Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2013., 10:45   #41
U rusiji imaju performerske nastupe u gulagu i sve sam performeri i super im je skupa
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 11:00   #42
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
U rusiji imaju performerske nastupe u gulagu i sve sam performeri i super im je skupa

A onaj sta grize ljude nastupa i van gulaga.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 11:05   #43
Da on je jbg malo privilegiran a i mora inspiraciju nac jer ovi ne utjecu pozitivno na na njega
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 13:54   #44
Prvo treba završiti škole i doktorate za visoku umjetnost, tek se onda pojaviti gol na štulama na Cvjetnom trgu pa mahati pimpačem i smijati se onima koji te škole nisu završili. Ili su završili neke druge škole, ali nije to to. Naravno imati financijsku potporu grada, jer tek onda fora s pimpačem usmjerenim prema običnom puku dobiva na dubljem značenju, a performans smisao.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 20:33   #45
Ma Tom Gotovac je bio car, sto god tko mislio o performerima.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 12:20   #46
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
A onaj sta grize ljude nastupa i van gulaga.
Malo ga pustili s lanca
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:14   #47
Quote:
Xenon kaže: Pogledaj post
Kakva je to vrsta umjetnosti i izražavanja?

Jel bi u to spadale i famozne instalacije koje neki umjetnici postave?

Ako možda netko ne zna što je instalacija preporučujem jedan kružni posjet u MSU.

Tamo često bude i performans.
Vidim da je ova tema izašla na Monitoru i ne bi se baš mogla pohvaliti dubokoumnim promišljanjima… No dobro svi znamo da je MK mjesto inteligentne i zdrave zajebancije, no ovo je ipak malo too much ili bolje rečeno too less.

Dakle, performans i instalacija su uz body art, happening, ambijentalnu umjetnost (minimalizam), a u doba novih medija i multimedijalnu umjetnost dijelovi ili podvrste konceptualne umjetnosti koja u svojoj suštini dematerijalizira umjetnost, razara koncept tradicionalnih umjetnosti (glazbe, slikarstva, književnosti, arhitektura, film), te od njihovih fragmenata nekad uspješno, a nekad neuspješno stvara novi oblik izražavanja u kojem su u prvom planu ljudsko tijelo kao glavno sredstvo, objekt i što je najbitnije UZROK umjetničkog stvaranja i same potrebe za umjetnošću.

Bitno je naglasiti da se performans ne može promatrati izvan konteksta konceptalne umjetnosti! To naglašavam s razlogom.

Dakle konceptualna umjetnost nije isklučivo vezana uz estetiku i vrijednosti na koje smo navikli i koje očekujemo od tradicionalnog shvaćanja umjetnosti. Kod konceptualne umjetnosti bitna je stvar prezentirati ideju, a mnogi konceptualni umjetnici su već renomirani i poznati u svijetu visokog arta kao režiseri, slikari, glazbenici, glumci. Također bitno je reći da se konceptualna umjetnost kao takva u svom izražaju služi različitim filozofskim spoznajama, psihoanalizom, političkim teorijama, ekološkim idejama itd, u svrhu provokacije, buđenja, ukidanja pasivnog sudjelovanja u konzumaciji, te uspostavlja drugačiju vrstu odnosa između izvođača i publike, tj., publika se aktivira (čulno i umno) i sudjeluje u stvaranju. Čestro je ironična i osvještava tradicionalne društvene zablude u politici, društvenim odnosima, pa i samom shvaćanju umjetnosti, filozofije, životnog stila.

Druga je stvar, što vidim da mnogi ne razumiju, tj., ne razlikuju dobru od loše umjetnosti, gestu od umjetničkog djela, pa samim time cijelu ideju performansa, instalacija i svega ostalog svode na "mlatarenje rukama".

Konceptualna umjetnost nije za široke mase, ne podilazi publici, ne nastoji se uvući pod kožu, nije komercijalna.

Moja osobna pretpostavka je da je ona rezultat postmodernizma i općenito demokratizacije u smislu oslobađanja od tradicionalnih društvenih imperativa.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:19   #48
A bil ti ovo mogla skratit u dvi-tri rečenice pa da ti neko sa MK to i pročita?
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:20   #49
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
A bil ti ovo mogla skratit u dvi-tri rečenice pa da ti neko sa MK to i pročita?
Zašto bi to itko morao čitati?

