Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 21:46   #21
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
vidim kako te lagano imponira velicina imena, a dok o proizvodnji lijekova, ribarstvu i sigurnosti imas znanja kao Marica u krivi ....


izgleda kako ni ne znas sto je zadaca neke agencije
Yes pumpkin......isključivo su važne agencije dali u glavne i velike gradove radi veličine imena...a one još nemjerljivo važnije u provincijske gradiće... Siguran sam da onda nema zapreke da se ta agencija nađe u šibeniku ili osijeku.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:51   #22
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Apsolutno......nakon kaj dolete onda još tri sata autom.....po lošim cestama
O čemu ti pričaš? Osijek ima međunarodni aerodrom, a do Zagreba, Beograda, pa skoro i do Budimpešte ( nedostaje mali dio ), imaš autoceste. Koje elementarno nepoznavanje svoje domovine. Užas.

Inače, i ja sam apsolutno za da se nešto da i ovoj Slavoniji. Dosta više Zagreba i centralizacije, istok je uništen, a mislim da toga ljudi u Zagrebu nisu ni svjesni ( barem većina ).
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:57   #23
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
O čemu ti pričaš? Osijek ima međunarodni aerodrom, a do Zagreba, Beograda, pa skoro i do Budimpešte ( nedostaje mali dio ), imaš autoceste. Koje elementarno nepoznavanje svoje domovine. Užas.

Inače, i ja sam apsolutno za da se nešto da i ovoj Slavoniji. Dosta više Zagreba i centralizacije, istok je uništen, a mislim da toga ljudi u Zagrebu nisu ni svjesni ( barem većina ).
o cemu vi svi? kao da je prometna povezanost nesto od presudne vaznosti za dobivanje necega na tom polju?

Zagreb jedini ima znanstveno i industrijsko zalede za nesto takvo i to je bitno, kakav Osijek
Split bi eventalno moga konkurirati za ribarstvo kad bi dolazilo do neke promijene i to je to od ovih bitnijih stvari
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:00   #24
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
O čemu ti pričaš? Osijek ima međunarodni aerodrom, a do Zagreba, Beograda, pa skoro i do Budimpešte ( nedostaje mali dio ), imaš autoceste. Koje elementarno nepoznavanje svoje domovine. Užas.

Inače, i ja sam apsolutno za da se nešto da i ovoj Slavoniji. Dosta više Zagreba i centralizacije, istok je uništen, a mislim da toga ljudi u Zagrebu nisu ni svjesni ( barem većina ).
Zašto onda da EU agenciju da u osijek a ne u zagreb ili budimpeštu pa da ljudi ne moraju putovati još 3-4 sata autom? O smještaju, standardu na koji su ti ljudi navikli, ponudi tih gradova da ne pričam. Tu niti zg nema kaj tražiti. Istok je uništen marljivim radom niza hrvatskih vlada ruku pod ruku s uvoznicima od kojih jedan upravo propada i sigurno taj isti istok agencija neće ići dizati iz mrtvih.....niti to može, niti to treba niti eu ima tu namjeru.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:05   #25
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zašto onda da EU agenciju da u osijek a ne u zagreb ili budimpeštu pa da ljudi ne moraju putovati još 3-4 sata autom? O smještaju, standardu na koji su ti ljudi navikli, ponudi tih gradova da ne pričam. Tu niti zg nema kaj tražiti.


o cemu ti govoris?
http://i.imgur.com/8Oy1KHU.jpg

pogledaj u kakvim se gradovima nalaze EU agencije
pa nisu ljudi zaposleni u njima arapski, ruski multimilijunasi te zude za Londonom, Parisom, Milanom

prestani vec trolati s tim glupostima
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:15   #26
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
[/B]

o cemu ti govoris?
http://i.imgur.com/8Oy1KHU.jpg

pogledaj u kakvim se gradovima nalaze EU agencije
pa nisu ljudi zaposleni u njima arapski, ruski multimilijunasi te zude za Londonom, Parisom, Milanom

