Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2003., 12:37   #41
Sick_Boy? Pa gdje je životni optimizam? Nije valjda da jedini ja ovako razmišljam, još netko?
Itekako. Pogledaj CRO Team, pogledaj Sitne Sate koji u borongajskim limenkama rade svjetski priznate programe za vizualne efekte.
Problem je u tome sto takvi rijetko posjecuju ovaj forum, dok su ovi sa sindikalnim polovicama i ispranim (lobotomiranim) mozgom uvjereni kako jedino to sto su ih naucili jest istina.
A naucili su ih da sute i kenjaju jer se nista drugo ne moze i sve drugo (pa i entuzijazam) nema veze sa stvarnim zivotom. Problem je u tome sto se ta recenica ipak odnosi na njihovo korporativno stakleno zvono a ne stvarno stvarni zivot.
Noordung_NSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 13:37   #42
Quote:
KRT, znam da si "navijac" i da ces popljuvati sve sto ima veze sa Microsoftom.
Da moglo bi se reci da sam navijac... cim su u pitanju izjave poput ove
Quote:
Njih nekoliko "šmokljana" su dali više nego tisuće "filozofa".
Sto je to meni bill gates dao?? vjerujte mi, nama nista, ali dobro je uzeo :-))

Quote:
Sto se Gatesa, Ellisona ili Jobsa tice mozemo samo konstatirati da su ljudi genijalci.
Za mene je gates daleko od genijalca, za mene je to osoba koja je u pocetku imala srece i iskoristila to kao odskocnu dasku, to je osoba koja je pokretana samo pohlepom, a ovdje ga pokusavaju prikazati kao genijalca i dobrocinitelja...

Za mene je genijalac recimo einstein, a ne smokljan kojeg su izabrali jer se konkurentu nije dalo prodati svoj proizvod...

Taj isti konkurent, je vec dosta zaradio i to mu je bilo dovoljno za zivot i rekao je stop, dok billova pohlepa izgleda nema kraja...

MS je losa stvar za drustvo jer je MS monopol, nedam se da nikome ovdje ne moram objasnjavati sto to znaci monopol i koje su njegove posljedice...

Ajd neka mi netko objasni sto je to revolucionarno smislio bill gates i MS od cega cemo mi imati koristi ili imamo koristi?

Sto se tice smokljana vjerujte mi njihovo je vrijeme proslo sa MS-om, jer da netko uspije napraviti nesto revolucionarno ili jednostavno dobro, MS ce kopirati tu tehnologiju i svojim monopolom progurati svoju jeftinu kopiju i unistiti svaku sansu tog geeka da dode do slave... uzmite za primjer ICQ, jedan odlican program, ali sva sareca nasao se MS, napravio kopiju i vidi vidi dobijes msn odmah u windowsima, kuc kuc monopol, takvih primjera ima mali milijun..

Ovdje nitko nije spomenuo linux, i ovo nema veze sa windows vs. linux tematikom! Jedino vezano uz ovo gore di spominjem ove geekove koji rade dobre stvari, a ms ih zeli unistiti...

E da, i pioniri informaticke revolucije, normalno da nisu imali fakultet, kad onda skoro da takvih fakulteta nije bilo!!!
KRT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 15:40   #43
Quote:
Noordung_NSK kaže:
Sick_Boy? Pa gdje je životni optimizam? Nije valjda da jedini ja ovako razmišljam, još netko?
Itekako. Pogledaj CRO Team, pogledaj Sitne Sate koji u borongajskim limenkama rade svjetski priznate programe za vizualne efekte.
Problem je u tome sto takvi rijetko posjecuju ovaj forum, dok su ovi sa sindikalnim polovicama i ispranim (lobotomiranim) mozgom uvjereni kako jedino to sto su ih naucili jest istina.
A naucili su ih da sute i kenjaju jer se nista drugo ne moze i sve drugo (pa i entuzijazam) nema veze sa stvarnim zivotom. Problem je u tome sto se ta recenica ipak odnosi na njihovo korporativno stakleno zvono a ne stvarno stvarni zivot.
Norac, ako ti usporedjujes Cro Team i slicne sa pocecima Jobbs-a i Gates-a, onda te stvarno zalim. Nije istina da se ne moze uspjeti bez obrazovanja i na taj nacin, ali taj uspjeh se nikad nece moci mjeriti s onime sto su doticna gospoda napravili. Ne u IT tehnologiji/znanosti. Ako se pojave nesto trece, neka potpuno nova grana koja ce dozivjeti ovakav procvat kao informatika, sigurno ce biti i nekih novih smokljana i pionira.

