Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Treba li uvesti obvezni vojni rok?
Da 185 29.74%
Ne 414 66.56%
Ne znam 23 3.70%
Glasovatelji: 622. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2017., 20:49   #1561
Teže je, ali nije nemoguće, osim toga, oni su već prošli vojnu obuku, tako da taj argument pada u vodu. Vojska se bavi time (slamanjem ljudi i reprogramom) otkad postoji.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 22:01   #1562
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Teže je, ali nije nemoguće, osim toga, oni su već prošli vojnu obuku, tako da taj argument pada u vodu. Vojska se bavi time (slamanjem ljudi i reprogramom) otkad postoji.
Zoves ljude od 45 godina u rezervnu postrojbu. Velika vecina takvih rade neke uredske poslove, imaju po 20+kg viska i nikakvu fizicku spremu. Znaju da su na vjezbi samo par dana, znaju da ih je glupa vjezba odvukla od posla koji im hrani obitelj i gledaju te kao neprijatelja, pa hajde ih ti slamaj.

Naravno, ako pistupis drasticnim mjerama kaznjavanja i discipliniravanja ljudi koji realno niti su voljni, a niti sposobni biti vojnici, izlazes se vrlo vjerojatnom medijskom linchu na ministra obrane, koji ce tebe, kao pocinitelja mrskog zlodjela izruciti pravosudju s jabukom u ustima.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 22:03   #1563
Sumnjam da će baš netko tužiti svog zapovjednika u vojsci zbog mobbinga, ili zlostavljanja. Čak i kad bi, ne bi prošlo na sudu.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:35   #1564
Ne govorim o sudu, nego o medijskom linchu. Vec vidjeno u X slucajeva, npr. Bundeswehr casnik tjerao vojnike da marsiraju po toplom vremenu, nekima pozlilo, jedan umro. Onda ide interna istraga, koje se mediji naravno docepaju i nadju da casnik nije osigurao ljetne odore ili neka druga greska i odmah ide na vojni sud, jer umro je covijek, ne moze to tako, nismo nacisti!

U principu u zapadnoj vojsci, a NATO je vise-manje skupina gdje vrijede zapadna pravila, nekakvi rezervisti pozvani u miru su kao svete krave: dok god se otvoreno ne usprotive necemu nego na sve odgovaraju mlako s "ne mogu" ili "ne znam kako" i vuku se nevoljko okolo, casnici im ne mogu prakticki nista. U isto vrijeme takva jedinica je ne beskorisna, nego stetna, jer smeta drugima, trosi materijal, a ne sluzi nicemu. Zato zapadne vojske i ne zele nemotivirane rezerviste.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:44   #1565
http://www.independent.co.uk/news/wo...p-2190339.html

a riječ je o dobrovoljcima koji žele postati časnici
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:45   #1566
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
I zato mi je čudno što pozivaju u rezerviste ljude koji imaju od 30 do 55 godina. To je dobna skupina sa forimiranim mišljenjem i stavom i od njene ne možeš napraviti poslušnike koji će doživljavati autoritet.
ljudi, manje holivudskih filmova

da vojska ne funkcionira po principu autoriteta i discipline popušila bi na bojnom polju vrlo brzo, ili bi bila rulja kokošara.
Vojska jest u biti sustav koji ovisi o depersonalizaciji osobe, ali tom procesu nije cilj stvaranje tulavog zombija od čovjeka...

A osim toga, za razliku od američkog stereotipa, mnoge vojske cijene i njeguju tradiciju koja časnicima i dočasnicima dopušta samoinicijativnost i kreativnost pa i dosta slobode u odlučivanju na terenu...ono što je poznato pod njemačkim pojmom Aufragstaktik

što se pričuva tiče, tom i jesu najprikladnija starija godišta. One mlađe šalješ u žarište i na zahtjevnije zadaće, tamo gdje su usmjerene glavnine napora.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 21:22   #1567
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
ljudi, manje holivudskih filmova

da vojska ne funkcionira po principu autoriteta i discipline popušila bi na bojnom polju vrlo brzo, ili bi bila rulja kokošara.
Vojska jest u biti sustav koji ovisi o depersonalizaciji osobe, ali tom procesu nije cilj stvaranje tulavog zombija od čovjeka...

A osim toga, za razliku od američkog stereotipa, mnoge vojske cijene i njeguju tradiciju koja časnicima i dočasnicima dopušta samoinicijativnost i kreativnost pa i dosta slobode u odlučivanju na terenu...ono što je poznato pod njemačkim pojmom Aufragstaktik

što se pričuva tiče, tom i jesu najprikladnija starija godišta. One mlađe šalješ u žarište i na zahtjevnije zadaće, tamo gdje su usmjerene glavnine napora.
ne moraš meni pričati jer sam ja nju odgulio i položio zakletvu koju namjeravam održati u potpunosti (u svom selu na način na koji ja smatram da je prikladan). sad je red na onima sa anemijom pošto mene ne zanima slušanje kreativnih i samoinicijativnih časnika i dočasnika.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 00:00   #1568
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
što se pričuva tiče, tom i jesu najprikladnija starija godišta. One mlađe šalješ u žarište i na zahtjevnije zadaće, tamo gdje su usmjerene glavnine napora.
Tebi izgleda nije poznato da je zamrzavanjem vojne obveze doslo do situacije da vecina ljudi koji jesu odsluzili vojsku imaju dosta godina i nikakvu fizicku spremu.