prestani vec trolati s tim glupostima
Nisu sve agencije iste, to nećeš naučiti da živiš sto godina. Ukupno je prodano ribe godišne u eu za oko 60 milijardi a samo 5 največih država je potrošilo na lijekove preko 150..a gdje su još drugi medicinski proizvodi.....jel ti sad jasno zašto su neke agencije u velikim gradovima a neke u malim? Naravno da nije, nikad niti neće. Jel misliš da tamo nema lobiranja? Kaj misliš kak to točno sve funkcionira u industriji lijekova? Pa nisu ludi da to maknu u provinciju. To je pandan FDA-u a oni odlučuju koji lijek ide na tržište. Prosjek R&D cijene jednog lijeka je oko 2 milijarde. Kak ti uopće može pasti na pamet usporediti lobiranje i iznose u medicinskim proizvodima s onima u ribarstvu? Koliko je k tome ono brz recimo internet kod nas? Na onoj slici vidim da su uglavnom u glavnim gradovima...što je i logično.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:22   #27
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
o cemu vi svi? kao da je prometna povezanost nesto od presudne vaznosti za dobivanje necega na tom polju?
Samo sam odgovorio na netočne tvrdnje forumaša kumek.

Quote:
Zagreb jedini ima znanstveno i industrijsko zalede za nesto takvo i to je bitno, kakav Osijek
Split bi eventalno moga konkurirati za ribarstvo kad bi dolazilo do neke promijene i to je to od ovih bitnijih stvari
Osijek isto ima aduta za utrku - Saponia.

No, sasvim nebitno. Sumnjam da su sjedišta ovih agencija u gradovima koji imaju nešto vezano uz njih. Tko je uopće došao do tog zaključka?

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zašto onda da EU agenciju da u osijek a ne u zagreb ili budimpeštu pa da ljudi ne moraju putovati još 3-4 sata autom?
O čemu ti trabunjaš? Kakva putovanja? Ljudi dođu i žive u Osijek, a kada žele putovati imaju međunarodnu zračnu luku u Osijeku.

Quote:
O smještaju, standardu na koji su ti ljudi navikli, ponudi tih gradova da ne pričam.
Već ti je rečeno. Ne radi se o arapskim šeicima, nego europskim birokratima.

Quote:
Tu niti zg nema kaj tražiti. Istok je uništen marljivim radom niza hrvatskih vlada ruku pod ruku s uvoznicima od kojih jedan upravo propada i sigurno taj isti istok agencija neće ići dizati iz mrtvih.....niti to može, niti to treba niti eu ima tu namjeru.
Niti ta agencija mora biti u Zagrebu. Neka nam ne donese ništa, ali neka bude u Osijeku.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:23   #28
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nisu sve agencije iste, to nećeš naučiti da živiš sto godina. Ukupno je prodano ribe prošle godine u eu za oko 60 milijardi a samo 5 največih država je potrošilo na lijekove preko 150..jel ti sad jasno zašto su neke agencije u velikim gradovima a neke u malim? Naravno da nije, nikad niti neće. Jel misliš da tamo nema lobiranja? Kaj misliš kak to točno sve funkcionira u industriji lijekova? Pa nisu ludi da to maknu u provinciju. Koliko je k tome ono brz recimo internet kod nas? Na onoj slici vidim da su uglavnom u glavnim gradovima...što je i logično.
slazem se, necemo se sloziti oko razlike London/Zagreb jer nije u cijeloj pric upce bitna

sto se interneta tice, agencija se lagano spoji direkt na vezu kao sto je prije bio FER (ne znam jel i danas jos uvijek ima nesto posebno) i nema problema
i obicne firme zakupe i spoje brzine koje salju terabajte i terabajte u cas svojim partnerima u Japan, Austriju, Indiju, Njemacku itd.
ne znam sto brzine obicne kucne mreze igraju neku ulogu?
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:30   #29
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Samo sam odgovorio na netočne tvrdnje forumaša kumek.



Osijek isto ima aduta za utrku - Saponia.

No, sasvim nebitno. Sumnjam da su sjedišta ovih agencija u gradovima koji imaju nešto vezano uz njih. Tko je uopće došao do tog zaključka?



O čemu ti trabunjaš? Kakva putovanja? Ljudi dođu i žive u Osijek, a kada žele putovati imaju međunarodnu zračnu luku u Osijeku.



Već ti je rečeno. Ne radi se o arapskim šeicima, nego europskim birokratima.



Niti ta agencija mora biti u Zagrebu. Neka nam ne donese ništa, ali neka bude u Osijeku.
Ti mora da se šališ.....osim toga saponija nema nikakve veze s lijekovima niti medicinskim proizvodima. Tko će to od eu birokrata doći živjeti u osijek? Pa osječani iz njega bježe....kakva vražja međunarodna luka...pa jedan let dnevno te ne čini ozbiljnom lukom....letite tri puta tjedno u stutgart i dva puta u basel......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:34   #30
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
a mislim da toga ljudi u Zagrebu nisu ni svjesni ( barem većina ).
Ovo sam uočio na nemalom broju ljudi iz Zagreba. Vjerujem da je razlog tomu što je Hrvatska toliko centralizirana, da unatoč katastrofalnoj lokalnoj vlasti u Zagrebu, njegovi građani imaju znatno veći standard, prilike za zaposlenje, kvalitetu života itd. nego ostatak Hrvatske što stvara iskrivljenu sliku o prilika u ostatku države.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:37   #31
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
slazem se, necemo se sloziti oko razlike London/Zagreb jer nije u cijeloj pric upce bitna

sto se interneta tice, agencija se lagano spoji direkt na vezu kao sto je prije bio FER (ne znam jel i danas jos uvijek ima nesto posebno) i nema problema
i obicne firme zakupe i spoje brzine koje salju terabajte i terabajte u cas svojim partnerima u Japan, Austriju, Indiju, Njemacku itd.
ne znam sto brzine obicne kucne mreze igraju neku ulogu?
U čas? Pa svi idu preko hub-ova koji imaju propusnost kakvu imaju.....možda satelitski. Gle, nema infrastrukture na kakvu su takve agencije naviknute, nema uvjeta na kakve su naviknut, nema uvjeta života na kakve su navikli, gomila lobista nema gdje biti i definitivno su neke previše značajne da bi se "pripustile" patuljcima. Zato ova i jest bila u londonu a ne u recimo manchesteru, corku ili rigi. Očekujem junačko klanje oko ove agencije kod prijavitelja.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:45   #32
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
U čas? Pa svi idu preko hub-ova koji imaju propusnost kakvu imaju.....možda satelitski. Gle, nema infrastrukture na kakvu su takve agencije naviknute, nema uvjeta na kakve su naviknut, nema uvjeta života na kakve su navikli, gomila lobista nema gdje biti i definitivno su neke previše značajne da bi se "pripustile" patuljcima. Zato ova i jest bila u londonu a ne u recimo manchesteru, corku ili rigi. Očekujem junačko klanje oko ove agencije kod prijavitelja.
klanje ocekujem za Europsko nadzorno tijelo za bankarstvo, tko ce ugrabiti taj plijen izlaskom UK

agenciju za lijekove ne vdim tako znacajnu kao sto joj ti pridajes znacenje, ali ni Zagreb tako jadnim kako ga zelis prikazati
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:03   #33
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
sto se interneta tice, agencija se lagano spoji direkt na vezu kao sto je prije bio FER (ne znam jel i danas jos uvijek ima nesto posebno) i nema problema
i obicne firme zakupe i spoje brzine koje salju terabajte i terabajte u cas svojim partnerima u Japan, Austriju, Indiju, Njemacku itd.
ne znam sto brzine obicne kucne mreze igraju neku ulogu?
Pa ono, praktički cijeli Osijek i Vinkovci imaju 500 Mbit/s optiku ( pričam o kućanstvima, jel ).

Da ne pričam da ne vidim u čemu bi bio problem zakupiti čvor, pa to se radilo i prije 20 godina.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ti mora da se šališ.....osim toga saponija nema nikakve veze s lijekovima niti medicinskim proizvodima.
Ne šalim se. Puni naziv tvrtke je: Saponia d.d., kemijska, prehrambena i farmaceutska industrija

Imaju asortiman proizvoda za oralnu higijenu i njegu tijela, a to spada između ostalog, u farmaceutsku industriju. Nisu samo lijekovi i cjepiva farmaceutska industrija.

