Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2012., 23:25   #81
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
LJUDI MOJI. ima li koja druga mast osim faktu koja pomaze da fisura zaraste? Jer mene to sve svrbi nakon mazanja tom masti... i ne znam da to pomaze bas :/ Ali cepice i dalje koristim.. ima li tko prijedlog za neku drugu kremu/mast? Hvala
Ako svrbi, dobro je, znači da rana ZACJELJUJE. Samo nastavi sa tom terapijom kako ti je liječnica i rekla i pripazi na stolicu, mora biti meka i prilično tekuća, nikako tvrda. I pazi da ne dobiješ proljev nije ni to dobro...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 23:59   #82
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
LJUDI MOJI. ima li koja druga mast osim faktu koja pomaze da fisura zaraste? Jer mene to sve svrbi nakon mazanja tom masti... i ne znam da to pomaze bas :/ Ali cepice i dalje koristim.. ima li tko prijedlog za neku drugu kremu/mast? Hvala
Ultraproct krema, mast i cepici. ima malo kortikosteroida u sebi.
ovog ljeta je jos bila defektura, mozda se pojavila u medjuvremenu.
__________________
nakovana
nakovana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 11:28   #83
Quote:
nakovana kaže: Pogledaj post
Ultraproct krema, mast i cepici. ima malo kortikosteroida u sebi.
ovog ljeta je jos bila defektura, mozda se pojavila u medjuvremenu.
Mislim da ne bi trebala mijenjati kremu i supozitorije jer to izgleda djeluje u njenom slučaju. Svrbež se može podnijeti to će proći za dan-dva. Bitno je da ne boli...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 11:33   #84
@Loves Lily
I još jedan savjet, vrijedi i za hemoroide i za rascjep koji možda imaš. Nastoj da se ne nerviraš. Nastoj da budeš smirena i da se ne sekiraš jer to smanjuje tonus krvnih žila i situacija se samo pogoršava. Ne mogu da nađem link za ovo ali čitao sam o tome da baš za hemoroide to vrijedi. Vjerujem da je isto i za analne fisure. Znači samo se smiri i radi kako i sada radiš što ti je rečeno od liječnika i bit će ok. Sretno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:35   #85
Evo bas sam isla kod ljecnika danas i pozalila mu se da nakon svakog puta sto se namazem sa faktu, svrbucka me i zapecka tu i tamo i tako.. i rekao mi je da prekinem sa tom faktu masti i prepisao mi plimycol.. stavila sam ju sada prvi puta, i cini mi se okej.. nije me nis zasvrbilo otkako sam ju stavila...i rekao je da pojacam sa cepicima...da ih stavim ujutro i navecer.. valjda ce pomoci ta nova kremica
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 15:08   #86
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ako svrbi, dobro je, znači da rana ZACJELJUJE. Samo nastavi sa tom terapijom kako ti je liječnica i rekla i pripazi na stolicu, mora biti meka i prilično tekuća, nikako tvrda. I pazi da ne dobiješ proljev nije ni to dobro...
dobila sam od doktora neku novu kremu... Plimycol krema... Sad valjda trebam s tom novom nastaviti, a ovu faktu mast mi je doktor ukinio :/
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 16:14   #87
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
dobila sam od doktora neku novu kremu... Plimycol krema... Sad valjda trebam s tom novom nastaviti, a ovu faktu mast mi je doktor ukinio :/
A zašto ti je ukinuo Faktu? Ne djeluje ili si se žalila na svrbež...?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 16:15   #88
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
Evo bas sam isla kod ljecnika danas i pozalila mu se da nakon svakog puta sto se namazem sa faktu, svrbucka me i zapecka tu i tamo i tako.. i rekao mi je da prekinem sa tom faktu masti i prepisao mi plimycol.. stavila sam ju sada prvi puta, i cini mi se okej.. nije me nis zasvrbilo otkako sam ju stavila...i rekao je da pojacam sa cepicima...da ih stavim ujutro i navecer.. valjda ce pomoci ta nova kremica
E sad sam i ovo pročitao. Koje supozitorije koristiš, Faktu ili neke druge...?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 17:35   #89
Plymicol je za kandidu. A sto sve doktori odokativno prepisuju to je za nepovjerovat.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 18:47   #90
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
E sad sam i ovo pročitao. Koje supozitorije koristiš, Faktu ili neke druge...?
koristim faktu cepice, i koristila sam do danas faktu mast... i uz to si pripremala 3 dana brojeci od danas unazad kupku od hrastove kore..
Faktu mast sam koristila od petka proslog tjedna, i kad god stavim tu mast crveni mi se i svrbucka sve i tako.. stanje se poboljsalo ali izgleda zbog cepica i hrastove kore... pa mi je zato rekao da pojacam sa cepicima, da ih stavim i ujutro i navece... znaci 2 x na dan.. i da dva puta na dan namazem s tom novom kremom...
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 19:08   #91
Lily, ja sam isprobala sve moguće kreme....pomirila sam se da tako mora biti. Imam i fisuru kako mi se čini, bila bezbroj puta kod proktologa, svaki put izađem s receptom za novu kremu...i svaki put govori bit će bolje. E pa ništa nije se popravilo. Takvo stanje je unazad godinu dana. Crveno, tu i tamo svrbi, a najčešći simptom mi je crvenilo i pečenje. Ne znam više što bi poduzela po pitanju guzice
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:02   #92
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Lily, ja sam isprobala sve moguće kreme....pomirila sam se da tako mora biti. Imam i fisuru kako mi se čini, bila bezbroj puta kod proktologa, svaki put izađem s receptom za novu kremu...i svaki put govori bit će bolje. E pa ništa nije se popravilo. Takvo stanje je unazad godinu dana. Crveno, tu i tamo svrbi, a najčešći simptom mi je crvenilo i pečenje. Ne znam više što bi poduzela po pitanju guzice
Pa idi da ti to hirurški riješe. Nema drugog načina...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:03   #93
KAZU AKO NE ZARASTE ZA 6-8 NEDJELJA DA JE KRONICNO,I NEMA SVHE KONZERVATIVNO LIJECENJE.
OPERACIJA JE JEDINO TRAJNO RJESENJE.
Klaudija 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:03   #94
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Lily, ja sam isprobala sve moguće kreme....pomirila sam se da tako mora biti. Imam i fisuru kako mi se čini, bila bezbroj puta kod proktologa, svaki put izađem s receptom za novu kremu...i svaki put govori bit će bolje. E pa ništa nije se popravilo. Takvo stanje je unazad godinu dana. Crveno, tu i tamo svrbi, a najčešći simptom mi je crvenilo i pečenje. Ne znam više što bi poduzela po pitanju guzice
Ajoj :S a meni je doktor rekao da mi se znatno poboljsalo stanje... :S Sad se bas bojim da mi ne bude tak ko i tebi kontam da cu nastavit sa FAKTU, pa kako bude bit ce..
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:04   #95
@Lesli, sto mi ti savjetujes? Da nastavim sa FAKTU? Posto vidim stvarno da je taj plymicol za kandidu... a to sumnjam da imam :O
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:05   #96
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
Ajoj :S a meni je doktor rekao da mi se znatno poboljsalo stanje... :S Sad se bas bojim da mi ne bude tak ko i tebi kontam da cu nastavit sa FAKTU, pa kako bude bit ce..
Poslušaj me, idi dobrom specijalisti da to pogleda. Ništa ti se u to ne razumiju ovi ljekari opšte prakse...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:08   #97
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
@Lesli, sto mi ti savjetujes? Da nastavim sa FAKTU? Posto vidim stvarno da je taj plymicol za kandidu... a to sumnjam da imam :O
Nemam ja vlastitog iskustva sa fisurama, ja sam imao hemoroide i polipe, ali znam čovjeka koji je imao hemoroide i fisuru, a najveći problem je bila fisura. Operacijom je to riješeno. U prošlom postu sam ti napisao da odeš dobrom specijalisti. Slično sam napisao na temi o hemoroidima. Liječnici opšte prakse ti to ne mogu riješiti, traži uputnicu specijalisti. Ovako te samo pate i ne mogu ti to riješiti. Ako treba pod nož, bolje je to odmah uraditi... O stručnosti tog što ti je dao to za gljivice ne vrijedi trošiti riječi...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:14   #98
ja sam stavila sada faktu mast natrag pa di puklo da puklo..

