Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2011., 11:59   #1
Zračna Luka Zagreb (Pleso, Franjo Tuđman)

neki dan sam dosao na aerodrom i prvo sam otisao u kafic odma do onog izlaznog perona i zamolio neku crnu gospodu casu vode a ona samo je sutila i nakon par sekundi samo mi dala neku casu sto je bila kraj sudopera na pola puna.vjerovatno je netko vec pio tu vodu al nije popio do kraja pa je gospoda samo prosljedila meni.ja sam cudno gledao nisam je htio popiti nakon sto je skuzila da je cudno gledam samo je rekla cista je.ostavio sam casu tamo i pitao je dali mi moze usitniti neke novce samo je odmahnula glavom kao ne.otiso sam dalje do mjenjacnice da je pitam moze li mi usitniti novce ali ni ova cura nije rekla ni dobar dan ni nista nego kao vice na mene za sta ti treba,vidi se da joj je tesko raditi,cini mi se da je ljuta na sve jer ona treba raditi.kad mi je razmijenila ja kazem hvala dovidenja ona nista samo onim komunistickim hladnim pogledom gleda ispred sebe kao one babetine sa saltera koje su na tom radnom mjestu jos od jugoslavije i ostao im je taj komunisticki mentalitet gledanja ljudi kao stoku.kanije sam otiso ro rent a cara ni taj gospodin nije bio bas druzeljubiv odgovara kao da se oce tuci s menom.nakon mene dolaze neka 2 splicanina i svadaju se s njim cuo sam kako vicu na njega da je krajnje bezobrazan.nakon sto sam se vratio gospodina nije bilo u kancelariji a 6,7 ljudi ga je cekalo pola sata.tako sam ja dozivio sliku aerodroma na kojem sam se zadrzao 40 minuta

Zadnje uređivanje zoky25 : 20.08.2011. at 12:04.
zoky25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 12:44   #2
As ti posta i gramatike, skroz uvrnuto
Al tema je aktualna... šta jest jest.
Osobno nemam primjedbi na usluge u ugostiteljskim objektima na Plesu, vrlo sam ih rijetko koristila, jer ako letim iz Zg, dođem taman na vrijeme da se chekiram i da idem dalje.
Što se tiče ostalih službi,moj je dojam da funkcioniraju korektno, cariska kontrola je uvijek ok, dobar dan, doviđenja...kontrola isto tako, poskenira te, pregleda ako treba, molim hvala, sve okej, ništa ni bolje ni gore nego bilo gdje u svijetu. Ni tu nemam nikakvih posebnih primjedbi.
Istina, ZG aerodrom izgleda dosta socrealistički, bar meni, pogotovoje taj dojam jak u dolasku, al svejedno, ima sve što mu treba...sasvim dovoljno za ovu razinu prometa. Tako da...ne znam ima li ekonomske opravdanosti ova gradnja novog terminala...
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 14:49   #3
iskreno, ja bih ti prodao flašicu negazirane vode tamo. ako hoćeš baš besplatno, onda odeš u wc natičiti si ili popiti na ruku. a da nisu baš ljubazni - nisu. ali nisu ni drugdje. veliš n eljubazni u rentacaru? u Algheru je žena vidno iznervirana mojim slabijim talijanskim (uopće joj nije bilo simpatično to što govorim talijanski, pa makar i s greškama) zakolutala očima i gotovo mi doslovno bacila ključeve. čak mi je usput uspjela uvaliti i neko glupavo osiguranje za 100€. u Budimpešti sam kupio 2 kave s mlijekom. platio sam ih 8€. ponašanje osoblja bilo je kao u prčvarnici u nekom selu gdje kava košta 3 kune. tak da, ono, nismo nikako usamljen slučaj. e, kul je bio striček na kontroli prtljage u Zagrebu. imao sam neke čude aparatiće koje da meni netko pokušava unijeti u avion, ja bih ga osobno tražio da ih sve rastavi i pokaže mi što je u njima. čovjek se nevjerojatno smijao tim mojim glupostima i sipao fore, pustio me bez ikakve frke.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 22:13   #4
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Istina, ZG aerodrom izgleda dosta socrealistički, bar meni, pogotovoje taj dojam jak u dolasku, al svejedno, ima sve što mu treba...sasvim dovoljno za ovu razinu prometa. Tako da...ne znam ima li ekonomske opravdanosti ova gradnja novog terminala...

Je, ali gradiš aerodrom za budućnost kao polugu razvitka, a ne tek kad se sve razmaše pa ćeš ti lopatati i mahati bagerom na sve strane...

Mislim da je ipak takav aerodrom katastrofa - pogledajte kakve su tax free zone drugdje, ili recimo kad ti proda onakav tužni sendvić za tu lovu i preužasnu kavu koju bi odmah trebalo zlijati u wc....Ojoj...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 22:20   #5
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
iskreno, ja bih ti prodao flašicu negazirane vode tamo. ako hoćeš baš besplatno, onda odeš u wc natičiti si ili popiti na ruku. a da nisu baš ljubazni - nisu. ali nisu ni drugdje. veliš n eljubazni u rentacaru? u Algheru je žena vidno iznervirana mojim slabijim talijanskim (uopće joj nije bilo simpatično to što govorim talijanski, pa makar i s greškama) zakolutala očima i gotovo mi doslovno bacila ključeve. čak mi je usput uspjela uvaliti i neko glupavo osiguranje za 100€. u Budimpešti sam kupio 2 kave s mlijekom. platio sam ih 8€. ponašanje osoblja bilo je kao u prčvarnici u nekom selu gdje kava košta 3 kune. tak da, ono, nismo nikako usamljen slučaj. e, kul je bio striček na kontroli prtljage u Zagrebu. imao sam neke čude aparatiće koje da meni netko pokušava unijeti u avion, ja bih ga osobno tražio da ih sve rastavi i pokaže mi što je u njima. čovjek se nevjerojatno smijao tim mojim glupostima i sipao fore, pustio me bez ikakve frke.

A gle - ako ćemo si jedni drugima mjeriti čašu vode pa gdje smo onda u nekim humanim odnosima kao čovjek prema čovjeku?
Pogotovo što je ta prodaja vode čisti kriminal glavnih zagađivača.

Što se ovih primjera tiče - sve što si kritizirao, kritizirao si opravdano. No međutim, mora li se baš država pamtiti po tome što su njeni građani isti kao negdje drugdje ili ćete privući nečija ljubaznost, neposrednost i sl.
Naravno da se nećemo zavaravati pa sad negdje drugdje ti pružaju iskrene osjećaje kao majka prema sinu - k`o da su ih naštancali u Sj. Koreji, no prije ćeš pamtiti neku srdačnost pa makar ti željeli nešto uvaljati ali će se za to potruditi.
Npr. ja pamtim Irsku baš po tome, duhoviti i neposredni ljudi iako su svi radili u turizmu mi od toga aktivno živjeli. Nisam ih zamijenila za roditelje ali Irska će mi po tome ostati destinacija br. 1 od onih koje sam zasad posjetila.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 22:23   #6
Hmm, bio sam par puta tamo i bili su svugdje ok. A zadrzao sam se prilicno vremena...
Jedino sto sam primjetio jeste da su skuuupi....
(inace sam iz jedne manje sredine, di je kava 4 kune)
Ali sta ces, tako je to valjda na svim aerodromima na svijetu.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 22:38   #7
Pleso nije najšminkerskiji aerodrom svih vremena, to je činjenica , ali nije uopće loš.

Ujutro oko 7 kad su gužve jer se zaredaju letovi za Beč, Amsterdam, Minhen, Paris i ne znam gdje sve još u 20-ak minuta (od toga čak dva leta za Beč u 10-ak minuta), pa check-in na Star Alliance puca po šavovima - nema aerodroma na svijetu kroz koji sam prošla a da te gužve rješava organiziranije i ljubaznije prema putnicima.

Pohvale onom stričeku koji uvijek lijepo pazi na red i upućuje putnike na šaltere ujutro tako da sve teče jako brzo i efikasno

Budimpešta je jedna velika katastrofa od aerodroma, ali priznajem imaju dobre (i jako skupe, oko 6 EUR) tople sendviče u Ritazza baru za sve koji ne odustanu od čekanja onih bezobraznih teta, a nigdje nisu neljubazniji i bezobrazniji nego u Beču. Vjerujem da to mogu potvrditi svi koji češće putuju.

Ma sve je to relativno i ljudi koji puno putuju, svugdje vide svega i svačega.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 23:03   #8
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Ritazza baru
e to je ta nevjerojatno skupa birtija u BUD! i užasno su usporeni i smotani tamo. pozitivno je to što je sve stvarno fino (iako ne vrijedi te love) i što je teta strpljivo čekala da joj nabrojim sitnih eura jer nisam imao dost forinti za 2 kave
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 23:58   #9
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
e to je ta nevjerojatno skupa birtija u BUD! i užasno su usporeni i smotani tamo. pozitivno je to što je sve stvarno fino (iako ne vrijedi te love) i što je teta strpljivo čekala da joj nabrojim sitnih eura jer nisam imao dost forinti za 2 kave
Sve birtije po svim aerodromima su nevjerojatno skupe.

I ako pitaš čašu vode, reči će ti da voda iz slavine nije za piće.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 11:45   #10
Kajjaznam, svi aerodromi su skupi, ali svejedno, na tom kontejnerskom terminalu koji na sebi ima napisano ZL Zagreb, je pola litre vode 15 kuna, a u recimo London Heathrowu je ista količina 1 funtu, kava je praktično ista cijena, a pola litre pive - jeftinije u Londonu... A da ne pričam, da ako odeš gladan za ZLZ, ostat ćeš gladan, jer će ti za 20-30 kn dati sendvič od kojeg se baš i ne možeš najesti...
A da Zagrebu pod hitno treba novi aerodrom - DA, jer ovaj postojeći kontejnerski terminal puca po šavovima, i nema šanse za neko povećanje prometa.
A svaki puta kad sletim na njega, me je malko sram, kad vidim sve one turiste, i pokušavam dokučiti što si misle o cijeloj zemlji kad vide kamo su sletjeli...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 11:57   #11
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post

Budimpešta je jedna velika katastrofa od aerodroma, ali priznajem imaju dobre (i jako skupe, oko 6 EUR) tople sendviče u Ritazza baru za sve koji ne odustanu od čekanja onih bezobraznih teta, a nigdje nisu neljubazniji i bezobrazniji nego u Beču. Vjerujem da to mogu potvrditi svi koji češće putuju.

Ma sve je to relativno i ljudi koji puno putuju, svugdje vide svega i svačega.
Budimpešta je bio katastrofa, ali više nije a to kaj se događalo tamo, gužve i slične gluposti bile su jer se izrađivao i obnavljao terminal. E sad kad je napravljen i kad je u funkciji odmah je druga slika i sad mogu dati same pohvale Budimpešti.
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:42   #12
Po mom mišljenju,Pleso stvarno ima preskupu hranu i piće, npr ja sam u onom 'baru' na
domaćem dolasku jedno pivo platila 30kn. Definitivno neisplativo. A što se tiče izgleda,
aerodrom zaista nije loš, čak štoviše, super izorganizirano.
__________________
Nema nigdje života, nema života za mene u ovom gradu ili ovoj sobi ili...
DorianaAnemone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 23:36   #13
Maaa, kad nakon dugo vremena napokon po ko zna koji puta opet sletiš na Pleso i projuriš kroz ona zamagljena vrata jer te neko čeka s druge strane... najljepši aerodrom na svijetu.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 01:52   #14
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Maaa, kad nakon dugo vremena napokon po ko zna koji puta opet sletiš na Pleso i projuriš kroz ona zamagljena vrata jer te neko čeka s druge strane... najljepši aerodrom na svijetu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 19:21   #15
A nitko da pohvali novootvorenu terasu na krovu s koje možete gledati cijelu pistu? Terasa je odlično uređena, zapravo jedina stvar koja dobro izgleda na cijelom aerodromu, ali se kava može uzeti jedino iz aparata, konobari ne dolaze gore

Pohvale mladićima koji pomažu putnicima pri check-inu, to je lijepa gesta, nisam to nigdje drugo vidio osim tu kod nas. I malo off-topic: u Dubrovniku su zaposlili jednog mladića koji besplatno svim putnicima koji žele prije check-ina pakira kofere u zaštitnu foliju.
funky business is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 20:53   #16
Quote:
funky business kaže: Pogledaj post
Pohvale mladićima koji pomažu putnicima pri check-inu, to je lijepa gesta, nisam to nigdje drugo vidio osim tu kod nas. I malo off-topic: u Dubrovniku su zaposlili jednog mladića koji besplatno svim putnicima koji žele prije check-ina pakira kofere u zaštitnu foliju.


Ja sam primijetila samo one mlađahne dečke koje su sad preko ljeta stavili kao pomoć putnicima za ukrcaj/iskrcaj prtljage u bus Pleso prijevoza. A kod check-ina (pogotovo ako su gužve) je obično 1 osoba, ali ona ne pomaže s prtljagom.

Zgrada aerodroma je žalibože, ali bar se u njoj nemožeš izgubit Nedavno je na tv-u bila reportaža o Plesu i novinarka je rekla "putnici lutaju hodnicima zagrebačkog aerodroma", a ja si mislim 2 stvari:
-koji hodnici kad je samo jedan?!
-gdje lutaju kad je terminal nevelik i nemoš se izgubit/lutat ni da hoćeš

Ono što je super, i jedinstveno valjda, jest park i dječje igralište nasuprot terminala.

A što se offtopica tiče: sigurno je zamotavanje prtljage u Dbv besplatno? U ZG naplaćuju negdje 40kn ako se ne varam.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 21:04   #17
meni se zivo fucka kak aerodromi zgledaju, pa nisam Tom Hanks da na njima zivim

vaznije mi je da su zaposlenici usluzni, da sve funkcionira kak spada i da je protocnost putnika dobra.
novi terminali znace i vise aerodromske takse i samim time skuplja putovanja....
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 21:24   #18
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post

A što se offtopica tiče: sigurno je zamotavanje prtljage u Dbv besplatno? U ZG naplaćuju negdje 40kn ako se ne varam.
to i mene zanima, sumnjam da je besplatno. a i nikad mi nije bila jasna svrha motanja kofera u stretch foliju. ko da tih 15 mikrona nešto znači. još kad se rastegne... eventualno štiti od nekakve vlage.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 21:41   #19
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
to i mene zanima, sumnjam da je besplatno. a i nikad mi nije bila jasna svrha motanja kofera u stretch foliju. ko da tih 15 mikrona nešto znači. još kad se rastegne... eventualno štiti od nekakve vlage.
štiti kofer od npr. umetanja/vađenja stvari kad predas prtljagu. ja sam ga jednom motala jer me bilo strah da mi se ne raspadne koliko sam ga nakrcala. platila sam 30 kn na plesu. decko je bio super ljubazan, čak mi je i nešto nacrtao :-)
taraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 23:18   #20
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ja sam primijetila samo one mlađahne dečke koje su sad preko ljeta stavili kao pomoć putnicima za ukrcaj/iskrcaj prtljage u bus Pleso prijevoza. A kod check-ina (pogotovo ako su gužve) je obično 1 osoba, ali ona ne pomaže s prtljagom.
To ti pomažu muškima - to ti Balkan.


Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Zgrada aerodroma je žalibože, ali bar se u njoj nemožeš izgubit Nedavno je na tv-u bila reportaža o Plesu i novinarka je rekla "putnici lutaju hodnicima zagrebačkog aerodroma", a ja si mislim 2 stvari:
-koji hodnici kad je samo jedan?!
-gdje lutaju kad je terminal nevelik i nemoš se izgubit/lutat ni da hoćeš
A, gle - nacionalna dalekovidnica ili baca predaleko u Teslinoj maniri ili su ipak svjseni poljskog aerodroma pa se malo uračunaju i svi pomoćni kvadratni centimetri.


Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ono što je super, i jedinstveno valjda, jest park i dječje igralište nasuprot terminala.
To ti da se obrazuju - novi avijatičari.
Ili nova klasa - gastarbajtera. Na satu povijesti i političkog zemljopisa/geografije (kako li se to sada zove) - Eto djeco, tamo je letio čača Livingston....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.