Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 11:36   #1
SOR u prvoj struci, vježbenički u drugoj?

Trebao bih pravnu pomoć/savjet.

Završio sam prvi fakultet te silom prilika odradio SOR. Nakon toga sam upisao drugi fakultet (nesrodna struka prvoj), koji trenutno završavam.

Zanima me, mogu li biti zaposlen kao vježbenik/pripravnik (ne SOR-ovac) u drugoj struci, s obzirom da u njoj nemam ni dana radnog iskustva? Ili me radno iskustvo u prvoj struci automatski diskvalificira za vježbeničko/pripravničko radno mjesto u bilo kojoj struci?
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:29   #2
Quote:
Tekstopisac kaže: Pogledaj post
Trebao bih pravnu pomoć/savjet.

Završio sam prvi fakultet te silom prilika odradio SOR. Nakon toga sam upisao drugi fakultet (nesrodna struka prvoj), koji trenutno završavam.

Zanima me, mogu li biti zaposlen kao vježbenik/pripravnik (ne SOR-ovac) u drugoj struci, s obzirom da u njoj nemam ni dana radnog iskustva? Ili me radno iskustvo u prvoj struci automatski diskvalificira za vježbeničko/pripravničko radno mjesto u bilo kojoj struci?
Mislim da možeš (nisam sto posto siguran), ali zašto bi zaboga čovjek 2 puta volontirao..

Mislim ajde još nekako prihvatiš da čovjek 12 mjeseci kao VSS nekom radi zabadava. Ali još jedna godina, pa još jedna.. gdje je kraj, najbolje da prvo 15-20 godina rade za koricu kruha i čašu vode dok ne postanu doktori znanosti i eksperti na svjetskoj razini, a onda ćemo im dati jedno 5.000kn plaće.. bolest mozga.

Srry na prosipanju žući.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 13:45   #3
pitati ovdje:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1003113&page=11
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:09   #4
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Ne znam baš koliko bi mi po tom pitanju, iz pravnog aspekta, mogli pomoći polaznici SOR-a...
Ciljano sam postavio pitanje u podforumu "Radno, socijalno i obiteljsko pravo" jer pretpostavljam da ovaj dio foruma čitaju i pravnici, možda čak i oni specijalizirani za radno pravo, pa mi mogu dati provjerenu informaciju.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.