Mladji dio populacije ogromnom vecinom nije prosao nikakvu obuku i ne poziva ga se. Osim toga ovdje govorimo o pozivima rezervistima i besmislu toga.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:58   #1569
Protiv sam usiljenog zakona koji naprosto krši građansku volju.
Najbolja vojska je profesionalna vojska.
To znači da je to poziv osobi...Dakle, osobi koja to želi.
Sve suprotno od toga je manipulacija, makinacija, bacanje novaca, utrošenost u nepotrebno, upražnjenje svojevoljnosti poput ove tvrdoglavosti koje izvodi g.Krstičević..Tek toliko da se bavi sobom i da daje poluretardirane izjave kako hrvatski narod voli hrvatsku vojsku..
Te parole me podsjećaju na isti mentalni sklop 1948. kada su izjave bile o nepogrešivosti Tita, narodne vojske i naroda...Gomila gluposti !
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 00:21   #1570
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Protiv sam usiljenog zakona koji naprosto krši građansku volju.
Najbolja vojska je profesionalna vojska.
To znači da je to poziv osobi...Dakle, osobi koja to želi.
Sve suprotno od toga je manipulacija, makinacija, bacanje novaca, utrošenost u nepotrebno, upražnjenje svojevoljnosti poput ove tvrdoglavosti koje izvodi g.Krstičević..Tek toliko da se bavi sobom i da daje poluretardirane izjave kako hrvatski narod voli hrvatsku vojsku..
Te parole me podsjećaju na isti mentalni sklop 1948. kada su izjave bile o nepogrešivosti Tita, narodne vojske i naroda...Gomila gluposti !
...ona vojska Saudijaca je najbolja vojska. Ona je profesionalna da profesionalnija ne moze biti, uz to i najmodernija i uvijek up to date. I nemaju predrasude, sto je najljepse. Saudijska puska na ramenu Kolumbijanca.
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 00:29   #1571
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
...ona vojska Saudijaca je najbolja vojska. Ona je profesionalna da profesionalnija ne moze biti, uz to i najmodernija i uvijek up to date. I nemaju predrasude, sto je najljepse. Saudijska puska na ramenu Kolumbijanca.
I pokazala se vrlo sposobna...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 00:34   #1572
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
I pokazala se vrlo sposobna...
Da, i to bez sandala.
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 23:55   #1573
Kako uopće mogu služit vojni rok ako nemam nikakvu vezu u vojsci ?
gejmer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 03:03   #1574
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Zoves ljude od 45 godina u rezervnu postrojbu. Velika vecina takvih rade neke uredske poslove, imaju po 20+kg viska i nikakvu fizicku spremu. Znaju da su na vjezbi samo par dana, znaju da ih je glupa vjezba odvukla od posla koji im hrani obitelj i gledaju te kao neprijatelja, pa hajde ih ti slamaj.

