Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 11:51   #21
Jako, jako je bitno u kakvom okruženju uzimaš takve stvari (tzv. setting).

Može biti da ima ljudi kojima je OK pojest gljive/LSD/dopuni/ u birtiji, na partiju i sl. Osobno smatram da to nije baš idealno.

Lijepo sigurno mjesto u prirodi ako je dovoljno toplo ili kod nekog doma, bez mogućnosti da upadne neko nepozvan tko bi mogao poremetiti tijek događaja je po meni idealno.

Ali najvažnija je prisutnost osobe u koju imaš potpuno povjerenje, tj. pored koje se možeš potpuno opustit. Teoretski i ti sam/a možeš bit ta osoba, ali mislim da je većini ljudi ipak potrebno društvo.

Halucinogeni mogu bit super iskustvo i otvorit mnoga vrata, ali treba s njim znat...Upotrebljavat, a ne zloupotrebljavat
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 04:08   #22
Trenutno mi je interesantno u pogledu mikrodoziranja. Dosta ljudi koristi LSD i gljive u dozama koje su do 10 puta manje od uobicajenih i gdje nema nikakvih psihodeličnih efekata, a uzima se do 2 puta tjedno. Kod takvih doza ne postoji opasnost od "lošeg tripa" i ljudi mogu normalno funkcionirati kroz dan, uz povecanu energiju i kreativnost.
PolucijaZraka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 08:04   #23
Meni je interesantno mikrodoziranje ibogainea koji navodno liječi sve od ovisnosti do najtežih psihičkih oboljenja. Ima iskustava po stranim forumima.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 02:24   #24
Ja koristim gljive, dapače i danas sam (), no ne u svrhe da liječim svoje psih stanje. No shvaćam briju nekih da mogu pomoći kod depresije.
Ne utome da je bitno što gljiva per se proizvede, nego mindset koji treba unijeti da proper udari. Kreiranje vlastitog S&S, to je bitno. Osobna inicijativa da se čovjek opusti.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 14:54   #25
Ma od heroina je najbolje čovjek osjeća.
Nisam probao, ali čuo sam od onih ljudi koji jesu.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 11:59   #26
Iako mi je jasno djelovanje (prije isprobavanja bilocega sam dobro iscitala sto god sam mogla), ne bih se bas upustala u samoliječenje tim putem jer mislim da sve te supstance samo pojačavaju ono stanje u kojem ustvari jesi... ako je depra neka površna, a ti si ono vedra i cool osoba onda se to probije na površinu i onda se opustis i oraspolozis, ali brijem da ak si onak zestoko u banani da te ne digne ni bog otac dok si sam ne poslozis sliku...
__________________
Your opinion of me doesn't define who I am.
KalaniMay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 19:15   #27
Quote:
KalaniMay kaže: Pogledaj post
Iako mi je jasno djelovanje (prije isprobavanja bilocega sam dobro iscitala sto god sam mogla), ne bih se bas upustala u samoliječenje tim putem jer mislim da sve te supstance samo pojačavaju ono stanje u kojem ustvari jesi... ako je depra neka površna, a ti si ono vedra i cool osoba onda se to probije na površinu i onda se opustis i oraspolozis, ali brijem da ak si onak zestoko u banani da te ne digne ni bog otac dok si sam ne poslozis sliku...
Ako si žestoko u banani teško ćeš si sam posložiti sliku. S drogama si možeš samo pogoršati stanje. Ja vjerujem jedino doktorima (tj modernoj medicini),i i to ne svima naravno. Jedan dio napravi lijek, jedan terapeut, ali svakako da jedan dio u putu prema 'ozdravljenju' moramo napraviti sami.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2018., 15:02   #28
Pa tako nekako, mada ja jako malo vjerujem medikamentima u tom segmentu. Jedino ako je neki fkt terminalni slučaj pa da uopće dodjes u fazu kad mozes s njim/njom razgovarati. Mislim da je puno toga u razgovoru... U tom slučaju mislim da te ove funny supstance smao mogu jos vise sj...
__________________
Your opinion of me doesn't define who I am.
KalaniMay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 01:01   #29
Dižem temu - legalno liječenje psilocibinom

