Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 17:27   #61
Ne znam. Meni izgleda kao da je ta marihuana uvedena u priču jer eto ne postoji očitiji dokaz da je netko luftbremzer nego ako je narkoman. Hrpu godina đoka nije bila toliki problem, ali se sad vadi u priči kao najsjajnija oštrica kojom će se efikasno presuditi i kazniti za sva razočaranja, pa neka plati.

Nekako ga ne vidim kao od jutra do mraka napušenog lika, jer nemam pojma kako bi kao takav išta radio, već kao nekog ko navečer zapali jednu za čileks. Mislim da je drama ipak negdje drugdje.

Autorice, ne smatram da time što sam napisala nemaš pravo na ogorčenje, ljutnju i rješavanje svojih tegoba koje su tebi apsolutno stvarni, već ukazujem na strategiju kojom to radiš.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.

Zadnje uređivanje Mamekica : 23.08.2017. at 17:39.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:37   #62
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ne znam. Meni izgleda kao da je ta marihuana uvedena u priču jer eto ne postoji očitiji dokaz da je netko luftbremzer nego ako je narkoman. Hrpu godina đoka nije bila toliki problem, ali se sad vadi u priči kao najsjajnija oštrica kojom će se efikasno presuditi i kazniti za sva razočaranja, pa neka plati.

Nekako ga ne vidim kao od jutra do mraka napušenog lika, jer nemam pojma kako bi kao takav išta radio, već kao nekog ko navečer zapali jednu za čileks. Mislim da je drama ipak negdje drugdje.
Pa naravno da jest....no, čekamo da nam sama kaže
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 19:26   #63
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ne znam. Meni izgleda kao da je ta marihuana uvedena u priču jer eto ne postoji očitiji dokaz da je netko luftbremzer nego ako je narkoman. Hrpu godina đoka nije bila toliki problem, ali se sad vadi u priči kao najsjajnija oštrica kojom će se efikasno presuditi i kazniti za sva razočaranja, pa neka plati.

Nekako ga ne vidim kao od jutra do mraka napušenog lika, jer nemam pojma kako bi kao takav išta radio, već kao nekog ko navečer zapali jednu za čileks. Mislim da je drama ipak negdje drugdje.

Autorice, ne smatram da time što sam napisala nemaš pravo na ogorčenje, ljutnju i rješavanje svojih tegoba koje su tebi apsolutno stvarni, već ukazujem na strategiju kojom to radiš.
Ne mora značiti. Možda joj je stvarno bilo svejedno i možda je i ona pušila s njim sve dok nije dobila dijete

Meni priča ima puno čudnijih elemenata od toga što joj naglo smeta trava.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 22:43   #64
a ovaj novi na koga je bacila oko, kakav je on? možda ni on nije baš bog zna što

kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 23:53   #65
Znala je da ju vara i puši marihuanu, ali se ipak udala za njega i rodila dijete.
Što sad hoće? Promijeniti čovjeka od 40 godina? Teško.
Teško joj je s malom bebom. Kome nije? Pa znala je i prije da dijete nije igračka.
Očekivala je da on jednako sudjeluje u brigi o bebe, ali on to naravno ne radi (kao i većina muških).
Sad je skroz popizdila i hoće se rastati, problem je stan koji ona otplaćuje, a on uložio 100000 kn.
Kako si ljudi mogu tako zakomplicirati život?
Imaš dvije opcije:
1. šuti i trpi
2. ozbiljno porazgovaraj s mužem i zajedno to riješite kao dvoje odraslih ljudi koji imaju dijete
/nemojte misliti samo na svoju guzicu, dijete nije tražilo da se rodi/
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 06:49   #66
Koja količina gluposti u ovoj temi Broj jedan mi je ona da ide u bračnog savjetnika i spašava brak s tipom kojeg očito ne može vidjet ni nacrtanog više

Autorice, razvedi se i rješavajte situaciju oko stana s odvjetnicima. Ako mu budeš morala vratiti te novce i prodat stan, jbg takav je život. Kad počneš živjeti bez supruga osjećat ćeš se kao da ti je pao kamen s leđa, još si mlada, sa 35 ćeš već biti ok, ti i dijete će te imati sređen život, imat ćeš vremena da upoznaš nekog drugog, a ovaj brak će ti bit samo loše sjećanje. Ok, pogriješila si, ali nije to ništa što se ne može ispraviti.