Naravno, ako pistupis drasticnim mjerama kaznjavanja i discipliniravanja ljudi koji realno niti su voljni, a niti sposobni biti vojnici, izlazes se vrlo vjerojatnom medijskom linchu na ministra obrane, koji ce tebe, kao pocinitelja mrskog zlodjela izruciti pravosudju s jabukom u ustima.
ja san 45+ godina, i neman +20kg viška. nisan baš u top formi ka i kad san ima 18-25 godina,ali potrudija bi se i da sve od sebe. ljudi u privatnom sektoru malo ko ima 20-ak kila viška. posebice oni koji rade fizički,a da bi te gledali mrko zbog rezerve, to je sigurno. nije samo to onih2-5-7 dana, već i sve oko toga i povezano s tima kda se nešto radi.
primjerice jedan vodoinstalater,keramičar,parketar,kamenorezač,stol ar ili pitur, dakle obrtnici, malo ih je ostalo. puno ih je otišlo van,tako da ovde je ostalo vrlo malo dobrih ili solidnih koji naprave ono šta se traži. zato bi te poslali u neku stvar i rezervisti,ali i naručitelji radova.
a da me pozovu (iako mi je rečeno da san u slučaju nečeg pod radnom obavezom) otiša bi. naravno.
uvođenje vojnog roka, da naravno,ali to triba napravit dobro,osmislit ga dobro,učinit ga poželjnim i normalnim. dici koja to odrade dat neke benefite,priznati im to u radni staž,omogućit nešto poput polaganja vozačkog,rukovanja strojevima i to im priznat za civilstvo, nije lova sve.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 23:47   #1575
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
ja san 45+ godina, i neman +20kg viška. nisan baš u top formi ka i kad san ima 18-25 godina,ali potrudija bi se i da sve od sebe. ljudi u privatnom sektoru malo ko ima 20-ak kila viška. posebice oni koji rade fizički,a da bi te gledali mrko zbog rezerve, to je sigurno. nije samo to onih2-5-7 dana, već i sve oko toga i povezano s tima kda se nešto radi.
primjerice jedan vodoinstalater,keramičar,parketar,kamenorezač,stol ar ili pitur, dakle obrtnici, malo ih je ostalo. puno ih je otišlo van,tako da ovde je ostalo vrlo malo dobrih ili solidnih koji naprave ono šta se traži. zato bi te poslali u neku stvar i rezervisti,ali i naručitelji radova.
a da me pozovu (iako mi je rečeno da san u slučaju nečeg pod radnom obavezom) otiša bi. naravno.
uvođenje vojnog roka, da naravno,ali to triba napravit dobro,osmislit ga dobro,učinit ga poželjnim i normalnim. dici koja to odrade dat neke benefite,priznati im to u radni staž,omogućit nešto poput polaganja vozačkog,rukovanja strojevima i to im priznat za civilstvo, nije lova sve.
U potpunosti se slažem. Ljudi smatraju da će služenjem vojnog roka biti na gubitku. Nitko ne želi izgubiti godinu dana u vojsci jer su za to vrijeme mogli studirati, raditi i položiti vozačku. Više bi ih se prijavilo kada bi se vojni rok barem uračunao u radni staž ili osigurao vozački.
gejmer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 01:19   #1576
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
I pokazala se vrlo sposobna...
Toliko sposobna da uz svu hrpetinu modernog naoruzanja i pomoc vojske Emirata nije u stanju pobjediti gerilce u planinama Yemena.

Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
ja san 45+ godina, i neman +20kg viška. nisan baš u top formi ka i kad san ima 18-25 godina,ali potrudija bi se i da sve od sebe.
Nedavno sam bio na sastanku bivseg razreda iz srednje skole. Skoro pa svi koje sam vidio, su kao i ja, zaposleni u "uredskim" poslovima i imaju poprilican visak kila. Lijepo da si ti u formi i da bi se trudio, ali kako kazes, musterije bi te poslali k vragu da ne napravis posao i to je taj problem o kojem govorim. Vjerojatno bi ti trud splasnuo, kad bi shvatio da se radi o povecem gubitku vremena bez nekog dubljeg smisla, kao sto je to s vojskom obicno slucaj.
Ja ti mogu reci da se definitivno ne bi trudio ni malo, jer bi bio bjesan da mi se mjesaju u zivot i uzimaju vrijeme, ugrozavaju zdravlje i opcenito bi rogoborio protiv uhljeba.

Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
uvođenje vojnog roka, da naravno,ali to triba napravit dobro,osmislit ga dobro,učinit ga poželjnim i normalnim. dici koja to odrade dat neke benefite,priznati im to u radni staž,omogućit nešto poput polaganja vozačkog,rukovanja strojevima i to im priznat za civilstvo, nije lova sve.
Nije lova sve, ali bez love nema nikakvih smislenih benefita, smislene obuke, dobre opreme, ma nema nicega. Bolje manji broj obucenih ljudi nego velik broj koji "gule" vojsku, a u biti tamo skupljaju rukama lisce s poda i cekaju da vrijeme prodje.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:10   #1577
Ništa od toga, samo profi varijanta.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 02:37   #1578
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Ništa od toga, samo profi varijanta.
i u slučaju nevolje starci koji se još mogu kretat,dok mlada ekipa puca selfije i minja status na fejsu.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 09:41   #1579
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
i u slučaju nevolje starci koji se još mogu kretat,dok mlada ekipa puca selfije i minja status na fejsu.
I dalje taj problem planirate rjesit obaveznom civilnom sluzbom?
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:03   #1580
Ne zelim ici u vojsku i ne zelim pusku i ne zelim pucati na ljude.


Ovdje nije problem sto se ljude zove za obranu domovine.

Zove ih se da budu topovsko meso za strane interese u situaciji gdje nam je drzava opljackana marionetska tvorevina gdje vlastodrsci rade ono sto im je naredjeno iz vana.

Tako i ovo. Ne radi se o mobilizaciji da se osigura obrana hrvatske nego da se otvori prostor da se gine za ko.zna koje interese.

Za koga za Plenkuja kolindu milanovuca za ekipu koja ce zbrisati u brisel prvom prilikom a svoju djecu smjestiti na sigurno.

Opet treba sirotinju napumpati mrznjom i poslati da gine.
jim rogers12345 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.