Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 10:31   #13581
I još jedna stvar, kako mi (i svima nama) portfelj bubri i raste tako me kopka to što na Poloniexu i dalje imam limit povlačenja 2000 $ dnevno i jučer sam pokušao napraviti verifikaciju tako da dođem na onaj limit od 25 000 dolara ali kad krenem govori mi da mi je kamera loša a kompjuter nov novcat... ne znam tko je tu lud, možda i oni seru kvake i kompliciraju namjerno jer ne mogu sve te količine ljudi hendlati...
Rijeka1981 is offline  
Old 18.12.2017., 10:37   #13582
nemam pojma kakva ti je to verifikcaija na polotu da ti treba webcam? sta nemos napravit sliku foticem i poslat kao kod svih drugih.
ja nazlost nemam problema sa limitima :-(.

edit: nije valjda da treaze nekakvu live verifikaciju? razgovor u zivo?
geronimo666 is offline  
Old 18.12.2017., 10:38   #13583
Quote:
Rijeka1981 kaže: Pogledaj post
I još jedna stvar, kako mi (i svima nama) portfelj bubri i raste tako me kopka to što na Poloniexu i dalje imam limit povlačenja 2000 $ dnevno i jučer sam pokušao napraviti verifikaciju tako da dođem na onaj limit od 25 000 dolara ali kad krenem govori mi da mi je kamera loša a kompjuter nov novcat... ne znam tko je tu lud, možda i oni seru kvake i kompliciraju namjerno jer ne mogu sve te količine ljudi hendlati...
Mani je proslo u par minuta.

Upali svitlo, sobnu lampu, kraj kompa.
__________________
Pred vama je da blagotvornom jarmu razuma potčinite nepoznata bića koja naseljavaju druge planete – i koja su možda još u divljem stanju slobode. Ako ona ne shvate da im mi nosimo matematički besprijekornu sreću, naša je obaveza da ih primoramo da budu sretni. Ali prije oružja – probati ćemo rijeć
veselabuba is offline  
Old 18.12.2017., 10:42   #13584
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
što te to oduševljava na ovoj slici?
interpolirati stohastički proces bilo kojom krivuljom je glupo i nikad ne funkcionira.
ako bi krenuo od tako nečega, onda bi prvo smislio model za USD/BTC u uvjetima jednake proširenosti/prihvaćenosti valuta uz 2% inflacije i 1 QE u 20 godina. i to bi bila neka spora eksponencijala koja predstavlja mogući budući scenario a koja mora biti sadržana u trenutnoj funkciji koja opisuje trenutni rast i širenje. dakle nije logaritamska regresija sigurno.
a ovo što sam naveo opet je samo čaranje ali ajde barem smo krenuli od nečega logičnog.

iz grafa možeš vidjeti samo trend i uzorak ponašanja. ako će se ponoviti dosadašnje ponašanje za očekivati je rast reda veličine 500x što bi bilo negdje oko 75000$ i nakon toga pad od 75-85% dakle 15000$.
te brojke naravno nemaju nikakvu težinu - apsolutni iznosi ne znače ništa -
tako se naravno ne trguje, to je samo dosadašnji uzorak ponašanja (koji nešto govori ali ne previše).
Ciribu ciriba ...
__________________
to exist is to resist 外人
O_D_E_Z is offline  
Old 18.12.2017., 10:43   #13585
Quote:
Rijeka1981 kaže: Pogledaj post
I još jedna stvar, kako mi (i svima nama) portfelj bubri i raste tako me kopka to što na Poloniexu i dalje imam limit povlačenja 2000 $ dnevno i jučer sam pokušao napraviti verifikaciju tako da dođem na onaj limit od 25 000 dolara ali kad krenem govori mi da mi je kamera loša a kompjuter nov novcat... ne znam tko je tu lud, možda i oni seru kvake i kompliciraju namjerno jer ne mogu sve te količine ljudi hendlati...
Čak i ako ti to prođe načekat ćeš se dok ti to verificiraju. Meni su verificirali mjesec i pol dana, a sve je bilo u redu s prijavom + to je bilo tamo kad je BTC bio oko 2000 dolara - dakle daleko manja navala.

