Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 13:57   #281
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Opet pitam, misliš li da nasilje nad djecom počinje rastavom braka ili je bilo sasvim jasno da sa degenerikom imaš posla i prije djece, a i u braku s djecom?

Uvijek iste razgovore vodim sa ljudima razočaranim u neke ljude. Roditelje, prijatelje, bivše partnere. Kad odvrtiš film, jasno je ko dan da su bili isti. I tad i sad.
slažem se

i, što onda????
prijavio sam bivšu czss za nasilje nad djecom prije pokretanja razvoda braka
i ništa...

dakle

a ako impliciraš da sam morao znati da se ženim nasilnicom, kategorički tvrdim da nisam...ni nakon 2 godine hodanja a prije vjenčanja

prema tome, ovo što ti pokušavaš proturiti ispo žita, da sam jednako kriv za nasilje nad vlatitom djecom, jer nisam pazio dovoljno kad sam im birao majku, naprosto ne prolazi

ni u mom, a vjerujem ni u stotine drugih slučajeva
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:59   #282
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
pa JA SAM INZISTIRAO na tome da su djeca s majkom podjednako vremena...
i jesu...

krivica???'
oprosti, to TEBE muči, ja s tim nemam nikakvih problema...i zašto se time baviti, kakve veze to ima tko je kriv
Kao prvo, na temi, ovoj ili nekoj drugoj ne sjećam se, si napisao da se trudiš da djeca budu kod žene trećinu vremena. Tog se sjećam.

Drugo, ne muči me, naprotiv. Kada pogriješim, bilo gdje i bilo kada. Na poslu, sa djecom, prema partneru, nije mi problem reći ok krivo sam procijenila zbog,....pa ću s toga jer sam pogriješila predložiti, reći, napraviti. Sjajno funkcionira, time i potvrđuješ i svoju kompetenciju, a i gradiš prisniji odnos. I na poslu i doma.

Hoću reći, pokušala bi razumjeti zašto moj partner koji ne radi, bi radije živio u pripizdini i da li postoji kompromisna opcija. Pokušala bi ju, ga i dalje i u toj situaciji tretirati kao partnera. Partnerstvo ne prestaje razvodom, ako imaš djecu.

Znam da nećeš razumjeti, al dobro.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:05   #283
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
.

Hoću reći, pokušala bi razumjeti zašto moj partner koji ne radi, bi radije živio u pripizdini i da li postoji kompromisna opcija. Pokušala bi ju, ga i dalje i u toj situaciji tretirati kao partnera. Partnerstvo ne prestaje razvodom, ako imaš djecu.

Znam da nećeš razumjeti, al dobro.
tu te jaaako dobro razumijem
znam zašto zmijurina želi pod kamen iz kojeg je ispuzala
ali, kakve to veze, pobogu, ima sa dobrobiti djece?
ajde molim te odgovori, ali ozbiljno i konkretno

pa nek ona ide u pripizdinu, iz koje svi bježe
djeca žive od rođenja u metropoli
ovdje im je SVE
majka želi pod kamen iz kojeg je ispuzla...briga je za djecu...


osim toga, majka sad radi...ovdje

treba li se sad složit da majka odbvede djecu pod taj isti kamen, kad ona to ne žele?' ni bilo tko na njihovu mjestu?
a i imaju tatu tamo gdje žive 14.god, s kojim službeno žive, prijatelje, budućnost, školovanje i daleko veće mogućnosti za bilo što u životu, nego u pripizdini

a zašto da ja šaljem djecu u pripizdinu, ajde mi - NAMA - objasni svoj stav
jedva čekam....
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:10   #284
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
tu te jaaako dobro razumijem
znam zašto zmijurina želi pod kamen iz kojeg je ispuzala
ali, kakve to veze, pobogu, ima sa dobrobiti djece?
ajde molim te odgovori, ali ozbiljno i konkretno

pa nek ona ide u pripizdinu, iz koje svi bježe
djeca žive od rođenja u metropoli
ovdje im je SVE
majka želi pod kamen iz kojeg je ispuzla...briga je za djecu...


