Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2009., 11:59   #1
RBA - dopušteno prekoračenje (minus)

Pozz, imam odobreni minus u rba koji istjece 15.05, ali dobivam naknadu s burze, zanima me dali cu morat im isplatiti cijeli minus ili samo razliku s obzirom da dobivam novac s burze?
__________________
You keep creating pictures in your mind and just believe they will come true in time
_reese_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 13:52   #2
Quote:
_reese_ kaže: Pogledaj post
Pozz, imam odobreni minus u rba koji istjece 15.05, ali dobivam naknadu s burze, zanima me dali cu morat im isplatiti cijeli minus ili samo razliku s obzirom da dobivam novac s burze?
Da li si išla u banku kad su ti počeli isplaćivati naknadu sa burze i je li to kod njih evidentirano?Inače u dozvoljeno prekoračenje u RBA se računa 6 mj unatrag primanja pa si to možeš izračunati.Bitno ti je da imaju evidentiranu uplatu sa burze kao tvoje primanje zato odi u banku.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:47   #3
rba dopusteno prekoracenje

evo ovako imam 3500kn dopusteno prekoracenje u rba i posto ne radim vec 6 mjeseci ukinuce mi minus i mene sad interesira kakve ce one mjere poduzimati i da li snjima mogu doci do nekakvog dogovora za obrocnu otplatu s obzirom da sam nezaposlena mislim kako mi to nece dati jer ce mi reci a otkud ti novci svaki mjesec da uplacujes ratu?! ako mi ne daju obrocnu otplatu koliko imam vremena da podmirim dug?
bokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 09:46   #4
Javi se u banku obavezno. U principu banka izlazi u susret za obročnu otplatu.
erri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 12:44   #5
Quote:
bokka kaže: Pogledaj post
evo ovako imam 3500kn dopusteno prekoracenje u rba i posto ne radim vec 6 mjeseci ukinuce mi minus i mene sad interesira kakve ce one mjere poduzimati i da li snjima mogu doci do nekakvog dogovora za obrocnu otplatu s obzirom da sam nezaposlena mislim kako mi to nece dati jer ce mi reci a otkud ti novci svaki mjesec da uplacujes ratu?! ako mi ne daju obrocnu otplatu koliko imam vremena da podmirim dug?
Jel banka izlazi u susret da odgodi ukinuce minusa ili da se bar na rate moze otplatit? ima ko iskustva
__________________
You keep creating pictures in your mind and just believe they will come true in time
_reese_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 11:01   #6
Mislim da ne može banka prolongirati rok važenja minusa ako ne postoji osnova za to, ali ako se na vrijeme javiš u banku, možeš ugovoriti obročnu otplatu duga po tekućem računu - dug otplaćuješ u ratama koje dospijevaju određenog dana u mjesecu (dan sam odabireš - svakog 15-og ili kako ti već odgovara). Godinu dana nakon što otplatiš dug, nemaš pravo na čekove (a mislim ni na novi minus, čak i ako se zaposliš), ali nisi upisan na tzv. crnu listu.
MissMarple is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 08:25   #7
zanima me dal bi ja mogla kod njih dobit dopusteno prekoracenje ako kod njih primam placu vec prek 6 mj,a od proslog mj me napokon zagrebačka skinula s crne liste, i da znam da sam vidljiva jos 3 god da nema zabune
sad su mi dali karticu i token al iskreno bilo mi bed za pitat za minus pa ak neko zna molim javite
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 10:15   #8
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
zanima me dal bi ja mogla kod njih dobit dopusteno prekoracenje ako kod njih primam placu vec prek 6 mj,a od proslog mj me napokon zagrebačka skinula s crne liste, i da znam da sam vidljiva jos 3 god da nema zabune
sad su mi dali karticu i token al iskreno bilo mi bed za pitat za minus pa ak neko zna molim javite

traži osobnog bankara i pitaj. obrazloži zašto si bila na crnoj listi, možda odobre. dosta su fleksibilni i bolji od zabe. malo su se postrožili nego prije par godina, ali sve je stvar dogovora.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 07:12   #9
moramk priznat da sam proslo tjeda vidjela takve redove u rba kod osobnih bankara da je to nevjerojatno, ljudi su ocito u velikim krizama
ovo je katastrofa kaj se desava
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:27   #10
Da nije zbog toga što su ljudima ukidali minuse?

Moj promjer, nedavno sam prebacio plaću na RBA, i trebalo im je 3 mjeseca da mi odobre minus (iako u reklamnim brošurama tvrde da se minus može dobiti odmah). Mjesec dana nakon što su mi ga odobrili, u i iznosu od 50% plaće (više mi ne treba, minus koristim samo da mi bude kao rezerva za nepredviđene situacije, inače sam po tekućem uvijek u plusu), dobijem od njih čestitku da mi minus smanjuju na 1500 kuna (što je sitniš u odnosu na odobreni). Nisam išao to reklamirati u banku, iako razmišljam o tome. POslovanje po tekućem se nije ni malo promijenilo u međuvremenu, plaća je čak i malo veća, ali ne, onij meni smanjuju minus.
Uglavnom, tu njihovu "čestitku" sam dobio pred otprilike 3 tjedna, a prošli tjedan je stupila na snagu... vjerojatno je to uzrok redovima u RBA.

Ima li netko sa istom pričom?

Ako se bilo tko misli prebaciti u RBA - neka ju izbjegne. Sve su banke loše, neke su samo manje loše od drugih. RBA nije među takvima.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 14:06   #11
nisam znala da je takva kriza da minuse ide tak skracivat ljudima kod kojih nema potrebe da to rade,al moram priznatv da sam vidjekla velike redove za osobne bankare u rba, iako nisam znala zasto nit sad nisam sigurna
vidim da je kriza kad ljudi rasprodavaju sve kaj mogu pa i zlato i zaduzuju se
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 17:58   #12
ja ne shvacam kak mi mogu nudit pravo da imam kreditnu karticu s obzirom da mi je crni minus zatvoren krajem 10 mj, a za dopusteno prekoracenje trebam cekat minimal pol godine
mislim koja im je to logika
ocito vide ogucnost da me sa kreditnom mogu vise oderat,a kak imamu vise neg lihvarske kamate samo bi luda uzela to, jer mom muzu su mjesecno uzimali 5 posto od 5.000,00 dopustenog limita znaci cca 250 kn sam za kamate i sd mi vi recite da je to normalno
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 19:19   #13
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
ja ne shvacam kak mi mogu nudit pravo da imam kreditnu karticu s obzirom da mi je crni minus zatvoren krajem 10 mj, a za dopusteno prekoracenje trebam cekat minimal pol godine
mislim koja im je to logika
ocito vide ogucnost da me sa kreditnom mogu vise oderat,a kak imamu vise neg lihvarske kamate samo bi luda uzela to, jer mom muzu su mjesecno uzimali 5 posto od 5.000,00 dopustenog limita znaci cca 250 kn sam za kamate i sd mi vi recite da je to normalno


Vjeruj, oni ti smao nude kreditnu karticu a kad tvoj zahtjev dođe na oči ljudima s kartičnog poslovanja ne će bit odobrena!!



Za crnu listu se gleda datum skidanja sa crne liste tako da od tog datuma za neke poizvode treba proći i 3 godine!!
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:25   #14
joj i kaj da ja napravim sad ljudima u zagrebackoj banci koji su me sjebali i drzali na crnoj listi ne potrebno bar 8 mj jer sud je donio u 2mj 2009 ovrhu na moj racun koji je takoder u 2 mj maknuo a ja se s njima iz zagrabecake borila do kraja 10 mj da mi maknu to da je cak i sud s njima popizdio
i sad ja zbog njih imam pred bankarima katastrofalnu sliku i sad ti to dokazi

meni su u rba rekli da tek nakon pol godine u 4 mj imat cu pravo na dopusteno prekoracenje,a kartice valjda nude jer su kamate doslovce ubitacne i ne smeta im tu crna lista jer sam rekla im da sam na crnoj i da ni na kraj pameti tak nekaj s lihvarskim kamatama ne bi uzela
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 21:25   #15
Minus RBA bank

Pozdrav svima koliko vas ima...ako netko možda zna koliko po novom vremenski treba da ti se odobri minus po tekučem računu u RBA banci....hvala svima na odgovoru
...imao 100% trazio povecanje na 200%
brunke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 21:36   #16
Quote:
brunke kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima koliko vas ima...ako netko možda zna koliko po novom vremenski treba da ti se odobri minus po tekučem računu u RBA banci....hvala svima na odgovoru
...imao 100% trazio povecanje na 200%
Uzas bjezi od minusa pa to je katastrofa koja unistava nasu privredu kao i tebe osobno!!
To je od banke plasiranje nepostojeceg novca sa kojim stvara ovisnike. I sebi fila profit i budet. Plasiranje novca bez pokrica kao i od tebe trosenja no samo jednom dok nepotrosis. I onda si uhvacen u kruh ovisnosti i vracanja dugova!!

Uzas uzas bjezati od toga glavom bez obzira.. sve je slatko jednom dva puta a poslije gorko no kasno je moras gutati gorcinu!!
Bjezat od tih takozvanih slatkih minusica!!!
logicar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.07.2010., 21:39   #17
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
Uzas bjezi od minusa pa to je katastrofa koja unistava nasu privredu kao i tebe osobno!!
To je od banke plasiranje nepostojeceg novca sa kojim stvara ovisnike. I sebi fila profit i budet. Plasiranje novca bez pokrica kao i od tebe trosenja no samo jednom dok nepotrosis. I onda si uhvacen u kruh ovisnosti i vracanja dugova!!

Uzas uzas bjezati od toga glavom bez obzira.. sve je slatko jednom dva puta a poslije gorko no kasno je moras gutati gorcinu!!
Bjezat od tih takozvanih slatkih minusica!!!
hvala šta se brineš ali imam minus od prošle godine i nisam idiot da neznam to kontrolirat....masu ljudi su mi škola,ali imam ok plaću koja pokriva to odmah tako da...zanima me cisto informativno koliko vremneski treba da se odobri jer na moju plaću to je kao neki mini kredit...i bez brige drzim sve pod kontrolom...treba mi nakratko pozajmica sa slijedecom plačom minusa nema tako da nije neki bed...a neda mi se zajebavat sa kredom i papirologijom...
brunke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 21:55   #18
kaj ti nije jednostavnije nazvat 062 62 62 62 nek se tu dopisivat sa pametnjakovićima koji će sad litanije pisat
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 22:00   #19
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
kaj ti nije jednostavnije nazvat 062 62 62 62 nek se tu dopisivat sa pametnjakovićima koji će sad litanije pisat
A i to što kažeš ali mislio sam netko je možda bio u zadnje vrijeme pošto ljudi uzimaju sve za more(nikad to nebi napravio rađe nejdem nigdje) ali izgleda da si u pravu...ali ako ima neka dobra duša možda mi i pomogne netko ak ne 062 hahaha
brunke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 11:27   #20
Unhappy Minus na računu

trebam pomoć...primala sam plaću u reiffeissen banci prije 3 god i tamo imala minus od 7000kn, zbog promjene banke u firmi svi smo preselili račune u Erste banku te sam ja podmirila minus ali ga ne i zatvorila. Trebali su mu novci hitno pa sam opet otišla u minus i takav je i ostao već godinu i pol, znaći nekih 7500kn...sad me zanima pošto nikada od njih nisam dobila nikakvu obavijest o podmirenju duga, tužbi i ovrhi kako to ide i zašto me o tome ne obavještavaju...ima li tu neka zastara ili će se oni već jednom javiti i poslati mi ovrhu ma plaću....jer znam slučajeve gdje je banka nakon 6mj odmah reagirala i sjela ljudima na 1/3 plaće...ili su se uspjeli dogovoriti o otplati...ima li ko kakva saznanja o takvim stvarima ili savjet što da učinim jer bih to htjela riješiti normalnim putem

hvala
jelena08 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.