Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 19:33   #221
Red face Ahoj

Pozdrav umjetnici
Teatroallascala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:55   #222
Quote:
Teatroallascala kaže: Pogledaj post
Pozdrav umjetnici
Ah, pozdrav i tebi... Kaj ima? Po mojem trenutnom pisanju se vidi da znam i za bolja vremena...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:27   #223
„Sed fugit interea fugit irreparabile tempus, singula dum capti circumvectamur amore”

Umorne staze osame, kao i požutjelih stranica nikad pročitanih novina. Rođenje novog Boga, koji je prekrdašio, noseći šminkerske martinsice i ja sam tupo u njega piljila, dok mi je prilazio. Vođena nesvjesnom žudnjom za onim nerođenim, cvrčkanje spaljenog mesa na čiku cigarete. Jutra gladna i bezazlena. Obješeni uzorci prošlosti i pokidan ružičnjak. Mrzovoljno sam prolazila gradom, nevješto ne skidajući kiseo osmjeh i prikradala se rešetki do rešetke, tuleći stalno o lovokradici sna. Bezizlazno i bezizgledno poimanje vremena i jedne ništavne točke, koja je stajala sama pod satom na Trgu, čekajući nekog, koji neće doći. "Kupila sam si onu crnu bundu", ispovijedila sam se pokojniku. Pored razrušenog hrama stajao je štand s čokoladicama. Nisam voljela čokoladu i danas nije četvrtak. "Volim te", rekao si beživotno i pružio mi par pokidanih rukavica. Ne, doista, ne mogu se sjetiti da si mi ikada rekao: "Volim te". "Dočekajte Božić bez dioptrije. Počeli su popusti na skidanje dioptrije u Optical Expressu!", pisalo je. Moji uvidi bivali su sve slabiji.

"Mein Gott macht meine Finsternis hell." (Psalm 18,29).
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 22:22   #224
20. Dezember 2015

Neuredno odmaknuti od oblaka, koji je zasipao groblje razuma, umorni od neprobuđenih nedjelja, nekim diskovima pričvršćeni na bojno polje zarobljenih realitetom i gladnom egzistencijom. Nevjerno mrtav, brojao si mi kolutove dima zaostale od neprohodnih staza mogućnosti za zabranu još jedne igre. Film je bio gadan, a kava rijetka i hladna.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 03:23   #225
a di je moj paket, kaj ti ja znam,

: sretan Božić:
https://www.youtube.com/watch?v=w9ADYSAko78
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 22:20   #226
Nema poklona, dragi buha, ne postoji Djed Božićnjak, samo Lord Drakula... No Yule This Year My Love

svirepo se oslanjam na tebe, tražeći zrnca krvoosvanuća i jedino izdajnički privrženi na nalonjaču, tražeći utjehu od rozih otoka, onih znaš, obamrlih, od rosea, buteljiranog, našla sam napola ispijenu bocu ispred susjedovih vrata... svrati...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 12:17   #227
hej heej,
češnjakom se onda, valja onda dopuniti, jel tak,

: znaš ja sam skinul sedlo tak da i brez češnjaka merem:

https://www.youtube.com/watch?v=VOj-USZaz4Q
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:29   #228
umiranje u malom
nepospremljeni popluni
lutke

Nevjericom se prelijevalo sručeno nebo na milozvučna pleća smrti. Nisam znala ni jedan jezik i blagoglagoljanje mi nije išlo, kao ni glasolalija. Jako sam ušmrkala poslijepodnevni odraz Zapadnog kolodvora, jednom... I iako je danas bilo jučer, kao i sutra, niz vidike prelazile su pruge i obamrlo ljeto jedne opskurne vinom ispunjene čaše. "Jaganjče, dođi!", mrmljao si i ja sam te čula s ove obale. Jednom... kao nikada... Niječući iskrivljene obraze opustošene mladosti. Na ruglu zaboravu i nježnosti otišlih vlakova...

saviours, they come and go...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 10:41   #229
31. Dezember 2014

