Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2003., 15:56   #41
Za sto koristis Tafen? Koristim Flixonase sprej za nos, a jedna doktorica mi je spominjala Tafen sto je tada bio novi lijek, ali ne znam koliko je ucinkovit.

Nemam astmu, srecom, ali imam alergijski rhinitis (alergija koja utjece na gornje disne puteve - nos, sinusi... ali i s grlom sam znao imati problema... a ponekad i s plucima...) koji mi zadaje dosta problema. Idem na hiposenzibilizaciju pa mi se alergija na grinje dosta smanjila, a za peludi sam zakasnio ove godine i to je ono sto me trenutno muci...

Quote:
poteškoće s disanjem su počele prije 2 godine, ali onda su naši "sposobni" doktori bili nesposobni to i utvrditi
Ma... Velik broj njih je za ku*ac... Samo te zavlace... Ako se sam ne pobrines za sebe, nece ti biti dobro... Mislim, ono, posalje me otorinolaringologu na pregled i on ustvrdi da imam manje spino desno (ili tako nekako), odnosno da imam manji prolaz u desnoj nosnici - kakva korist od takvog "specijaliste"? To je i mene mogel pitati pa bih mu rekao posto teze disem kroz desnu nosnicu... Ma... Alergije su za*ebane jer nema pravog lijeka, a doktori te zavlace...

Ne znam, mozda da probas s hiposensibilizacijom ako je u pitanju alergijska astma? To je u biti jedina stvar koja te moze koliko-toliko izlijeciti jer pokusava otkloniti uzrok, a ne simptome (ovi lijekove koje trosis rjesavaju samo simptome).
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 22:18   #42
Kakvi su simptomi astme, onako u dvije recenice?
.....jer sam primjetio da imam neke poteskoce sa disanjem u posljednje vrijeme.
Gilad Pellaeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 09:32   #43
tafen su mi propisali tek neki dan... treba mu neko vrijeme da počne djelovati, nekih tjedan, dva, tak da zasad ne znam reči dal je lijek učinkovit... ono kaj očekujem od njega je da drži bolest pod kontrolom i da mi se smanji broj napadaja po danu...
g.p., ovak, simptomi su ti teški udisaj i izdisaj, osjećaj da nemaš dovoljno zraka, pritisak u prsima... ako zbog toga odeš doktoru, prvo bude te preslušal i ak je astma u ranom stadiju, ne mora biti da bude bilo kaj tak našel. a onda dolazi test u kojem ti daju da udišeš provokatora za napad astme ( ovo smešno zgleda ) .
i onda ti mjere kolko te taj provokator zasmetal. ... i to je to.
a, sad, stvar je u tome da ti isti simptomi koje sam navela mogu biti i znak da nekaj s štitnjačom nije dobro, sa srcem, alergija na nešto, ili ... khm.. ono kaj doktori vele kad isprve niš ne najdu i zbunjeni su : sve je to na psihićkoj bazi....
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 12:51   #44
svake godine u ovo vrijeme dobijem alergiju koja mi se najcesce manifestira kasljem i to jakim.....