Quote:
WarKO kaže: Pogledaj post
How to change Your Mind- odličan serijal na netflixu:
https://youtu.be/X8LRb4jfZ9g
Upravo sam pogledala cijeli serijal (preporučam), pa me zanima postoje li kod nas u HR kakva testiranja lijekova za psihu na koja se moguće prijaviti kao volonter u svrhu istraživanja?
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 02:00   #30
Tko bi rekao da Nyetflix može biti obrazovno informativan...
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 09:47   #31
Quote:
free.thinkerica kaže: Pogledaj post
Upravo sam pogledala cijeli serijal (preporučam), pa me zanima postoje li kod nas u HR kakva testiranja lijekova za psihu na koja se moguće prijaviti kao volonter u svrhu istraživanja?
Baš sam to mislila pitati psihijatricu, ali čisto sumnjam. Možda ima nešto eksperimentalno o čemu se ne priča. Još se i elektrošokovi koriste pa se ne bi ničemu čudila. Eksperimentirat će se na svoju ruku dok god bude zabranjeno.
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 11:10   #32
Baš pitaj da vidiš šta će ti reći. Ja bi se definitivno prijavila da postoji takvo nešto.
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 12:17   #33
Da bar postoji kod nas. Mislim da je negdje najbliže ić u Švicu.. Dok god je kod nas to ilegalno, sumnjam da netko od doktora može i dobiti odobrenje za eksperimente, a i ako dobije, vjerojatno će ostat na kliničkom istraživanju xy godina dok uđe u neku praksu, pa makar na mala vrata.
alviza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 16:27   #34
Quote:
leptiric3 kaže: Pogledaj post
Prenosim članak sa našeg dragog Monitor.hr-a:

''Halucinogeni sastojak iz psihodeličnih gljiva može pomoći u "resetiranju" mozga ljudi s neizlječivom depresijom - utvrdili znanstvenici s Imperial College London, a piše Nature. Dali su jednu dozu halucinogena psilocibina 19 pacijenata, a kod svakog drugog nestali su simptomi depresije te su se im dogodile promjene aktivnosti mozga, što je potrajalo čak pet tjedana. Ovo potiče nadu za lijek za depresiju, ali upozoravaju stručnjaci da ljudi ne bi smjeli pokušavati sami se izliječiti.''

Link http://www.monitor.hr/vijesti/psihod...resije/389821/

Već sam na više mjesta pročitala ovakve tvrdnje, pa me zanima je li itko dosad sam eksperimentirao na svoju ruku s gljivama ili nekim drugim drogama prvenstveno kao lijek protiv depresije? Ili ako je vidio nekakve pozitivne pomake nakon konzumacije? Ne znam postoji li negdje nekakvo znanstveno testiranje vezano za to u HR gdje bih se mogla prijaviti kao ispitanik?

