Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2007., 22:22   #1
Porez na kapitalnu dobit

Iskreno mislim da sve stranke imaju namjeru uvesti taj porez, ali ni jedna neće to moći odraditi ubrzo. SDP se usudio to javno reći, i to je jedini grijeh kaj se to iskorištava u predizborne svrhe

ako i dođe SDP na vlast , u Hr jednostavno trenutno nema ni infrastrukture ni ljudi ni softwera da bi se uspješno određivao taj porez.

Mislim da će trebati još neko duže vrijeme da se pozabave tim pitanjem,

Porez na reinvestiranu dobit ..NEMA...a i davanja poduzetnika će u konačnici biti manja..

A uostalom ima tax heavens..zna svako kako se izbjegava porez..

Porez ima i bg, cg ,makedonija i svi razvijeni ....pa su rasli ko i mi...i rasti će...

Jedna zanimljiva...brašno se već proizvodi tisućama godina a potrošnja brašna je u stalnom porastu u svijetu od pamtivjeka...pa stoga nema razloga da se ne ponašaju i neki drugi prozvodi tako...sektori..itd

a to sve znači da će dionice i dalje rasti...
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 09:47   #2
Meni jedino nije sasvim jasno kako će konkretno obračunavati taj porez - jel će netko zbrajat izvještaje sa sda? jel će gledat koliko si para digao sa računa brokera? Il što?

Jel se onda kupovina dionica računa u trošak (porezni odbitak)? Po mom bi to bilo logično, jer ti mogu naplatiti porez jedino na razliku cijene po kojoj si dionice prodao i cijene po kojoj si ih kupio.

U nekim varijantama, dok god ne povlačiš više od 50kkn godišnje iz portfelja, ne plaćaš ništa, u drugim ti mogu naplatiti to što je dionica koju imaš 10g i ne diraš ju, porasla za 400%.

Uglavnom - porez k'o porez - više me zanima kako ga konkretno misle obračunavati.

A i u svakom slučaju, mislim da:

1 - porez nitko ne može uvesti na prihode ostvarene prije 2009te

2 - može izazvati privremenu (kratkoročnu) korekciju, a onda sve dalje kako je i bilo.

Najviše bi mogli biti pogođeni oni koji žive od trgovine dionicama (pritom ne mislim na fondove i brokere), tj svoje tekuće prihode pokrivaju prodajom dionica iz svog portfelja i za to kupuju kruh, mlijeko, plaćaju struju itd.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:34   #3
najviše bi bili oporezovani špekulanti koji bi godišnje mali realiziranu dobit oko 50 000 kuna neto.

ovi ostali koji bi kupili i čuvali ništa....sad će se još povečat broj dioničara...mama ,tata brat sestra ,sestrična,,svi će bit dioničari..tak da je tak porez doista diskutabilan...

al da će se izbjegavat,,vjerujem da hoće..
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:39   #4
S druge strane ce netko kao Luka Rajic koji je prodao svoje dionice za 200tinjak milja eura platiti 15 milja poreza sto mu nece jako ugroziti zivotni standard a od 15 milja ce puno vrtica i skola dobiti nove igracke, klupe, platiti grijanje i td.

Ne vidim nista losega u tome a i Sanader ce to morati uvesti ako ostane na vlasti samo sto kao i za puno toga drugoga laze i ima figu u djepu kada plasi glasace SDPom i njihovim mjerama.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:47   #5
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
najviše bi bili oporezovani špekulanti koji bi godišnje mali realiziranu dobit oko 50 000 kuna neto.
E - vidiš - bit problema je kako se definira ta dobit.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:50   #6
Prije ili kasnije DA, ali bolje kasnije, zato dajmo glas ČAČIĆU!!!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:52   #7
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Prije ili kasnije DA, ali bolje kasnije, zato dajmo glas ČAČIĆU!!!
Ili Rojsu ?
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:27   #8
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
S druge strane ce netko kao Luka Rajic koji je prodao svoje dionice za 200tinjak milja eura platiti 15 milja poreza sto mu nece jako ugroziti zivotni standard a od 15 milja ce puno vrtica i skola dobiti nove igracke, klupe, platiti grijanje i td.
...
Ne bi platio ni lipe.
Jer je dionice LURE imao podosta godina. Kao ni Čermak, ni Fižulić ni drugi. Plaćali bi ti i ja, mi mali.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:41   #9
pa zato ja cijelo vrijeme tupim - kak će se točno računati osnovica za taj porez?

ak to ne znamo, onda je sve to na razini špekulacija. Kad jurčić il netko drugi veli "oporezovat ćemo to i to na taj i taj način" onda će to biti pitanje poreza.

Ovak se malo priča o Luki Rajiću, malo o sitnim špekulantima, malo o nekim ciframa od 150mlrd kn koje bi se dalo oporezovati (il je to bio iznos poreza koji bi se dobio) - treba dobiti točnu definiciju i računicu. Kad se to sazna, tržište će odlijepiti na gore iz same činjenice da se zna šta i kako.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:42   #10
Pa kako se taj isti porez obračunava u drugim zemljama, tako će se i kod nas-mislim na mehanizme za njiegovo utvrđivanje.

