Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2012., 21:59   #81
Slobodan Praljakje jedno,ali Petković je nešto drugo.Ne baratam točnim podacima,ali sve mi se čini da će Pektović ležati malo dulje nego što se očekuje,dok će Praljak biti pušten za 3 godine,imam takav dojam.
Kolaboracionist is offline  
Old 19.11.2012., 22:13   #82
Za vrijeme rata u BiH postojali su brojni mirovni sporazumi i inicijative iz medjunarodne zajednice. Najpoznatiji su ova cetiri: Carrington-Cutileirov plan, Vance-Owenov plan o 10 autonomnih pokrajina (kantona), plan kontaktne skupine te Owen-Stoltenbergov plan o uniji triju republika. Hrvati su bili jedini koji su prihvatili sva cetiri mirovna plana, kao i sve ostale mirovne napore da se sprijeci rat (bilo u Hrvatskoj bilo u BiH). Prvi i cetvrti plan odbili su Bosnjaci, a drugi i treci Srbi. Stvaranje HRHB bilo je u okviru Owen-Stoltenbergovog plana o uniji triju republika. Toliko o tome tko je radio na rusenju BiH a tko je radio na ocuvanju BiH kao drzave i na tome da se postigne mir.

Zadnje uređivanje John_Wayne : 19.11.2012. at 22:20.
John_Wayne is offline  
Old 19.11.2012., 22:16   #83
Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na linku, pogledat ću. Ova brojka koju si naveo mi zvuči jako sumnjivo. U BiH je prije rata bilo malo više od 700k Hrvata. Ne vjerujem da ih je u svim ovim gradićima koje si naveo ukupno bilo toliko. Jedino je Zenica nešto veći grad, a tamo su bili u manjini. Ovako na površan pogled, google autora ocjenjuje kao prohrvatskog i sudeći prema broju knjiga i recenzija na amazonu, ne osobito bitnog autora. No, bitan je sadržaj, ne mora značiti da je tako.
ono što ti želim reć da je ovaj slučaj JAAAKO kompleksan, mngoo teži od oluje- ona je bila lagan slučaj ako se pravo primjeni.
ovdje je stvar u mnogo slučajeva tako složena, mislim da postojanje kontinuiranog UZPa tužilac ne može dokazat, a od konkretnog slučaja do slučaja može biti sto stvari izvedeno.
divizija is offline  
Old 19.11.2012., 22:19   #84
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Za vrijeme rata u BiH postojali su brojni mirovni sporazumi i inicijative iz medjunarodne zajednice. Najpoznatiji su ova cetiri: Carrington-Cutileirov plan, Vance-Owenov plan o 10 autonomnih pokrajina (kantona), plan kontaktne skupine te Owen-Stoltenbergov plan o uniji triju republika. Hrvati su bili jedini koji su prihvatili sva tri mirovna plana, kao i sve ostale mirovne napore da se sprijeci rat (bilo u Hrvatskoj bilo u BiH). Prvi i cetvrti plan odbili su Bosnjaci, a drugi i treci Srbi. Stvaranje HRHB bilo je u okviru Owen-Stoltenbergovog plana o uniji triju republika. Toliko o tome tko je radio na rusenju BiH a tko je radio na ocuvanju BiH kao drzave i na tome da se postigne mir.
morate shvatot da je ovo sve za slučaj nebitno. bitno je samo jesu li namjeravali protjerati bošnjake i jesu li tome doprinosili kaznenim djelima.

sve ovo drugo je sporedno. jesu li oni razbijali ili čuvali BIH nije predmet suđenja. to tužilac teatralno metne u optužnicu jer vole biti politikanti.
divizija is offline  
Old 19.11.2012., 23:36   #85
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ono što ti želim reć da je ovaj slučaj JAAAKO kompleksan, mngoo teži od oluje- ona je bila lagan slučaj ako se pravo primjeni.
ovdje je stvar u mnogo slučajeva tako složena, mislim da postojanje kontinuiranog UZPa tužilac ne može dokazat, a od konkretnog slučaja do slučaja može biti sto stvari izvedeno.
Slažem se. Komplexnost situacije u BiH raste exponencijalno zbog same činjenice da su bile 3 sukobljene strane, a na svakoj su bile mnoge frakcije, bilo je ako se ne varam približno 10x više žrtava nego u Hrvatskoj, stanovništvo je uglavnom bilo jako izmješano, itd...

