Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 19:52   #1
Javljanje nakon prekida?

Pozdrav raja.

Mislim da svi ili reci cu mnog, znaju taj osjecaj kad upoznas jednu super djevojku, sve ti odgovara na njoj, razumijete se odlicno, ali ima samo jedan problem - u vezi je.

Srecom, ova za koju sam ja zainteresovan, prije nekoliko dana je prekinula sa momkom, nakon jedne odprilike jednogodisnje veze.

Upoznao sam je bio bas prosle godine, medjutim, nisam htio nista riskirati jer je u vezi, zelio sam svoju eventualnu sansu tek isprobati kad nije u vezi, iako smo se jedan period i dopisivali.

Eh sada je pitanje, da li ima smisla javiti se djevojci koja je tek izisla iz veze. Da li je mozda preuranjeno? Kako da biram svoj tajming, sve ima svoje, ako mozda cekam predugo, moguce da zakasnim, a ako se javim prerano, moguce da bude uzalud/previse prerano.

Npr. ja kada sam izlazio iz veze, nije mi prvo bilo do neke nove veze, zelio sam uvijek uzeti par sedmica/mjeseci pauzu, i malo odmoriti mozak. Kako li je u djevojaka. Ne moze se ni tu generalizirati, kod neke je ovako, kod neke onako...

Ako vec odlucim, morao bih sebi jos smisliti neki pristup kako to uciniti, ali to kao i uvijek u mene bice nekako spontano, to mi je mozda manji problem nego da se odlucim za tajming.

Nadam se nekim korisnim savjetima, mozda ste imali slicna iskustva?
__________________
Grow through what you go through
specific is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:02   #2
Javi joj se i napisi da znas da je izasla iz veze i da si tu za nju, ako zeli da poprica sa nekim. To je dobra mogucnost da joj pridjes kao prijatelj, ali i opasnost da ostanes samo prijatelj. To moras proceniti kada budes video njene reakcije, da li mnogo pati za tim tipom. Nekada ljudima trebaju meseci da prebole nekoga, a nekada je to mnogo krace, ako imaju pored sebe nekoga ko ih zanima. Potrudi se da ti budes taj koji ce da je zanima. Tako da cekanje nije najbolja opcija, nikada nece biti pravo vreme, jer i da je dobro poznajes, to je tesko proceniti kada je najbolje vreme da joj se javis i da li vec nekoga ima u vidu.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:08   #3
Quote:
specific kaže: Pogledaj post
Pozdrav raja.

Mislim da svi ili reci cu mnog, znaju taj osjecaj kad upoznas jednu super djevojku, sve ti odgovara na njoj, razumijete se odlicno, ali ima samo jedan problem - u vezi je.

Srecom, ova za koju sam ja zainteresovan, prije nekoliko dana je prekinula sa momkom, nakon jedne odprilike jednogodisnje veze.
Izasla prije par dana iz jednogodisnje veze?
Popusit ces na prvi mig jer se vec znate. Drugo je da se ne znate, pa slucajan susret i kliknete bla bla. Ovako ces izgledat kao lesinar.
Pusti je malo da udahne zraka.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:24   #4
Quote:
specific kaže: Pogledaj post
Pozdrav raja.

Mislim da svi ili reci cu mnog, znaju taj osjecaj kad upoznas jednu super djevojku, sve ti odgovara na njoj, razumijete se odlicno, ali ima samo jedan problem - u vezi je.

Srecom, ova za koju sam ja zainteresovan, prije nekoliko dana je prekinula sa momkom, nakon jedne odprilike jednogodisnje veze.

Upoznao sam je bio bas prosle godine, medjutim, nisam htio nista riskirati jer je u vezi, zelio sam svoju eventualnu sansu tek isprobati kad nije u vezi, iako smo se jedan period i dopisivali.

Eh sada je pitanje, da li ima smisla javiti se djevojci koja je tek izisla iz veze. Da li je mozda preuranjeno? Kako da biram svoj tajming, sve ima svoje, ako mozda cekam predugo, moguce da zakasnim, a ako se javim prerano, moguce da bude uzalud/previse prerano.

