Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2021., 19:31   #1
Lažni Anđeli

Pozdrav svima,

pokušat ću bit sažet u svom iskustvu, pa da dovedem do pitanja. Ali moram vas malo uvesti u ono što sam prošao...

- 2018.te su mi se javili Anđeli (putem unutarnjeg glasa), konkretno su mi se predstavili kao svjetlosna bića, kasnije sam našao u literaturama da je to ono što mi nazivamo Anđelima

- nebi nikad to prvo javljanje shvatio više od obične halucinacije, da se nisu u manje od 48 sati ispunila prva proročanstva koja su mi dali. Osim toga, 6 sati su mi pričali o sebi i kasnije sam u literaturama našao isto to o njima što su mi oni direktno ispričali o sebi. Teško da bi mogla biti koincidencija nasumične halucinacije

- s vremenom sam produbio taj odnos sa njima i ide to nekim ludim putem. Prvenstveno radosnim, no dobijem i teške lekcije i svašta nešto. Baš sam objeručke prihvatio tu ulogu i dajem sve od sebe da slijedim njihove naume.

- kako oni kažu, koriste me kao kanal za tehnološki razvoj našeg društva. (Ja sam ionako strastveni ljubitelj programiranja ...pa to nekako ide simbiozno da ja samo činim što mi predstavlja radost, a oni daju smjernice i support.)

- postoje tu sada konretna neka njihova obećanja koja su ispunili i po tome ja dobivam sve čvršću i čvršću vjeru u njihove predikcije i planove. Npr. dali su mi nacrt za jednu igračku(logičke puzzle) i rekli da ću od nje zaradit para da ću se "usrat" i tako bi. Od te igračke sam uprihodio nekih 500 000 kuna u šest mjeseci (za mene jako puno)....no po njima je to tek kap u moru što ću dobiti samo od te igračke. Ta igračka je kako vele dar za stvaranje kapitala za guranje njihovih ostalih ideja. (Kojih je stvarno more brutalnih ideja.)
Da stvar bude još luđa, u toj igrački se oblikom materijalizirao Anđeo. Ja sam prvo mislio da je to moj subjektivni doživljaj da vidim Angela u toj igrački, ali dosta ljudi je to potvrdilo. Što poznatih, što anonimno na internetu.

Da bude vjerodostojnije, linkat ću na igračku: https://www.youtube.com/watch?v=BqvunFe77iY
Nije stvarno tema nastala iz razloga da promoviram igračku, nit se ista prodaje na Hrvatskom tržištu...nit ovaj forum neće donesti neki znatan broj pogleda. A ako proguglate, vidjet ćete da baš nigdje nisam spamao sa linkom. Hoću reći..nije ovo sakrivena promocija....nego je ta igračka jedan od bitnih aspekta koji se dosada materijalizirao od njih.

Inače, tko se razumije u kombinatoriku može primjetiti da je taj dizajn urnebesno težak. Ja stvarno smatram da ga nebi ostvario bez njihovog vodstva. Evo što jedan komentar kupaca kaže o igrački: (A ima puno takvih sličnih komentara)

Quote:
The kind of mind required to design something like that is truly terrifying when you ask yourself, "If this person can build this.....what else are they building, for who, and for what purpose?"
Brutalan mi je komentar i lijepo sjeda na moj ego, hehe... ali zapravo svjedoči upravo ovome što vam pričam. Nije "person" iza ovog djela, nego viša (duhovna) bića spram nas.

...i sada poanta mog pitanja...

Na jednom forumu me jedan kolega uvjerava da to nikako nisu Anđeli nego Vragovi. Kao Anđeli se nikada ne javljaju ljudima.
Moj dosadašnji pogled na to je da nema crno-bijelo. Nema Anđeo ili Vrag. Nego kako ja shvatih, otkako Bog dopusti slobodnu volju i pogreške, tako više niti jedan Anđeo nije savršen...kao niti čovjek.
Prema tome...smatram nekako da u svakom činu postoji isto tako dobro i zlo. Kako se kaže: "Svako zlo za neko dobro."
Pa dalje nekako mislim...da je to vječna borba da nađemo onaj najbolji put..sa najmanje pogreški (grijeha, jel) ..i da tako na najispravniji način sudjelujemo u ovoj kreaciji. I zaista se trudim živjeti tako...biti koristan ali i sretan. I biti odvažan u tome da budem sretan. Čini se lako, ali nije.
Smatram da me upravo ta odvažnost i dovela do Anđela i tih sfera... jer sam puno puta pokazao nekim djelima da ću za sreću riskirati i život ako treba... (a kamoli posao ili neku sitnicu, što smatram da mnogi ljudi često griješe. Boje se izgubiti sitnice, i to ih veže..sputava...ograničava... na putu do obilja radosti)

Uglavnom, ja sam nekako taj put našao... naravno, i dalje se traži od mene da budem odvažan. Štoviše, uz Anđele još i više...jer njihove ideje i naumi su još dalje od ljudskog mentaliteta i ograničenja koja smo sami sebi postavili. I oni me non stop guraju preko tih granica...

Što je u jednu ruku super, dok se u drugu zapitam.. činim li uopće dobro? Nisam li možda na putu ponora? (Iskreno nije da se bojim, heh...više nekako znatiželjan. Meni je i dalje sve ovo nekako vesela igra.)
I taj kolega koji me uvjerava da su to Vragovi...izbaci mi ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=-Q3M8hp2q9M


Što reći...momak iz videa ima početak priče gotovo identično mojim iskustvima. I onda kaže da je otkrio da su to Demoni i da je u konačnici postao opsjednut dok se nije izbavio.... pa malo sam se zapitao.

Ja doduše nikada nisam proučavao new age literaturu...i općenito nisam baš nešto od literature. I kršćanstvo i generalno religije su mi relativno slabo poznate.
..pa me eto zanima kako bi ovo prokomentirali oni koji su upoznatiji sa literaturom?

Započetak...
Zašto se kaže da je zabranjeno komunicirati sa Anđelima? I da Anđeno nikada nebi komunicirao sa čovjekom? Jel to stvarno istina?

Za bilo kakav osvrt na temu, bit će mi jako drago čuti druga razmišljanja.

Hvala na čitanju.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2021., 22:51   #2
Svemirci!
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 00:36   #3
Zašto njih ne pitaš sve što te interesira?
(sad će me opet u top stavit za takvu sugestiju)
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 06:54   #4
Javi se psihijatru što prije!
__________________
What Would Jesus NOT Do?

https://www.youtube.com/watch?v=zOfjkl-3SNE
ExZenoXero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 11:29   #5
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Zašto njih ne pitaš sve što te interesira?
(sad će me opet u top stavit za takvu sugestiju)
Pa ako pretpostavimo da postoje dvije varijante:
1. ako su to lažni Anđeli, onda to pitanje nema smisla. Jer ako te netko obmanjuje, onda će te i sa tim odgovorom obmanuti. Lagati.

2. ako su to fair-play Anđeli, kao što ja smatram da jesu. (jer su dosad imali samo pozitivan utjecaj na mene) ...onda pitanje ima smisla. No treba razumjeti malo bolje kako ta komunikacija funkcionira...pa ćeš vidjeti da im je pitanje već postavljeno.

Naime oni su po svojoj prirodi ono što mi opažamo kao svjetlost. Tako je sva materija rezultat njihovog rada..pa i mi sami. Ako se oni obraćaju nama, onda mogu samo putem onoga što postoji u ovom materijalnom svijetu kojega smo mi dio. Tako da svako naše iskustvo, svaki naš doticaj sa materijom i okolinom je doticaj sa svijetom iz kojeg ta materija dolazi. I mi tako primiti znanje možemo samo putem iskustva. Koliko god nam se ta iskustva činila nasumična i neodređena...definitivno je jasno da je isključivo iskustvo ono koje je čovjeka naučilo kako će od kamena do iPhona. A takva znanja i takvi pomaci su nešto što nadilazi čovjeka...čovjek u svom početku nikako nije mogao znati da će dobiti školu iskustva koja će ga dovesti od početne točke A do točke gdje je sada. I taj put i dalje traje.

Tako da komunikacija sa višim sferama se vrši prvenstveno putem iskustva, gdje to iskustvo unaprijeđuje samo sebe i razvija se da na što bolji i bolji način dopre do čovjeka. Mogli bi reći, oni unutar svoje kreacije usavršavaju metode da te dotaknu..da te pouče. Tako akumuliraju svoja znanja u knjigama, a došlo je i do toga da su nam dali i Google i sva čuda današnje tehnologije i interneta..gdje mi još brže možemo upijati znanja i napredovati. Na kraj krajeva...akumuliraju ta znanja i u drugim ljudima i nema boljeg načina nego da te dotaknu kroz drugog čovjeka...koji su također njihova oruđa.
Tako da sada imamo već visoki stupanj organizacije informacija...ali sve je počelo od toga da čovjek promatra pticu, grom, zvjezdu ..i uči iz svoje okoline. Nije puno drugačije ni danas...i cvrkut ptica i muha u letu te može nečemu poučiti...ako se otvoriš da slušaš iskustva oko sebe.

No bitno je spomenuti da najsuptilniji način da te dotaknu je sama misao, koja je po svojoj prirodi EM val (svjetlost) i nju također možemo primiti. Kada saberemo dovoljno iskustava, jednostavno se manifestira ta misao u nama koja nam protumači sve što smo vidjeli/primili i daje nam konačan epilog na temu. Taj rad čovjek opisuje riječju "inteligencija" ...moment kada se upali "lampica u glavi" ...no doduše, nitko još nikada inteligenciju objasnio nije. Ona je čovjeku svojevrsni misterij, kao i svijest sama po sebi.