osim toga, majka sad radi...ovdje

treba li se sad složit da majka odbvede djecu pod taj isti kamen, kad ona to ne žele?' ni bilo tko na njihovu mjestu?
a i imaju tatu tamo gdje žive 14.god, s kojim službeno žive, prijatelje, budućnost, školovanje i daleko veće mogućnosti za bilo što u životu, nego u pripizdini

a zašto da ja šaljem djecu u pripizdinu, ajde mi - NAMA - objasni svoj stav
jedva čekam....
Pa recimo, radije bi živjela u pripizdini, nego proživljavala taj tvoj horor, koliko ono godina?

Al dobro, meni štošta nije problem, nisam mjerna jedinica.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:11   #285
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa recimo, radije bi živjela u pripizdini, nego proživljavala taj tvoj horor, koliko ono godina?

Al dobro, meni štošta nije problem, nisam mjerna jedinica.
Znači, linija manjeg otpora
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:14   #286
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa recimo, radije bi živjela u pripizdini, nego proživljavala taj tvoj horor, koliko ono godina?

Al dobro, meni štošta nije problem, nisam mjerna jedinica.


ej ne vjerujem

znači, djeca ne žele u pripizdinu
sustav, tata i praktički cijeli jedan mali svijet kaže da je djeci bolje ovdje (a njihov je posao procijeniti gdje je djeci bolje)
mama - luđakinja želi u pripizdinu

i sad se mi svi trebamo preseliti, usput vjerojatno umrijeti od gladi dok ja tamo ne nađem posao, i svi idemo s prosječnog konja na nadprosječnog magarca radi ispunjenja želja luđakinji

aj pliz reci da se šališ
__________________
heroj ulice

Zadnje uređivanje K H S : 30.08.2017. at 14:36.
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:17   #287
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa recimo, radije bi živjela u pripizdini, nego proživljavala taj tvoj horor, koliko ono godina?

Al dobro, meni štošta nije problem, nisam mjerna jedinica.
a zar ne bi bilo logično npr.reći
pa dobro, nek majka ide u pripizdinu, kad već toliko želi, ali nek si onda i organizira kontakte s djecom, kojoj je bolje ovdje i koja ne žele u pripizdinu
ne kužim

ne nego svi trebaju totalno sjebat svoje živote, da bi majka luđakinja bila zadopvoljna i da ne bi pravila probleme

i još
a tko ti kaže da majka ne bi pravila probleme i u pripizdini
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:18   #288
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Znači, linija manjeg otpora
Vjeruj mi, okrutno sam iskrena kada treba nazvati stvari svojim imenom. Po cijenu čega god hoćeš. Pogotovo kada se radi o onom što smatram temeljem svakog partnerstva. Ako ne osjećam ljubav, privrženost, pripadanje, nema tog razloga zbog kojeg bi nastavila živjeti takav život. Tako da linija manjeg otpora na stoji.

Tehnikalije oko auta, kvadrata, posla, dosadašnje udobnosti se lakše riješe od usijanih glava.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:20   #289
čekam tvoj odgovor...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:23   #290
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, okrutno sam iskrena kada treba nazvati stvari svojim imenom. Po cijenu čega god hoćeš. Pogotovo kada se radi o onom što smatram temeljem svakog partnerstva. Ako ne osjećam ljubav, privrženost, pripadanje, nema tog razloga zbog kojeg bi nastavila živjeti takav život. Tako da linija manjeg otpra na stoji.