Npr. ja kada sam izlazio iz veze, nije mi prvo bilo do neke nove veze, zelio sam uvijek uzeti par sedmica/mjeseci pauzu, i malo odmoriti mozak. Kako li je u djevojaka. Ne moze se ni tu generalizirati, kod neke je ovako, kod neke onako...

Ako vec odlucim, morao bih sebi jos smisliti neki pristup kako to uciniti, ali to kao i uvijek u mene bice nekako spontano, to mi je mozda manji problem nego da se odlucim za tajming.

Nadam se nekim korisnim savjetima, mozda ste imali slicna iskustva?
Prvo kad upoznaš ženu koja je u vezi, nema gore stvar nego planirati je osvojiti jednom kad izađe iz veze. 1) može nikad ne izać iz veze 2) to je odvratno uvlakaško glumljenje i sl.

Vrlo je važno znati da li si ti njoj bio "prijatelj" ili poznanik. Da li si joj bio psihoterapeut u tom dopisivanju ? (vjerojatno jesi). Ako si već u friend zoni teško ćeš iz toga izać, ako nisi, čekaj kad će ona tebe kontaktirati pa dogovori spoj. Ako te ona sada u bliskoj budućnosti ne bude kontaktirala, ti nju nazovi nakon par mjeseci i probaj dogovorit spoj.

A ako će ovo biti još 1 freind zona preko poruka i facebooka onda ovakve teme treba zatvarati i ne gubiti vrijeme. Najgluplja greška single muškarca je imati bilo kakav vid komunikacije sa zauzetom ženom, umjesto da osvoji single ženu. Ovo sad što bi ti htio napraviti je izlešinariti ženu koja je izašla iz veze koja sigurno ima neke emocionalne veze sa bivšim. Pušiona na kubik.

Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Javi joj se i napisi da znas da je izasla iz veze i da si tu za nju, ako zeli da poprica sa nekim. To je dobra mogucnost da joj pridjes kao prijatelj, ali i opasnost da ostanes samo prijatelj.
Gay muški psihoterapeut.

Nema gore stvari od glumljenja prijatelja da bi se došlo do fig. pičke. Ta friend-zona pretvara sve žene koje pristaju na friend zonu kasnije u manipulativne kuje, a muškarce u beskičmenjake koji na način podvale idu osvojiti ženu. Ako će se odlučiti biti nekome prijatelj i psihoterapeut, onda to treba i ostati i ništa više od toga. Njegove namjere su čisto romantične prirode i friendzona je totalni promašaj.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:02   #5
Ne bih sad nazvao da je to bilo prijateljstvo - javljanje je bilo vecinom na moju inicijativu. Splet slucajnih okolnosti doveo je do toga da se i upoznamo, jedan period moje i njeno drustvo je zajedno izlazilo u grad (eto par ljudi se slucajno kontaktiralo/dogovorilo), jedino sam joj sestru poznavao od ranije.

@AlessandraB

Kao sto sam gore napisao, nismo mi toliko bili bliski da bih je ja mogao na tu temu da je ispitujem ili doduse cak i tjesim, slucajno sam i saznao da je u vezi, jer nije to eksponirala na drustvenim mrezama u pocetku, mada to svakako ne bi moj stil bio. Ne zelim odmah ici "grlom u jagode", ali sigurno ne zelim da joj dadnem odmah do znanja da joj zelim samo da budem dobar prijatelj. Povjerenje moze da se dobije i na neke druge nacine.

@John Newman

Pisanje nije bilo neke dublje priorde, ni blizu od toga da sam bio psihoterapeut.

Cak sta vise, prva se javila bila jer sam imao saobracajnu nesrecu,, pa se bila raspitivala je li sve u redu i slicno. Na kraju onda ja sam se i par puta javljao. Cisto onako, zdravlje, posao, zivot, opustene teme, njena veza i slicno nikad nije bila tema.