Ostajem pri svom inicijalnom dojmu da će sud odrezati drakonske kazne vrhuški paradržave HB. Saznat ćemo vrlo skoro, pa će biti vremena za analizu.

BTW, knjiga čiji si mi link poslao ne pokriva detaljno razdoblje sredina '92. - kraj '92. kolko sam uspio skužit. Odmah skače u srednju Bosnu na kraj listopada, uz samo napomenu da je bilo čarkanja prije toga. Ako ćemo govoriti o kontekstu, bitno je spomenuti i razdoblje prije, kao i situaciju južnije, tj. u Hercegovini. Ono što sam pročitao i nije tako loše, samo bih rekao da je to daleko od cijele priče. Dio mozaika će popuniti i haška presuda.
__________________
Patriotism is the last refuge of the scoundrel.
anarchello is offline  
Old 19.11.2012., 23:47   #86
Epilog Haaskog suda je da nitko sa hrvatske strane nije osudjen zbog zbivanja u RH

Haaski sud je vec kaznjavao neke politicko-vojne "vodje" Hrvata u BIH (pa i drasticno), od presude je realnije ocekivati kazne, pa i drakonske, nego oslobadjanje, sad kako ce to sud rasporediti, nekom manje nekom vise, mozda nekog pojedinca oslobode/minimalna kazna..
Za ocekivati je i da Tudjman, Susak budu spomenuti u presudi, tj. da prodje UZP... kao sto je neko vec spomenuo Haag je skinuo "teret" (opravdano, optuznica je bila smijesna) sa ondasnjeg hrvatskog drzavnog vrha po pitanju Oluje, ali u slucaju HB tesko ce se to ponoviti...

Politicke reakcije u RH - nikakve, neke manje stranke ce osudjivati, ove druge ce biti suzdrzane, reci ce da iscekuju pravomocnu presudu, reakcija javnosti - pa u RH se taj slucaj slabo i prati, malo tko bi znao reci ko su optuzenici, culi su ljudi za Praljka, netko za Petkovica, a ostali... dakle reakcija nikakva, osim sto bi neki mediji iskoristili priliku da "opletu" po Tudjmanu i Susku
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=egQJFnokk54
BAYRAKTAR - Official Song
Metuzalem is online now  
Old 20.11.2012., 00:02   #87
@divizija, vidim da si ti upućen u slučaj, interesira me konkretno kolika je šansa da prođe teza tužiteljstva o UZP?
hvala
fairydae is offline  
Old 20.11.2012., 10:44   #88
Quote:
Eufrazija kaže: Pogledaj post
Ne razumijem ovo o agresiji..objasni malo?
Odi na stranicu General Slobodan Praljak
Prva u popisu je Agresija Bosne i Hercegovine na RH.
Iz dokumenata je iznimno lako zaključiti da se vojne operacije protiv RH odvijaju sa terena BiH, kao i logistička podpora istih.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2012., 13:37   #89
Quote:
"Ratnim zločincima trebate, jer to jesu, nazivati generale Pavkovića, Miloševića, Gveru, Perišića, Gotovinu, Blaškića... ali u to društvo ne spadam ma koliko se trudili da me tu smjestite i time mijenjate historiju", ističe Halilović.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/halil...ncem/121116054

Fliper99 is offline  
Old 20.11.2012., 13:57   #90
to smeće naziva druge zločincima...
horus is offline  
Old 20.11.2012., 14:14   #91
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Za vrijeme rata u BiH postojali su brojni mirovni sporazumi i inicijative iz medjunarodne zajednice. Najpoznatiji su ova cetiri: Carrington-Cutileirov plan, Vance-Owenov plan o 10 autonomnih pokrajina (kantona), plan kontaktne skupine te Owen-Stoltenbergov plan o uniji triju republika. Hrvati su bili jedini koji su prihvatili sva cetiri mirovna plana, kao i sve ostale mirovne napore da se sprijeci rat (bilo u Hrvatskoj bilo u BiH). Prvi i cetvrti plan odbili su Bosnjaci, a drugi i treci Srbi. Stvaranje HRHB bilo je u okviru Owen-Stoltenbergovog plana o uniji triju republika. Toliko o tome tko je radio na rusenju BiH a tko je radio na ocuvanju BiH kao drzave i na tome da se postigne mir.
Naglašavati zbog ljudi dobre volje koji se pogube u medijskoj kakofoniji.
Nek se istina učvrsti.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2012., 14:20   #92
Zanimljiva Praljkova pitanja.

