Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 22:31   #1
Zaslužni i nezaslužni zapovjedni kadar

Kada otvaram temu ovog tipa odmah bih naglasio da je moje najveće poštovanje uživa general Gotovina.
Nedvojbeno zaslužna osoba u nacionalnoj memoriji.

A, sada k tome oni koji ne uživaju moje osobito poštovanje mogu biti gen.Čermak ili gen.Laušić protiv kojeg je IMLJP podnio kaznenu prijavu..

Tko je taj Mate Laušić načelnik Uprave Vojne policije koji se spominje da je ušao u crveno ?
Po meni običan pozer..
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 02:14   #2
Sam Gotovina je toliko da za Državu, da jednostavno ne može u istu rečenicu ,koji su je u najmanju ruku okaljali,kao npr. general zagorec koji ju čak nije nit okaljao ,kojega i osobno poznajem a ratišta vidio nije,no eto stjecajem okolnosti se našao na pravome mjestu u pravome trenutku. Osim toga samo statitstički ,na broj tadašnjih vojnika,mi smo zemlja sa najviše generala. Znade li se točna brojka? Ima li još koja državatoliko,s obzirom na 4 mil. stanovnika ?
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 18:47   #3
Ja neznam..

Što se tiče inflacije generala to se vidi po primjeru Ćesića..
130 kg žive budale smjelo je dobiti najviši čin narednik-general i ništa dalje od toga.
Živa sramota.

Kada već spominješ generala Zagorca on je lopovčina, ali sa stilom.
Taj čovjek nije neotesanac.
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 17:13   #4
Stožerni general Anton Tus cijenjen je po strateškim sposobnostima i hladnoj prosudbi.
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 18:39   #5
Quote:
Manjkas Ujdurma kaže: Pogledaj post
Stožerni general Anton Tus cijenjen je po strateškim sposobnostima i hladnoj prosudbi.
Da, posebno u bosanskoj posavini.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 21:05   #6
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Da, posebno u bosanskoj posavini.
Zamijenio si ga sa gen.Stipetićem....
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 21:22   #7
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Da, posebno u bosanskoj posavini.
to je bio Stipetić . Ali dobro znaš da mu Šušak & company nisu dozvolili ništa ozbiljno da narpavi . ne tvrdim da bi napravio nešto , ali jednostavno nije bilo dozvoljeno
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 22:42   #8
Quote:
Manjkas Ujdurma kaže: Pogledaj post
Zamijenio si ga sa gen.Stipetićem....
Nisam, bio je nacelnik GS-a u vrijeme pada posavine.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:49   #9
A trebalo bi ipak razlučiti ratnike od časnika. Prvi su dokazali svoju hrabrost i vođenje, a drugi planiranje, upravljanje i zapovijedanje. Što se školovanosti tiče ovi iz bivše vojske imali su najveća znanja. Tus, Bobetko, Stipetić i Špegelj se tu ističu. Recimo Basarac je isto iz tog sustava, ali dupe-glava. Svakakvih smo visokih časnika u ovom ratu dobili, odličnih i katastrofalnih.
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 22:00   #10
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Nisam, bio je nacelnik GS-a u vrijeme pada posavine.
Mislim da bih rekao kako je Bos.Posavina politički prodana..Vojno je bilo vrlo lako manverirati, ali kada ti politika okrene leđa, to je kraj.
Tus kao i Stipetić nisu odgovorni nego vrh političke vlasti Hrvatske.
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.