Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2014., 16:49   #281
Sumnjaju u sve i svasta i nikom ne vjeruju.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 16:59   #282
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Sumnjaju u sve i svasta i nikom ne vjeruju.
Nije istina. Mi jednostavno nismo lakovjerni ni naivni.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 19:37   #283
Quote:
Selectra kaže: Pogledaj post
Nije loše vama. Ja se osjećam zapostavljeno i nevoljeno. Nekad male geste čine život.
Loše nam je kad nas drugi forsiraju ili nam prigovaraju za takve stvari.
Razumijem ja tebe, ali i ti bi trebala razumijeti Jarce. Tj. većinu njih.
Druga stvar bi bila da ti ne poklanja na druge načine pažnju, ali ovo.. ovo nije razlog zbog kojeg bi trebala brinuti.


Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
I stvarno ne znam koja joj je fora da kaže da nečeg nema, a ima. A k tome gost nam je u kući. Za gosta mora bit.
To ni meni nije jasno, niti zabavno.
Što se tiče gosta, meni je sasvim normalno ponuditi ga nečim. Neprimjereno bi bilo da ne pitam, a kad idem nekome uvijek nešto donesem.
Jel ti voliš iznenađenja bilo onda dobra ili loša?
Elia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 20:58   #284
Quote:
Elia kaže: Pogledaj post
Loše nam je kad nas drugi forsiraju ili nam prigovaraju za takve stvari.
Razumijem ja tebe, ali i ti bi trebala razumijeti Jarce. Tj. većinu njih.
Druga stvar bi bila da ti ne poklanja na druge načine pažnju, ali ovo.. ovo nije razlog zbog kojeg bi trebala brinuti.
Stvar je u tome, kad smo mi u svojoj maloj intimi, onda sve funkcionira ko podmazano. Ali kad smo vani ponaša se kao da smo frendovi, pa čak ni to. Ono, u kafiću sjedne preko puta mene...ne do mene..
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 21:17   #285
Pa da tako to bude , jer ono sto je privatno to ostane privatno, zasto da svi moraju znat ono sto ste vi intimni i privatni
Jarcima je jako bitna privatnost. Ja kad idem sa mojim vani mi smo prijatelji ja isto ne volim pokaziva njeznost da svi vide, zato imamo svoj prostor gdje ne vidi nitko.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 21:47   #286
Quote:
Selectra kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome, kad smo mi u svojoj maloj intimi, onda sve funkcionira ko podmazano. Ali kad smo vani ponaša se kao da smo frendovi, pa čak ni to. Ono, u kafiću sjedne preko puta mene...ne do mene..
Pa eto, vidiš poklanja tebi pažnju, zašto bi morao pred svima. Vjerujem da te to smeta, ali nije nikakav problem. Ne znam da li si pokrenula razgovor o tome s njim i kako je to profunkcioniralo?
Elia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 22:40   #287
Jarac je konzervativan znak i tradicijonalan takodjer , pa sad ako se mozes razumijet sto to znaci, onda ces znati da mu nije ugodno iskazivat paznju i ljubav javno, to je protiv njegovih principa.
A Vaga je otvoren znak, koji je uvijek spreman da razgovara, da pokrene temu prema tome kako se dalje nadogradit, dok jarac nije takav.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 23:40   #288
Quote:
Selectra kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome, kad smo mi u svojoj maloj intimi, onda sve funkcionira ko podmazano. Ali kad smo vani ponaša se kao da smo frendovi, pa čak ni to. Ono, u kafiću sjedne preko puta mene...ne do mene..

To je samo čuvanje pozicije superiornosti, treba to. Onda vam i intima štima.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 23:53   #289
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
To je samo čuvanje pozicije superiornosti, treba to. Onda vam i intima štima.
Superiornosti u odnosu na koga?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 23:57   #290
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Superiornosti u odnosu na koga?

Za vlastiti filing.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 00:06   #291
Quote:
Elia kaže: Pogledaj post
To ni meni nije jasno, niti zabavno. Jel ti voliš iznenađenja bilo onda dobra ili loša?
Malo sam ti pobrko redoslijed rečenica u citatu radi lakšeg razumijevanja.

Što se tiče iznenađenja, dobra iznenađenja volim. Loša ne volim.

Quote:
Elia kaže: Pogledaj post
Što se tiče gosta, meni je sasvim normalno ponuditi ga nečim. Neprimjereno bi bilo da ne pitam, a kad idem nekome uvijek nešto donesem.
Ma i mojoj staroj je to sasvim normalno, ali jednostavno mora reči neku laž, neku glupost, ismijavat se ako treba pola sata, da bi napravila pet minuta posla. Kojeg je mogla odmah napraviti a onda ga skinuti s dnevnog reda, i otići se odmarati. I moram ju stisnuti želim li nešto konkretno izvuči iz nje.