Podsjeti se da imaš sreću jer imaš dobru plaću pa si možeš priuštiti život bez njega, nažalost mnoge žene nemaju taj luksuz nego su prisiljene biti u svakakvim brakovima jer se same financijski ne bi mogle brinuti za sebe i dijete.
wadle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 08:53   #67
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Očekivala je da on jednako sudjeluje u brigi o bebe, ali on to naravno ne radi (kao i većina muških).
Mhm, jednako točno kao reći i da se "većina ženskih" ne zamara s novcima, to je muževa dužnost da ih magično odnekud stvori.

Jedno je seksističko sranje, a drugo je - seksističko sranje.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 09:08   #68
Quote:
zoezd kaže: Pogledaj post
Usput...svaka čast svima kojima radnik znaci odraditi svoj posao i doci kuci i leci. Meni je to zalosno. Nakon posla uvijek sam raspoložena za setnja, sladoled, kavu, spremim rucak, a navečer honorarno radim. Pa cak i sad dok imam bebu. Manje doduše, ali radim. Ne kažem da sam primjer, ali uzivam u tome.
Ja samo ne kuzim kako si sad odjednom raspolozena za sve zivo, a ranije pises da si premorena i da je sve na tebi?

Lik mi se cini malo komotan i voli odmor, ali god forbid Tko ne voli? Po tvom tonu rekla bih da je nezaposlen, kad ono covjek radi
I sto znaci 'JA placam rate'?
A sto on placa od svoje place, nije valjda da samo travu?
Ili ipak ulaze u vas zajednicki zivot`?

U braku je nebitno od cijeg novca idu rezije, od cijeg hrana, od cijeg rata. Sve je zajednicko, pravno gledano.

I slazem se s nekime tko je napisao da je 100000 kuna njegova nestecena imovina.
Realno, on je s time mogao napraviti sto god je htio bez da ti u tome imas ikakvog utjecaja jer je to njegova osobna stecevina. No, odlucio je uloziti u vas stan.

Ne znam, pokusajte naci nacina da rijesite sukob bez ovakvih materijalnih udaraca, ako je ikako moguce.
Jer kakav god on bio, ti njemu njegov udio u vasoj imovini ne mozes niti imas pravo oduzeti. Pa da i coha jaja 24 sata.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 09:20   #69
Quote:
zoezd kaže: Pogledaj post
Po zakonu mogu mu dati samo pola novaca od ukupno placenti rata za kredit tako da sam i vise nego fer. Inače kredit placamo godinu dana....
.
Pola novaca + 100 000 kn koje je uložio iz svoje imovine. Sva sreća pa zakon nije onakav kakav misliš da jest, jer to nikako ne bi bilo fer.

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ma naravno
you miss the point
kad se ljudi razvode, to sam želio reći, na kraju se sve svede na materijalni interes, podjelu imovine, alimentacije....

to im postane opsesija i jedino važno
Mislim da većinom onima kojima je novac bio opsesija i prije razvoda.
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 09:58   #70
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Pola novaca + 100 000 kn koje je uložio iz svoje imovine. Sva sreća pa zakon nije onakav kakav misliš da jest, jer to nikako ne bi bilo fer.



Mislim da većinom onima kojima je novac bio opsesija i prije razvoda.
ovo je bit,

boli me za novac i imovinu,
moj mir nema cijenu
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 10:27   #71
i, što imamo?

kao i u većini slučajeva, kad autorica ne dobije gotovo plebistarnu podršku za svoj odlučan anum, nego se forumski puk počne baviti pravednijim tumačenjem zakona i ukazivanjem na nelogičnosti, aotor naglo nestaje s teme...

zanimljivo
istina najviše boli
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 10:46   #72
ne kužim toliko osuđivanje
nigdje nije rekla da bi ga izbacila van ili mu uzela stan
žena se želi razvesti
ima pravo na to
a muž joj je, prema njezinim opisima, ljenivac

ok, nije neradnik jer defakto ima posao (ali ona misli na vrijeme koje provodi doma)
naravno da se njezina 'premorenost' stavlja pod navodnike jer šta je to briga oko djeteta, kuhanja, pospremanja i slično
to joj je urođeno kao i buđenje po noći



autorice, kontaktiraj odvjetnika, vidi kako bi se podijelila imovina
računaj na prodaju stana
mislim da je to najpametnije
podijelite novce pošteno i svak na svoju stranu

jedino što moraš biti spremna s takvom osobom imati nesuglasica u budućnosti
ipak imate zajedničko dijete i važno je zadržati neki minimum dobrih odnosa