Liječim se već dugi niz godina od depresije, bude stabilnih i dobrih faza, ali se uvijek vrati ponovo i stvarno mi je već dosta toga.. željela bih se izlječiti zauvijek.
Ja sam probao halucinogene gljive i to iskustvo me je dovelo do teške konfuzije, anksioznosti i depresije te intenzivnih prislnih misli i doveo sam se do raznih strašnih ideja,u jednom trenutku sam pomislio da sam skužio kak je ljudima koji su počinili samoubojstvo i slično. No kod mene je bilo tako jer sam bio glup i naivan i uzeo sam preveliku dozu na mjestu s krivim ljudima, nisam ništa znao o gljivama i radi toga sam imao loše iskustvo. Gledajući s moje perspektive i znanja i onog što sam proučavao, ako imaš mentalni problem, gljive ti ga ne mogu rješiti, ono što gljive rade je to da taj postojeći problem ili bilo koji drugi postojeći problem kojeg imaš u sebi intenziviraju i on ispliva na površinu kak bi ga uvidjela u još jačem spektru, što znači da ako si anksiozna,na gljivama ćeš biti još trostruko više anksiozna. Što vrijedi za jednog ne vrijedi za sve, ali te droge realno te tjeraju na pomalo neprimjereno ponašanje, a posljedice mogu biti kobne ako završiš s psihijatrijskom dijagnozom ili u bolnici još gore. Halucinacije te mogu odvesti u nekakav drugi svijet koji te odvaja od stvarnosti u kojoj već živiš te te može dovesti do disfunkcionalnosti u društvu. Ja ne kužim ljude koji to uzimaju jer misle da im stvarno pomaže , a da nemaju nikakvih posljedica ,a ima takvih. Ako se mene pita, nikako ih uzeti
Bolje piti lijekove
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 20:03   #35
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 23:14   #36
Nikada "dirao" drogu. Ali probao sam legalnu. Tipa Adderall. Jedino ilegalno što sam probao je MDMA, i od toga mi je sve bilo ugodno, toplo, jako pričljiv. I to doma, rekao sestri pazi na mene, uzeo sam ti "to". Pa cijelu noć pričali.
LSD recimo, sam bio jako znatiželjan, dok mi nisu svi rekli da te može permanent sjebati do kraja ako si na lošem trippu. A mene baš taj LOŠ trip zanima. No poslušat ću druge i ne uzimati ga ako je to moguće.
No lagao bih da ga ne bi probao jednom. Nekako želim biti u nekom Silent Hill infested nightmareu, ali da se izvučem iz toga normalno. Gljive navodno nisu loše, no eto, ne znam da li ću i to probati jednom.
Bio sam 20 godina straight edge i onda me puklo sa pušenjem cigareta, alkohol u užasno malenoj količini ako i toliko. Sve ostalo propisano.
Konoyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 23:24   #37
Stvar je u mikrodoziranju. Dakle, tretman bi se trebao provoditi s mikro dozama u kontroliranim uvjetima. Da imam mogućnost nabaviti izolirani psilocibin, def. bi probala. Zatražila bih nekog od povjerenja da me pripazi i udri mujo pa da vidimo kakvi demoni će izaći na površinu. A što se tiče gljiva, njih ne bi jela jer sam čula da su odvratnog okusa, a i za tu potrebnu količinu psilocibina koji otvara um bi ih trebala pojest valjda 25 kg odjednom.
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2022., 13:55   #38
Konoyo - ne bi ti savjetovala loš trip, bez obzira na tvoje želje o prolasku kroz demonske staze.. stvarno, stvarno ne. Znam nemali broj ljudi koji su nakon tripova "ostali tamo". Ok, sigurno su bile i neke predispozicije za to, ali zar nismo mi na ovoj temi pravi materijal za ostat u lošem tripu..
Moja LSD iskustva su bila ok, ništa specijalno, nikakva vrata percepcije i slično, nije bilo ni loše, ali uvijek sam ionako prije bila za gljive nego LSD. MDMA mi isto bila vau, a onda sam nakon par puta skužila da sva ta otvorenost, ljubav, spuštanje zidova, micanje osude i ta senzacija unisonosti može doći iz mene i bez mdme.

Na gljivama imala super iskustva, naravno - uvijek u malom krugu bliskih ljudi, u dobrom settingu. Premda nisam ulazila u neke svoje teme koje me muče i nisam se susrela sa svojim crnilom pa ga malo drugačije, iskosa pogledala.. Imala sam lijepe psilocibinske sate. Puno smijeha, otpuštanja, predivni kontakt s prirodom oko sebe..Otkad sam na psihofarmacima, ništa osim toga nisam uzela pa ni drugih stvari, strah me kako bi sve skupa reagiralo, ne pada mi napamet.

Ali mikrodoziranje, u kontroliranim uvjetima, uz vodstvo i fino balansiranje sa psihofarmacima s tendencijom da se skinem s njih - vrlo rado.
alviza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2022., 15:07   #39
Alviza, jesi li u vrijeme tog eksperimentiranja imala već psihičkih problema/dijagnoza ili su se tvoji problemi tek kasnije pojavili?
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2022., 15:08   #40
Quote:
alviza kaže: Pogledaj post
...Premda nisam ulazila u neke svoje teme koje me muče i nisam se susrela sa svojim crnilom pa ga malo drugačije, iskosa pogledala.. Imala sam lijepe psilocibinske sate...
'Nači, ništa od "Halucinogene gljive kao lijek protiv depresije" iskustva "prosvjetljenja mrakom", ćorak?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.