Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 22:03   #81
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Razvodom se ne prijeti tj ne spominje ga se dok se nije spremno isti i provesti.
To bi barem bilo pametno.

Po opisanome nisi obiteljski tip, učenje i zabava sa klincima su na njenim plećima ti samo kupiš ono što je potrebno (ili delegiraš i taj zadatak njoj) i sl. Mislim da je ipak logično da djeca ostanu s roditeljem koji bolje skrbi o njima.
Ona i ja potpuno razlicito provodimo vrijeme s djecom.
Oduvijek je bilo tako.
Kada se ja igram s njima, onda se JA igram, crtamo, pisemo, ucimo kojesta, igramo se s plastelinom, pjevamo itd ma da ne nabrajam..- Kod kuce!
Ona, vodi djecu na igraliste da se igraju s drugom djecom. Odvede djecu kod drugih roditelja s djecom, djeca se igraju dok je ona slobodna u drustvu "odraslih". Tako je i sada dok smo odvojeni, s tim da sam i ja sada ukljucio odlaske na razna igralista i slicno, sto do sad nije bio slucaj.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:04   #82
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Nisam htio o razlozima eventualne rastave, ali moram odgovorit..
Bio sam pasivan. Često nisam htio pricuvati djecu kada bih dosao s posla da ona ode sama u trgovinu npr, nego je to obavljala s djecom. Na rodjendane sam isao puncu, punici, sogorici iz njene obitelji. Ostale rodjendane daljne rodbine ona je "odradjivala" sama s djecom. To je tako bilo jer je tako islo.. Znala je prigovorit ili pitat zasto ne idem; ne da mi se i to je bilo to. Cesto mi se tako nije dalo ic setat s njima do grada, do igralista u susjedstvu i sl. Kada bi trebalo nesto kupit (meni) sibnem joj sms da kupi to i to kad bude isla s posla. Kada bi sebi kupila npr cipele (kojih ima realno prepun ormar) prigovarao bih. Htjela bi u kino, sto cemo ic u kino ako imam 1500 filmova na hdd..
To su ti i takvi razlozi razvoda. Ima li jos netko da misli kako ja to nisam u stanju popravit doslovno PREKO NOĆI!?
Kupi zeno 5 pari cipela, idemo u setnju, idemo po rodjendanima, idemo nepozvani u svatove ako treba..
Znači, ona se sve ove godine brine za djecu dok se tebi ništa ne da i sad misliš da možeš biti bolji roditelj od nje jer si se preko noći promijenio? To što si kupio par cipela nije vratilo vrijeme unatrag i promijenilo sve što si tad napravio, ni ono što nisi. Iz ovoga mi se čini da je djeci bolje da ostanu s majkom.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:05   #83
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Tocno, moja greska. Dao si joj dozvolu da si kupi cipele.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Nisam joj DAO dozvolu, nego NE BIH KOMENTIRAO u buducnosti takve njene postupke koji do sada nisu mogli proci neopazeno.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:05   #84
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
No, ja sam sebe sam ponizio priznajuci svoje greske
Priznavanje vlastitih grešaka nije ponižavanje nego sasvim normalno ljudsko ponašanje.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:06   #85
Nije mi cilj bit zlonamjerna, nego ti pokusavam docarat da skontas u cem je problem.

Ti si se sav dao u neko povrsno mijenjanje prek noci, al nisi si dao truda u potpunosti ju shvatit.

