Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2005., 21:31   #61
Nasao sam na net-u yi-djing u softverskom izdanju kao program. Da li to moze da zamijeni knjigu ili ne?
f00f is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 22:02   #62
Quote:
f00f kaže:
Nasao sam na net-u yi-djing u softverskom izdanju kao program. Da li to moze da zamijeni knjigu ili ne?
ja imam 50 ak prijevoda i chinga kao knjige

i 2 softwerska izdanja

- experimentirao sam sa softwerskim (kompj) dobivanjem odgovora i sve je ok tj odgovori su smisleni

posto je sve jedno i povezano i treba da je tako

***
dakle na citirano pitanje bih odgovorio da se i ching softwere moze koristiti ali da je knjiga za mene bolja..

jer knjige donose povijest i chinga, razvoj, PRIJEVODI I KOMENTARI LINIJA SU OPSIRNI

uostalom volim'' pjeske'' dobivati odgovore tj skoro uopce ne koristim kompic za dobivanje odgovora kada me nesto zanima..

meni je koristenje softwerskog i chinga kao ICI AUTOM U SETNJU

brzo sve obavis ali nije to to...

ljepse, romanticnije KINESKIJE (uh koja rijec ) i u duhu YI chinga je prosetati se parkom pjeske a ne AUTOM
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 00:27   #63
Gdje se mogu skinut ti programi i kao se zovu..
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 20:11   #64
Herpes kaže: Ne ja sam zaljubljen u svoje ideje i mentalne konstrukcije.
geza: Pa to ti je isto! Tvoje ideje i tvoje mentalne konstrukcije kao tvoja ljubav valjda pripadaju tebi? Ti si onda idejno - mentalni Narcis??? Zašto ne?

No pustimo to, ti si očigledno " stručnjak " za Tao, pa te pitam: jeli simbol Jin - Jnag zapravoi simbol Tao-a? Nije li organistička filozofija Kine i njihov čuvena akupunktura u svom logo izvedena iz logosa Tao-a? I konačo slijedi pitanje: Što misliš o Caprinoj knjizi Tao fizike? Postojil i Tao biologije?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 02:54   #65
Program sam nasao ovdje:
http://www.winsite.com/bin/Info?2000000036209
f00f is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 19:58   #66
Quote:
geza kaže:
No pustimo to, ti si očigledno " stručnjak " za Tao, pa te pitam: jeli simbol Jin - Jnag zapravoi simbol Tao-a?
Svaki simbol nametnut na Tao je laž i samo laž!

Quote:
geza kaže:
I konačo slijedi pitanje: Što misliš o Caprinoj knjizi Tao fizike? Postojil i Tao biologije?
Ne mislim ništa. Niti mislim u dogledno vrijeme. Pravim malu pauzu od mentalnih konstrukcija...
 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 12:45   #67
Herpes kaže: Svaki simbol nametnut na Tao je laž i samo laž!
geza: Ti si neki " opasn " tip! Prema ovom sva kineska filozofija je obična laž, a laž je i TAO na nadgrobnom spomeniku Nilesa Bhora!?
Ne bi bilo tako kako ti to " autoritativno " namečeš!? Si sinjor?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 16:22   #68
jel mi može netko reći jel valja od petra vasiljevića ji đing putkoaz za pravog čovjeka
Rider of Rohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 17:34   #69
Quote:
Rider of Rohan kaže: Pogledaj post
jel mi može netko reći jel valja od petra vasiljevića ji đing putkoaz za pravog čovjeka
Mislim da je to pitanje osobnog pristupa ji đingu. Za mene je knjiga jako dobra jer uglavnom dopušta čitatelju da sam izvuče zaključke a i sviđa mi se njegov prijevod linija.

U zadnje vrijeme uglavnom koristim njegovu knjigu u kombinaciji sa knjigom Da Liu-a. Ponekad uz to pogledam sta kaze Legge u svojem prijevodu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 18:47   #70
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mislim da je to pitanje osobnog pristupa ji đingu. Za mene je knjiga jako dobra jer uglavnom dopušta čitatelju da sam izvuče zaključke a i sviđa mi se njegov prijevod linija.

U zadnje vrijeme uglavnom koristim njegovu knjigu u kombinaciji sa knjigom Da Liu-a. Ponekad uz to pogledam sta kaze Legge u svojem prijevodu.
hvala puno

to mi se sviđa da nije osobno mudrovanje autora, imam od murphya gdje mi pola knjiga posere sa citatima iz biblije koji nemaju veze s ničim ili recimo kad autor počne davati primjere iz svog života - da baš me to zanima
Rider of Rohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 13:35   #71
ja isto ima knjigu od Murphija i nisam primjetila da mi je ta knjiga i taj ji -đing nešto pomogo

koju bi knjigu o ji -đingu trebala uzeti ?
__________________
............................................................
veci33net is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 13:52   #72
Quote:
veci33net kaže: Pogledaj post
ja isto ima knjigu od Murphija i nisam primjetila da mi je ta knjiga i taj ji -đing nešto pomogo

koju bi knjigu o ji -đingu trebala uzeti ?
Po meni dvije najbolje su od Živorada Slavinskog i Dattamurti
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 20:23   #73
Yi Ching

Pozdrav svima,

zanima me da li se tko od vas ozbiljnije bavi Yi Chingom? Voljela bih pročitati vaša iskustva.
lena vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 08:21   #74
Quote:
lena vu kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

zanima me da li se tko od vas ozbiljnije bavi Yi Chingom? Voljela bih pročitati vaša iskustva.
Bavim se ja ali uglavnom praksom. Filozofski dio me ne zanima.

Iskustva su samo pozitivna. A savjeti koje Ji Jing daje su u velikom broju slučajeva točni. Naravno da se mora imati određeno iskustvu u postavljanju pitanja, stvaranje "veze" sa Ji Jingom i prikladne atmosfere prije postavljanja pitanja.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 09:38   #75
ja koristim I Ching već godinama. za kvalitetnu interpretaciju odgovora trebalo mi je dosta vremena da otkrijem verziju koja će dati najpotpuniju ideju mehanizma; za sada na mojoj top listi vodi "The Astrology of I Ching" - W.A. Sherill/W.K.Chu
poanta je u ovome; I Ching je koncipiran kao "magijska knjiga" i ne voli pasivna predviđanja tipa što će mi se dogoditi.
Ipak evo nedavno; dao mi je izuzetno preciznu interpretaciju jednog sudskog procesa koji mi je jako bitan.
Uvijek me iznova zapanji kako točan zna biti. (U vezi tog sudskog procesa izlazi hex 21 - za ne vjerovati)
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 14:45   #76
Gdje mogu nabaviti tu knjigu? Ja imam pet knjiga ali ne i od spomenutog autora.Oduševljena sam Yi Chingom već par godina
lena vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:15   #77
Quote:
lena vu kaže: Pogledaj post
Gdje mogu nabaviti tu knjigu? Ja imam pet knjiga ali ne i od spomenutog autora.Oduševljena sam Yi Chingom već par godina
probaj preko amazona. definitivno najbolje mjesto za kupovinu knjiga. (recenzije koje postaju čitatelji znaju biti jako korisne)
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:17   #78
Ja koristim kombinaciju. Knjige od Da Liu-a i od P. Vasiljevića. Imam još par knjiga ali u 90% slučajeva te dvije su dovoljne.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:41   #79
Gdje mogu nabaviti te knjige? Ja koristim Blofelda,Tonantea, Donatela Bergamino i Anthony. Imam želju produbiti znanje i razmijeniti iskustva jer treba priznati da nije lako razumjeti ponekad odgovore.

Zadnje uređivanje lena vu : 28.02.2008. at 18:27.
lena vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:56   #80
Šta bi ukratko taj Yi Ching zapravo trebao biti?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.