Ja kad sam saznao da je u vezi, prestao se da javljam (nije ni ona vise), iz razloga jednostavno sto ne zelim da barim zauzetu curu, postujem to a i bespotrebna bi bila avantura, s tim jer i poznajem osobe koje sam naveo.

Ne bih pisao ovdje i razmisljao o moze se reci ovakvoj nekoj vratolomiji i riziku da ne mislim da nije vrijedna toga, jer ima stvarno nekih stvari koje mi se na njoj svidjaju.

Sto se tice javljanja, nisam mislio sada na odmah (tako gore lici da sam se izrazio da svaki momenat da je zelim da kontaktiram), onako po osjecaju dao bih tome amax 4 sedmica jos pa onda krenuo. Medjutim, kao vec sto rekoh, ne znam da li sam u startu osudjen na propast.

Sve i da se javim, problem bi bio opet naci "zicu". Neke stvari o njoj znam, lakse bi bilo kao sto je neko pisao, da je ne znam, pa da sam onda krenuo, ovako ja mislim samo da je jos vise otezano. Niti prijatelj, jedan obicni poznanik...
__________________
Grow through what you go through
specific is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:25   #6
Pa onda si u puno boljoj poziciji.

Ja bih je definitivno kontaktirao i pozvao na pice ili izlazak nakon otprilike 2 mjeseca. Ako je bila posebno vezana za tog lika, vrijeme potrebno da se preboli je pola vremena od vremena u vezi, ali to nije pravilo. Ti imas plan za mjesec dana, sve ovisi koliko je bila vezana i koliko je spremna za ici dalje. Uglavnom nemas sta u tvojoj situaciji izgubiti i definitivno trebas probati.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:57   #7
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Nema gore stvari od glumljenja prijatelja da bi se došlo do fig. pičke. Ta friend-zona pretvara sve žene koje pristaju na friend zonu kasnije u manipulativne kuje, a muškarce u beskičmenjake koji na način podvale idu osvojiti ženu. Ako će se odlučiti biti nekome prijatelj i psihoterapeut, onda to treba i ostati i ništa više od toga. Njegove namjere su čisto romantične prirode i friendzona je totalni promašaj.
Nije bila rec o glumi, nego o tome da joj pridje kao prijatelj koji je spreman da je saslusa. Sta iz toga moze da se izrodi mi ne znamo, jer ne znamo njenu reakciju, bez obzira sto znamo njegove namere.

Quote:
specific kaže: Pogledaj post
Ne bih sad nazvao da je to bilo prijateljstvo - javljanje je bilo vecinom na moju inicijativu. Splet slucajnih okolnosti doveo je do toga da se i upoznamo, jedan period moje i njeno drustvo je zajedno izlazilo u grad (eto par ljudi se slucajno kontaktiralo/dogovorilo), jedino sam joj sestru poznavao od ranije.

@AlessandraB

Kao sto sam gore napisao, nismo mi toliko bili bliski da bih je ja mogao na tu temu da je ispitujem ili doduse cak i tjesim, slucajno sam i saznao da je u vezi, jer nije to eksponirala na drustvenim mrezama u pocetku, mada to svakako ne bi moj stil bio. Ne zelim odmah ici "grlom u jagode", ali sigurno ne zelim da joj dadnem odmah do znanja da joj zelim samo da budem dobar prijatelj. Povjerenje moze da se dobije i na neke druge nacine.
Onda sedi sa strane i cekaj da dodjes na red.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:44   #8
Da se meni netko javi drito nakon prekida, a u međuvremenu se nismo ništa čuli... Sterala bi ga.

Lešinarenje na najjače.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:32   #9
@ autoru - nema ti tu nekog pravila. Ne znaš kakva je bila dinamika njezine veze.

Može bit da joj se sad muški jednostavno gade, može bit da traži frenda/oslonac, može bit da želi jebača, može bit....

Ljudski odnosi su polivalentni. I o tebi dijelom ovisi što bi moglo biti; nekad su sitnice, trenuci dovoljni.