Ovo sto si opisao kod psihologa - s takvim stavom dolazit na terapiju je uzaludno. Nisi trebao nju ic preduhitrivat, nego poslusati. Stvarno poslusati sto ima za reci. I pokusati shvatiti.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:07   #86
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Ona i ja potpuno razlicito provodimo vrijeme s djecom.
Oduvijek je bilo tako.
Ali je ona ta koja se brine za njih. Nije dovoljno samo se ponekad poigrati s djecom, to možeš i kad ti dođu u posjetu. Trebaju živjeti s nekim tko se zna brinuti o njima.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:10   #87
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Ona, vodi djecu na igraliste
...vuče ih po trgovinama.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:14   #88
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Ona i ja potpuno razlicito provodimo vrijeme s djecom.
Oduvijek je bilo tako.
Kada se ja igram s njima, onda se JA igram, crtamo, pisemo, ucimo kojesta, igramo se s plastelinom, pjevamo itd ma da ne nabrajam..- Kod kuce!
Ona, vodi djecu na igraliste da se igraju s drugom djecom. Odvede djecu kod drugih roditelja s djecom, djeca se igraju dok je ona slobodna u drustvu "odraslih". Tako je i sada dok smo odvojeni, s tim da sam i ja sada ukljucio odlaske na razna igralista i slicno, sto do sad nije bio slucaj.
Pa vjerojatno ste trebali neke stvari i zajedno raditi. Gle, sve što sad možeš je više se aktivirati, jednostavno se pokrenuti, na tvom mjestu bih "podvila rep" i prilagodila se njoj po pitanu dolaženje, odlaženja, odvoženja i provođenja vremena s klincima. Možda kad vidi trud s tvoje strane i ona bude spremn(ij)a na dogovor oko djece.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:27   #89
Skrenusmo s teme..
Dakle, prije cca 10 godina dok smo bili cura i decko, ona je diplomirala
Trebao sam s njenim roditeljima ici u drugi grad na promociju, no ja nisam, nego sam samo dosao na rucak u nasem gradu, nakon sto su se vratili. Ona je s frendicama vec bila tamo dan ranije, ja sam sam s njenima trebao putovat. Tada smo jos bili na dobar dan odnosu i jednostavno nisam to htio.
To je jedan od detalja koji je ona meni nabila na nos one noci kada smo razgovarali, kada je rekla da zeli otici. Vjecali smo se 2-3 god poslje..
Nisam isao njenoj daljnjoj rodbini na rodjendane. Da li je to razlog za razvod?
Nisam setao s njima po susjedstvu kod drugih roditelja da se djeca igraju s drugom djecom, isla je sama s njima. Da li je to razlog za srusiti obitelj!?
Cuvao sam djecu!! Ali nisam htio svaki puta cuvati kada bi to ona htjela! Kako ona to kaze "ti nikad nisi..."
Nije to NIKAD. Ali, prihvacam. Bilo je cesto. Cesce nego je trebalo bit.
Jos prosle godine ja sam znao da ove godine ne mozemo na more. Kada idemo na more, moramo trazit financijsku pomoc mojih i njenih roditelja, no ove godine planirali smo kupiti djecju sobu, krecenje, knjige, torba, skola... i onda jos da trazim nekoga novaca da idemo na more!? I to mi je nabila na nos. Svatko racionalan razumije o cemu govorim.
No, sada bih ako treba i kredit dignuo samo da odputujemo.
Branio sam supruzi usisavanje nsdjeljom. Gle cuda - svaku nedjelju ona se sjeti ic usisavat jer kao jucer je zaboravila i sl.
Doslo je do toga da ona krene jsisavat (nedjelja), ja dodjem i iscupam usisavac iz struje.
Bezobrazno, jel? Ako te netko moli 200x da ne usisavas nedjeljom, onda molim te nemoj.
Koji primjer je to djeci? Vjernici smo, koji ne idu u crkvu. Mozemo makar post odradit i nerad nedjeljom ispostovat, toliko smo u stanju. Tu sam ja kriv, prgav i bezobrazan.
No, ok.. Usisavaj, ja cu prosetat, mislim si sada.
To su opet neki detalji iz zivota, koji nisu na mjestu. Ali, da li su to razlozi za razaranje obitelji, ja mislim da nisu.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:32   #90
sto vise pises jasnije je zasto te zena ostavila

fakat trutina, bolje ce joj biti samoj s klincima
radit ce sve kao i do sada al ju nitko nece zajebavati i raditi joj raspored kad treba usisavati (nije ti palo na pamet da se recimo ti u subotu primis tog posla?)

ovako kako pises na forumu ispricaj i u CZSSu, nadam se da su tamo dovoljno pametni da im ne padne na pamet dodijeliti djecu tebi
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:32   #91
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Branio sam supruzi usisavanje nsdjeljom. Gle cuda - svaku nedjelju ona se sjeti ic usisavat jer kao jucer je zaboravila i sl.
Doslo je do toga da ona krene jsisavat (nedjelja), ja dodjem i iscupam usisavac iz struje.
Bezobrazno, jel? Ako te netko moli 200x da ne usisavas nedjeljom, onda molim te nemoj.
Koji primjer je to djeci? Vjernici smo, koji ne idu u crkvu. Mozemo makar post odradit i nerad nedjeljom ispostovat, toliko smo u stanju. Tu sam ja kriv, prgav i bezobrazan.


To što TI ne želiš usisavati ni nedjeljom ni nekim drugim danom je tvoja stvar, nemaš pravo njoj nametati kad će i kako odrađivati kućanske poslove. Ona svoju vjeru može živjeti kako želi, ti svoju kako ti želiš. Da ti je bilo stalo, ti bi usisao sam stan da ona ne mora sve.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:45   #92
Ako smo skupa krstili djecu, ako zajedno slavimo blagdane, ako oboje vjerujemo u Boga i odgajamo djecu da vjeruju i oni, pohadjaju vrtic gdje igrom slucaja pridodaju doboljno paznje vjeri, onda smatram kako bi djeci trebali biti primjer.
Ako vec ne prakticiramo vjeru kako bi trebali, smatram da se takvih sitnica mozemo pridrzavati.
Postoji subota, postoji ponedjeljak. Ne moras svaku nedjelju uzet usisavac, pogotovo ako sam te zamolio 3 prosle nedjelje to?
Ili moras?
Gle, ja svakome s kim sam razgovarao, kako psihologici, prijateljima, evo sad i na forumu, kazem stvari onakve kakve jesu.
Bez laganja, uljeepsavanja. Ona malo pretjeruje, no shvacam.
Kako god bilo, opet ponavljam kako smatram da to nisu razlozi za rusenje obitelji, kada ja nudim ozbiljne promjene.
Bez truda izaci iz braka, sa djecom, je apsolutno sebicno.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:47   #93
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
sto vise pises jasnije je zasto te zena ostavila

fakat trutina, bolje ce joj biti samoj s klincima
radit ce sve kao i do sada al ju nitko nece zajebavati i raditi joj raspored kad treba usisavati (nije ti palo na pamet da se recimo ti u subotu primis tog posla?)