Tehnikalije oko auta, kvadrata, posla, dosadašnje udobnosti se lakše riješe od usijanih glava.
Znači recimo ovako...imaš uspješnu praksu tu gdje živite, zadovoljna si i imaš lagodan (financijski) život, za sebe i djecu.
Muž nakon razvoda iz nekoga samo njemu znanoga razloga želi nazad u rodno mjesto gdje vukovi služe doručak i trgovina dolazi srijedom u kombiju (karikiram). Djeca se moraju odreći svega, komfora, prijatelja, rodbine, mogućnosti .....zato jer je tata poželio kamen, stinu i draču.
I ti bi ostavila praksu i preselila djecu i sebe u nepoznato????
O čemu pričamo?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:25   #291
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
a zar ne bi bilo logično npr.reći
pa dobro, nek majka ide u pripizdinu, kad već toliko želi, ali nek si onda i organizira kontakte s djecom, kojoj je bolje ovdje i koja ne žele u pripizdinu
ne kužim

ne nego svi trebaju totalno sjebat svoje živote, da bi majka luđakinja bila zadopvoljna i da ne bi pravila probleme

i još
a tko ti kaže da majka ne bi pravila probleme i u pripizdini
Odgajam svoju step djecu već dobrih 22 godine. Ne mogu nikada zaboraviti oči te djece kada sam rekla nešto u stilu, pa vama je lijepo i kod mame, jel tak? Da mame luđakinje. Onak daaaa, koje olakšanje što su to mogli nekom reći.

Znam koliko se prema djeci može sugestivno obraćati i kakvu im opstipaciju možeš složiti svojim gorljivim pravedništvom.

Ne mogu reći za tebe, ali neke se bitke isplati izgubiti i meni je to kristalno jasno.


Da se razumijem, laprdam teoretski, nabacujem ideje, nemam čak ni pravo misliti neke stavri koje napišem za istač, jer vas ne poznajem. Tak da, sam razgovaramo, kužiš.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:27   #292
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
.
I ti bi ostavila praksu i preselila djecu i sebe u nepoznato????
O čemu pričamo?

i, nažalost, nije nepoznato
to "nepoznato" meni je toliko poznato da bih donio zakon o zabrani života tamo bilo kojem meni dragom živom biću...uključujući i psa
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:31   #293
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post

Ne mogu reći za tebe, ali neke se bitke isplati izgubiti i meni je to kristalno jasno.


.
dobro

ajde sad te opet lijepo molim, kako bi se to mojoj djeci isplatilo da tata izgubi bitku, i da ih mama, koja ima kaznene progone radi zlostavljanja njih, mirno odvede iz njihova doma gdje žive od rođenja, njihovog oca, njihove škole, ulice, prijatelja, aktivnosti, sporta, crtanja
i da mama tamo s njima radi bez ikakve kontrole što god hoće

pa kako se meni isplati izgibut tu bitku????
ili mopjoj djeci???'

gle, mamekica...
jako mi je žao što si ušla u ovaj krug razvoda
ali zaista ničim drugim ne mogu objasnit ovo tvoje pisanje i ovakve tvoje stavove
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:31   #294
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Znači recimo ovako...imaš uspješnu praksu tu gdje živite, zadovoljna si i imaš lagodan (financijski) život, za sebe i djecu.
Muž nakon razvoda iz nekoga samo njemu znanoga razloga želi nazad u rodno mjesto gdje vukovi služe doručak i trgovina dolazi srijedom u kombiju (karikiram). Djeca se moraju odreći svega, komfora, prijatelja, rodbine, mogućnosti .....zato jer je tata poželio kamen, stinu i draču.
I ti bi ostavila praksu i preselila djecu i sebe u nepoznato????
O čemu pričamo?
Ja bi zasigurno, temeljito razmotrila sve argumente za. Pokušala shvatiti potrebu za tom akcijom i što iščitavam iz toga o našem odnosu. Koja je perspektiva, kakva je financijska konstrukcija i koliko bi vremena za tu akciju trebalo. Da li postoji kompromisna varijanta koja bi zadovoljila sve. Da li postoji bekap plan u slučaju propasti i za koliko bi ga se moglo aktivirati. Presudu bi rekla djeca. Bez mog imputiranja što se od njih očekuje da kažu. Odgajam ih tako i često mi ne paše što mi imaju za reć, ali bože moj.

Uz put rečeno, svojedobno sam predlagala odseljenje u pripizdinu, ali na način da prije obavim jednu specku koja bi mi uz do tad stečeno omogućila part time job na nešto vožnje jer tak vidim pemziju. Kad djeca poodrastu i skinemo im se sa grbače. Al jebiga sad.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:35   #295
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja bi zasigurno, temeljito razmotrila sve argumente za. Pokušala shvatiti potrebu za tom akcijom i što iščitavam iz toga o našem odnosu. Koja je perspektiva, kakva je financijska konstrukcija i koliko bi vremena za tu akciju trebalo. Da li postoji kompromisna varijanta koja bi zadovoljila sve. Da li postoji bekap plan u slučaju propasti i za koliko bi ga se moglo aktivirati. Presudu bi rekla djeca. Bez mog imputiranja što se od njih očekuje da kažu. Odgajam ih tako i često mi ne paše što mi imaju za reć, ali bože moj.
pa bar sam 5 puta napisao da djeca ne žele u pripizdinu
ni pod razno
rekli su to svima
mami, tati, czss, sutkinji, vještakinji

koji je tzebi ...?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:36   #296
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja bi zasigurno, temeljito razmotrila sve argumente za. Pokušala shvatiti potrebu za tom akcijom i što iščitavam iz toga o našem odnosu. Koja je perspektiva, kakva je financijska konstrukcija i koliko bi vremena za tu akciju trebalo. Da li postoji kompromisna varijanta koja bi zadovoljila sve. Da li postoji bekap plan u slučaju propasti i za koliko bi ga se moglo aktivirati. Presudu bi rekla djeca. Bez mog imputiranja što se od njih očekuje da kažu. Odgajam ih tako i često mi ne paše što mi imaju za reć, ali bože moj.
Sad mi je jasno da ti još niti nisi zakoračila u razvod....pričati ćemo za jedno godinu-dvije
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:38   #297
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Sad mi je jasno da ti još niti nisi zakoračila u razvod....pričati ćemo za jedno godinu-dvije
Istina je da će mi trebati godina dana razdruživanja, jer smo jebeni, premreženi holding, a da se ne izmasakriramo.

Idem-o, vidjet jedan stan. Aj bok.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:41   #298
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Istina je da će mi trebati godina dana razdruživanja, jer smo jebeni, premreženi holding, a da se ne izmasakriramo.

Idem-o, vidjet jedan stan. Aj bok.
Sretno
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:51   #299
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Sad mi je jasno da ti još niti nisi zakoračila u razvod....pričati ćemo za jedno godinu-dvije
ja jesam
i potpuno razumijem što mamekica pokušava reći,
a to definitivno nije pustiti sve linijom manjeg otpora,

spremnost na kompromise, sagledavanje obje strane,
objektivnost,
amortizirati nagle odluke i reakcije,
vjerujem da će i za godinu dvije pisati ovako,

discl. ovim ne sumnjam u istinitost priča onih
koji nakon rastave ne razgovaraju više na ovaj način
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 16:18   #300
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ja jesam
i potpuno razumijem što mamekica pokušava reći,
a to definitivno nije pustiti sve linijom manjeg otpora,

spremnost na kompromise, sagledavanje obje strane,
objektivnost,
amortizirati nagle odluke i reakcije,
vjerujem da će i za godinu dvije pisati ovako,

discl. ovim ne sumnjam u istinitost priča onih
koji nakon rastave ne razgovaraju više na ovaj način
Joj brezia ti si tako draga...vjerujem da si i u RL draga i blaga osoba.
I moj razvod od oca mog djeteta je prošao manje više ok...ostali smo u ok odnosima, već sam dosta puta pisala da nas je sin više puta pitao zašto smo se uopće rastali.
No, moj dragi nema takvih iskustava...njemu je život priredio pakao, iako je on isto čovjek koji je doslovce sve ostavio i izašao sa 2 crne vreće iz kuće, kreditima i dugovima. Nije htio ništa cjepidlačiti...pristao je na sve želje samo da je mir...i nikad ga nije dobio.
Ljudi ti opraštaju sve osim uspjeha i sreće...jbg.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.