacuje u SAD gdje novinar pita kljucnog covjeka State Departmenta jeli istina kako taj covjek (cije postrojbe SAD financira i oprema) pogubljuje ljude tako da im busilicom polako probija glavu
kaze ovaj da, istina je imamo puno ljudi koji nam dolaze s tim informacijama i puno strasnijim
kaze
ne cine nista oni manje zlocine i zvjerstva nad civilima koje cini i ISIS


i onda dodem na ovu temu i citam kako se ti koji zive ovakve stvari trebaju bojati Rusa? pa ti ljudi vec vode zivote u najdubljem krugu pakla

i zasto sam sve ovo napisao?
ima jedan dobar citat koji sam uzeo iz knjige R.R. Martina i u sustini prikazuje prirodu covjeka kao bica

"Men would not be sad. Men would be wroth. Men would hate and swear a bloody vengeance. The singers sings sad songs, where men would fight and kill."


ti ljudi zive i odrasli su u paklu, njihove price kruze cijelim njihovim suni islamskim svijetom od Maroka do Indonezije
kada istrijebe sve suni muslimane u Iraku (sto samo nisu) jer samo i tako mogu stati nekako na tom podrucju njima na kraj
doci ce drugi koji ce nastaviti osvetu za one kojih nema

mogu Rusi i Iranci, SAD i EU pobiti 300 000, milijun, 50 milijuna ali sve dok bude bilo ubijanja i osvete ili ako se ne odluci pobiti ih sve nema ovome kraja
nakon godina i godina pracenja ovih krvoprolica ne mogu doci do drugacijeg zakljucka

Rusi, Iranci, SAD, EU baca bombe po glavama tih ljudi i onda se cude kad ih nekako to ulovi za guzicu?
ne vidim nista tu cudno, kad nemaju rakete ili zrakoplovstvo da ih prema napisanim "obicajima ratovanja UN-a" ugrizu ugrist ce ih kako god budu mogli


"Men would not be sad. Men would be wroth. Men would hate and swear a bloody vengeance. The singers sings sad songs, where men would fight and kill."
Potpis
Morten is offline  
Old 03.04.2017., 22:41   #3846
Kaos i terorizam se na žalost dogadja i može se dogoditi gotovo svugdje , na žalost moramo

s tim živjeti ali se trebamo i zajednički protiv toga boriti . Slažem , se grozno je , kome se dogodi .
Katus is offline  
Old 03.04.2017., 23:48   #3847
Ovo ce sada Kadirov da odigra bitnu ulogu ...vjerujem da su islamisti ...najgora opcija bi bilo da su Ukri, jer im ne bi ni pet Nulandica sa vrucim krofnama pomoglo da su kojim slucajem oni se drznuli ...

Vladu mogu rusiti samo iznutra, ove fore za naivcine o ljudskim pravima ...ali isto tako treba jos represivnije Vlado da udari na sve te organizanice ...nema druge , najveca opasnost je od domacih izdajica ....
kontrasvijeta is offline  
Old 04.04.2017., 00:03   #3848
Quote:
BRDJANSKI kaže: Pogledaj post
Daleko bilo da podrzavam nasilje i ne interesuju me te LGBT gluposti, ne smetaju mi ti ljudi, ne mrzim ih, ali kad pocnu da se reklamiraju onda neka vide da postoji i druga strana, strana koja ima pravo zastititi hriscanske i ljudske vrijednosti.
... a to su? Ma zahebi, takve ljudske vrijednosti, a naročito hrišćanske.
zoegler is offline  
Old 04.04.2017., 00:15   #3849
Sivi svijet napisao jako dobar post.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 04.04.2017., 01:40   #3850
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Vecina news kanala preuzima direktan stream od Russia1

Nema se vise sto novoga reci, izvukli unesrecene, cijela mreza metroa ugasena, taksisti dzabe razvoze ljude, proglasili trodnevni dan zalosti te najavili drzavnu pomoc obiteljima stradalih. I to je to.