Drugi dio tvog posta vise niti ne zelim komentirati. Samo cu ti reci da opet seres bez iti jednog argumenta i pokazujes da nemas pojma kako je raditi u firmi/korporaciji/bilo gdje osim fusariti kod kuce spotice.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 17:16   #44
Me sick.

Usporedjujem ih sa tvojom recenicom "to se ne moze".
Sve se moze ako se hoce. Problem je samo kada netko ima barijere u vlastitoj glavi.
Noordung_NSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 17:22   #45
OK, moze se. Ali takav uspjeh bi bio daleko veci od onog Gates-ovog, Jobbs-ovog i Ellison-ovog zajedno. Hocu reci, teoretski se moze, ali je prakticno neizvedivo, jer se IT grana razvijala u zadnjim godinama i vecina stvari koje mogu biti otkrivene su i otkrivene. A to nije temeljna znanost kao fizika ili matematika, pa da uvijek mozes otkriti i dokazati nesto novo. Dok bi, u nekoj drugoj pionirskoj grani, necemu sto je u povojima, bilo puno izvedivije i lakse graditi nove ideje, te smisljati nove zakone i patente, dok se i ta grana ne razvije do tocke kad ce nove ideje postati rijetkost.

Druga strana medalje je sto je IT grana postala preprofitabilna, te veliki igraci ionako imaju monopol na idejama kupujuci ih zajedno sa njihovim tvorcima, te praveci od toga novi profit.

Uspjesi Cro Team-a, kojima svaka cast, tesko da se uopce mogu ravnati sa uspjesima spomenutih ljudi. Oni proizvode nesto sto proizvode mnogi drugi (i to u mnogo slucajeva i puno bolje). Spomenuti smokljani su, za razliku od njih, vlastitim idejama i vizijom napravili bum. Tu je razlika, biti originalan ili raditi nesto sto rade i drugi (kao sto radimo ti i ja i to nas dijeli od spomenutih genijalaca).
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 19:42   #46
Quote:
KRT kaže:
Da moglo bi se reci da sam navijac... cim su u pitanju izjave poput ove

Samo sam rekao istinu.

Sto je to meni bill gates dao?? vjerujte mi, nama nista, ali dobro je uzeo :-))

Ne znam za tebe. Meni je dao od DOS-a do XP-a i Visual Studia s kojima sam jaaako zadovoljan.


Za mene je gates daleko od genijalca, za mene je to osoba koja je u pocetku imala srece i iskoristila to kao odskocnu dasku, to je osoba koja je pokretana samo pohlepom, a ovdje ga pokusavaju prikazati kao genijalca i dobrocinitelja...


A kako komentirati ovo lupetanje...


Taj isti konkurent, je vec dosta zaradio i to mu je bilo dovoljno za zivot i rekao je stop, dok billova pohlepa izgleda nema kraja...


Jako ambiciozno razmisljanje. Napraviti nesto dobro i onda se povuci.

MS je losa stvar za drustvo jer je MS monopol, nedam se da nikome ovdje ne moram objasnjavati sto to znaci monopol i koje su njegove posljedice...

...svi sto gube se ljute, to je poznata stvar...

Ajd neka mi netko objasni sto je to revolucionarno smislio bill gates i MS od cega cemo mi imati koristi ili imamo koristi?

Ne da mi se sada traziti podatak koliko stvari je MS patentirao. Meni se recimo jako svidja .NET koncept.

Sto se tice smokljana vjerujte mi njihovo je vrijeme proslo sa MS-om, jer da netko uspije napraviti nesto revolucionarno ili jednostavno dobro, MS ce kopirati tu tehnologiju i svojim monopolom progurati svoju jeftinu kopiju i unistiti svaku sansu tog geeka da dode do slave... uzmite za primjer ICQ, jedan odlican program, ali sva sareca nasao se MS, napravio kopiju i vidi vidi dobijes msn odmah u windowsima, kuc kuc monopol, takvih primjera ima mali milijun..

Nitko ne brani ostalima da to isto naprave...

Ovdje nitko nije spomenuo linux, i ovo nema veze sa windows vs. linux tematikom! Jedino vezano uz ovo gore di spominjem ove geekove koji rade dobre stvari, a ms ih zeli unistiti...

MS zanima samo profit, kao i sve ostale...

E da, i pioniri informaticke revolucije, normalno da nisu imali fakultet, kad onda skoro da takvih fakulteta nije bilo!!!
I prije Gatesa su postojala racunala (lampice, tranzistori, busene kartice, COBOL, ADA i sl. stvari) koji su se ucili i na fakultetima naravno...
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 22:38   #47
Quote:
Ne znam za tebe. Meni je dao od DOS-a do XP-a i Visual Studia s kojima sam jaaako zadovoljan.
Jednom kad ces raditi za novce, ne iz zajebancije, shvatit ces puno drugacije to sa davanjem, i tko kome daje...

Quote:
Jako ambiciozno razmisljanje. Napraviti nesto dobro i onda se povuci.
Zasto ne, konkretno ta osoba se nastavila baviti financiranjem ljecenja oboljelih od aids-a, i zivjeti u miru...
Vjeruj mi ima puno ljudi koji ne vide samo novac, zaradu i pohlepu...

Quote:
...svi sto gube se ljute, to je poznata stvar...
dobro mozemo mi razgovarati na tvojoj razini sa spikama moje je tata jaci od tvog, ali ovo sa monopolom nije bilo ciljano na osobe koje misle da je to samo ona igra u kojoj je dobro kad ti stanu na zenevski trg...

Quote:
Meni se recimo jako svidja .NET koncept.
oprosti sunce ali .NET koncept postoji vec 8 godina...

Quote:
Nitko ne brani ostalima da to isto naprave...
Nije stvar da to nekome brani (ustvari brani, zbog toga se ms i povlaci po sudovima), vec da tako unistava dobre ideje, dobre i perspektivne koncepte i bolje proizvode...

Quote:
MS zanima samo profit, kao i sve ostale...
Pa to sam primjetio da ti tako razmisljas, ali ako ti tako razmisljas ne mora znaciti da svi ostali tako misle...

Quote:
I prije Gatesa su postojala racunala (lampice, tranzistori, busene kartice, COBOL, ADA i sl. stvari) koji su se ucili i na fakultetima naravno...
Ne nije, postojala informatika kao znanost vezana uz masovnu potrosnju i masovnu informatizaciju....
KRT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 23:07   #48
Ljudi, precrno gledate.

Vi pucate na megaprofite i to onda sami sebi rusite monopolizmom koji, svakako, postoji. Ni Jobs ni Gates kada su poceli nisu mislili rusiti IBM ili HP. Oni su imali neku viziju svoga puta i nisu uopce planirali postati to sto jesu postali. Ali su radili a ne ocekivali bogatstvo sto vas jedino motivira.

A zaboravljate da se slava stice i malim ali genijalnim projektima, da oni takodjer nose novce (ne i meganovce) i da monopoliste to podrucje NE ZANIMA.
Postoji podzemlje koje se, naravno ne vidi iz visokih nebodera i klimatiziranih ureda, a pogled cesto zaklanjaju kjubikli i svinjske sindikalne polovice.
Noordung_NSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 08:45   #49
Re: Ljudi, precrno gledate.

Quote:
Noordung_NSK kaže:
Postoji podzemlje koje se, naravno ne vidi iz visokih nebodera i klimatiziranih ureda, a pogled cesto zaklanjaju kjubikli i svinjske sindikalne polovice.
Ti si totalni kreten. Pocnes sa relativno pametnom izjavom, pa se prebacis na svoje standardno sranje. Cini mi se da si ti taj koji od kjubikla i svinjskih polovica ne vidis dalje od svog nosa.

Naravno da postoji nezavisno manje profitabilno trziste, ali cim postane iole profitabilno, biva kupljeno od strane velikih igraca (najocitiji primjer: Netscape). U IT-u vise nece biti Jobbs-a, Gates-a, Ellison-a u to mozete biti sigurni. Ali na nekom drugom, jos neotkrivenom podrucju ce ih itekako biti.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 08:49   #50
Probaću da malo razbijam iluzije. Krenuću naširoko i to od Gaussa i Cauchy-ja. Njih dvojica su koliko je poznato bili zadnji matematičari, kojima je bila poznata sva matematika njihova vremena. To je bilo prije par stotina godina. Od tada je postala preobimna čak i za najveće umove svijeta. Kako i neće kad je sam Cauchy ostavio iza sebe toliko teorema da skoro nema ozbiljnije matematičke knjige bez bar jedne od njih. U zadnjih 200 godina matematika se toliko razvila da je danas nemoguće potpuno ovladati jednom granom matematike, na primjer apstraktnom algebrom, a kamoli cijelom poznatom matematikom. Ukoliko matematičar želi dati doprinos svojoj znanosti, mora, prije svega, biti jako nadaren i onda jedan dugi niz godina učiti jedno uže područje matematike i na kraju treba da mu se posreći. Naravno, doktorska disertacija mora biti originalan rad, ali to je skoro u pravilu dalja razrada specifičnog problema, već obrađenog od strane drugih. Nešto revolucionarno se dešava vrlo rijetko. Andrew Wiles je, još kao dječak, pročitao čuvenu Fermatovu teoremu, neriješenu nekih par stotina godina, a na kojoj su lomili koplja vrhunski matematičari. Četrdeset godina kasnije ju je konačno i dokazao i ušao u Hall of Fame. Kao kuriozitet, drugi jedan slavan problem, neriješen već 260 godina, je "Goldbach's Conjecture", koja tvrdi da se svaki paran broj veći od 2 može napisati kao zbir dva prosta broja. Oni što misle da su ovakve stvari lake i da se može proslaviti bez dugogodišnjeg studiranja, podsjećaju me na Sokratove riječi, a on je rekao da je on stojeći u podnožju planine, prije nego se i počeo penjati ipak u prednosti u odnosu na druge, time što je bio svjestan postojanja planine, dok drugi nisu znali ni da je planina tu. Tako i ja znam kolika je planina (znanost), a neki je ovdje nisu ni svjesni, pa misle da sve može pomoću mađioničarskih trikova. Sticanje doktorskog zvanja je samo kvalifikacija za pokušaj. Ovim hoću da slikovito prikažem, "what it takes". Postojeće znanje su veliki umovi akumulirali kroz jedno dugo vremensko razdoblje. Čovjek bi morao biti deset puta pametniji nego Tesla, Einstein, Aristotel i Heisenberg zajedno da bi ga mogao sam ponovo otkriti. A na fakultetima se uči baš to akumulirano znanje. Je li Bill Gates takav mozak? Ni u kom slučaju. On je samo imao sreće i eventualno bio dobar businessman. Reći da je on bio izuzetni informatičar, je isto što i, na primjer, reći da Beatles zapravo nisu bili dobri glazbenici, već njihov menadžer. Veliki ljudi u informatici su Charles Boole, Chomsky, Dijkstra, Von Neumann, Dennis Ritchie, Donald Knuth, Grace Murray Hopper i naravno ko drugi nego otac informatike Alan Turing. Turing je dao matematičku definiciju kompjutera prije nego je bio ikako napravljen. Ima li išta da je Microsoft uveo, a drugi to nisu već uradili prije. Koliko ja znam jedino Office Assistant, koji se srećom da isključiti. Inače bi pola planete sad bilo na psihijatriji. Sad da li se isplati studirati. Ovisi o tome koju ulogu želiš. Ako hoćeš biti korisnik, onda nemoj. Da bi koristio kompjuter nije potreban fakultet. Dosta ti je neki certifikat. One stvari, koje je Annatar gore naveo tiče se uglavnom korištenja kompjutera i tom slučaju slažem se da fakultet nije neophodan. Međutim, za kreativan rad, razvijanje nečeg novog, bez fakulteta se ne može. Ovdje isključujem umjetničku kreativnost uz korištenje kompjutera, jer to je druga vrsta kreativnosti, a kompjuter se samo "koristi". Uzmimo konkretan primjer. Neka je na primjer zadatak napraviti neki route planner za, recimo, Hrvatsku. Ako bih ja dobio taj zadatak, nasmiješio bih se i rekao: "Ništa lakše". Imam gomilu algoritama koje sam naučio na faksu i mogu smjesta početi da pišem. Mogu, na primjer odabrati A-star algoritam, uzeti koordinate svih mjesta na karti i koristiti kao heurističku funkciju zračno odstojanje između mjesta na karti, koju bih računao pomoću pomenutih koordinata. Sitnica. Ne moram ni to. Mogu odabrati i Dijkstrin algoritam. Ili IDA-star. Trebam napraviti program za neku determinističku igru. Nema problema. Koristiću MINIMAX algoritam s alfa-beta pruning. Trebam napraviti program, koji će moći učiti iz datih slučajeva i davati dijagnoze novim pacijentima na osnovu naučenog. Lako. Napravim decision tree. Sad daj te iste zadatke nekom, tko nije završio fakultet, ali ima masu iskustva s nekim gotovim software-om i zna masu stvari napamet. Imaju dvije mogućnosti. Ili je toliko pametan da sve ovo akumulirano znanje može sam otkriti ili neće ništa od toga biti u stanju napraviti. Prije ovo drugo. I nije samo to. Na fakultetu naučiš kako dizajnirati algoritme i za nove probleme, koje još nisi imao priliku sresti. Još jedno. Nije informatika ni tako nova kao što je uvriježeno mišljenje. Ljudi, kao Turing, su i prije kompjutera rješavali probleme, čija su se rješenja tek kasnije koristila. Isto tako je informatika vrtoglavo brzo napredovala. Jedan moj profesor mi je pričao na kakvim su algoritmima ljudi dobivali doktorate sedamdesetih. Sitnica za mene sad. Još sam ja i dosta neiskusan. Imam još puno za učiti. Sad se i za informatiku mora koncentrisati na određeno područje kao i za matematiku. Još se nisam opredjelio za jedno, a u igri su Algoritmi i Complexity Theory, Combinatorial Optimization i naravno Graph Theory i kombinatorika. Gledam u planinu i svjestan sam je.
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 09:11   #51
Quote:
Shadowman kaže:
Sticanje doktorskog zvanja je samo kvalifikacija za pokušaj.
Možda da, a možda i ne. Mnogi slavni ljudi su od svojih profesora u školi bili karakterizirani kao netalentirani i dobivali su loše ocjene.


Quote:
Shadowman kaže:
Uzmimo konkretan primjer. Neka je na primjer zadatak napraviti neki route planner za, recimo, Hrvatsku. Ako bih ja dobio taj zadatak, nasmiješio bih se i rekao: "Ništa lakše". Imam gomilu algoritama koje sam naučio na faksu i mogu smjesta početi da pišem. Mogu, na primjer odabrati A-star algoritam, uzeti koordinate svih mjesta na karti i koristiti kao heurističku funkciju zračno odstojanje između mjesta na karti, koju bih računao pomoću pomenutih koordinata. Sitnica. Ne moram ni to. Mogu odabrati i Dijkstrin algoritam. Ili IDA-star. Trebam napraviti program za neku determinističku igru. Nema problema. Koristiću MINIMAX algoritam s alfa-beta pruning. Trebam napraviti program, koji će moći učiti iz datih slučajeva i davati dijagnoze novim pacijentima na osnovu naučenog. Lako. Napravim decision tree. Sad daj te iste zadatke nekom, tko nije završio fakultet, ali ima masu iskustva s nekim gotovim software-om i zna masu stvari napamet. Imaju dvije mogućnosti. Ili je toliko pametan da sve ovo akumulirano znanje može sam otkriti ili neće ništa od toga biti u stanju napraviti. Prije ovo drugo.
A zašto kao 3. mogućnost ne bi mogao otići na Internet i pogledati najnovije algoritme koji se koriste za rješavanje određenog problema? Misliš da se ti algoritmi i te teme mogu naći samo na tvom fakultetu i nigdje drugo?
fastcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 09:13   #52
Naravno da postoji nezavisno manje profitabilno trziste, ali cim postane iole profitabilno, biva kupljeno od strane velikih igraca

A ti kad zavrsis recenicu ne vidis dalje od njezine sredine....Ogranicen si da je to nevjerojatno...

Odgovor: pa sto onda. Kada nesto stvoris, stvaraj dalje. A oni neka grabe kako znaju.
U povijesti geniji NIKADA nisu razvijali stvari. Oni su samo OTKRIVALI grubi kostur. Razvijanje je bila stvar manje pametnih ljudi a danas je to posao korporacija.
Podrucja (ne)znanja ima toliko da se stalno mozes otkrivati novo (jer je u sustavu genija to sve jako blizu a u sustavu analitike koju koriste korporacije jako daleko i skupo) a da ti to bude zabavno i da zaokruzuje neko tvoje shvacanje prirode i ispunjava svrhu a NE ISPUNJAVA te tegobama.