Karakteristiku koju uočavam svojstveniju ženama je da su one sklonije reakciji; dakle, o tome što si i kakav si te za što si sposoban u toj interakciji ovisi i njezin odnos prema tebi.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 07:16   #10
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Da se meni netko javi drito nakon prekida, a u međuvremenu se nismo ništa čuli... Sterala bi ga.

Lešinarenje na najjače.
Definitivno jedan od legendarnih odgovora ... drito nakon i..u međuvremenu!!
__________________
rijeku upoznaješ plivajući preko nje, čovjeka kroz razgovor.
lovac u mutnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:47   #11
Ako je cura slobodna, zašto čekati 2 mjeseca da joj se javi? Uletjeti će netko u međuvremenu, koji možda nema pojma o njenoj situaciji. Poziv na kavu, ispitaš polako teren, vidiš kakve su joj reakcije, o čemu priča (ako bude 90% vremena cendrala o bivšem, nema tu kruha), ako bude koncentrirana na tebe, vidjeti češ već po reakcijama i pogledima u kojem to smjeru ide.
Egoistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:09   #12
Quote:
Egoistica kaže: Pogledaj post
Ako je cura slobodna, zašto čekati 2 mjeseca da joj se javi? Uletjeti će netko u međuvremenu, koji možda nema pojma o njenoj situaciji. Poziv na kavu, ispitaš polako teren, vidiš kakve su joj reakcije, o čemu priča (ako bude 90% vremena cendrala o bivšem, nema tu kruha), ako bude koncentrirana na tebe, vidjeti češ već po reakcijama i pogledima u kojem to smjeru ide.
ma daj, ne zajebaji
cura izasla iz veze prije par dana, izadje na kavu s tobom i sad ce ona bit skoncentrirana na tebe
mozda i hoce ako joj budes klimao glavom na sve sta ona bude pricala o bivsem, lijepo istrese sva govna svoje bivse veze.. usput zakljuci da on nije los i jos ti pocne plakat kako ga zeli nazad

ja se ne bih priblizio istom kvartu, a kamoli da je odmah nakon prekida vodim na kavu.
ima za to prijateljice, tetke, babe... nek je one slusaju, tapsu po ramenu i dodavaju maramice
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:21   #13
Generaliziraš, nisu sve žene iste. Pa izašla je iz veze, slobodna je. Osobno, kad sam prekinula neku vezu, prekinula sam je odmah. Patila nisam nikad nakon prekida niti se oporavljala. Kad je bilo gotovo, to je bilo to, odlučila sam da je gotovo iz nekog razloga i zašto bi sada o tome razmišljala. Više sam se patila zadnjih mjeseci veze dok sam se dvoumila. E sad, ne znam kako je to kada si ostavljena strana, nisam to iskusila, pa ne znam, vjerojatno onda bude bolnije. No, osobno sam sve veze prekinula nekako sporazumo, vidjelo se da nema smisla. Sa svim bivšima sam i dalje jako dobra.
Egoistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:00   #14
Tricky...

Osobno bi inicirao komunikaciju bez nekih "natruha" da sam zainteresiran (iako je sama inicijativa i više nego očit razlog)...

Pa vidjet kuda sve to vodi, neobavezna kava za početak.

Ne bih čekao neko "hipotetsko" vrijeme jer bi u za vrijeme tvog čekanja mogao uletiti neki rebounder koji će je trpat dok ti čekaš (karikiram),

Godina dana i nije neko čudo vremena, a i pitanje je tko je inicirao prekid...tj. dal je ona ostavila ili je bila ostavljena.

Ako si inicrao komunikaciju, a ženska sluti da ti se sviđa i naravno ako i ti zadovoljavaš njene kriterije, barem si umanjio šansu da joj uleti netko treći u vremenu dok vi niste definirali što ćete i kako ćete...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:19   #15
Quote:
Egoistica kaže: Pogledaj post
Ako je cura slobodna, zašto čekati 2 mjeseca da joj se javi? Uletjeti će netko u međuvremenu, koji možda nema pojma o njenoj situaciji. Poziv na kavu, ispitaš polako teren, vidiš kakve su joj reakcije, o čemu priča (ako bude 90% vremena cendrala o bivšem, nema tu kruha), ako bude koncentrirana na tebe, vidjeti češ već po reakcijama i pogledima u kojem to smjeru ide.
Slažem se s ovim.