Bližnji o meni misle da sam control freak, ali ja sebe jednostavno ne doživljavam kao takvog. Da se takvim doživljavam na neizravan način bi im objasnio zašto je važno stvari imati pod kontrolom. Ali jednostavno to je tako daleko od mene, biti kontrolor nad bilo kime........
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 00:12   #292
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Za vlastiti filing.
Aha.

Ovo sa javnim (ne)izražavanjem ljubavi mislim da nije samo horoskopski uvjetovano, nego i spoloom osobe.

Recimo da ste muškarac, pa ako imate petlje da probate priči stotini nepoznatih muškaraca i reči im ovako nešto: - "Ja bi da me ti podragaš po glavi i da ja tebe mogu podragat. Ja tebe volim kao da si mi brat iako te ne poznam". I onda stvarno napraviš kretnje kao da ćeš ga podragati. Strpat će te na psihijatriju na tjedan-dva, mjesec-dva. A možda dobiješ po koju šamarčinu, ili nedajbože još teži udarac.

Probaj to isto napraviti stotini žena (reči im da ih voliš kao da ti je sestra) i reakcije će biti mnogo... što bi Englezi rekli responzivnije, suptilnije, nijansiranije, nego u muških. Što naravno opet ne znači, da te žene neće čudno gledati, ali su reakcije sasvim sasvim drugačije nego kod muškaraca.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 06.04.2014. at 00:18.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 00:13   #293
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
To je samo čuvanje pozicije superiornosti, treba to. Onda vam i intima štima.
To nije tako uopce.
Stvar je toga ako se jedan jarac moze opustit uz osobu koju voli , zasto bi sebe smatrao da je bolji, to nema smisla, jarac voli s vremenom i kad te zavoli nikad te nece pustit, a to ne razumije svatko. Zasto se bas jarac tako tesko otvara, da bi dobio odgovor bas kao ovaj gori, a to nije istina. Njegova priroda jeste u snagi saturna i on cesto radi kao konj tesko, ali zasto radi tako. Radi tako da bi njegova imala sve i da pokaze s tim da ju voli, ali da bi nekog volio njemu treba vremena, a to je skroz pogresno shvaceno od drugih elementa koji to nisu u stanju razmijet.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 09:25   #294
Napisah pozitivni osvrt na jarčeve potenciale.

Piskavac je doduše razumio, a ti Angelsrain, raspredaš, nema veze s poantom.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 09:50   #295
To je tvoje misljenje, bas zato sto smo svi razliciti , zato i drugacije shvacamo Doduse ja ne citam misli niti sto ti mislis, ja citam sto ti pises tj sto napisano. Ja iskreno ne vidim nista pozitivno u rijeci superiornosti kao sto si napisala. MOj dojam je kao sto sam gore napisala da ti smatras da oni smatraju sebe boljima , jer to znaci bit superiorozan, znaci smatrat sebe boljima od drugih. Mozda si trebala koristit drugaciju rijec.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 12:26   #296
Quote:
Elia kaže: Pogledaj post
Pa eto, vidiš poklanja tebi pažnju, zašto bi morao pred svima. Vjerujem da te to smeta, ali nije nikakav problem. Ne znam da li si pokrenula razgovor o tome s njim i kako je to profunkcioniralo?
Naravno da sam mu spomenula to...u više navrata. Al on ima samo odgovor tipa: takav sam! Ili to da me katkad uhvati za ruku...
Nekad imam osjećaj da kad bi to napravio, izgubio bi svoju nekakvu imaginarnu muževnost. Nije mi jasno..

Baš je nježnost ta, koja ima najviše snage.

Mislim da jarci imaju veliki strah od vezanja. Mada žele na kraju bit vezani---
Zaboravila sam spomenuti da je on jarac/strijelac, možda to ima kakve veze. Pošto su strijelci poznati kao neuhvatljivi.
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 15:25   #297
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Što se tiče iznenađenja, dobra iznenađenja volim. Loša ne volim.
Pitam upravo zato što smo mi volimo sve kontrolirati i planirati, pa se rijetko snalazimo u iznenadnim situacijama. Naravno, ovisi o kakvim je situacijama riječ.
Ja se ne osjećam ugodno na prvi tren čak i kad su dobra iznenađenja.


Quote:
Ma i mojoj staroj je to sasvim normalno, ali jednostavno mora reči neku laž, neku glupost, ismijavat se ako treba pola sata, da bi napravila pet minuta posla.
Da, kužim. I ja imam takvu i vjerojatno im je zabavno naživcirati nas prije negoli kažu istinu.

