Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2008., 07:45   #21
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
u obranu ili pobijanje koje teze?
Sorry, nisam primijetila da se ovdje obranjuju i pobijaju teze...
Umjesto teze, evo ti jedne stare crkvene izreke : narod nema kruha, dajte im hostije !
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 08:57   #22
Koliko se dopustis da netko manipulira tobom, toliko ces biti izmanipuliran. Ako netko kaze ubi i ti ubijes, jeli kriv onaj tko ti je to rekao ili ti koji si izvrsio?
Nije svemu ni crkva kriva(nebranim je) ali je najlakse nekog okrivit pa da svi budu zadovoljni.
Crkva sa tom djecom nema bas mnogo, nego institucije drzave, od socijalnog pa na dalje a jos vise susjedi koji svakodnevno gledaju te stvari.
Ipak lakse je drugom sudit nego otvorit oci i zapitati se: Koje su to moralno-socijalne vrijednosti koje se cijene u Hrvatskoj.(cast izuzecima).
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 09:29   #23
Čudno,...nitko nije komentirao onaj pozitivni primjer!!!!
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:09   #24
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
Čudno,...nitko nije komentirao onaj pozitivni primjer!!!!
koji pozitivni primjer?


malo su se teme pomijesale: naslov je tko brine za djecu u hr a prica se o poimanju crkve u hrvatskoj.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 12:23   #25
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
koji pozitivni primjer?


malo su se teme pomijesale: naslov je tko brine za djecu u hr a prica se o poimanju crkve u hrvatskoj.
Da,dobro si primjetila,...ali ja sam stavila link,kako se pomoglo i još pomaže malim Božićima u Splitu,....i svi sudjeluju o tome,od socijalnih službi do evo spomenute crkve,...
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 13:15   #26
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
.......ali ja sam stavila link,kako se pomoglo i još pomaže malim Božićima u Splitu,....i svi sudjeluju o tome,od socijalnih službi do evo spomenute crkve,...
hehehehe...

pitam se, pitam se zasto nitko nije komentirao onaj pozitivni primjer!!!!


hehehehe.......


sto ti mislis? moras imati *neku ideju*?!


ja znam ali ti necu reci
Shipuga_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:37   #27
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
Da,dobro si primjetila,...ali ja sam stavila link,kako se pomoglo i još pomaže malim Božićima u Splitu,....i svi sudjeluju o tome,od socijalnih službi do evo spomenute crkve,...
ajme ja ga nisam vidjela majkemi

mislim da bi trebala otvorit poseban topik sa naslovom za ovako nesto jerbo masu ljudi cita prvi ili zadnji post i odma odgovori
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:38   #28
Quote:
Shipuga_ kaže: Pogledaj post
hehehehe...

pitam se, pitam se zasto nitko nije komentirao onaj pozitivni primjer!!!!


hehehehe.......


sto ti mislis? moras imati *neku ideju*?!


ja znam ali ti necu reci



Mislim da imamo iste ideje,....heheh,...a šta ćeš moj Shipuga,takvi su ovi ovdje na forumu (neki ljudi), ne zamjeram im,......ja ipak uvijek idem s onim stavom da nije uvijek sve loše,a takva sam i kad su ljudi u pitanju,na prvom
su mi mjestu vrline i pozitivni stav,na mane i ne gledam,...ali neki ljudi su mi pokazali i dokazali da nemaju vrlina(bar ih ja nisam otkrila,a ako ih i imaju,nisu im baš uočljive),...znaš ono sto ljudi,sto ćudi,....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:40   #29
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
ajme ja ga nisam vidjela majkemi

mislim da bi trebala otvorit poseban topik sa naslovom za ovako nesto jerbo masu ljudi cita prvi ili zadnji post i odma odgovori
Ajde Keyo,nisu se baš ispisale stranice i stranice postova,pa da se nije pročitalo zbog količine!!!
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 16:20   #30
a jebiga, ja sam ga pogubila

i da se vratim na temu: ja i dalje mislim da je crkva u hr unatrag sto godina nasuprot italiji ili brasilu, no to je stvar konzervativnog smjera crkve koji vlada u hr. ni papa mi se ne svidja, ja sam navijala za reformiste.
no kao i onom postu o lijecnicima, doci ce i to na red i svecenici ce biti opusteniji, nista nije zauvijek
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 16:36   #31
odgovor moze biti u vikend-udomljavanju djece

mi to ovdje zovemo foster families, samo nije bas vikend nego na duze vrijeme
znam mnoge ljude koji su foster roditelji npr djeci afghanistana, afrike ; djeca osjete toplinu obiteljskog doma, idu u skolu itd.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 17:32   #32
evo malo off topik ali volim dobre vijesti

http://www.sutra.hr/pregled/zivot/17...rica-puna-nade

ps. i ja isto imam ispred marketa ljude s popisom i to mije jedna od najboljih inicijativa : brzo i konkretno. bez muljanja i komplikacija
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 17:36   #33
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
odgovor moze biti u vikend-udomljavanju djece

mi to ovdje zovemo foster families, samo nije bas vikend nego na duze vrijeme
znam mnoge ljude koji su foster roditelji npr djeci afghanistana, afrike ; djeca osjete toplinu obiteljskog doma, idu u skolu itd.
ima toga i u hr,evo:
http://www.udomiteljizadjecu.hr/
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 17:43   #34
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
evo malo off topik ali volim dobre vijesti

http://www.sutra.hr/pregled/zivot/17...rica-puna-nade

ps. i ja isto imam ispred marketa ljude s popisom i to mije jedna od najboljih inicijativa : brzo i konkretno. bez muljanja i komplikacija
odlična ideja,....tamo gdje nema inicijative,meni se čini,da nešto ne štima sa ljudima koji žive u tom okruženju,....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 18:54   #35
Ovakve vijesti jedva da prodju u glavne medije, a da je neko samoinicijativno sebi kitu testrerom odrezo, odma bi 5 teve ekspedicije bilo na mjestu dogadjaja.

Jeste li gledali Latinicu o profesionalnom novinarstvu?
Sulejman Velicanstveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 18:59   #36
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
evo malo off topik ali volim dobre vijesti

http://www.sutra.hr/pregled/zivot/17...rica-puna-nade


__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 19:01   #37
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
http://www.slobodnadalmacija.hr/Spli...1/Default.aspx
Evo vam jedan primjer kako se može kad se hoće i uz pomoć socijalne službe i župnog ureda(crkve) i humanitarnih priloga građana Splita pomoći,....ova djeca su ostala bez oba roditelja u par godina,....

__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 19:06   #38
Zna netko za "Zagrebacke Bokce"
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 21:08   #39
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Zna netko za "Zagrebacke Bokce"
naravno,....onaj ko želi znat i sudjelovat u humanitarnim akcijama,taj sve dozna,....najlakše je komentirat kako ne valja ovo ili ono,a ništa ne poduzet da promjeni to stanje,...takvi su ljudi,ljudi najgore vrste,....vidiš kakosi ti čula i znaš za "zagrebačke bokce"
http://www.javno.com/hr/zagreb/clanak.php?id=31769
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 08:39   #40
http://www.vecernji.hr/newsroom/regi...46927/index.do


dio iz chlanka....

Unatoč tome što su im svi htjeli pomoći da obitelj ostane na okupu, odluka suda morala se poštovati i troje djece ponajviše zbog uvjeta u kojima je obitelj živjela, ali i zbog nekoliko dolazaka policije zbog obiteljskog nasilja, razdvojeno je od roditelja.

Mnogi problemi
Strašno nam je što malu djecu na odgajanje moramo prepustiti drugima i možete si samo zamisliti kako nam je. Ovakvo nešto ne bismo htjeli poželjeti nikome – jedva su jučer kroz plač uspjeli izustiti roditelji.



interesantni komentari nize clanka....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.