EDIT: selać sam okinuo mobitelom prastarim i sve je prošlo bez problema.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 18.12.2017., 10:45   #13586
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
nemam pojma kakva ti je to verifikcaija na polotu da ti treba webcam? sta nemos napravit sliku foticem i poslat kao kod svih drugih.
ja nazlost nemam problema sa limitima :-(.
Da, tako sam radio u početku pred 6-7 mjeseci a sad mi uopće ne da tu opciju da slikam fotićem nego me odmah baca na kameru i onda mi kaže da je rezolucija kamere loša i da stavim najnoviju verziju firefoxa ili chroma... a evo sad sam sve to ponovio i kaže mi YOU HAVE REACHED THE MAXIMUM ALLOWED NUMBER OF FAILED VERIFICATION ATTEMPTS. Mislim stvarno, koma. Sve ću prebaciti na bittrex jer tamo imam visok limit i enhanced verifikaciju. Ovi na POlu kompliciraju.
Rijeka1981 is offline  
Old 18.12.2017., 10:48   #13587
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Čak i ako ti to prođe načekat ćeš se dok ti to verificiraju. Meni su verificirali mjesec i pol dana, a sve je bilo u redu s prijavom + to je bilo tamo kad je BTC bio oko 2000 dolara - dakle daleko manja navala.

EDIT: selać sam okinuo mobitelom prastarim i sve je prošlo bez problema.
prebaciti ću se na Bittrex i tako riješiti problem. Koristite li Xapo karticu i koja su vaša mišljenja? Kupio sam umjetni bor u pevecu i prošlo je ali ne mogu skužiti koju su mi naknadu sve natovarili? Da li je najbolje ići preko grane na bankomate u sloveniji i dizati lovu? Kartica mi je u Eurima.
Rijeka1981 is offline  
Old 18.12.2017., 11:22   #13588
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
U tvom potpisu je ovo:

Because of Bitcoin technology, the power to create money was granted to every human being on earth and taken away from kings, oligarchs, and governments.

Vjeruj mi da vecinu investitora u bitcoine ili u bilo sto drugo nije briga za to, nego da zarade lovu sebi. Tipa lokalna ekipa na Baliju nema sto jesti ali ja sam u 5-star hotel resortu i kupam se u sampanjcu i boli me kuki.
Lokalna ekipa na Baliju a i mnoge druge nemaju što jesti usred globalnog obilja, rezultat je prvenstveno današnjeg svjetskog monetarnog sustava, koji omogućava da bogati postaju bogatiji a siromašni siromašniji financializacijom ekonomskog procesa.

Taj sustav je državni monopol novca koji njegovim vlasnicima i njihovim jatacima (čitaj, primarne recipijente u emisiji novca koji se stvara iz ničega) omogućava transfer bogatstva.

Jesi li svijestan, ako kupovna moć sustavno i dugoročno pada (inflacija), da tebi netko krade dio tvoga rada koji se nalazi u novcu koji posjeduješ?

Bitcoin je pokušaj da se ta privilegija izbije monopolistima iz ruke i da novac postane vlasništvo svih onih koji ga žele imati a koliko on vrijedi mjeren nekom državnom valutom je isključivo rezultat slobodne trgovine onih koji su dobrovoljno pristali da ga zamjene.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.

Zadnje uređivanje glosa : 18.12.2017. at 11:42.
glosa is offline  
Old 18.12.2017., 12:16   #13589
Noob upit - netko je već postavio pitanje o velikim razlikama u cijeni BTC na različitim burzama. U čemu je caka konkretno sa cex.io - trenutno se cijena vrti na 20.640 USD a na ostalim tipa Bitstamp oko 19.000 USD?
Samoprolaznik is offline  
Old 18.12.2017., 12:20   #13590
ja bi reko ovak iz rukava, ponuda/potraznja. spremni ljudi dat toliko i toliko pa ajd.
geronimo666 is offline  
Old 18.12.2017., 12:23   #13591
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Lokalna ekipa na Baliju a i mnoge druge nemaju što jesti usred globalnog obilja,
Tko te lagoooooo
__________________
to exist is to resist 外人
O_D_E_Z is offline  
Old 18.12.2017., 12:35   #13592
Quote:
Samoprolaznik kaže: Pogledaj post
Noob upit - netko je već postavio pitanje o velikim razlikama u cijeni BTC na različitim burzama. U čemu je caka konkretno sa cex.io - trenutno se cijena vrti na 20.640 USD a na ostalim tipa Bitstamp oko 19.000 USD?
Caka je u tome što prodaja i kupnja se ne "knjiži" momentalno, odnosno treba vremena da vidiš svoje bitcoine odnosno dolare na računu i to je situacija kod Bitstampa, kod cex.io je stvar momentalna, ali prodaješ po 16k i kupuješ po 20k.
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Old 18.12.2017., 12:39   #13593
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Bitcoin je pokušaj da se ta privilegija izbije monopolistima iz ruke i da novac postane vlasništvo svih onih koji ga žele imati a koliko on vrijedi mjeren nekom državnom valutom je isključivo rezultat slobodne trgovine onih koji su dobrovoljno pristali da ga zamjene.
Ma jasno; stvarno je belosvetska zavera gdje covjek sa 8 razreda osnovne skole i nista vise ne moze zivjeti isto kao i doktor medicine. Nego tu treba bitcoin da nas spasi Covjece, danas je svijet jedno selo. Ides kamo ti je bolje. No ako ne znas apsolutno nista, nitko ti nece platiti. Cak i da teoretski hoce, nema od kuda jer kada bi svi zaradjivali super place za svoj rad, oni vise kvalificirani jos vise, ne bi bilo love za gazdu firme ili bi firma propala jer bi imala vece rashode nego prihode.