Sve su rijeke utrošili putujući uvrnuto i mi bježimo i bilježimo stjegove s ukrštenih jedrilica. Naši su ronioci odavno pronašli Atlantidu. Lijevo o grobova označenih lažnih križeva. Pišemo svojoj sjeni koja nas je ostavila, a ogledala daju lažan osmjeh zlatnog zuba sunovraćenih bijelih maramica osramoćenog Jastva. Nekad...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 10:43   #230
31. Dezember 2015

Odzvanjalo je nebo u tijesnim cipelama zvonika neosvojivih gradova. Prokušano mrtvi tlačili smo oskudne zvijezde na postolju grobnica koje su otkopali izdašni cvjećari vitrina nevjernih balerina prokazanih grešnih bajadera, kao da je zadnji put. Nisi zoroastričnim okorijelim kopačima prolaznih svjećnjaka pokazao put. Htjela sam otići. Trgovao si surovom stvarnošću neonskih pračovjeka na napuštenoj stanici kolodvora.

An Bahnsteigen Stehen
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:28   #231
3. Januar 2015

Mrtvi su ionako grabili četvrtine kruva, krijući satove od pastira, a kradljivci uobličeni u oblake plovili od tvrđe do tvrđe. Mjesto od gora prema dola na kojima nismo sudbinu bilježili u potoku vremena. Nismo htjeli da nas unovče i unovače u još jednu od domovina duha. I tako neutješni, nismo gledali pod stolove, kako bi neki očekivali, već smo se (unatoč zvonjavi) u družbi krvoločnih pasa prikradali mjesečevoj okrutnoj polutki koja je svoje svirače, stradalnike svijeta i svjetla kinjila isto tako. Naš zatvor od kristala.... Odmaknut zastor... Prijava, pa uzbuna. Prikrivene uzice, neizvedenih marioneta... Otpor gladnima, što čekaju svršetak boja. Boj će još potrajati, a boje ne tražim/oooo.... "Čvršće sveži osmice!!!", zarežao je, lijeno se rastežući...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 00:54   #232
I tako su me raskomadali i spremili u kartonsku kutijicu. Lovci na hijene hranili su razrokog divovskog puža na granama ruže. Otužna gozba. Ni mrtvi cvjetovi, što cjelivali su nebo u posušenim promatračnicama gozbe svijeta. Gotovo je s glavama. Kimnuo si mi da prođem, ionako sam u prugastoj piđami, s brojem na prsima. Ništa je iznemoglo dahnulo vrućom zaparom. Zamutio si mi kašu. Jednadžba nije štimala. Mljackala sam pljuckajući dijelove puža, koji mi nisu bili po ukusu i zamotala ostatke duhana u novinski papir da pripalim još jednu prije spavanja.

Svratište za ruže i revoltirane ružne. Nisi mi dodao ništa više, a ja tako beznačajna i gluha, čekala sam...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 10:37   #233
7. Januar 2016·

Babilon je zapalio baklje na otvorenim očima noći. Poskidali smo remenje i utvare na potkradanom ishodištu smrti. Ti si uvijek nestigao. Vlakovima su odnosili nestvarne odvojene od stvarnog sustava nepodobnih. Mrzili smo očekivanja. Zato si mi rekao: "Tvoje ruke, moje..." Duhovi su mirno sjedili u ruševinama ludnice i mi nismo općili s njima. Još jedna cigareta....
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:06   #234
Egy rosza, ket rosza

https://www.youtube.com/watch?v=Rh-Y2Fq9GiM

Quote:
contra rationem kaže: Pogledaj post
7. Januar 2016·

Babilon je zapalio baklje na otvorenim očima noći. Poskidali smo remenje i utvare na potkradanom ishodištu smrti. Ti si uvijek nestigao. Vlakovima su odnosili nestvarne odvojene od stvarnog sustava nepodobnih. Mrzili smo očekivanja. Zato si mi rekao: "Tvoje ruke, moje..." Duhovi su mirno sjedili u ruševinama ludnice i mi nismo općili s njima. Još jedna cigareta....
Say a little prayer
https://www.youtube.com/watch?v=7Ifw8JhDBvs
Teatroallascala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:34   #235
8. Januar 2016

Novonastali kapriciozni kotacici vremena stezali su omcu oko rubnjaka domovine. Grdosije Mezimca potkupile su ohrabrene demone za sluzbu na stezuljama odmetnutih propovjednika, provodeci izdajnicke bojkote uspjesno nestalih. Otkinula sam laticu s tvog neumoljivo otuznog okidaca. Zahvalio si se na osami provedenoj u sutnji i sakrio moj kaput.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 23:05   #236
"Jesi li očekivala džepare?", namrštio si se. "Ne, nema više kod tebe ništa za ukrasti", pogladio si me po glavi s visine.

"Voljela bih da je tako", mućkala sam zadnji gutljaj jeftinog Pelješca u ustima. "Al mene mogu pokrasti još jedino mrtvi...", netko kao ti, mislila sam pritom. Zadnja postaja, prije velike pustinje. Zima je i pogled ne seže daleko.

Jednom, prijeći ćemo opet ovo zaleđeno jezero, zajedno, kao one davne zime.
Sjećam se tih zajedničkih zima... Nismo uspjeli. Žao mi je.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 22:51   #237
"Probudi se!", drmala sam te, no ti si bio magnetski nepomičan i hladan. Vrijeme zaborava. Vrijeme sjete.

Crkve su utonule u podmorja i ja sam bila dobro sedirana. Svakom snu njegov zmaj i svakoj tišini njezina jeza. Blagovali smo smrt, našu. I nepomično čekali. Lažima mi se prikradao vjetar i gledala sam u daljinu strance, ionako bez tugaljivog osvrta na moj prošli rat i novonastalo prividno primirje. Jedva sam čekala da štalica nestane. I s njom sve moje šalice. Njegovano ružan, prilazio bi obzoru, da se bolje nalukneš.

Sutra idem na groblje i popit ću čašu vina za tebe. Tjednima, kad bi demonima bilo lakše previdjeti dolazak lune i ni jednog freaka u ogledalu. Pijte iz ovoga svi!
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 00:56   #238
absintha, absintha amo!

obalama nestalih ne htjedoh poći da ne nađem put
labirinta smjelosti okopanih igrača rađalo se repaticom ovješenom o stube naizgled poravnatih pribjeglih
latinskih rukava poredbenih zamjenica umrtvljenih luđaka i opsjenara
i kako govore lađe o utjesi porođajnih sprudova na ogrlici vremena
samo zaogrnuta tugom

jačaju litice i dovratci i izbjegavam nemoguću kaznu jahača o plemenitoj skrbi za maloumne i one koji nisu na litici

zato izvozim labudove o treperavim trepavicama ne na čeljusti sumornih trubadura

kao i krljušti i ljušture poispadalih stopa o onesvještenim prispodobama lani

i tako i na tebe čekam s one strane još jednim bijegom nepristigla

ranjeno dijete s posebnim potrebama o šaljivih prinčeva i princeza i lastavica na grani

zato imaj milosti samilosniče pouzdani

neprehranjeni smo hodom o umrtvljene grane križeva na križanjima

razgorači oči!!!
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:15   #239
13. Januar 2015

Sve su naše medicinarke pripadale odredu jakih konjakašica. Pile bi čiste esencije, dok god bi raspravljale o pacijentima i pacijenticama, jer bi uvijek uz to pozivale i mene na kavu i konjak. To je bilo podlo jer su im ruke bile pune ubojitih šprica. Neki robovi su pod rogatom zubatom uzbunom Života popadali odmah u nesvijest, još prije nego li bi gosp. Jung stigao u kućnu posjetu. Junaci Petrove ulice prodavali su dotle Djevojčicu sa Žigicama za sitne pare...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 23:41   #240
apokrifni ličioci
okorjele sobe
nanošene sjene nad krematorijem kreveta
odnos između pruge i horizonta
navlaš obješeno cvijeće o sumraku
i ni jedna ptica
posluga mrtvih
šalicom iznemoglosti
otkvačenih vagona
izmjereno vrijeme između dvije cigarete
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.