ovako kako pises na forumu ispricaj i u CZSSu, nadam se da su tamo dovoljno pametni da im ne padne na pamet dodijeliti djecu tebi
Njoj ce bit bolje, mozda.

A klincima!?
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:49   #94
I njima, ne brini.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:57   #95
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
smatram kako bi djeci trebali biti primjer.
Ti im budi primjer kakav ti želiš, ona će biti kakav ona želi. Nemaš pravo nametati joj ništa. Nije učinila ništa štetno za djecu.



Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Postoji subota, postoji ponedjeljak.
Zašto ti nisi usisao u subotu da ne mora ona u nedjelju?

Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Ne moras svaku nedjelju uzet usisavac, pogotovo ako sam te zamolio 3 prosle nedjelje to?
Ili moras?
Ili mora ili ne mora, njezina stvar. Maltretiraš ženu, čudo da je ostala i ovoliko.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 22:57   #96
Sta imas ti od toga sto joj komentiras kad si kupi neku krpicu ili cipele i kad joj iskapcas usisivac nedjeljom?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 23:07   #97
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Sta imas ti od toga sto joj komentiras kad si kupi neku krpicu ili cipele i kad joj iskapcas usisivac nedjeljom?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Zato sto dodje kraj mjeseca a onda meni kuka kako nema vise novaca "za mlijeko". Financijski, "sebi" ostavim 300kn na racunu, sve ostalo prebacim na njen, ona "trosi". Potrosi sve, pa i na "jos jedne cipele" (nisu to samo cipele u pitanju, da se razumijemo.. Poanta je da kupuje stvari koje ugleda a ne koje joj trebaju. Vi zene znate o cemu pricam. Ako nesto treba kupit, kupi. Ja cu radije dat 1000kn za jedne cizme nego kupit troje za te pare. S njom idem u shoping, trazi rifle.. Onda dodje i kupi haljinu. Tko je tu lud. A rifli nema. I takve stvari ne prodju nezapazene) pa onda, odjednom nema novaca..a ni rifli koje je dosla kupit.

Navalili na usisavac. Aj, niste neki vjernici pa mogu shvatit.
Ja znam iz djetinjstva kada sam nesto radio nedjeljom, izadje stara, de ostavi to nedjelja danas, sutra ces.. Tako sam odgojen jbg.
Imam drugi, slican primjer.
Perilica suđa. U kuhinji, 2m od mojih ledja dok ujutro pijemo kavu, vikendom dok ne radimo. Svaku subotu ujutro ona ukljuci perilicu koja je mnogo glasna da buci dok pijemo kavu. Znate koliko sam puta zamolio da priceka bar da se razbudimo pa nek onda ukljuci? Ali ne..
To su detalji, banalni detalji iz naseg zivota gdje ja ispadam kreten, idiot i ne znam sto.. Al, ako te netko nesto zamolii da ne ucinis, preko nekoliko puta..
Ma ne znam sto da kazem.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 23:14   #98
Mamin sincic u borbi s usisavavem na bozji dan😜
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 23:16   #99
Jednostavno ti stavi prat sudje u petak navecer i usisi u subotu ujutro nakon sto popijes kavu.

Kao radna zena totalno kuzim njen bioritam obavljanja kucanskih poslova. Kad ces usisavat nego u nedjelju kad se vec malo odmoris od radnog tjedna i pospremis stan. S time da kod nas vecinom ja pospremim. pa muz usisa. Nemamo takav aranzman kao vi da jedan radi, a drugi prigovara.

Sudjericu normalno da ukljuci rano da joj se opere cim prije sudje da moze ic kuhat rucak i upotrijebit omiljeni lonac ili tavu koji su u sudjerici. Osim toga racuna da ce iza rucka imat jos jednu rundu sudja, a u perilicu stane koliko stane i mora ju ispraznit cim prije za novu rundu. Zena vjerojatno ima svoje razloge zasto radi tako kako radi. Mislis da ona to sve radi da te provocira?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 23:17   #100
Meni oboje djelujete nerazumni. Ona kupuje nepotrebno, nepromišljeno i impulzivno kao da je tek počela raditi a starci sve osiguravaju, ne zna odbiti koji poziv i ograničiti poneki zahtjev, dok ti djeluješ komotan, nedovoljno zainteresiran i stihijski odrađuješ i brak i roditeljstvo. Mama je u zaleđu, sigurno je.


Potražite pomoć da čujete jedno drugo.
Sretno.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.