Ono, zaboli me hoće li netko pročitati ili ne, uistinu. Osjetila sam inspiraciju i to je sve. Ja sam si dala truda i pročitala sve prijašnje komentare.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:23   #50
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
bla, bla, kak sam pametna vi glupavci ...
Floverka, što se džaba sramotiš?
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:24   #51
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Konceptualna umjetnost nije za široke mase, ne podilazi publici, ne nastoji se uvući pod kožu, nije komercijalna.
U skraćenom prijevodu, izdrkavanje mediokriteta koji se po svaku cijenu žele eksponirati.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:24   #52
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Floverka, što se džaba sramotiš?
Jebiga, netko mora i taj teret preuzeti
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:25   #53
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
U skraćenom prijevodu, izdrkavanje mediokriteta koji se po svaku cijenu žele eksponirati.
Ne, ti spadaš u mediokritete, a vjerojatno se ne znaš ni kvalitetno izdrkati.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:29   #54
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Jebiga, netko mora i taj teret preuzeti
zašto si ga ti preuzela?
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:30   #55
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Ne, ti spadaš u mediokritete, a vjerojatno se ne znaš ni kvalitetno izdrkati.
Može biti, ali ja to ne pokušavam dizati na razinu umjetnosti - tome tamo nije mjesto. Koji je tvoj izgovor?
Kaj se drkanja tiče, osjećaj se slobodnom uzeti stvar u svoje ruke i pokazati mi u čemu griješim.
Uostalom, sama si rekla

Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Jebiga, netko mora i taj teret preuzeti
Moja mail adresa vidljiva je u profilu.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:40   #56
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Druga je stvar, što vidim da mnogi ne razumiju, tj., ne razlikuju dobru od loše umjetnosti, gestu od umjetničkog djela, pa samim time cijelu ideju performansa, instalacija i svega ostalog svode na "mlatarenje rukama".
Meni su najbolji konceptualni umjetnici i performeri oni šta na nosaču aviona ispaljivaju avione s prove. Baš san nikidan gledan nastup vesele ekipe sa USS Ronald Reagan.
jebi nedilju ti i mavanje rukama da je umjetnost...

Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Floverka, što se džaba sramotiš?
Reci joj mala, reci, zna se koje je jedino korisno mavanje rukama...
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:42   #57
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Može biti, ali ja to ne pokušavam dizati na razinu umjetnosti - tome tamo nije mjesto. Koji je tvoj izgovor?
Kaj se drkanja tiče, osjećaj se slobodnom uzeti stvar u svoje ruke i pokazati mi u čemu griješim.
Uostalom, sama si rekla


Moja mail adresa vidljiva je u profilu.
Nisam performer i ne kužim ga u potpunosti, češće gledam nogomet ili drkam za vlastito zadovoljstvo. Ali zna biti i zabavnih performansa, većina je smeće ali to je standard od ponuđenog vrijedi max desetak posto ako ćemo biti realni, ali to je tako u umjetnosti općenito.

A što se tvoje adrese tiče, neću je zloupotrijebiti bez brige
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:45   #58
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
zašto si ga ti preuzela?
Kompleks žrtve, mazohizam, šta ja znam. Bez brige znam ovu ekipu, svjesna sam svih posljedica. Ali hvala na pitanju. Zlatna si.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:48   #59
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Nisam performer i ne kužim ga u potpunosti, češće gledam nogome ili drkam za vlastito zadovoljstvo. Ali zna biti i zabavnih performansa, većina je smeće ali to je standard od ponuđenog vrijedi max desetak posto ako ćemo biti realni, ali to je tako u umjetnosti općenito.
Svejedno i dalje brkaš umjetnike i performere.
Otprilike kao da natjecatelje u pljuvanju u dalj počneš zvati sportašima.

Quote:
A što se tvoje adrese tiče, neću je zloupotrijebiti bez brige
Vjerujem da nećeš, kao što vjerujem i u tvoje higijenske navike - da nema toga ne bih se prepustio u tvoje ruke.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:51   #60
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Ali zna biti i zabavnih performansa,
to su neki koji se žele komercijalizirati?

Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Kompleks žrtve, mazohizam, šta ja znam. Bez brige znam ovu ekipu, svjesna sam svih posljedica. Ali hvala na pitanju. Zlatna si.
aha, nisam bila sigurna želiš li se ugurati u performans ili si htjela učiniti nešto društveno korisno.
i znam i ja tebe.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger