Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2017., 15:54   #521
teofagija

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Tijelo je moje jelo istinsko, krv je moja piće istinsko. - Da li Isus ovdje laže?,on uistinu govori da čemo jesti tijelo njegovo i piti krv njegovu,i da bez toga ,kraljevstvo nebesko ,vidjeti nečemo...!
Kad bi ljudi STVARNO jeli Božje Isusovo meso i pili mu krv na svetoj misi, čovjek bi očekivao nekakve mistične rezultate, tipa masovnih dokazivih ozdravljenja, produhovljenja, štotijaznam.... Ali nema ništa više od rezultata bilo kojeg sličnog religijskog rituala ili duhovnosti.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:32   #522
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Neču ulaziti u ovo ostalo na ovoj temi jer tema nije tome namjenjena,na mnogim drugima je sve ovo što si pitao več tumačeno,ali što se tiče Euharistije,zar ne misliš da bi Isus zaustavio sve one puste učenike u odlasku od njega ,nakon onoga "tvrdog govora" , rekavši im da je on to mislio samo figurativno i tako ih zadržao uza sebe?
Tvrdiš da nije figurativno nego doslovno.
Onda gdje su to doslovno apostoli jeli krv i meso???
Nisu.
Znači ipak je figurativno, duhovno...

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Znaš,apostoli, iako još tada nisu bili svjesni kako če se taj kruh i vino pretvarati u istinsko tijelo i piče Gospodina našega, oni su vjerovali,jer su znali da je on Gospodin, i da po pitanju ovoga ,nema mjesta njihovoj nevjeri.
Bog je došao u fizičkom tijelu i jednom za svagda na križu dao svoje fizičko tijelo i krv.
Otada nikada se više fizička krv nije konzumirala.
Gluposti su vjerovati da se kruh i vino doslovno fizički pretvaraju u Isusovu krv i tijelo. Takve nauke nastaju kada se Boga ubaci u kutiju i kaže:"Evo samo mi dajemo pravo pravcato tijelo i krv, i tko god nije s nama, izuzet je od Kraljevstva Božjega". Sreća što Bog ima svoj alat i način da iz svih naroda svijeta dozove svoju djecu - a taj alat se zove Isus Krist.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Tijelo je moje jelo istinsko, krv je moja piće istinsko. - Da li Isus ovdje laže?,on uistinu govori da čemo jesti tijelo njegovo i piti krv njegovu,i da bez toga ,kraljevstvo nebesko ,vidjeti nečemo...!
Duhovni aspekt Kraljevstva Božjeg.
To ti je ko Ivan 3. Nikodem i naš Isus dragi.
Kad pita Nikodem: "Kako da se čovjek opet rodi kad je već rođen?"
Čovjek je već rođen, ali ako se ne rodi od Boga, neće mu valjati.

Jedna istina: Bog mijenja srce i narav, a čovjek mijenja vanjštinu.
Postoje dvije životinje: Svinja i janje.
Svinja voli gaziti u blato i biti prljava, i kad je očistiš, opet ode u blato. Svoju narav ne gubi i voli biti prljava. Uživa u tom.
Janje voli biti čisto, i bježi od blata. Ne pada joj na pamet blatiti se.
Isto kad se čovjek obrati, nanovo rodi, pokaje se i prione uz Boga.

To je temeljna razlika obraćene osobe i neobraćene.
Ili si "svinja" ili si "janje".
A ako si iskren, pitaj se koja "životnja" si ti po naravi?
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 10:32   #523
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Tvrdiš da nije figurativno nego doslovno.
Onda gdje su to doslovno apostoli jeli krv i meso???
Nisu.
Znači ipak je figurativno, duhovno...
Simbolizam koji svoj korijen ima u magiji.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:56   #524
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kad bi ljudi STVARNO jeli Božje Isusovo meso i pili mu krv na svetoj misi, čovjek bi očekivao nekakve mistične rezultate, tipa masovnih dokazivih ozdravljenja, produhovljenja, štotijaznam.... Ali nema ništa više od rezultata bilo kojeg sličnog religijskog rituala ili duhovnosti.
Euharistija ne spašava tijelo-ovo tijelo,koje zbog grijeha teži propadljivošču, te time i smrču, u ovom životu, euharistija, preobražava srce čovjeka,dok po svršetku ovoga života,zbog konzumacije Euharistije,to jest zbog dioništva u Euharistiji,na način po kojem je tijelo Isusa Krista, po uskrsnuču dobilo novo ,nepropadljivo tijelo,tako i mi ,dobivamo novo, nepropadljivo tijelo, jer smo dionici tijela i krvi Kristove.

Isus je ozdravljao srce/dušu ljudi,a kao posljedica toga,nastupalo je i tijelesno ozdravljenje,koje zasigurno nije značilo zadržavanje tjelesnog zdravlja do same smrti ,upravo zbog propadljivosti naše zemaljske materije,ali je zasigurno značilo,duhovnu smrt ,staroga čovjeka, te novo srce po kojem duh tijela ostaje uz Božju providnost ,do smrti ,na ispravnom putu.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:14   #525
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Tvrdiš da nije figurativno nego doslovno.
Onda gdje su to doslovno apostoli jeli krv i meso???
Nisu.
Znači ipak je figurativno, duhovno...
Posljednja večera,ustanovljenje Euharistije,ili češ reči da Isus laže?

''I dok su blagovali, uze Isus kruh, izreče blagoslov pa razlomi, dade svojim učenicima i reče: "Uzmite i jedite! Ovo je tijelo moje!" I uze čašu, zahvali i dade im govoreći: "Pijte iz nje svi! Ovo je krv moja, krv Saveza koja se za mnoge prolijeva na otpuštenje grijeha.'' (Mt, 26, 26-28)

Je li Isus laže, ili ti samo radije vjeruješ svojemu mišljenju?

Nigdje nemožeš razabrati nekakvu činjenicu da bi ove riječi trebali shvaćati simbolički.

Takvo što bilo bi osnovano u slučaju da stoji ''Ovo je znak (ili simbol) mojeg tijela i krvi'', no Isus jasno kaže: ''Ovo je moje tijelo'' i "Ovo je moja krv"
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:29   #526
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
S
Možeš li mi navesti neki biblijski dokaz da je proces.
Posvećenje je proces.
Spasenje je instantni trenutak, ili jedan period gdje Bog otvara čovjeku oči da je dao Isusa i da ako kaže "da" Isusu da mu je oprošteno.
Ukoliko bi spasenje bilo proces onda znači da ga ja mogu zaslužiti. A spasenje je nemoguće zaslužiti, jer onda Isus nije trebao biti razapet.


A očita su djela tijela. To su: bludnost, nečistoća, razvratnost, idolopoklonstvo, vračanje, neprijateljstva, svađa, ljubomore, srdžbe, spletkarenja, razdori, strančarenja, zavisti, pijančevanja, pijanke i tome slično. Unaprijed vam kažem, kao što vam već rekoh: koji takvo što čine, kraljevstva Božjega neće baštiniti.(Gal. 5,19-22)

ili

Ili zar ne znate da nepravednici neće baštiniti kraljevstva Božjega? Ne varajte se! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni mekoputnici, ni muškoložnici, ni kradljivci, ni lakomci, ni pijanice, ni psovači, ni razbojnici neće baštiniti kraljevstva Božjega.(Kor 6-9)

Pročitaš li cjelokupan tekst ovih knjiga, vidjeti češ da se Pavao ovdje obrača onima koje ti nazivaš "več spašeni",to jest obračenicima,a samo jedan ovaj grijeh te odvaja od spasenja,što je i vidljivo iz Pavlovog govora.

I ne samo to,ovi odlomci ti jasno ukazuju na nelogičnost vjerovanja, u samo vjera,a ne i djela.

Isusove izjave da čovjek neće biti odbijen i da neće biti izvučen van iz spasenja, ni na koji način ne podrazumijevaju, da čovjek neće sam otići.

Nema toga ,jednom spašen,zauvijek spašen,spasenje je proces do zadnjeg dana ovoga života.



Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Koji je to npr. smrtni grijeh?


Evo,skoro sve ih imaš gore nabrojene!
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:18   #527
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Posljednja večera,ustanovljenje Euharistije,ili češ reči da Isus laže?

''I dok su blagovali, uze Isus kruh, izreče blagoslov pa razlomi, dade svojim učenicima i reče: "Uzmite i jedite! Ovo je tijelo moje!" I uze čašu, zahvali i dade im govoreći: "Pijte iz nje svi! Ovo je krv moja, krv Saveza koja se za mnoge prolijeva na otpuštenje grijeha.'' (Mt, 26, 26-28)
Slažem se, Isus ustanovljava Euharistiju i kaže u Lk 22,19 "Ovo je tijelo moje koje se za vas predaje. Ovo činite meni na spomen."
Nije najbitnije uzimati Euahristiju, bitnije je uzimati Isusa svaki dan i piti njegovu krv i jesti Tijelo. A što je Tijelo?

"Duh je onaj koji oživljuje, tijelo ne koristi ništa."
"I Riječ tijelom postade i nastani se među nama..."

Nemoguće je pričati o JEDNOM tijelu.
Postoji Isusovo fizičko tijelo koje je bilo na zemlji i sad je u nebu.
Postoji i duhovno tijelo - Isusova Crkva - tijelo na zemlji.
Postoji fizički i duhovni Izrael.
Zaključak: Svakako uzimanjem vina i kruha blagovati i prisjećati se Isuovih zasluga koje su meni pripale zbog Njegove žrtve, i također uzimati Isusa duhovno Riječju i molitvom i suživotu s Njim po Duhu Svetom.


Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Je li Isus laže, ili ti samo radije vjeruješ svojemu mišljenju?
Ono što je zapisano u Bibliji je Istina. Šta drugo da kažem.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Nigdje nemožeš razabrati nekakvu činjenicu da bi ove riječi trebali shvaćati simbolički.

Takvo što bilo bi osnovano u slučaju da stoji ''Ovo je znak (ili simbol) mojeg tijela i krvi'', no Isus jasno kaže: ''Ovo je moje tijelo'' i "Ovo je moja krv"
Opet kaže Isus Ovo činite meni na spomen.".
Ne kaže Isus da činimo ovo da se spasimo, nego: "Budući da si spašen, ovo čini i sjećaj se djela koje sam učinio za tebe". Ko kad gledaš slike iz djetinjstva i sjećaaš se stvari koje si proživio, i nasmiješ se i prisjetiš što si prošao, tako i sada uzimajući vino i kruh, sjećam se da sam bio propalica i jadnik na putu za pakao, a ovaj čin me podsjeća da sam kraljevsko svećenstvo, puk odabran za Božju baštinu, Božji miljenik, Božja svojina, i da je Isus bio išiban i razaper umjesto mene. Pa kako da to sjećanje ne probudi u meni radost i da ne pustim suzu i još više prionem Isusovom djelu spasenje svima koji su Ga prihvatili, svima i meni. Živio Isus i Bog koji je milostiv svima koji Ga zazovu.
Kako?
Kako se spasiti u 3 koraka?
1. Priznati Bogu da On postoji (u sebi, u srcu, na glas, potiho, glasno, kako god)
2. Pokajati se za sva nedjela grijeha koja su počinili i znana i neznana, jednostavno riječi "Oprosti Bože"
3. Pozovati Isusa da stavi svoj slatki jaram na tebe

Boom- spašen si! To je Evanđelje i milost, sve drugo je trgovina.
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 18:52   #528
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Simbolizam koji svoj korijen ima u magiji.
U Ludbregu se nalazi krv u koje se pretvorilo misno vino kad je svećenik posumnjao.Nikad se nije skrutila i proglašena je čudom.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 18:57   #529
Inače,Zoki,svjesna sam da sam skrenula s teme,no prošlu sedmicu bila je eskalacija susjedinih lažnih prijava policiji.Baš sam bila pod stesom(i još sam)jer tu kao da nitko ne može pomoći,a noću,kad rezimiram dan,ne mogu si pomoći ne misliti koliko bi život bio ljepši da je nema.Nisam to ispovjedila.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:44   #530
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
U Ludbregu se nalazi krv u koje se pretvorilo misno vino kad je svećenik posumnjao.Nikad se nije skrutila i proglašena je čudom.
Ima puno takvih "čuda".
Što ih ne provjere, mislim na ta čudesa u laboratoriju, ne mora biti u Nasinom.
Ali jok.
Nema provjere. Ima kuknjave i uz čuda.
https://www.bitno.net/kolumne/markob...ozota-pustosi/

Jedino nas pamet sve može spasiti!
__________________
Čarolija... Svratište

Zadnje uređivanje Nemruth Dagi : 04.10.2017. at 11:01.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 17:21   #531
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ima puno takvih "čuda".
Što ih ne provjere, mislim na ta čudesa u laboratoriju, ne mora biti u Nasinom.
Ali jok.
Nema provjere. Ima kuknjave i uz čuda.
Postoje 132, priznata čuda, vezano za Euharistiju, iz znanstvene zajednice.


Najstariji je fenomen na tomu popisu čudo iz Lanciana, talijanskoga gradića, koje se dogodilo u 8. stoljeću. https://www.youtube.com/watch?v=pHbJ11BpqOU

– Jedan je svećenik, monah iz reda sv. Bazilija, posumnjao da je sveta hostija doista tijelo Gospodinovo, a vino njegova krv. Slavio je misu i dok je izgovarao molitvu posvete, vidio je kako se hostija pretvara u tijelo, a vino u krv. Pokazao je to okupljenima, a zatim i cijelome narodu.
Tijelo je sačuvano u cijelosti, a krv se zgrušala i podijelila na pet nejednakih dijelova. Sve se to može vidjeti u kapeli koju je dao izgraditi Giovanni Francesco Valsecca 1636. godine.

Redovnici su nabavili poseban relikvijar i pohranili u nj čudesnu hostiju i krv. Profesor Odoardo Linoli, znanstvenik međunarodnoga ugleda, na molbu franjevaca proveo je istraživanje euharistijskoga čuda iz Lanciana. Utvrdio je da je krv euharistijskog čuda iz Lanciana doista – krv.
Profesor Linoli i njegovi kolege bili su šokirani što su svojstva toga tijela i krvi bila ista kao na uzorku tijela i krvi žive osobe!

Začuđen rezultatima pretraga, prof. Linoli je sve testove ponovio oko 500 puta, ali je svaki put dobio isti rezultat. U relikvijaru u Lancianu nalazi se prava ljudska krv i ljudsko tijelo koji su, unatoč tijeku vremena, zadržali ista fizikalno-kemijska svojstva i nisu se raspali.

Za poljskoga franjevca Zbigniewa Deryłoa, koji je boravio u Lancianu nekoliko godina, ova su znanstvena otkrića samo potvrda teološke činjenice da na svakoj svetoj misi dolazi do istinske preobrazbe kruha i vina u Tijelo i Krv Kristovu.



U najstarijemu sačuvanom opisu euharistije koji potječe iz 2. stoljeća sv. Justin je napisao:
“Zapravo, mi to ne uzimamo kao običan kruh ni obično piće; poučeni smo da, kao što je po
Božjemu Logosu naš Spasitelj Isus Krist postao čovjekom, dakle radi našega spasenja uzeo tijelo i
krv, ovo jelo, koje asimiliranjem hrani našu krv i tijelo, moljenjem istih Kristovih riječi blagoslova isto
je tako tijelo i krv utjelovljenoga Isusa"
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.

Zadnje uređivanje zoki0307 : 04.10.2017. at 17:33.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:42   #532
Nemruth Dagi,hvala na zanimljivom linku,cijelog sam ga pročitala.Tužno.Ali nema nikakve veze sa Ludbregom,bar ne meni?Pa i sv.Leopolda bijah vidjeti i on je nevjerovatan,kao da je zaspao.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:22   #533
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Postoje 132, priznata čuda, vezano za Euharistiju, iz znanstvene zajednice.
Crkva izmislila, i Crkva priznala. Sve su to prijevare / samoobmane. Antiznanstvene praznovjerice koje vuku svoj rep još od srednjega vijeka. Crkva voli plaćati sponzorirane stručnjake da pušu u njihovu trubu. Kad bi bilo samo jedno jedino "čudo", koje se protivi fizikalnim zakonima, onda bi se znanstvenici cijelog svijeta sjatili oko toga mirakula ili svete relikvije Isusa, da ustanove što ne štima s fizikom, i dobili Nobelovu nagradu da to uspiju potvrditi.

Ali uvijek i u pravilu, kad se kakav neovisni laboratorij primi posla, pronađu trivijalnosti i otkrivaju namjerne / pobožno motivirane podvale. Stoga su odavno digli ruke od tih smjehurija.

Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
Nemruth Dagi,hvala na zanimljivom linku,cijelog sam ga pročitala.Tužno.Ali nema nikakve veze sa Ludbregom,bar ne meni?Pa i sv.Leopolda bijah vidjeti i on je nevjerovatan,kao da je zaspao.
Prema plastičnoj masci si ustanovila "kao da mirno spava".... Cool.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:44   #534
Postoji grafikon koji pokazuje pojavnost čuda i tehnike snimanja iste.
Čim se tehnološki moglo dokumnetirati neku pojavu, čuda su čudno nestala - danas imamo čuda fotošopiranja.


Moram ga naći...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:57   #535
[


Prema plastičnoj masci si ustanovila "kao da mirno spava".... Cool.[/QUOTE]
I jezik i oči su mu očuvani,a to najprije istrune,nisu plastični
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 14:52   #536
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post

Quote:
Prema plastičnoj masci si ustanovila "kao da mirno spava".... Cool.
I jezik i oči su mu očuvani,a to najprije istrune,nisu plastični
Prevarili su te. Jeftina plastika i staklo.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 02:15   #537
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Isus ustanovljava Euharistiju i kaže u Lk 22,19 "Ovo je tijelo moje koje se za vas predaje. Ovo činite meni na spomen."
Nije najbitnije uzimati Euahristiju, bitnije je uzimati Isusa svaki dan i piti njegovu krv i jesti Tijelo.
Zbog ovakvih tumačenja, kršćani u svijetu su postali nepopularni. Druge religije o kršćanima misle kao o tamo nekim krvožednim vampirima, što na koncu ispadne da su kršćani sami sebi krivi jer su nedorasli izmišljenoj euharistijskoj paroli. Činjenica.



Ozdravljen po molitvi (naslov teme) izvrsno bi se uklopio u ovo rečeno. Npr., preko molitve moguće je ozdraviti duhovno, ali ne i tjelesno... jer, kad bi svi preko molitve tjelesno ozdravili, značilo bi da na ovom svijetu još danas nema jednog jedinog bolesnog čovjeka. A gdje je to ko kad vidio?, svjetska zdravstvena organizacija upozorava da je u svijetu upravo sve više bolesnih ljudi, i ne zato jer se ne mole za ozdravljenje, već zbog sto i jednog drugog razloga...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 03:45   #538
Krscani su u dusi (sto god to znacilo "dusa") najveci nevjernici.
Tu se misli na onaj dio krscana, koji cijeli zivot traze dokaze svoje vjere. Pa su zato (cesto i nesvjesno) spremni na prevare, obmane, lazi.... na koncu i kriminal.
Ova jeftina tema je jedan od dokaza tome.

Da sam vjernik, upitao bih se, zasto se sva cuda i cudesa (bez iznimke) uvijek prividjaju/dogadjaju osobama s dokazano niskim IQ.
Tko stvara cuda i cudesa u krajevima, koje Isus i ekipa nikad nisu posjetili (niti znaju da postoje... u Ameriku je Isusa prvi puta dovezao Kolumbo!!)??
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:22   #539
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Krscani su u dusi (sto god to znacilo "dusa") najveci nevjernici.
Tu se misli na onaj dio krscana, koji cijeli zivot traze dokaze svoje vjere. Pa su zato (cesto i nesvjesno) spremni na prevare, obmane, lazi.... na koncu i kriminal.
Ova jeftina tema je jedan od dokaza tome.

Da sam vjernik, upitao bih se, zasto se sva cuda i cudesa (bez iznimke) uvijek prividjaju/dogadjaju osobama s dokazano niskim IQ.
Tko stvara cuda i cudesa u krajevima, koje Isus i ekipa nikad nisu posjetili (niti znaju da postoje... u Ameriku je Isusa prvi puta dovezao Kolumbo!!)??
Kaže Nepoznati,jeftina plastika i staklo.Ti kažeš,jeftina tema.Sve vam nešto jeftino.A pišete li ovdje s nekim ciljem,ili jeftino ubijate vrijeme?
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 23:48   #540
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ozdravljen po molitvi (naslov teme) izvrsno bi se uklopio u ovo rečeno. Npr., preko molitve moguće je ozdraviti duhovno, ali ne i tjelesno...
Ja sam ozdravio tjelesno od spolne bolesti HPV koju sam vukao 2 godine. Treba li ti jači dokaz da moože? (i usput dobio život vječni) )))

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
jer, kad bi svi preko molitve tjelesno ozdravili, značilo bi da na ovom svijetu još danas nema jednog jedinog bolesnog čovjeka.
Generaliziranje. Glupost, ja sam ozdravio što tvoju teoriju baca u vodu. A ako je jedan ozdravio može i još jedan, i još jedan.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A gdje je to ko kad vidio?,


Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
svjetska zdravstvena organizacija upozorava da je u svijetu upravo sve više bolesnih ljudi, i ne zato jer se ne mole za ozdravljenje, već zbog sto i jednog drugog razloga...
Ako ću "generalizirati" po pitanju ozdravljenja koje ima direktno veze s Bogom putem Isusa Krista imaju dvije opcije:

1. Da netko ozdravi po svojoj vjeri
2. Da netko ozdravi po molitvi nekog ko ima vjeru za bolesnu osobu, točka.

Ja sam iskusio na sebi 1. točku, i vidio svjedočanstva točke 2.
Da ti dam i dokaz za 1. i 2. pitanje je da li bi netko "povjerovao/la"?

Širok je spektar mogućnosti zašto i kako bolest dođe, ali ako netko vjeruje da je Bog veći od bolesti onda je na dobrom putu da ozdravi. Pojam "vjera" je danas za većinu ljudi u sprezi s Bogom nešto što ne postoji, a to je već krivi start, onako koda trčiš krivi pravac za 180 stupnjeva ili da voziš autoputom u kontra smjeru... Bože, pomozi

Ja nisam prepametan, ali odlučujem vjerovati Bibliji što više po pitanju svega.
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.