Quote:
Ali jednostavno to je tako daleko od mene, biti kontrolor nad bilo kime..
Yeap.. to je nemoguće. A, jesi ti strpljiv? Netko je spomenuo da su Jarci strpljivi, a ja nisam nimalo. Mada je za to kriv moj Mjesec u Ovnu.

Quote:
Selectra kaže: Pogledaj post
Naravno da sam mu spomenula to...u više navrata. Al on ima samo odgovor tipa: takav sam! Ili to da me katkad uhvati za ruku...
Jesi probala ti njemu to raditi? Kad vidi da mu ne daješ pažnje vjerojatno će on početi.

Quote:
Baš je nježnost ta, koja ima najviše snage.
Pa rekla si da ju dobivaš kad ste sami, zar mora biti i u javnosti?

Quote:
Mislim da jarci imaju veliki strah od vezanja. Mada žele na kraju bit vezani.
Zaboravila sam spomenuti da je on jarac/strijelac, možda to ima kakve veze. Pošto su strijelci poznati kao neuhvatljivi.
Točno. Vezati se za nekoga je nama rizik jer što ako izgubimo tu osobu, ako nas iznevjeri? Tisuću pitanja u glavi
Hm, pa onda nebi trebao biti tako tvrd. Gdje su mu Mjesec i Mars?
Elia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 15:39   #298
Quote:
Elia kaže: Pogledaj post
Yeap.. to je nemoguće. A, jesi ti strpljiv? Netko je spomenuo da su Jarci strpljivi, a ja nisam nimalo. Mada je za to kriv moj Mjesec u Ovnu.
i meni je mjesec u ovnu.

Quote:
Elia kaže: Pogledaj post
Jesi probala ti njemu to raditi? Kad vidi da mu ne daješ pažnje vjerojatno će on početi.
Probala jesam....npr. poljubac u obraz u javnosti i reagira vrlo hladno. Čak se odmakne...

Quote:
Elia kaže: Pogledaj post
Pa rekla si da ju dobivaš kad ste sami, zar mora biti i u javnosti?
Ne mora...ali znaš kad imaš osjećaj da nešto nije u redu i da ne bi tako trebalo biti. Da ljubav ne bi trebalo odvajati sa prostorom u kojem se nalazimo.
Ne tražim puno. I ja sam poprilično konzervativna u nekim stvarima.

Quote:
Elia kaže: Pogledaj post
Točno. Vezati se za nekoga je nama rizik jer što ako izgubimo tu osobu, ako nas iznevjeri? Tisuću pitanja u glavi
Hm, pa onda nebi trebao biti tako tvrd. Gdje su mu Mjesec i Mars?
Ne bih znala....zaboravila sam u koliko je sati rođen.
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 16:32   #299
Quote:
Selectra kaže: Pogledaj post
i meni je mjesec u ovnu.
Onda mogu misliti kako središ dragog kad te naljuti

Quote:
Probala jesam....npr. poljubac u obraz u javnosti i reagira vrlo hladno. Čak se odmakne...
Nemoj mu ga davati. Nemoj obraćati pažnju na njega u javnosti, ignoriraj ga i budi hladna. Ne jednom nego više puta. To bi ga trebalo natjerati da se počne drugačije ponašati.


Quote:
Da ljubav ne bi trebalo odvajati sa prostorom u kojem se nalazimo.
Ne tražim puno. I ja sam poprilično konzervativna u nekim stvarima.
On ne odvaja ljubav i ne voli te manje zato što ste negdje drugdje.
Jednostavno mu je neugodno pokazivati nježnost pred drugim ljudima.
Mislim da bi ono s tvojim ignoriranjem upalilo, ali pitanje je koliko dugo želiš i možeš idržati da budeš i ti takva.


Quote:
Ne bih znala....zaboravila sam u koliko je sati rođen.
Netreba ti sat za to. Znak u kojem se nalaze možeš vidjeti i ovako, osim ako te planete nisu na posljednjim stepenima.
Elia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 20:13   #300
Quote:
Elia kaže: Pogledaj post
A, jesi ti strpljiv? Netko je spomenuo da su Jarci strpljivi, a ja nisam nimalo. Mada je za to kriv moj Mjesec u Ovnu.
Bio sam strpljiv cijelog života, ali osjećam da me u zadnjih par godina ili nekoliko godina strpljenje polako izdaje.

Stvari se odvijaju presporo, presporo, te nema ni minimalnih promjena koje bi išle meni u korist.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.