zanimljivo, ona ispada gora od lika koji prijeti samoubojstvom i prijeti da neće plaćati alimentaciju
dok je njezin grijeh što se pristala udati za hašamana
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 10:59   #73
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
zanimljivo, ona ispada gora od lika koji prijeti samoubojstvom i prijeti da neće plaćati alimentaciju
dok je njezin grijeh što se pristala udati za hašamana
O njemu ne znamo ništa direktno osim njezinih riječi, a o njoj iz njenih usta (tastature) da ga želi materijalno oštetiti i podrazumijeva da će dijete pripasti njoj.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:04   #74
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ne kužim toliko osuđivanje
nigdje nije rekla da bi ga izbacila van ili mu uzela stan
Ma samo je antipatična njena jednostrana odluka koliko će mu novaca dati i kako će ostati u stanu u koji je on uložio svoje nasljedstvo, a ona platila čak 12 rata kredita.

Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
O njemu ne znamo ništa direktno osim njezinih riječi, a o njoj iz njenih usta (tastature) da ga želi materijalno oštetiti i podrazumijeva da će dijete pripasti njoj.
Pa teško da će pripasti osobi koja svaki dan puši travu.
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:11   #75
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Pa teško da će pripasti osobi koja svaki dan puši travu.
Možda konzumira, a možda ga ona samo 'ladno optužuje.

Ako zaista konzumira a žive zajedno već ne znam koliko, gotovo sigurno je i ona konzumirala. Možda je prestala. Možda samo u trudnoći i dok doji, a prsti je svrbe da zamota slijedeći. Možda nije ni prestala.

Tehnički je kriva i time što ga nije prijavila, mara još uvijek nosi 3+.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:11   #76
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ne kužim toliko osuđivanje
nigdje nije rekla da bi ga izbacila van ili mu uzela stan
zanimljivo....

dokle ide zločestoća i laganje pojedinih članova foruma...dakle, upućujem te na prvi, uvodni post, # 1 na ovoj temi, autorice zoezd, posljednj redak
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:12   #77
Quote:
zoezd kaže: Pogledaj post

Spremna sam mu dati 25000 kn i auto koje vrijedi 40000 kn i da ode...kako ga istjerati iz stana?


__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:18   #78
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
O njemu ne znamo ništa direktno osim njezinih riječi, a o njoj iz njenih usta (tastature) da ga želi materijalno oštetiti i podrazumijeva da će dijete pripasti njoj.
Kod svih muško ženskih konfliktnih situacija, ono što je u potki svih razdvajanja je različito poimanje ljubavi, iako ne sumnjam kako bi ti i mnogi na ovoj i sličnim temama htjeli izlučiti ženski materijalizam kao dominantni problem.

Nikako da shvatite kako je mnogim muškarcima, neću reći svima, ljubav zanimacija, a većini žena, opet neću reći svima, sam život. I zato, kao i autorica teme, napuštanje u brizi o djetetu, brizi o zajedničkoj logistici, doživljavaju kao užasno napuštanje i izdaju.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:21   #79
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Možda konzumira, a možda ga ona samo 'ladno optužuje.

Ako zaista konzumira a žive zajedno već ne znam koliko, gotovo sigurno je i ona konzumirala. Možda je prestala. Možda samo u trudnoći i dok doji, a prsti je svrbi da zamota slijedeći. Možda nije ni prestala.

Tehnički je kriva i time što ga nije prijavila, mara još uvijek nosi 3+.
Nosi proizvodnja, dekriminalizirana je već odavno za osobnu uporabu. Nije ni meni umjereno konzumiranje problem (i tu računam jedan joint dnevno), al nekako imam osjećaj da bi sudcu na obiteljskom sudu moglo biti.
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:24   #80
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Kod svih muško ženskih konfliktnih situacija, ono što je u potki svih razdvajanja je različito poimanje ljubavi, iako ne sumnjam kako bi ti i mnogi na ovoj i sličnim temama htjeli izlučiti ženski materijalizam kao dominantni problem.

Nikako da shvatite kako je mnogim muškarcima, neću reći svima, ljubav zanimacija, a većini žena, opet neću reći svima, sam život. I zato, kao i autorica teme, napuštanje u brizi o djetetu, brizi o zajedničkoj logistici, doživljavaju kao užasno napuštanje i izdaju.
dakle

ovo je nešto na što moram reagirati...
evo, radi ovakvih stvari i imamo toliko razvoda i nejasnoća
temeljem čega možeš napisati nešto ovako proizvoljno?

isto to bih ja npr,mogao reći i za ženski spol, samo obrnuto,da je ženama ljubav zanimacija, a muškima, koji žele brak, sam život...

sa jako, jako puno argumenata
nisam to očekivao od tebe
aj nemopj to više govoriti...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.