1.Da li ste ikada čuli za neku reakciju iz Sarajeva kada je okupirano selo Uništa ?

2.Da li je selo Uništa BiH teritorij ?

3.Kakva je bila reakcija muslimanskog vodstva na okupaciju Mostarai doline Neretve 1991. godine?

4.A selo Ravno? Sravnjeno i pobijeno! Reakcija Sarajeva ?

5.A napad na Dubrovnik i jug Hrvatske, ubijanje Slavonskog Broda išire okolice,.... kakva je reakcija, kakav stav dolazi od Alije Izetbegovića?
6.Da li ste znali za postojanje “Patriotske lige”, kada je osnovana, kakve i čije je stavove zastupala, kome se i kako zaklinjala, ....?

7.Nije li TO (Teritorijalna obrana) BiH sudjelovala u agresiji na Hrvatsku?

8.Da li su državljani BiH bili regrutirani u jedinice koje su sudjelovale u agresiji na Hrvatsku?

9.Kada je Alija Izetbegović“konstruirao”vlastitu TO BiH, da li je i jedan Hrvat postavljen za zapovjednika?

10.Nije li točno da je više od pet stotina zapovjednika A BiH (i to najviših) bilo u JNA sve do ožujka-travnja-svibnja 1992. godine i na taj način sudjelovali u agresiji i na Sloveniju i Hrvatsku?

11.Da li Vam je poznato da je poslije sporazuma Alije Izetbegovića i Momčila Krajišnika (16.09.1993. godine) prestao sukob vojske Republike Srpske i A BiH u BiH?

12.Pogledajte dokument generala Šibera!

13.Da li ste upoznati s ofenzivom A BiH, poznatom pod nazivom “Neretva 93”?
a) znate li koji su ciljevi trebali biti postignuti ?
-osvajanje prostora do zapadnih granica BiH (Neum, Ploče, pa i šire)
-Široki Brijeg, Ljubuški,...?
b) koliko je bio dugačak front napada te osvajačke akcije ?
c) koliko je trajala ta akcija “savezničke vojske”?
d) kolike snage su bile angažirane u toj operaciji –IV K A BiH, VI K A BiH, dijelovi I K A BiH (sarajevski), III K A BiH (zenički), koliko Mudžahedina, ...?

14.Koliko je snaga VRS, nakon potpisanog primirja s A BiH, bilo slobodno i angažirano u akcijama protiv RH i HV?http://www.slobodanpraljak.com

15.Koje i kakve snage A BiH su nakon potpisanog primirja sa Srbima mogle biti angažirane na zauzimanju Vareša?

16. Kada će netko u RH podići optužnicu protiv BiH koja je aktivno (Srbi+JNA+TO) napadala Hrvatsku?-nema li Republika Srpska pravni kontinuitet-zar nije Republika Srpska dio teritorija države BiH-nema li država BiH pravni kontinuitet

17.Kada će netko u RH podići optužnicu protiv BiH jer je njeno Predsjedništvo i Predsjednik Predsjedništva, A. Izetbegovićpasivno promatrao kako mu oduzimaju državu i teritorij (Uništa), kako pale Dubrovnik i širu okolicu, kako ubijaju u Slavonskom Brodu, napadaju Metković( a sve to s teritorija države koju on zastupa, vodi i predstavlja) –kako više od 500 oficira Muslimana –Bošnjaka služi u JNA i “izvršava svoje zadatke”(a nije ih pozvao da napuste tu vojsku) ?A sve zbog toga jer to “nije bio njegov rat”, jošnisu ginuli Muslimani nego samo neki Hrvati. Iako nisam siguran da će to tako biti, mogu se barem nadati da će “misleći”dio Hrvata jednoga dana prije nego što “misli”i “zaključuje”upoznati činjenice na osnovu kojih tako i toliko misli i toliko toga zaključuje.I to sve činjenice-i ratne i tvarne i političke i povijesne i sociološke, psihološke, ekonomske, sociopatološke, .... stavove, mišljenja, prosudbe, strahove, umor, očaj i nadu i sva međudjelovanja koja su u tom sustavu.I molim, nanesimo sve to na apscisu vremena, razmotrite diferencijalne jednadžbe višega reda svih međudjelovanja u tom kaotično-dinamičkom sustavu koji zovemo ratom.A potom usporedite činjenice s Američkim građanskim ratom, s građanskim ratom u Španjolskoj, s postupcima vojski i vojnika na kraju drugog svjetskog rata (i posebno poslije kraja rata) i s ratom u Vijetnamu, s ratovima na bližem i daljnjem Istoku, sa Sjevernom Irskom,.... (Afriku preskočite). Poredite rat s ratom.I molim, za ime Boga, zaboravite linearnost Vašeg zaključivanja. Slobodan Praljakhttp://www.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2012., 14:21   #93
Napomena za moda: Budući je naslov teme preimenovan, molio bih da mod ispravi svoju grešku - nije Praljk, nego Praljak.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Old 20.11.2012., 14:43   #94
Ovo će biti zaguljeno. Treba napomenuti da je Dario Kordić već osuđen na 25 godina zatvora, a general Blaškić je oslobođen tako što je Nobilo "dokazao" da je postojala paralelna linija zapovijedanja, koja je odgovorna za Ahmiće i sve drugo. Po Nobilu, tu paralelnu liniju čine Praljak, Petković, Čorić i drugi. Ne znam, nisam optimist, ali ostaje da se vidi. Ja čvrsto vjerujem da su svi nevini.
Ziggy Pop is offline  
Old 20.11.2012., 14:47   #95
Čuj ovoga Halilovića.

On će tužiti nekoga jer je nazvan ratnim zločincem, a sam Gotovinu naziva ratnim zločincem.

Koji idiot.
Razbijač is offline  
Old 20.11.2012., 14:52   #96
praljak i ostala bagra zaslužuju maksimalne kazne jer su najobičnmiji zločinci, ubojice, i ratni profiteri.
Alfa157 is offline  
Received Infraction
Old 20.11.2012., 14:53   #97
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
morate shvatot da je ovo sve za slučaj nebitno. bitno je samo jesu li namjeravali protjerati bošnjake i jesu li tome doprinosili kaznenim djelima.

sve ovo drugo je sporedno. jesu li oni razbijali ili čuvali BIH nije predmet suđenja. to tužilac teatralno metne u optužnicu jer vole biti politikanti.
Sjecam se tvojih upisa s prosle teme, sjecam se njihove osebujnosti.

Stih probom sam prvo dosao do ovog upisa:
Primjeti kako ti u njemu ocekujes da opstane UZP, i to za ljude kojima se nije nikada ni sudilo.

A TO I JE POANTA OVIH SUDENJA !


Jer se ne moze suditi mrtve, pa se preko zivih rade konstrukcije, kako bi se osudilo mrtve (i drzave), i to redom:
Franju Tudmana, Gojka Suska, Janka Bobetka, Matu Bobana.

I to ne tvrdim ja to pise u optuznici (pregledajte je na brzinu, inace ce nas i dalje muljati).

Tako da sve sto ti govoris je zapravo krivo, osim kad spominjes kompleksnost slucaja, tu se slazem.
=Nadimak is offline  
Old 20.11.2012., 14:55   #98
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Čuj ovoga Halilovića.

On će tužiti nekoga jer je nazvan ratnim zločincem, a sam Gotovinu naziva ratnim zločincem.

Koji idiot.
Sad Gotovina ima osnove da tuži njega i da sam na Gotovininu mjestu ja bih tužio mnoge iz regiona i iz Hrvatske koji su govorili da je ratni zločinac prije nego je okončan žalbeni postupak. Jutarnji list bio bi prvi kojega bih tužio, a onda sve redom.
Merron TheOdor is offline  
Old 20.11.2012., 14:58   #99
Nobilo je rekao da je krajina = hercegbosna.

Ofenziva is offline  
Old 20.11.2012., 15:00   #100
Kao sto @divizija kaze slucaj BiH je jako kompleksan, ja bi ovo sudenje ovako sazeo:

Sve sto ste ikada procitali u novinama, sve price, lazi i konstrukcije (cak i poneka istina), sve vam je to optuznica, doslovno.


Pazite doslovnu scenu u sudnici, tuzitelj optuzuje Hrvate zato sto su istaknuli svoju zastavu*, kao "vidite vi njihovu agresiju, isticu svoje zastave, krivi su jer postoje" i svi OK, jedino je Praljak ulozio prigovor.


*jel vam zvuci poznata ta prica s "kriv je" zato jer je isticao svoju zastavu ? E pa to vam je ta kuhinja, samo sa svim zacinima i dodatcima.
=Nadimak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.