Inace za tko te lagao forumasa kasnije:

http://www.abc.net.au/news/2012-07-0...ourism/4114064

https://www.pri.org/stories/2011-06-...ose-wealth-gap

http://www.thebalitimes.com/2014/01/...bali-increase/

http://www.scmp.com/magazines/post-m...gly-sides-bali
europe2seoul is offline  
Old 18.12.2017., 12:54   #13594
Naslov na Bloombergu.......

The world's biggest exchange just joined the bitcoin revolution
https://www.bloomberg.com/news/artic..._medium=social

CME Bitcoin Futures Price Above $20k in First Day Trading.
https://www.coindesk.com/cme-groups-...n-above-20000/
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.12.2017., 13:01   #13595
Jel ti znas nac Bali bez Googla ?
Na Baliju nema gladnih...
A blagajnice imaju vecu purchasing power nego u Hrvatskoj ...
A u tim clancima sta si stavija ima slika i iz 80tih godina proslog stoljeca ...
__________________
to exist is to resist 外人
O_D_E_Z is offline  
Old 18.12.2017., 13:22   #13596
Quote:
O_D_E_Z kaže: Pogledaj post
Jel ti znas nac Bali bez Googla ?
Na Baliju nema gladnih...
Sto naci? Bio.
europe2seoul is offline  
Old 18.12.2017., 13:23   #13597
Bi li neko od iskusnih bio dobar pa mi pokazao kako popunit uplatu za SEPA nalog za Coinbase?
Imam internet bankarstvo od PBZ-a.
Probao sam al stvarno ne znam.
dalibor377 is offline  
Old 18.12.2017., 13:25   #13598
par stranica unatrag vrti.

mozda na alt temi.
geronimo666 is offline  
Old 18.12.2017., 13:26   #13599
Kao što ima analitičara tipa Krugman, koji misle da Bitcoin ide na nulu, ima i drugih koji misle drugačije. Na svakome je da sam procijeni čiji su argumenti bolji.



Analyst who predicted bitcoin's rise now sees it hitting $300,000-$400,000

Ronnie Moas in July put a $5,000 price target on bitcoin when it was at $2,600
The founder of Standpoint Research now sees the cryptocurrency rising by another 500 percent
https://www.cnbc.com/2017/12/17/bitc...00-400000.html
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.12.2017., 13:28   #13600
Quote:
dalibor377 kaže: Pogledaj post
Bi li neko od iskusnih bio dobar pa mi pokazao kako popunit uplatu za SEPA nalog za Coinbase?
Imam internet bankarstvo od PBZ-a.
Probao sam al stvarno ne znam.
Kako ne znas? Di tocno steka? Jesi dobio od Coinbasea sve one podatke od IBANA do reference koda? Ne znan kako je u PbZu jer sam preko Zabinog internet bankarstva al nije tesko, samo ispunjavas one podatke koji si dobio od Coinbasea i svoje podatke.

S tim da moras imat token ili aplikaciju na mobu od banke koja sluzi umisto tokena. Tako je bar kod Zabe. Taj token ce ti prikazivat jednokratni password koji ces tribat upisat da dovrsis nalog za placanje.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.