Quote:
Tko će to od eu birokrata doći živjeti u osijek?
Svaki koji će dobiti 5000 eura plaće. Misliš da takve ljude opterećuje dolazak u Osijek? Pa njima bi dolazak u Osijek bio put u raj.

Quote:
Pa osječani iz njega bježe....kakva vražja međunarodna luka...pa jedan let dnevno te ne čini ozbiljnom lukom....letite tri puta tjedno u stutgart i dva puta u basel......
Dosadan si s trolanjem. Osijek je međunarodna zračna luka. Točka. I tu svaka priča prestaje.

Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Ovo sam uočio na nemalom broju ljudi iz Zagreba. Vjerujem da je razlog tomu što je Hrvatska toliko centralizirana, da unatoč katastrofalnoj lokalnoj vlasti u Zagrebu, njegovi građani imaju znatno veći standard, prilike za zaposlenje, kvalitetu života itd. nego ostatak Hrvatske što stvara iskrivljenu sliku o prilika u ostatku države.
Da, to je točno. Ljudi doslovno ne znaju kako je istočno od Zagreba. Žive u balonu. I onda i neke stvari koje bi mogli dobiti, žele u Zagreb. Užas.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:56   #34
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
klanje ocekujem za Europsko nadzorno tijelo za bankarstvo, tko ce ugrabiti taj plijen izlaskom UK

agenciju za lijekove ne vdim tako znacajnu kao sto joj ti pridajes znacenje, ali ni Zagreb tako jadnim kako ga zelis prikazati
Zagreb nije jadan ali ovo jednostavno ne ide u mala mjesta a zagreb je malo mjesto.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:00   #35
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Pa ono, praktički cijeli Osijek i Vinkovci imaju 500 Mbit/s optiku ( pričam o kućanstvima, jel ).

Da ne pričam da ne vidim u čemu bi bio problem zakupiti čvor, pa to se radilo i prije 20 godina.



Ne šalim se. Puni naziv tvrtke je: Saponia d.d., kemijska, prehrambena i farmaceutska industrija

Imaju asortiman proizvoda za oralnu higijenu i njegu tijela, a to spada između ostalog, u farmaceutsku industriju. Nisu samo lijekovi i cjepiva farmaceutska industrija.



Svaki koji će dobiti 5000 eura plaće. Misliš da takve ljude opterećuje dolazak u Osijek? Pa njima bi dolazak u Osijek bio put u raj.



Dosadan si s trolanjem. Osijek je međunarodna zračna luka. Točka. I tu svaka priča prestaje.



Da, to je točno. Ljudi doslovno ne znaju kako je istočno od Zagreba. Žive u balonu. I onda i neke stvari koje bi mogli dobiti, žele u Zagreb. Užas.
Uvijek isto..nit je osijek međunarodna luka usprkos jednom letu dnevno i tvojoj točci, nit je saponija farmaceutska industrija usprkos tome što tamo piše, nit je osijek raj za eu birokrate kao što to nije niti za mene a daleko ga bolje poznajem od njih. Internet sam okusio u hotelu osijek i na med. fakultetu, neka hvala. Možda je sve to tebi dobro i lijepo je da je to tako, ali to nema veze s pravim velikim gradom i osijek može postati sjedište ovakve agencije...nikad. Koliko god mi to željeli. Da se razumijemo meni bi bilo drago da bilo koji rh grad to dobije ali nema šanse.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:10   #36
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Uvijek isto..nit je osijek međunarodna luka usprkos jednom letu dnevno i tvojoj točci, nit je saponija farmaceutska industrija usprkos tome što tamo piše, nit je osijek raj za eu birokrate kao što to nije niti za mene a daleko ga bolje poznajem od njih. Internet sam okusio u hotelu osijek i na med. fakultetu, neka hvala. Možda je sve to tebi dobro i lijepo je da je to tako, ali to nema veze s pravim velikim gradom i osijek može postati sjedište ovakve agencije...nikad. Koliko god mi to željeli. Da se razumijemo meni bi bilo drago da bilo koji rh grad to dobije ali nema šanse.
Kako nisi dosadan sam sebi? Ajmo opet.

Osijek JE međunarodna zračna luka.

Saponia JE farmaceutska industrija.

Kakve veze ima tvoje "okušavanje" interneta s činjenicama koje ja pišem? Što to znači, "okusio"? Možda su koristili B.net, možda su u šumi, možda imaš 45 godina i spajao si se preko 28800 bps modema. Mogućnosti je puno.

I ajmo opet - gradovi približne veličine Osijeka očito imaju agencije, stoga nema apsolutno nikakvog razloga zašto Osijek ne bi imao neku agenciju.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:17   #37
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Kako nisi dosadan sam sebi? Ajmo opet.

Osijek JE međunarodna zračna luka.

Saponia JE farmaceutska industrija.

Kakve veze ima tvoje "okušavanje" interneta s činjenicama koje ja pišem? Što to znači, "okusio"? Možda su koristili B.net, možda su u šumi, možda imaš 45 godina i spajao si se preko 28800 bps modema. Mogućnosti je puno.

I ajmo opet - gradovi približne veličine Osijeka očito imaju agencije, stoga nema apsolutno nikakvog razloga zašto Osijek ne bi imao neku agenciju.
Ok....je, je...evo piše pa onda sigurno i jest..... I na plotu piše. Daj napiši na ulazu New York, pa će to onda biti New York.
Osijek bi mogao imati neku agenciju kao i neki drugi grad u rh ali ne ovu o kojoj govorimo.
A gle okusio sam tih tvojih 500 mbit za kućanstva, ako imaju kućanstva onda sigurno imaju hoteli i sveučilište.....ali opet, lijepo piše....a onda jest.... ako piše.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:36   #38
Zagreb bi mogao konkurirati iz jednog sasvim drugog razloga a to je što je Hrvatska ajmo reći neutralna za razne lobističke skupine te je naša vlada pod maltene direktnim utjecajem Brisela, sve poltron do poltrona. Našu podložnost smo dokazali već nebrojeno puta . Tu je još i argument što mi nemamo nikakvu farmaceutsku industriju vrijednu spomena (Pliva je smijurija u svjetskim okvirima) što opet predstavlja neku vrst neutralnog terena na kojem će razne farmaceutske grupacije biti u ajmo reći ravnopravnom položaju glede utjecaja i lobiranja.
Hebiga, ja da sam premijer ja bi se tako reklamirao, kad nemaš ništa konkretnog upravo taj nedostatak ičega konkretnog istakni kako prednost!
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:41   #39
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
http://i.imgur.com/8Oy1KHU.jpg

bilo bi super kada bi se pridruzili ovoj karti, pogotovo jer imamo i tradiciju u tom sektoru
Pliva, Belupo itd.


dosli bi s agencijom i EU strucnjaci koji bi u njoj radili te bi kroz obrazovanje i zajednicke projete s EU mogli puno profitirati u daljnem razvoju na ovom podrucju
Mislim dasu su nam sanse male.
Ocito, po karti, favorit je Bratislava. Ako smisle jos koju agenciju bojim se da po redu ide Bukurest, Sofija pa Zagreb.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 09:18   #40
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Mislim dasu su nam sanse male.
Ocito, po karti, favorit je Bratislava. Ako smisle jos koju agenciju bojim se da po redu ide Bukurest, Sofija pa Zagreb.
Jedna od najvećih agencija,što po značaju, što po broju osoba koje rade u njoj, sigurno neće na europsku periferiju. Pogotovo kada se grebu članice kao Austrija, Francuska, Švedska itd. za nju. Beč (tu mislim na grad) je npr. već predložio nekoliko mogućih lokacija za sjedište. Mi (tj. naša vlada i Koly) su predložili da bismo se mogli kandidirati da sjedište bude u Hrvatskoj.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.