Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2017., 15:07   #81
Zašto misliš da je tolika drastična razlika između vas dvoje?
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:24   #82
Ne znam, on je uvijek bio "živahniji", i kao što rekoh, nije mu bio problem ne poslušati roditelje...S druge strane, dok sam ja kroz čitavu osnovnu i srednju bio odlikaš, on js u višim razredima osnovne prestao brinuti o tome pa je lagano popustio i pao na četvorku, zatim u srednjoj pao prvi razred, i sad valjda prolazi s 3-4...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:49   #83
Pa dobro ali nema bas neke korelacije između losijih ocjena i sreće sa ženama? Ili i ima mozda
Ne zvuči mi to kao razlog i objašnjenje, sigurno ima i ih drugih faktora? Da si ti neodlučna letargicna kukavica, a brat nije?
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 16:11   #84
Pa ne znam, nemam ni ja nekog stvarnog objašnjenja...Samo sam tu malo proširio usporedbu nas dvojice...Njemu i nije toliko bitno hoće li dobiti 2 ili 5, meni je...On se nije toliko obazirao na neka od pravila koja su roditelji postavili, ja jesam...Kao što sam već ranije napisao, ne mislim da su nas roditelji toliko drugačije odgajali, već da sam ja jednostavno prihvatio njihova pravila i uvijek smatrao da ih se trebam pridržavati, dok on, eto, i nije previše mario za to.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:02   #85
Ne sjećam se jel se provuklo to pitanje po prošlim stranicama, ali mislim da nije - si probao online neku upoznati?
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 18:03   #86
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Pa dobro ali nema bas neke korelacije između losijih ocjena i sreće sa ženama? Ili i ima mozda
Ima. Ne bavi se direktno ocjenama (edit: sad sam se sjetio/vidio da prvi link govori direktno o ocjenama), niti je neka čista korelacija, ali vidi ovdje.

Zadnje uređivanje Bredon : 27.02.2017. at 18:24.
Bredon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 20:31   #87
Quote:
Bredon kaže: Pogledaj post
Ima. Ne bavi se direktno ocjenama (edit: sad sam se sjetio/vidio da prvi link govori direktno o ocjenama), niti je neka čista korelacija, ali vidi ovdje.
Hmmm. Dosta zanimljive statistike na linku, ali bogami i podosta kupusa. Pogotovo kod pokušaja objašnjenja mehanizama koji stoje iza te statistike, od kojih mi je više njih dosta klimavo. Ne znam na što se prvo osvrnuti

Prvo problem je kao što si i sam rekao, korelacija između inteligencije, a ne ocjena i raznih vrsta seksualnih iskustava koja se navode. Teško mi je govoriti o terminima čistih (ili što god bi bilo suprotno ili blizu toga) korelacija, jer se tu zapada u mnoge logičke probleme i krive zaključke. Da bi govorili o bilo kakvoj korelaciji između ocjena i iskustava, treba utvrditi korelaciju između ocjena i inteligencije. To je u dosta istraživanja i potvrđeno u određenoj mjeri, ali i tu se onda ne može povući odmah zaključak viša inteligencija uzrokuje bolji uspjeh u školi, već se samo može zaključiti da je to dvoje povezano u smislu "osobe s većim kvocijentom inteligencije će vjerojatnije imati bolji uspjeh u školi", pri čemu se ne smiju isključiti i drugi faktori koji su osim inteligencije prediktori školskog uspjeha. Jer na kraju krajeva, inteligencija je u svojoj suštini potencijal, koji kao takav može, ali i ne mora biti iskorišten i dobro upotrebljen, te u mnogim slučajevima, od kojih je školski uspjeh samo jedan, ovisi o nizu drugih faktora da bi se ispunio.

Što se statistike u članku tiče, utvrđena je korelacija ispodprosječne i iznadprosječne inteligencije i manjka seksualnih iskustava, odnosno da prosječno inteligentni tinejđeri vode po broju seksualnih iskustava druge dvije spomenute skupine i to mi zvuči legitimno, ali po meni to isto nije odnos viša/niža inteligencija --> manjak seksualnih iskustava, već i iza toga stoji niz mehanizama koji uzrokuju tu korelaciju. Što se tog uzorka tiče rekla bi da upravo u tim teen godinama tu dosta veliku ulogu igra socijalni element, odnosno da djeca/mladi s dosta višim/nižim stupnjem inteligencije znaju biti marginalizirani od društva i prosjeka, zbog čega mogu često i razviti razne komplekse i probleme i poteškoće u socijalizaciji što u konačnici dovodi do problema u ostvarivanju ljubavnih i seksualnih odnosa. (a i tu bi se dalo raspravljati o nizu mehanizama koji uzrokuju pak korelaciju između stupnja inteligencije i raznih socijalnih vještina)

Druga skupina podataka na fakultetskom uzorku mi je malo više problematična, upravo zbog objašnjenja koja se navode, a meni baš ne drže vodu, ali već sam se ionako raspisala u nedogled što nikog tako i tako ne zanima pa ću tu stati

Iako, to i dalje ne objašnjava razliku između njega i brata. Doduše, ja sam tu krenula od pretpostavke da je koliko znam između srodnika u prvom koljenu (uz iznimke, naravno, ali valjda nije potreban disclamer) utvrđena visoka korelacija u stupnju inteligencije, doduše nešto mi zvoni da ta veza pada kako raste razlika u godinama između braće/sestara ali sad nisam više sigurna.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 21:18   #88
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Hmmm. Dosta zanimljive statistike na linku, ali bogami i podosta kupusa. Pogotovo kod pokušaja objašnjenja mehanizama koji stoje iza te statistike, od kojih mi je više njih dosta klimavo. Ne znam na što se prvo osvrnuti
Ta predložena objašnjenja su očito samo bila nagađanja onoga tko piše taj blog. Statističke i podatci su takvi kakvi jesu, neovisno o njegovim pokušajima objašnjenja - koji uopće nisu bitni za ovu temu.

Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Prvo problem je kao što si i sam rekao, korelacija između inteligencije, a ne ocjena i raznih vrsta seksualnih iskustava koja se navode.
Prvi link u postu daje istraživanje koje je rađeno direktno na ocjenama. Također daje zanimljiv komentar o razlikama po spolovima.
(Moglo bi biti obranjivo reći i da oni podatci na fakultetskom uzorku također daju nešto za naslutiti o tome, ali ovo nije dovoljno važna rasprava da bih se upuštao u takvu obranu. )

Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Teško mi je govoriti o terminima čistih (ili što god bi bilo suprotno ili blizu toga) korelacija, jer se tu zapada u mnoge logičke probleme i krive zaključke. Da bi govorili o bilo kakvoj korelaciji između ocjena i iskustava, treba utvrditi korelaciju između ocjena i inteligencije. To je u dosta istraživanja i potvrđeno u određenoj mjeri, ali i tu se onda ne može povući odmah zaključak viša inteligencija uzrokuje bolji uspjeh u školi, već se samo može zaključiti da je to dvoje povezano u smislu "osobe s većim kvocijentom inteligencije će vjerojatnije imati bolji uspjeh u školi", pri čemu se ne smiju isključiti i drugi faktori koji su osim inteligencije prediktori školskog uspjeha. Jer na kraju krajeva, inteligencija je u svojoj suštini potencijal, koji kao takav može, ali i ne mora biti iskorišten i dobro upotrebljen, te u mnogim slučajevima, od kojih je školski uspjeh samo jedan, ovisi o nizu drugih faktora da bi se ispunio.
To da nije "čista" korelacija sam samo napisao da ne idem u tehničke detalje, odnosno opisivanje kako je i (prilično) ispodprosječna inteligencija također pokazana kao korelirana s manjkom seksualnih iskustava - to ne izlaže ništa nikakvim "logičkim problemima". Ostatak mi se čini kao standardna "korelacija nije kauzacija" spika koja nam ne treba ovdje, jer cijelo vrijeme govorimo samo o korelacijama.

Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Što se statistike u članku tiče, utvrđena je korelacija ispodprosječne i iznadprosječne inteligencije i manjka seksualnih iskustava, odnosno da prosječno inteligentni tinejđeri vode po broju seksualnih iskustava druge dvije spomenute skupine i to mi zvuči legitimno, ali po meni to isto nije odnos viša/niža inteligencija --> manjak seksualnih iskustava, već i iza toga stoji niz mehanizama koji uzrokuju tu korelaciju.
Opet - pitanje je bilo ima li korelacije, odgovoreno je da ima (bar po jednoj definiciji "sreće s ženama"). Nitko nije govorio o nikakvim "odnosima".

Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Iako, to i dalje ne objašnjava razliku između njega i brata. Doduše, ja sam tu krenula od pretpostavke da je koliko znam između srodnika u prvom koljenu (uz iznimke, naravno, ali valjda nije potreban disclamer) utvrđena visoka korelacija u stupnju inteligencije, doduše nešto mi zvoni da ta veza pada kako raste razlika u godinama između braće/sestara ali sad nisam više sigurna.
Prvo, valjda ti je jasno da nikakav znanstveni rad ne može dati objašnjenje za razliku između njega i brata - sve osim direktne i stalne kauzacije ne može s potpunom sigurnošću dati odgovor na individualnu situaciju. Tako to da to ne objašnjava razliku "ide bez govorenja". Drugo, čak ni jaka korelacija ne radi tako da postoje "iznimke" i ono što bi valjda bilo suprotnost iznimkama. Postoje individualni podatci koji više ili manje odgovaraju trendu. Što znači da The Great Duckov brat može imati više ili manje manju ili višu inteligenciju od njega - ne da su njegov brat i on "iznimka" ili nisu (pls no "Bredon ne zna što su to outlieri!!") - dok je vjerojatnije da ima manje odstupanje. Je li tu u pitanju veće ili manje odstupanje i u kojem smjeru (moguće je i da je njegov brat inteligentniji od The Great Ducka!), to ne možemo reći dok ne napravimo testiranje i The Great Ducka i njegovog brata.
(Iako, naravno, čak i da je situacija takva da The Great Duck ima IQ 130 a njegov brat IQ 90, to svejedno ne bi bilo "objašnjenje" - vrlo vjerojatno postoje tipovi s IQ-om 130 koji imaju znantno veće uspjehe od nekih tipova s IQom 90.)

Zadnje uređivanje Bredon : 27.02.2017. at 21:42.
Bredon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 21:38   #89
Da ne idem u debeli offtopic necu ulaziti dublje u raspravu, a i jer kuzim sto oces reci i slažem se manje više. Ono oko čega se manje slažem isto je pre rubno i dovoljno nebitno da ne spamam sad

Više od razlike u inteligenciji i ocjenama me zanima razlika u karakteru i nekim socijalizacijskim iskustvima, iako ni to nije tema ali je on spomenuo brata pa ajde..
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 21:45   #90
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Da ne idem u debeli offtopic necu ulaziti dublje u raspravu, a i jer kuzim sto oces reci i slažem se manje više. Ono oko čega se manje slažem isto je pre rubno i dovoljno nebitno da ne spamam sad

Više od razlike u inteligenciji i ocjenama me zanima razlika u karakteru i nekim socijalizacijskim iskustvima, iako ni to nije tema ali je on spomenuo brata pa ajde..
Ja se slažem da bi dati taj podatak o ocjenama kao "zašto" vrlo vjerojatno bilo promašeno, ali je ionako The Great Duck to više dao kao primjer toga da mu je brat "življi", što spada pod te karakterne razlike.
Bredon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 00:54   #91
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Da ne idem u debeli offtopic necu ulaziti dublje u raspravu, a i jer kuzim sto oces reci i slažem se manje više. Ono oko čega se manje slažem isto je pre rubno i dovoljno nebitno da ne spamam sad

Više od razlike u inteligenciji i ocjenama me zanima razlika u karakteru i nekim socijalizacijskim iskustvima, iako ni to nije tema ali je on spomenuo brata pa ajde..
Pa ono, ne bih sad baš znao kakva socijalizacijska iskustva on ima jer se baš i ne družimo toliko, al recimo on je uvijek više izlazio vani dok sam ja uglavnom više ostajao doma s filmovima/igrama/knjigama. A i kad smo kod igara, evo on je dosta više igrao multiplayer, dok sam ja skoro uvijek igrao singleplayer.
A karakterno, ne znam što bih još dodao osim ovoga što sam već napisao.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 02:03   #92
Što je s onim što je bubula također pitala, jesi li pokušao online upoznati cure?

(Online ne radi ako si i online također čudan, neugodan i naporan, kao što se iz priloženog ovdje može vidjeti o meni, ali može upaliti ako si samo neodlučan, letargičan i kukavica. )

Zadnje uređivanje Bredon : 28.02.2017. at 02:31.
Bredon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 09:35   #93
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pa ono, ne bih sad baš znao kakva socijalizacijska iskustva on ima jer se baš i ne družimo toliko, al recimo on je uvijek više izlazio vani dok sam ja uglavnom više ostajao doma s filmovima/igrama/knjigama. A i kad smo kod igara, evo on je dosta više igrao multiplayer, dok sam ja skoro uvijek igrao singleplayer.
A karakterno, ne znam što bih još dodao osim ovoga što sam već napisao.
Kuzim, samo mi je neobično da ne znaš neke te stvari o njemu. Pretpostavljam da ni on o tebi, tj.da niste bliski i ne slažete se baš?

Quote:
Bredon kaže: Pogledaj post
Što je s onim što je bubula također pitala, jesi li pokušao online upoznati cure?

(Online ne radi ako si i online također čudan, neugodan i naporan, kao što se iz priloženog ovdje može vidjeti o meni, ali može upaliti ako si samo neodlučan, letargičan i kukavica. )
Online je dobra stvar jer možeš bit smireniji u interakciji, nedostatak face to face komunikacije daje sigurnost jer ne moraš brinuti ni o neverbalnoj komunikaciji, ni o brzini reakcije i odgovora pa je veća šansa da ce razgovor bolje teći kad imaš vremena razmisliti što i kako reći. (samo nemoj pre dugo ni tu razmisljati opet je kontraproduktivno )

I brendone nisam dobila dojam da si čudan neugodan i naporan, naprotiv, ali vjerovat cu na riječ
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:33   #94
heteroseksualnim ženama u većini slučajeva nije privlačna slabost i izgubljenost. eventualno se tu mogu javiti majčinski osjećaji, kao prema djetetu ili nekoj ranjenoj životinjici ali prava strast baš i ne.

ako te ovi pridjevi, koje si stavio u naslovu, dobro opisuju, onda možeš pretpostaviti zašto tu nema kruha.

pronađi nešto što te ispunjava i uzbuđuje pa će se sve drugo počet slagati.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:15   #95
^ to je istina. Znam više obrnutih slučajeva, uparenih žena koje su neodlučne letargicne i kukakvice, ali ovakvih baš i ne.

Savjet je na mjestu.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:24   #96
Quote:
Bredon kaže: Pogledaj post
Što je s onim što je bubula također pitala, jesi li pokušao online upoznati cure?

(Online ne radi ako si i online također čudan, neugodan i naporan, kao što se iz priloženog ovdje može vidjeti o meni, ali može upaliti ako si samo neodlučan, letargičan i kukavica. )
Online jesam opušteniji - osim s osobama koje znam i IRL, al opet ne znam toliko dobro pa ne znam jel im idem na živce ako zapitkujem neke stvari. Doduše, i meni se tako jave nekad vezano za faks i još dodaju stvari tipa "joj, oprosti što smetam..." a meni smeta jedino taj dio gdje se ispričavaju.
Al ne, nisam probao, možda sad ispadam zatucan, al još kao klincu mi je usađen stav da je to nešto što je eventualno zadnja opcija kad sve ostale propadnu, a da se žene trebaju osvajati uživo (što ne znači da imam išta protiv ljudi koji si na takav način nalaze partnera ili partnericu).
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
heteroseksualnim ženama u većini slučajeva nije privlačna slabost i izgubljenost. eventualno se tu mogu javiti majčinski osjećaji, kao prema djetetu ili nekoj ranjenoj životinjici ali prava strast baš i ne.

ako te ovi pridjevi, koje si stavio u naslovu, dobro opisuju, onda možeš pretpostaviti zašto tu nema kruha.

pronađi nešto što te ispunjava i uzbuđuje pa će se sve drugo počet slagati.
Pa zapravo i imam dosta toga što me ispunjava i uzbuđuje. Toliko da u neku ruku zapravo i nemam vremena za curu trenutno.

Inače, jučer sam imao lijepu situaciju kad me jedna kolegica (nevezana za ranije spomenute) par puta uhvatila za ruku, tražila da sjednem kraj nje na satu, poslije kad je čekala nekoga zamolila da čekam s njom (inače često u takvim situacijama dođem u napast predložiti nekoj poznanici da joj pravim društvo dok čeka ako nemam nekog pametnijeg posla - al nerijetko i odustanem, jer računam, ako ostanem - računat će da imam neke skrivene namjere -----> ispadam creeper), poslije toga me zagrlila... Al jbg, ima dečka.

Poslije toga sam otišao u kino, gdje sam vidio jednu curu koju znam iz viđenja s faksa, ali je ne poznajem, pa mi je palo na pamet možda joj prići i početi razgovor s nečim u stilu "hej, ti si s mog faksa, zar ne?", ili se pak poslije kad su ona i frendica pričale o filmu uključiti u razgovor, al ne znam, djelovalo mi je kao nepristojno/gnjavatorski, pa sam odustao.

E da, nisam spomenuo još jednu otegotnu okolnost: u ovih 22 i pol godine života, osim cure/veze također nisam nikad imao ni posao.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:42   #97
Pa s obzirom da studiras i djelujes predano faksu (dobila am takav dojam) i nije tak ni neobično ni ne znam kak negativno to da nisi radio još. Misliš da je otegotna okolnost zbog nedostatka love ili nesto treće?

Možda je taj usadeni stav nešto od čega trebas krenuti. Nije smak svijeta ni ako zakljucis da to nije za tebe, ali ne valja odbaciti. Mislim da bi ti moglo biti lakše krenut upoznavati osobu online, od nule. Ako komunikacija ide i svidite se jedno drugome, super, nemas toliki presing kasnije uživo, a ako ne ide nemas problem koji te trenutno muči što ce osoba misliti kako ce se kasnije ponasat prema tebi, sto ce drustvo misliti itd.. Nemaš što izgubiti.

I ja sam sadašnjeg dečka upoznala preko foruma, tako je ispalo. I jos kojeg neozbiljnijeg prije toga nekad davno.Ironično, u principu sam se najviše s muškim društvom druzila, sto je ispalo isto više otegotna nego olakotna okolnost u tom pogledu
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:50   #98
Ma to što nisam radio mi je više problem jer nekako zbog toga imam sliku o sebi kao o lijenom, neodgovornom...Majka i ujak me zadnjih par godina npr. dosta gnjave oko toga da bih trebao naći posao preko ljeta, međutim, dok se ja vratim s faksa, svi poslovi su uglavnom već zauzeti.Obično dođem negdje sredinom sedmog, a u ljetu između srednje i faksa sam negdje u to vrijeme probao naći posao u Konzumu, pa mi je poslovođa rekao da sam se trebao javiti koji tjedan ranije kad bi me mogli naučiti raditi sve što treba jer je u to vrijeme već vrhunac sezone i trebaju nekoga tko ima iskustva. A prošlo je pak ljeto jedna žena bila zainteresirana da me zaposli kad joj je moja majka pričala o meni, ali joj je trebao netko već u 6. mjesecu, kad sam ja još uvijek na fakultetu, pa je i to propalo.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:18   #99
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Doduše, ja sam mislio da je takav način odgoja i normalan? Tj. nekako mi je prirodno da će me nagraditi ako sam dobar/kazniti ako sam loš, a sad, prije bih rekao da veću ulogu igra to da li će dijete takva pravila prihvatiti ili ne. Npr. ne vidim baš da su moji roditelji imali drugačiji pristup u odgoju mene i mog (mlađeg) brata - ali dok sam se ja u 7. i 8. razredu uvijek držao roditeljskih naputaka - tipa, ako je rečeno da mogu biti vani do 10 ili 11, ja bih se do 10 ili 11 i vratio, dok se moj brat nije baš osvrtao na to pa bi produžio izlaske i dosta dalje iza ponoći, vraćao se doma pripit, čak bi i išao busom do grada bez dopuštenja roditelja i sl...I on je imao dosta više uspjeha s curama, evo dok sam ja s 22 i po još uvijek djevac koji nije imao ni curu ni prvi poljubac ni ništa slično, on koji je skoro tri godine mlađi ih je dosad imao bar 5-6.
Ne pišem često, ali čitao sam temu i vidio kako i odgoj između ostalog dovodite u korelaciju sa odnosom prema curama i kad malo promislim mislim da tu ima nečega.

Previše sam se puta htio svidjet njima, tako u nekim situacijama razmišljam što bi oni mislili o tome i što bi htjeli da uradim, počevši od takvih stvari kad se vraća kući, s kim se izlazi i sl. pa nadalje. A nisam tako ni mlad, imam 28, dakle ne baš godine u kojima je za ponos to reći, ali ispada da je tako. To je mislim više podsvjesno (možda se nikad ne bih sjetio da nisam vidio vaš razgovor), nisam im dužan "ispostavljat račune" niti to traže od mene, ali kao da je ta blokada iz djetinstva i adolescentskih dana kad je bila opravdana ostala do danas. Imao sam tek jednu ozbiljniju vezu u životu koja je na kraju ipak neslavno završila dijelom i zbog ovoga o čemu pričamo, pisao sam o tome ovdje na forumu prije malo manje od godinu dana.

Mada to možda ipak ovisi od osobe do osobe, a ne samog odgoja kako kažeš jer i kod mene je skoro ista situacija s mlađom sestrom kao kod tebe s bratom. Iako smo odgajani na potpuno isti način po karakteru i ponašanju smo k'o da se u putu nismo sreli. Tako da se valjda ipak jednostavno radiš kao ovakav ili onakav. Rekao bih da sam ja sličan tebi, a tvoj brat mojoj sestri.
Megalodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:32   #100
Nature vs nurture rasprava je vjerojatno kojih 5 minuta mlađa od pitanja kokoš ili jaje ali u svakom slučaju ne bih rekla da je priroda ikad većinski odgovor na to pitanje. Odnos i odgoj unutar obitelji može, ali i ne mora biti isti, odnosno makar se generalno činio jednak svejedno mogu utjecati i neke nijasne. S druge strane, utječu i razno razna druga iskustva od najranijeg djetinjstva do adolescenske dobi kada se karakter formira.

U praksi ispadne da je dugoročno u životu puno više štete nego koristi manjak tinejđerske pobune donio ljudima za njihov osobni rast i razvoj. Ne govorim sad o ekstremnim devijantnim ponašanjima da me se ne hvata za jezik, ali mislim da kad propustiš taj dio u životu i odrastanju to kasnije itekako dođe na naplatu.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.