Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2008., 13:55   #201
Quote:
gosparka kaže: Pogledaj post
haj,...
zna ki netko ako si u kašnjenju sa plaćanjem računa na amex kartici, da li dospijevaš na crnu listu banaka...hvala
mozes bit na 30,60 i 90. 30 je ako kasnis jedan mj, 60 ako dva,90 ako tri. sad ne znam sankcije ali budi ziher da ti nece vise tako lako dat nista
Nikki_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 16:13   #202
American Express Shopping kartica

To bi bilo ovo.
Zanima me ima li ju netko, prednosti, mane...
I moze li mi netko ne temelju svog racuna reci koliko te banka pokrade. Da, da vidjela sam da je kamata 7% i onu neku tablicu, ali nije meni sve to bas cisto pa bih molila nekog da mi to prikaze na primjeru. Npr. ak je racun 600kn znam da rate nece biti tocno 100kn nego vise. E, a mene bi zanimalo koliko je to vise. Dakle, dajte neki primjer vase kupovine i koliko su vam dodatno nakeljili gore.
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 20:54   #203
možda ovako... kupis nešto za 72, a oni ti svaki mjesec naplate 12 + kamatu...

u biti sve što kupiš dijeli se na 6 rata, svaki mjesec se zbrajaju trenutne rate, na to ide kamata + neki trošak obrade i eto računa..imaš na slici jedan moj stari račun ... meni se sviđa....


marioart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:08   #204
Hvala. Koliko sam skuzila, za trosak od 491 kn imas nekih 20ak kn dodatno, sto kamate, sto obrada transakcije... Ajde dobro, ima i kartica sa kojima to ispadne dosta vise...
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 22:38   #205
da...to ti je 1/6 potrošenog...... po meni je to prihvatljivo... malo poraste kad ne platiš 2 mjeseca zaredom
marioart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 22:49   #206
Quote:
Collien kaže: Pogledaj post
Hvala. Koliko sam skuzila, za trosak od 491 kn imas nekih 20ak kn dodatno, sto kamate, sto obrada transakcije... Ajde dobro, ima i kartica sa kojima to ispadne dosta vise...
Kolika je to efektivna kamatna stopa?
Naknada od 2,4% na 6 mjesečnih rata prilično podiže trošak. Imam dojam da su čak i revolving kartice povoljnije od toga.
Joaninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:45   #207
Quote:
Joaninho kaže: Pogledaj post
Kolika je to efektivna kamatna stopa?
Naknada od 2,4% na 6 mjesečnih rata prilično podiže trošak. Imam dojam da su čak i revolving kartice povoljnije od toga.
Uf, imala revolving, nista nije gore od toga. Stalno sam otplacivala neku kamatu, a ne glavnicu.
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 14:00   #208
jel se to moze uzeti bez stalnog posla?
Syzygy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 19:19   #209
ja sam ju dobio dok sam radio na određeno...oni meni nudili, nisam ja ni tražio...
marioart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 19:33   #210
Quote:
Syzygy kaže: Pogledaj post
jel se to moze uzeti bez stalnog posla?
Mislim da ne... Treba zadnja platna lista, podaci poduzeca gdje radis....
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 21:20   #211
Samo 6 rata? Tucet naknada vam nabijaju,prema tome-nikao se ne isplati!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 21:37   #212
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Samo 6 rata? Tucet naknada vam nabijaju,prema tome-nikao se ne isplati!
A ne znam, zato je jesam u nedoumici... jer postoje stvari koje bi rado kupila na par rata, a ne daju. jer nije mi uvijek lako ispljunuti 600kn za ovo, pa 1000 za ono, a za tako male cifre ne daju na rate u dosta ducana.
A revolving sam imala i to je bilo nesto najgore sto sam u zivotu imala. Kamate, kamate i samo kamate....
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 21:51   #213
ajme,ajme. ja ga danas naručio... koju si revolving karticu imala?


uplašila si me s pričom o kamatama i glavnicom,pa sam i otvorio temu o tom revolvingu
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:01   #214
prvo american konzumovu, to je bio pakao nad paklima. na kraju sam kad sam vidjela da spasa nema i necu nikad odplatiti ak ostanem otplacivati prek nje i otisla u banku podmiriti citav racun i otkazati karticu.
sad imam go card jer za nju ne placam nikakvu clanarinu i isto je kamata opaka... bas dosta naiju na relativno malu cifru....
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:06   #215
American revolving ima kamatu 14%-katastrofa.

Go je dobar jer svugdje u ZG i okolici možeš na 12 rata bez kamata samo su im naknade za cash i ostalo-opake

Meni ova revolving od Hypa ako ne bude pasala-ukidam i odlazim u Kabu. Imaju maestro na rate u Karlovcu i okolici i besplatno net bankarstvo-sve za 5 kn mjesečno.

Inače,ova shopping amex ima malu članarinu,40 kn

ali ovo mi se ne čini povoljno:

Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:14   #216
zato i pitam. jer imam losa iskustva sa karticama.
i trebam nesto sto ce mi biti ok za podijeliti si manje cifre koje bi bilo lijepo ipak otplatiti na par rata da si olaksam. ne mislim na nju kupovati namjestaj, jer mi je za to izmedju ostalog 6 rata premalo... ma kuzis sta ocu rec.
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:18   #217
probaj s pikom: www.mercator.hr/pika

bez kamata i naknada

a i čekovi nisu izašli iz mode,koliko vidim-svi ih imaju...
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:22   #218
ma znam da nisu. ali problem su ducani koji jednostavno ne daju na rate. ili npr daju na 2 rate cifru iznad 1000kn, a to mi nije od nikakve pomoci...
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:25   #219
ja se nadam da ću se uspjeti kontrolirati s revolvingom inače

no,nema brige,na visi charge su mi dali bijedni limit od par tisuća kuna,pa mislim da ni na revolvingu neće biti puno darežljiviji.

Hypo-prava banka za vas ako želite limit na kreditnoj kartici manji od vaše plaće,

pa posuđujte karticu okolo kada vam zatreba za kupnju avionske karte i sl.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:32   #220
i nikome ne posuđujte karticu ma koliko vas uvjeravali da će redovno plaćati.... ja sam zaronio poprilično zbog toga...

revolving je zlo...jedva čekam da se riješim u potpunosti toga... možda ostavim taj shopping...imam mali limit na njoj... koji sam ja ovisnik...
marioart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.