Definitivno napad, prevelika je koincidencija sto je bas danas tamo bio Putin zajedno s Lukasenkom.
Ko ga je tjerao da se sastaje sa Lukasenkom. Mogli su jos koju godinu glumiti da nisu u dobrim odnosima.
Mogao je znati da islamisti nece olako preci preko negovog grljenja i ljubljenja sa brkom.
tihobl is offline  
Old 04.04.2017., 08:19   #3851
U novinama se pise da se moze raditi o samoubilackom napadu koji je izvrsio (ilegalni?) gastarbajter iz Sredisnje Azije. Policija traga za dvjicom osumnjicenih u napadu.
Onaj bradonja, cija je slika kruzila internetom, javio se policiji nakon sto je ugledao svoje lice na slici navodnog izvrsitelja napada. Saslusan je u policiji i pusten na slobodu.
Takodjer se pise da su sigurnosne sluzbe imale informaciju o pripremi tererostickog napada u St.Peterburgu i cak i prisluskivale mobitele terorista
Jbem im mater udbasku! Umjesto batinanja prosvjednika i privodjenja srednjoskolaca stvarno bi trebali odraditi ono sto im je posao
UPDATE: Najvjerojanije explodirao je aparat za gasenje punjeni industrijalnim evplozivom i srapnelom. Policije je deminirala jos jednu explozivnu napravu slicnog tipa na stanici metroa Ploscad Vosstanija.
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 04.04.2017. at 08:33.
Ivan Grozny is offline  
Old 04.04.2017., 10:10   #3852
I tako ... teorije zavjere, zakoni o kažnjavanju širenja fake newsa .... https://www.rt.com/news/383363-peter...flag-theories/

Nego hoće li osvijetliti Eiffelov toranj u bojama ruske zastave?
tzipiripi is offline  
Old 04.04.2017., 10:22   #3853
Putin je potpisao tzv Zakon Timcenka i time je oslobodio svoje prijatelja placanja poreza na dobit u proracun Ruske Federacije.
Bolje je da placaju u proracune NATO zemalja ili Svajcarske
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Old 04.04.2017., 10:41   #3854
Pocinitelj 22 godina star Kirgistanac, stvarno su brzi.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...blike/5857767/
AndrejX is offline  
Old 04.04.2017., 10:42   #3855
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Zaista si romanticna dusa s tom pricom o ljjdskim pravima. Evo ti skraceni spisak u kojima je miss univerzum ljudskih prava i demokratije interveniral direktno vojno ili obavjestajno i logisticki podrzala mracne likove i ubice:
Vijetnam, afganistan, irak, iran, sirija, libija, libanon, palestina, grcka, jugoslavija, kuba, nikaragva, grenada, el salvador, tahiti, cile.
Daj se osvrni oko sebe i probaj presaltati modus operandi sa senzualnog na cinjenicnu sferu. Ko pita na zapadu saudijce i ostale naftase zasto financiraju teroriste? Kako su uopste nastali teroristi. Mozda zbog rijeka krvi i ogromne patnne kojoj su izlozeni odkad se kraljica i uncle sam brinu za njihovu naftu?! Ma ne nije to....mora da je u pitanju cist filantropizam.
Neke nevine zrtve su popularnije od drugih, a za neke se zvanicno ni ne zna. Zastupati interese prebogate nekolicine na ovoj planeti koja hara 200 godina pri tom ne hajeci ni za svoj vlastiti narod ne zastupas interese tzv zapada. Sta ima Joe iz minesotte sa naftnim polnima iraka i libije? Nista, osim sto mu se mozda sin ili necak odande vratio umotan u stars and stripes! Nece se on od te nafte okoristiti, ali ima ko se brine da on upravo vjeruje da je to borba protiv terorizma i sveti patriotski cin.
Oligarsi iz londona i washingtona napadaju rusiju radi njenih bogatstava i taman kad je trebalo finalizirati....pojavi se kurvin sin Putin.....itd.
Rusija je napadnuta, brani se i sve je dozvoljeno.
Pogledajte multinacionalke.....malo po malo pa ce imati trtman kao da su vanzemaljci...nema nikakvih obaveza prema lokalnim zakonima. One pisu pravila i prave svijet po svojoj mjeri. To je to "covjekoljublje".

USA nije miss univerzum ljudskih prava, to je drzava koja sa istima isto ima problema. Samo USA ne zabranjuje Amnesty International koji se ocito CIA oteo sa lanca jer vriste nad Guantanamom i traze njegovo zatvaranje, pa ako nista isposluju posjete. U USA ima cijeli niz udruga i organizacija koje dizu glas i vrse pritisak inace bi USA bila ista Rusija, a Putin to zna, pa si je tu gnjavazu skinuo sa vrata.
Dakle oni krse ljudska prava i kod svoje kuce, vani imamo slucaj Manning, a on je pomilovan i mislis da bi bio da nije bilo pritiska sve ove godine? Ne bi. Da je u Rusiji trunuo bi u gulagu i nitko ne bi smio pisnuti da uopce postoji.... za mene to su te razlike koje su ogromne.
NE idealiziram USa, a ni GB i osobito ne njihovu vanjsku politiku. Najbolje su sto postoji od ponudenog i to se neprekidno i potvrduje. Naime CG ce u NATO samo ako im se dopusti i referendum ce proci, a to sve govori.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 04.04.2017., 11:03   #3856
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne samo oni , nego su to sve medunarodne organizacije i to ne samo one humanitarnog karaktera, nego i vjerskog.
Kao npr. kršćanske protestantske denominacije.

A i mormoni i Jehovini Svjedoci su tu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 04.04.2017., 11:13   #3857
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Pocinitelj 22 godina star Kirgistanac, stvarno su brzi.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...blike/5857767/
Još ako kažu da je viknuo AA, slika će biti potpuna.

Mislio sam da će nekog Čečena naći odgovornim. Doduše, imaju Rusi među svojom muslimanskom manjinom sigurno i pripadnike ISIL-a & Co, al nekako sam se najviše nadao da je neki Čečen u pitanju.

Na tekstu kojeg si linkao radi se o prijevodu djelića teksta s Guardiana a on kaže da se ne zna radi li se o bombašu-samoubojici ili je napadač uspio pobječi. Potšo metro predstavlja baš jako ranjivu metu mislim da je prije ovo drugo. A HR radio jutros kaže da se radi o samoubojici.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 04.04.2017. at 12:23.
piskavac is offline  
Old 04.04.2017., 11:37   #3858
RUS - Ruska Federacija VI (pročitati uvodni post)

Bradonja kojeg su snimile nadzorne kamere sam se prijavio policiji i nema veze s eksplozijom
http://vesti-ukr.com/img/forall/u/4/...1%81%D1%82.jpg
AndrejX is offline  
Old 04.04.2017., 11:56   #3859
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Pocinitelj 22 godina star Kirgistanac, stvarno su brzi.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...blike/5857767/
Ruski je drzavljanin kirgistanskog podrijetla.

Edit: Inace je Kirgistan blizak saveznik Rusije sa ruskom vojnom bazom na svom teritoriju. Nasi svi javljaju kako je rijec o samoubilackom napadu, ali Rusi to jos ne potvrduju i postoji mogucnost da je pocinitelj u bijegu. Na pocetku se govorilo o dva pocinitelja, a sada o jednom, ali jasno da nije mogao sve izvesti sam.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 04.04.2017., 12:20   #3860
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Zanima me hoce li netko preuzeti odgovornost za napad
Za sad još nitko nije preuzeo odgovornost
Isto kažem, svaka čast vozaču.

Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
strašno.
nadam se da će pronać počinitelje, te likvidirat po kratkom postupku.
A prije likvidiranja izvuči sve moguće informacije.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.