Ali, daj molim te Partfiš, pa koliko puta godišnje netko kao Luka Rajić prodaje svoje dionice, jednom u 20 god. i šta misliš da on za tu veliku lovu ne bi našao mali milijun rupa u zakonu da ne plati taj porez.
Igračke za vrtiće i klupe za škole nećeš baš od takvih isfinancirati. Nažalost.
subcomandante is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:46   #11
Još nam sada samo nedostaje elementarna nepogoda zvana SDP koja će još više srušiti vrijednost dionica.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 13:10   #12
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post

Porez ima i bg, cg ,makedonija i svi razvijeni ....pa su rasli ko i mi...i rasti će...
švicarska je nerazvijena, belgija je nerazvijena, singapur, hong kong?


Quote:
najviše bi bili oporezovani špekulanti koji bi godišnje mali realiziranu dobit oko 50 000 kuna neto.
nisam ovo baš najbolje razumio. hoćeš reći da je svatko tko ima godišnju kapitalnu dobit veću od 50 000 kuna špekulant?
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 13:23   #13
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Još nam sada samo nedostaje elementarna nepogoda zvana SDP koja će još više srušiti vrijednost dionica.
mislim da je to sve uračunato u ovo što se sada događa
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 14:27   #14
Quote:
gooo kaže: Pogledaj post
mislim da je to sve uračunato u ovo što se sada događa
Dobro si rekao mislim! Samo čekaj nedjelju, pa onda ponedjeljak pa ćeš vidjeti jesi li dobro mislio.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 15:54   #15
Quote:
S druge strane ce netko kao Luka Rajic koji je prodao svoje dionice za 200tinjak milja eura platiti 15 milja poreza sto mu nece jako ugroziti zivotni standard a od 15 milja ce puno vrtica i skola dobiti nove igracke, klupe, platiti grijanje i td.
Ljubo je rekao da bi to "ulomio" u zdravstvo tako da za svoje nadanje od Ljube možeš dobiti figu.

Quote:
Ne bi platio ni lipe.
Jer je dionice LURE imao podosta godina. Kao ni Čermak, ni Fižulić ni drugi. Plaćali bi ti i ja, mi mali.
Ovo mi je jedan od najljepših Ljubinih autogolova koji on, zasada uspješno, krije od svog "krvoločnog" izbornog tijela. Na tome počiva njegova ideja "pravednosti" poreza, a kada sam to rekao nekolicini kolega "napaljenih" na porez počeli su se češati po glavi.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 16:09   #16
Što radi? Misli ugrabiti koji glas kod onih ljudi koji imaju plaću manju od 3.000 kuna, jadno i tužno na koju se razinu čovjek može spustiti.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 16:30   #17
SSSH podupire prijedlog o uvođenju poreza na kapitalnu dobit

ZAGREB, 21. rujna 2007. (Hina) – Savez samostalnih sindikata Hrvatske (SSSH) apsolutno podupire prijedlog o uvođenju poreza na kapitalnu dobit, rečeno je na današnjoj konferenciji za novinare u Radničkom domu.

Mi smo još za vrijeme pregovora o poboljšanju položaja novih umirovljenika predlagali da se sredstva za to namaknu oporezivanjem kapitalne dobiti, rekla je predsjednica SSSH Ana Knežević o predizbornom prijedlogu SDP-a, oko kojeg su se vodeće stranke oštro podijelile.

Da je Luka Rajić platio porez na novac dobiven prodajom Dukata, država bi dobila 400 milijuna kuna, koliko skupi iz poreza na plaće 76.000 radnika, dodala je Knežević.

---------------------------

Problem je ovo. Ljudi će sad sa guštom oporezovat Rajića i njemu slične. Samo ovaj porez neće zahvaćat dionice stečene od 1990. do 2000. kad znamo šta se događalo. Tak da ni jedan "Rajić" za svoj "Dukat" neće platit porez na kapitalnu dobit.

Ovo pripada domeni predizborne kampanje, isto kao i revizija pretvorbe i registar branitelja, itd...
Mycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 16:34   #18
Nije problem u Ljubi ili bilo kojem drugom političaru. Problem je u prosječnom Hrvatu koji će bit zadovoljan sa 100 eura mjesečno ako i njegov susjed ili kolega imaju 100 eura.
Ali ako on ima 500, a njegov susjed 1000 ili 1500 odgrizo bi si jaja od muke.

Ljubo i ostala ekipa iz politike (iz svih stranaka) samo povremeno koriste taj jadan mentalni sklop kako bi se lakše dokopali vlasti. Suština je u tome da se obraćaš isključivo frustriranom dijelu populacije jer je takvima najlakše manipulirati. Samo im pokažeš prst na nekog dežurnog krivca kojeg će okrivit za sve što ne valja u njihovim životima i to je to.
Nekad su taj krivac Srbi, nekad Haag i EU, nekad MMF i Svjetska banka, nekad komunisti.....danas smo došli na red i mi koji trgujemo na burzi, sutra će opet netko novi i tako u krug. Žalosno......
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 16:41   #19
zato svi sad složno kukat da smo popušili sve do zadnje lipe u ovoj korekciji da netko nebi bio ljubomoran ak slučajno nismo

I sve 5 - odma će svi odustat od poreza jer tu više nema para
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:33   #20
državi trebaju jake firme, i jake dionice..ak već se nekaj privatizira treba se na fer vrijednost platiti i 20-30% premije..nitko neće dopustiti prije eu..krah..to bi svjetski špekulanti jako htjeli jer bi na taj način brzo došli do velike love..
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.