Mudar ide. Glupi slijede. Oni najgluplji, sa novcem, utabavaju. To je prirodan slijed stvari.
Problem je samo kada takvi kao Sick zele biti ono prvo a misle kao ovi zadnji. I tu je prici kraj.
Noordung_NSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 09:18   #53
sick_boy,

slažem se sa tobom u slijedećem:
Quote:
Pocnes sa relativno pametnom izjavom, pa se prebacis na svoje standardno sranje.
ne slažem se u slijedećem:
Quote:
Naravno da postoji nezavisno manje profitabilno trziste, ali cim postane iole profitabilno, biva kupljeno od strane velikih igraca (najocitiji primjer: Netscape). U IT-u vise nece biti Jobbs-a, Gates-a, Ellison-a u to mozete biti sigurni. Ali na nekom drugom, jos neotkrivenom podrucju ce ih itekako biti.
Ja na problem gledam malo drugačije. Informatika kao informatika izgleda da je jako puno napravila, ali cilj koji se zove 'informatizacija' je još na početku. Možda izgleda da neće biti 'šmokljana', ali postojat će 'šmokljani' kreativniji i sofisticiraniji od onih prvih. Lako je sada prodavati priče o Bill, Ellisonu i kompaniji koji se informatikom bave od njezina nastanka i govoriti kako su to vizionari koji nemaju završen faks itd. Njima je bio dovoljan zdravi razum i mogli su definirati trendove.
Uzmimo danas čovjeka koji je otprilike po pameti i talentu npr. Bill. Ako se on želi baviti IT-om, prvo će se naći u ogromnoj količini znanja, informacija i podataka, koje ne može percipirati, jer je kao čovjek ograničen. Dakle ne može se baviti svim područjima, može odabrati neko područje i njemu se posvetiti. Nakon prvog izbora naš 'današnji' Bill više ne vidi sliku svega, jer se ne bavi svim područjima. Dalje višegodišnje obrazovanje + izuzetno važno praktično iskustvo razultirati će u velikom broju slučajeva onime što Noordung_NSK naglašava radikalnim pojmovima kjubikl i svinjske polovice. Dakle današnji Bill je kanaliziran ili pregažen.
Srećom postoje ljudi koji nisu tipični Bill i koji se nekako uspijevaju othrvati normama koje postavlja današnji svjetski gospodarski poredak. Ti ljudi mogli bi postati novi 'šmokljani'.

Što se tiče Netscape-a, on je mogao imati preveliki utjecaj na neke druge proizvode, tako da ga je trebalo neutralizirati odnosno učiniti ga ne toliko značajnim. Ista priča je sa Javom koja se pokušava neutralizirati npr. .NET-om. Vjeruj mi sick_boy biti će još 'šmokljana', jedino je za neke ljude problem možda u tome što oni mahom neće biti amerikanci.

Bye!
Ivica Lončar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 09:20   #54
Norac, ako mene procijenjujes, sebe nemoj precjenjivati, jer, danas, veliki dio nas spada u onu drugu kategoriju, a vode nas ovi iz trece. Jedino sto bih iz tih kategorija izbacio karakteriziranje glup/gluplji.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 09:25   #55
Quote:
A zašto kao 3. mogućnost ne bi mogao otići na Internet i pogledati najnovije algoritme koji se koriste za rješavanje određenog problema? Misliš da se ti algoritmi i te teme mogu naći samo na tvom fakultetu i nigdje drugo?
OK. Hajde onda skuži ovaj algoritam i implementiraj ga.

http://www.teme.org/showthread.php?s...255#post101255
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 09:28   #56
Ivice, sve sto ja zelim reci da nece biti takvih radikalnih preokreta kao u zacecima suvremene informatike. Ne tvrdim da je Bill pametniji od nekih danasnjih informatickih mozgova/strucnjaka/programera/software designer-a/software engineer-a i sl. Ali mu se utjecaj i postignuca u ovoj grani znanostu ne smiju osporavati.

Novi smokljani, smatram, imat ce daleko manji utjecaj na Informatiku od spomenutih pionira, a moguce je da ce biti i inteligentniji i kreativniji.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 10:16   #57
Quote:
KRT kaže:
Jednom kad ces raditi za novce, ne iz zajebancije, shvatit ces puno drugacije to sa davanjem, i tko kome daje...

Radim za novce, uglavnom sa MS alatima. Netko je gore nesto spomenuo u vezi Visual Studija, ali je to poslije maknuo iz posta.


Zasto ne, konkretno ta osoba se nastavila baviti financiranjem ljecenja oboljelih od aids-a, i zivjeti u miru...
Vjeruj mi ima puno ljudi koji ne vide samo novac, zaradu i pohlepu...


Pa to sam primjetio da ti tako razmisljas, ali ako ti tako razmisljas ne mora znaciti da svi ostali tako misle...
Osnovni pokretac bilo kakve proizvodnje je zarada. Dakle svi koji radimo za novac a ne za cavle smo pohlepni? Da te pitam: sta bi ti uradio i kako bi se ponasao da si u kojem slucaju na Gatesovom mjestu? Ako ti se vec ne svidja moje vidjenje situacije, procitaj malo sta sick veli. On je jedini izgleda ovdje realan.
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 10:33   #58
Quote:
Shadowman kaže:
OK. Hajde onda skuži ovaj algoritam i implementiraj ga.

http://www.teme.org/showthread.php?s...255#post101255
Kad ti meni riješiš moj problem
No nije potrebno, riješio sam ga ipak u međuvremenu.

Uozbilji se Shadowman, nemam vremena proučavati tvoje algoritme. Ja sam zaposlen kao programer i trebam završiti svoj kod na vrijeme a ne pred nekim riješavati fakultetske zadatke.
Jesi ti možda student?
Ako jesi, blago tebi , to mi je bilo jedno od najdražih razdoblja.
Ali ako radiš profesionalno (pod profesionalno mislim da radiš nešto što netko drugi plaća), onda moraš završiti proizvod.

Ako u opisu nekog mog budućeg projekta bude i neki tvoj algoritam, sa zadovoljstvom ću ga pogledati i s tobom raspraviti o tome. A što se tiče ovog foruma, na njega dolazim isključivo radi zabave da malo odmorim glavu nakon ozbiljnog razmišljanja.
fastcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 12:47   #59
Vidim da...

se istovremeno sa mojim prepucavanjem sa SB netko drugi prepucava i po temi fakulteta/ne fakulteta.

Ja na to ovako gledam: fakultet nije presudan (i nikada u informatici nije i nece biti zbog svoje rigidnosti) ali fakultetsko znanje i metodologija MNOGO ZNACE. I premda smatram da firme koje kada traze VSS kod programera prave fatalne greske jer eliminiraju vrlo kreativne ljude, sa druge strane smatram da se ne bi smjelo govoriti kako se na FAKULTETU NISTA korisno ne nauci.
Itekako. Meni je pomoglo na primjer u tome da razvijem sposobnost analize i razmisljanja (znam to i iskljuciti kao sto je svima na forumu poznato) pa tako npr. otkrijem ono sto je Sick Boyu nocna mora: pogresno usmjeren pokazivac, odnosno memory leak.
Metodologija rada, matematika, linearna algebra, strpljivost, sposobnost istrazivanja gdje postoje informacije koje pomazu u rjesavanju problema (ne i da ga rjesavaju, to je vec domena plagijatora sa korejskog sitea)...to sve daje fakultetsko obrazovanje.

Stoga: ne, fakultet nije presudan, da, firme grijese kada traze iskljucivo VSS jer dobivaju automate umjesto kreativaca, ali ZASIGURNO fakultetsko znanje ima VELIKU VRIJEDNOST.
Noordung_NSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 13:18   #60
Ti se sa mnom ne moras prepucavati, ali vidim da to zelis.

Molio bih te da se prestanes pozivati na mene sa pogresnim ili iz konteksta izvucenim interpretacijama onog sto sam napisao. Jer, da si ikada radio na bilo cemu vecem od aplikacije za PC kasu, znao bi da su null ili lose umjereni pointeri, kao i memory leak-ovi common problem. To nije problem svakog developera ponaosob, nego cijelog projekta kojeg radi nekoliko desetaka/stotina developer-a nekoliko mjeseci/godina.

Ostatak tvoje izjave je uglavnom razuman i slazem se s tim.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.