Sad osjeća emocionalnu prazninu, potreban joj je netko. Ti tu uletiš i pojebeš ju. Ako dobro jebeš, možda se i zaljubi u tebe.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:18   #16
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim.

Sad osjeća emocionalnu prazninu, potreban joj je netko. Ti tu uletiš i pojebeš ju. Ako dobro jebeš, možda se i zaljubi u tebe.
Meni nije najjasnije tko je prekinuo tu vezu?
Ako je on, onda vjerojatno joj treba vremena.
Ako je ona, onda je taj prekid odraden formalno nedavno, a u njenoj glavi vjerojatno i davno prije. Pa problema ni nema.
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:26   #17
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
Meni nije najjasnije tko je prekinuo tu vezu?
Ako je on, onda vjerojatno joj treba vremena.
Ako je ona, onda je taj prekid odraden formalno nedavno, a u njenoj glavi vjerojatno i davno prije. Pa problema ni nema.
Točno to
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:49   #18
Quote:
specific kaže: Pogledaj post
Pozdrav raja.

Mislim da svi ili reci cu mnog, znaju taj osjecaj kad upoznas jednu super djevojku, sve ti odgovara na njoj, razumijete se odlicno, ali ima samo jedan problem - u vezi je.

Srecom, ova za koju sam ja zainteresovan, prije nekoliko dana je prekinula sa momkom, nakon jedne odprilike jednogodisnje veze.

Upoznao sam je bio bas prosle godine, medjutim, nisam htio nista riskirati jer je u vezi, zelio sam svoju eventualnu sansu tek isprobati kad nije u vezi, iako smo se jedan period i dopisivali.

Eh sada je pitanje, da li ima smisla javiti se djevojci koja je tek izisla iz veze. Da li je mozda preuranjeno? Kako da biram svoj tajming, sve ima svoje, ako mozda cekam predugo, moguce da zakasnim, a ako se javim prerano, moguce da bude uzalud/previse prerano.

Npr. ja kada sam izlazio iz veze, nije mi prvo bilo do neke nove veze, zelio sam uvijek uzeti par sedmica/mjeseci pauzu, i malo odmoriti mozak. Kako li je u djevojaka. Ne moze se ni tu generalizirati, kod neke je ovako, kod neke onako...

Ako vec odlucim, morao bih sebi jos smisliti neki pristup kako to uciniti, ali to kao i uvijek u mene bice nekako spontano, to mi je mozda manji problem nego da se odlucim za tajming.

Nadam se nekim korisnim savjetima, mozda ste imali slicna iskustva?
Ovisi jel ima "kemije" među vama i da li se ti njoj "sviđaš" jer, navodno, bez toga ništa ne ide.
Ako toga ima, onda tajming nije ni bitan, ni lokacija, nit išta drugo.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:49   #19
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Da se meni netko javi drito nakon prekida, a u međuvremenu se nismo ništa čuli... Sterala bi ga.

Lešinarenje na najjače.
I to ne treba gledat sa negativne strane, pa ja imam slijedeći savjet za muškarce koji dobiju odjeb od ženske nakon prekida :

"Ok, dire Dawn, imaš moj broj, ako se u budućnosti predomisliš, nazovi ili pošalji poruku, pa ćemo izaći, zabaviti se i vidjet ćemo što bi se moglo dogoditi (naravno sa prirodnim smješkom na licu )."

Otišao bih, ne bih te zvao, slao poruke i sl, a u budućnosti ako bi ti nazvala, svakako bih dogovorio spoj. U međuvremenu je svašta drugo u igri
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 02:05   #20
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
Meni nije najjasnije tko je prekinuo tu vezu?
Ako je on, onda vjerojatno joj treba vremena.
Ako je ona, onda je taj prekid odraden formalno nedavno, a u njenoj glavi vjerojatno i davno prije. Pa problema ni nema.
This.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger