Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 23:16   #1
Iransko naoružanje

Čitao sam svega i svačega, ima stvarno nebuloza, dosta sam se bavio tim što oni zapravo imaju ali zna li tko možda više o ovom tenku, jeli to neka prerada ili je baš njihov, kakav je.... Ako ništa lipo pzgleda...

Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 23:24   #2
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
Čitao sam svega i svačega, ima stvarno nebuloza, dosta sam se bavio tim što oni zapravo imaju ali zna li tko možda više o ovom tenku, jeli to neka prerada ili je baš njihov, kakav je.... Ako ništa lipo pzgleda...

Zulfikar, ima nekoliko varijanti i ne zna se da li je bilo koja krenula u serijsku proizvodnju. Prvo se smatralo da je rijec o preradi T-72, da bi se kasnije na kvalitetnijim slikama primjetilo da tenk zapravo koristi Cadillac pogonsku skupinu starih M-60 i M-48 tenkova i 105mm top. Najnovija varijanta je (valjda) naoruzana topom 120mm slicnim onom na britanskom Chieftainu.
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 09:07   #3
Iranci su sve svoje tenkove (m48,m60,t-55,62 te 72) remontovali u Zolfaghar 1 i 2 ,s tim da su ostavili 700 T-72 i napravili vlastitu varijantu naziva Safir.Sto se tice Z-3 iz slike se moze viditi da veoma slican Americkom Abramsu i Iranska vojska je objavila da je Z-3 njihov vlasititi projek't i da se svi dijelovi proizvode u Iranu.Osobine Z-3 se jos uvijek drze u tajnosti i nepoznat je broj proizvedenih Z-3 (ne znam je li i usao u masivnu proizvodnju),dok Z-1 i Z-2 imaju nesto vise od 1500.Takodjer su najavili da ce u 2008 pustit u proizvodnju njihov novi tenk "Khomei".
musmulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:34   #4
Kakvo je vaše mišljenje o njihovom nuklearnom programu?
martian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:38   #5
Quote:
martian kaže: Pogledaj post
Kakvo je vaše mišljenje o njihovom nuklearnom programu?
Njihov nuklearni program je mirnodopske prirode
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:38   #6
Quote:
martian kaže: Pogledaj post
Kakvo je vaše mišljenje o njihovom nuklearnom programu?
Nikakvo. Mislim da su jako daleko od cilja, ako uopste rade na razvoju nuklearki.

Mnogo je realnija opcija da se samo kurce kako bi izazivali sto vise tenzija, homogenizirali narod i postigli neke politicke ciljeve.
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:39   #7
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Njihov nuklearni program je mirnodopske prirode
Upravo tako.
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:44   #8
I ja mislim da je u mirnodopske svrhe. Ahmedineđad mi ne izgleda ko neki novi Hitler.
martian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:45   #9
Quote:
martian kaže: Pogledaj post
I ja mislim da je u mirnodopske svrhe. Ahmedineđad mi ne izgleda ko neki novi Hitler.
Bez politike, molim!
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:48   #10
Quote:
martian kaže: Pogledaj post
Kakvo je vaše mišljenje o njihovom nuklearnom programu?
Kakav nuklearni progaram ??? O čemu ti pričaš ?? Pa to je namjenjeno da jadni Iranski narod ima bolju struju i bolju mogućnost preživljvanja... ni slučajno im nije palo na pamet napravit nešto što mogu baciti na Izrael... ni slučajno... ... ma di bi oni pomislili na to....
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:53   #11
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Bez politike, molim!
Zašto?
martian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:57   #12
imaš pdforum predviđen za to:
https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=160

a zagađivanje našeg divniog podforuma s arapi-izrael glupostima,povlači prijeki sud,a ti pogodi kakva će presuda biti
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:59   #13
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
imaš pdforum predviđen za to:
https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=160

a zagađivanje našeg divniog podforuma s arapi-izrael glupostima,povlači prijeki sud,a ti pogodi kakva će presuda biti
Evo stvarno nisam znao, obečajem da više neću govoriti o politici na ovome pdforumu.
martian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 00:49   #14
Pa, ja bi rekao da se ponekad tangiranje politike nemoze izbjeci. Eto, ako diskutiramo dali nam treba Gripeni ili Leopardi, dodjemo do zakljucka da trebamo znati koji nam je strateski cilj odnosno ko nam je potencijalni neprijatelj i eto nas u politici. Naravno, toga si moramo biti svijesni i predpostavljati potencijalnog neprijatelja, ali tangiranje politike je u tom slucaju legalno.

Ja nebi bio siguran, da Iran radi na bombi. Zemlja je tehnoloski na dobrom putu i zvuci smijesno, ali u buducnosti im stvarno treba puno vise ciste struje.
__________________
Transparent na jednoj Anti-Bush Demonstraciji:
bombing for peace is like fucking for virginity
Rick23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 21:07   #15
ovaj tenk mi vanjštinom neodoljivo sliči na Arjuna!
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 21:09   #16
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
ovaj tenk mi vanjštinom neodoljivo sliči na Arjuna!
ma to ti je tenk od svega i svačega , mješavina pola zastarjelih tenkova od prije dvaest godina.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 21:16   #17
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
ma to ti je tenk od svega i svačega , mješavina pola zastarjelih tenkova od prije dvaest godina.
stvar je u tome kaj niko nezna kakav je
to isto brine amere

najgore se suocit sa necim o cem nemas pojma
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 21:21   #18
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
ma to ti je tenk od svega i svačega , mješavina pola zastarjelih tenkova od prije dvaest godina.
Da je neznam kakav, protiv Amera(M1A2) nema šanse.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 21:28   #19
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Da je neznam kakav, protiv Amera(M1A2) nema šanse.
e pa bas o tome pricam
neznas kakav je
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 21:38   #20
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
e pa bas o tome pricam
neznas kakav je
ma negdi piše ima prije več o tom tenku na forumu . zaboravio sam di je piše sve ljepo.

neda mi se tražit .

tražim u nacionalu je pisalo baš o iranskoj taktici između ostalog navode i motore samo za kurirske zadače i možda da idu sa po uništit tenk.tražim već dva sata koda u zemlju propalo.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.