nekako se nadam najboljem, mislim da ova moja situacija nije bas za pod noz... ne boli me dok idem na wc hvala Bogu, nemam nikakve hemeroide izrazrene, valjda bi onda kupke i mazanje faktu trebalo pomoci... ovo mi je tek tj dana da mazem s tom masti... a i cepice tek 3 dana koristim.. a ak se u ta tri dana vidi poboljsanje, onda se stvarno nadam da cu uspjeti i to izljeciti uhh.. :') Drzite mi fige
__________________
You always pass failure on the way to success.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 19.10.2012. at 21:34. Reason: spajanje postova
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:20   #99
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
ja sam stavila sada faktu mast natrag pa di puklo da puklo..
Ne znam... Mislim da nisi ni trebala prekidati sa Faktuom, ako je svrbilo. Po mome mišljenju to bi moglo biti dobro. Ali opet da ti savjetujem da učiniš "to i to" bio bi neozbiljan. To mora da pogleda specijalista. Na tvome mjestu nastavio bih do ponedjeljka sa Faktuom,a onda otišao specijalisti da to pogleda...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:20   #100
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Pa idi da ti to hirurški riješe. Nema drugog načina...
Lesli, bila sam kakti kod vrhunskog abdominalnog kirurga. 2x mi je radio sklerozaciju hemoroida. Bolilo je ko sam vrag svaki put. Bila sam poslije i par puta na kontroli, rekao je da mi se stanje značajno poboljšalo. Pitala sam ga za fisuru. Rekao je da to nemam. Da bi mi idući put se izlanuo da imam malu fisuricu ali da će to se samo od sebe riješiti Tada mi je bilo jasno da sam cijelo vrijeme bila kod doktora kojeg baš boli dupe za moje dupe
Ugl, mislila sam otići kod dr. Lastrića, on ima polikliniku tu u zg, da to on pogleda. Što ti misliš o tome?
I da li ti znaš što je mariska?(tzv. polip stražar) Jel to isto kao analna fisura?
Uf ovo sam tek sad vidjela pa kome treba: http://www.poliklinika-lastric.hr/
Akcija u listopadu. Razmišljam da stvarno odem!

Quote:
Klaudija 77 kaže: Pogledaj post
KAZU AKO NE ZARASTE ZA 6-8 NEDJELJA DA JE KRONICNO,I NEMA SVHE KONZERVATIVNO LIJECENJE.
OPERACIJA JE JEDINO TRAJNO RJESENJE.
Mislim da imam i ja to i uz sve zahvate i konzervativno liječenje, nije upalilo

Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
Ajoj :S a meni je doktor rekao da mi se znatno poboljsalo stanje... :S Sad se bas bojim da mi ne bude tak ko i tebi kontam da cu nastavit sa FAKTU, pa kako bude bit ce..
To je i meni mo doktorić govorio...da mi polako ide na bolje. To polako traje već godinu dana!
Meni faktu je najgora krema koju sam ikad koristila.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.