trenutno me spasavaju tablete Telfast a doktorica mi je dala Tafen kapi za nos ukoliko me bas bude iritiralo.
Jednom sam ih upotrijebila (imala sam bas velik napad kaslja) i kad ga udahnes osusi ti se cijela nosnica i mozes mirno spavati
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 14:00   #45
ja imam tafen aerosol... (isto se primjenjuje ko i ventolin) ..... i mene kašalj uopće ne muči. mislim da alergije nisu baš ista stvar ko i astma, al oke...
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 15:45   #46
Pa astma ti je alergija ne? Tvoji bronhi hiperreagiraju na neke podrazaje pa se zato javlja otezano disanje.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 19:15   #47
ok onda... ja sam alergije uvijek povezivala s šmrcanjem i suzenjem očiju i sl. ...
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 19:45   #48
AFAIK astme mogu biti alergijske i nealergijske (pod tim se valjda smatraju i one za koje nije moguce odrediti uzrok). Ako je alergijska, pretpostavljam da bi bilo moguce lijeciti i/ili izlijeciti hiposenzibilizacijom (kao sto je slucaj s mojih rhinitisom - jos sam daleko od izljecenja, vjerojatno nikad necu niti biti potpuno zdrav glede rhinitisa, ali puno mi je pomoglo). Pretpostavljam da nealergijske lijece na specificne nacine ili se uopce ne lijece (uklanjanje ili ublazavanje simptoma bas se i ne bi moglo nazvati lijecenjem).
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 01:01   #49
pa imam ti neku pumpicu... za nos i imam i za usta.... e, sada sam umorna i neda mi se dići i ići vidjeti ja sam ti aLergična na dosta toga, ono, idem se testirat i sve pozitivno (skoro).... kad sam biLa manja mama me peLjaLa privatno i tip mi je nešto eLektirčno na Lice stavio, neke vaLove.. a ne znam... dobro, i nije pomogLo...


evo, prestaLa sam pred mjesec dana pušiti, više nisam mogLa.. kašLjaLa bih svaku minutu...

a napadaji... ah.... najgori mi je bio kad sam biLa na aLpama pred 3 godine....

jeL uopće astma izLječiva?
__________________
i rece maja: "jebat ces i tocka" i tako bi
bloody sailor moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 01:25   #50
ne da sam se stiltala kad sam procitala ono za 6 mjeseci, nego ne znam ni sama sta... dajte ljudi, ne mozete to radit

nisam jako informirana o ovome. ali ono sto sam cula, je da se testom na mokracu koji se kupi u apoteci moguce otkrit ako si pusio travu u proteklih tjedan dana. e sad, ali, ako si krmak koji sjedi pred tv-om i ne bavi se nikakvom aktivnoscu, onda je moguce da ti se i duze zadrzi u organizmu, a ako se ipak bavis nekom aktivnoscu, onda mozda i prije nego prodje 7 dana nema sanse da ti se nesto otkrije...

tako sam cula... a sad, sta je na kraju tocno...

btw, jeste sigurni sto posto da kad se vadi krv radi nekih pretraga (npr. ono opca krva slika i to, ili neke pretrage opcenito) da tada nema opasnosti, da oni nece u to ulazit, sad, ici te pregledavat? mislim, iako, uvijek netko to moze zatrazit da ti ne znas, preko veze i to...

a ovo s kosom... okay sad jos i na to moram pazit, a kosa mi je prije ko luda ispadala, sad vise ne, pa je to malo bolja vijest...

ajme svasta...

LEGALIZE IT!

i tocka...

"light it up and take a puff, pass it to me now..."
 
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 08:25   #51
e jebiga seko...

imash testere urina po dve kune sedamsdevet lipa koji ti nece otkrit travu u krvi ako pishash po njemu dok ti je fruletina od pola metra u ustima

ja samo velim koliko dugo tragovi mogu ostati... a ako se neko zheli potrudit nachi ih, onda ce ih naci i nakon puno dulje vremena...

sto se tiche krvi... kako mislis preko veze?

ko bi to uopce mogo trazhit? neko bi morao znat kad ti idesh vadit krv, pa da nazove vezu, pa da veza zove nekog u labosu pa trazhi da se josh testira na "to", "to" i "to"... tak bi josh ishlo...

a da neko to ide bezveze radit... cuj, sve to dodje para, i vremena, a vjeruj mi - one babuskare u labosu nemaju ni jedno ni drugo na bacanje
osim toga, i da ti idu pretrazhivat, shta da i nadju neshto? pa nece ti doktorica zvat muriju

jebemu mater, pa ni ne smije... lijecnici su duzhni prijavit mriji samo tezhe ozljede koje ti netko nanese - pretuchen, pregazhen ili ustrijeljen, to dali se ti drogirash ili ne spada pod povjerljive doktor-pacijent podatke, kao recimo infekcija hiv-om i slicno... neshto kao odnos odvjetnik-klijent, ili svecenik-vjernik... ako prekrshe tajnost podataka, osim u takvim kritichnim slucajevima, automatski gube pravo na vrshenje svog posla... dozhivotno... a to njima nije za igrat se

a za kosu se isto tako nemorash bojat... testiranje kose bi te (ili ko vec daje na testiranje) doshlo barem jednu prosjechnu plachu (ili 3 hrvatske prosjechne plache )

a shto se legalizacije tiche... iskreno, as far as I'm concirned - IT IS LEGAL

pick it, pack it, fire it up, come a long - and take a hit from da bong
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 09:45   #52
eh.... sad sam vidla da su 2 teme astma..... bljadi još jednu prije postavila, al je skoro pa propala pa ju nisam vidla... more to moderator nekak spojiti ili nekaj takvog?
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 14:32   #53
Re: Testiranje na droge

Quote:
indian kaže:
Konkretno me zanima.

Test mokraće...koliko je osljetljiv, na šta sve reagira?

Pušim travu..kolika bi pauza morala bit da test bude negativan?
Na Cannabis je test pozitivan oko 3 tjedna, znaci, tek nakon mjesec dana ponovi pretragu i trebao bi biti negativan. na ostale droge je pozitivan do nekoliko dana.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 14:34   #54
Quote:
Love2Bounce kaže:
da se testom na mokracu koji se kupi u apoteci moguce otkrit ako si pusio travu u proteklih tjedan dana.
testovi se mogu kupit u apoteci? mdaj, kak ja to nisam znala?!?!

koliko otprilike košta?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 23:05   #55
vidis, nemam pojma...

upravo u rukama imam neki od 36.23 kn. neko bijelo pakovanje. ne pise ime. pise nesto "abugnost test mop 1 ploč.-kut!" ako ti to sta znaci... i vrijedi do 2. mjeseca ove godine, dakle, valjda vise ne valjda se zove AbuGnoSt MOP, neam pojma, tako pise...

a inace je valjda dovoljno pitat tetu ili barbu u ljekarni, pa ce ti reci detaljnije... ali da, ima ih za kupit to pouzdano znam... te za mokracu. mislim da poplavi ako je pozitivno... ne sjecam se vise principa toga, sorry sto ne mogu pruzit vise informacija, mozda ce netko drugi znati... uglavnom, mislim da je ovaj koji sam navela test kojim se moze otkrit i uzimanje drugih droga npr. heroin and stuff, ili je to bio neki drugi... joj sad sam stvaarno sve zaboravila, a osoba koju bi mogla pitat je daaleko... valjda ce netko drugi znat nesto...
 
Odgovori s citatom
Old 07.06.2003., 19:51   #56
lovebounce...2 put

A što si ti ,čistačica, noćna ,u nekoj ambulanti.....
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2003., 21:28   #57
bok, za astmu se preporucuju razlicite vjezbe disanja i tjela iz Yoge. trebalo bi pomoci, nemam konkretnih iskustava, ali po Bihar School of Yoga relaxacija i meditacija su jako ucinkovite.

a Yoga se sastoji jako puno od disanja, i relaxacije, i disanju se obraca najvishe paznje - so it's there for you to try it

mogu ti opisati neke vjezbe a dalje je na tebi!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2003., 22:47   #58
Re: lovebounce...2 put

Quote:
Marakana kaže:
A što si ti ,čistačica, noćna ,u nekoj ambulanti.....
sta drugi put?
ne, nisam nikakva cistacica, lumenu...

koja idiotska ideja...
 
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 02:35   #59
100 put....

Takvu sam te doživio...
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 02:39   #60
sta da ti kazem osim da ocito nisi sav svoj. ne zelim chatat na topicu, ako mi ista imas za reci ovog tipa, posalji mi PM i tocka. mislim, glupost... zbunio si me, i to me zivcira. najvise mrzim kad netko da nepotpun odgovor.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.