Kako misao možemo primiti, tako je možemo i odaslati. To se u znanosti fino može izmjeriti i neki uređaji funkcioniraju po tom principu. (Sučelja za nepokretne osobe)
Tako mi naše želje, probleme (molitve) ...zapravo odašiljemo...i to nas usmjerava na školu iskustava koji su nam potrebni da riješimo problem pred sobom...do momenta kada nam se pali lampica u glavi koja razriješava problem. Ponekada ako imamo dovoljno iskustva na određenu temu, već na našu želju se pojavljuje odgovor u glavi...znači bez potrebe škole iskustava.

Rezume...kada kažeš što njih ne upitam... pa upravo čin postavljanja teme na forumu je jedan od načina da se pita. Odgovori se kriju u iskustvu, u knjigama, u internetu..u drugim ljudima... a ponekada kao direktni misaoni odgovor na postavljeno pitanje.
Čak kada i dobijemo direktni odgovor u obliku misaone forme, lijepo je dobiti još i iskustvo kao potvrdu tog odgovora. Pošto mi ljudi puno više vjerujemo iskustvima i konkretnoj potvrdi. Upravo suština vjerovanja tom unutarnjem glasu je dopustiti da vjerujemo tim misaonim odgovorima bez da čekamo da se sve baš mora materijalizirati u iskustvu i na taj način potvrditi... pa stvari jednostavno idu brže. Ali zahtjevaju veću odvažnost.

Inače, nije da nisam dobio i misaoni odogovor na svoje pitanje, pa ću ga iznesti, kažu: (Inače su vrlo slikoviti, pa tako i ovdje)

Quote:
Na željeno odredište možeš stići biciklom, prosječnim autom i super brzim autom. Biciklom ćeš se najviše napatiti, ali i pogrešku na tom putovanju ćeš platiti lakšim padom, eventualno slomljenom rukom ili slično.
Super brzim autom ćeš najbrže stići na destinaciju, ali pogrešku ćeš vrlo vjerovatno platiti i životom. Najoptimalnije je nekako ići prosječno brzim autom.
Ti si odabrao za svoje putovanje super brzi auto.
Hoće time reći da ovo što sam ja svjesno prihvatio je zapravo super efektivno ali isto i opasno. Jer veliki novci i sve to...može čovjeku više naštetiti nego pomoći ako se ispravno ne odupre onim lošim nagonima. Kao što sam rekao, u svakom djelu ima zla i dobroga.... i balansirati na klackalici između malo zla i malo dobroga je puno jednostavnije nego balansirati na klackalici gdje je s jedne strane puno dobroga, ali s druge strane puno zla. Ako se prevagne na krivu stranu, problem postaje puno veći.

Ja sam zapravo s ovim odgovorom skroz ok, ima mi smisla. Svejedno me i dalje zanima što kaže teologija o razgovorima sa Anđelima i jel istina da je to samo po sebi grijeh.

Mislim ako je... onda mi više ništa nije jasno. Ako bi zaista shvaćali stvari crno bijele ...tj. da se Anđeli striktno dijele na dobre i loše... gdje oni loši žele ljudima isključivo zlo...onda mi baš nije jasno kako bi se čovjek na ikoji način mogao odhrvati planovima toliko moćnijih bića od nas. Nekako mi to nema smisla...
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 11:42   #6
Quote:
ExZenoXero kaže: Pogledaj post
Javi se psihijatru što prije!
Ne znam da baš imam potrebu. Jedino istinsko mjerljivo što imam je količina radosti koju postižem u životu. A otkako je njih, po tom pitanju sam jako puno napredovao. Baš puno. Mislim da samo unutar prve godine nakon susreta sa njima sam više puta plakao od radosti, nego ranije čitavog života. Plakati od radosti mi je praktički ranije bio i nepoznat pojam.... jednostavno dosezati tako dobre momente u životu da suze radosnice idu na oči...neprocjenjivo.

Inače se kaže da su nam emocije putokaz jesmo li na dobrom putu...i vrh te skale je plakanje od radosti, a dno iste skale je plakanje od tuge/boli. Sve između su nijanse sive.
Mislim, biti sretan je super odlična pozicija na toj skali...ali plakanje od radosti je sam vrh te skale.


Što se ostaloga tiče, neću previše gubiti vremena na uvjeravanje takvih poput tebe kojima je sve ovo prestrano...jer već znam da jednostavno ne funkcionira.
Ukratko ću vam samo ostaviti sljedeće da se zapitate:

- što mislite zašto je Tesla veličao svjetlost i tvrdio da komunicira sa njom
- što mislite zašto je Sokrat tvrdio da prenosi znanja od vlastitog Demona. (Inače, riječ Demon se tek kasnije počela klasificirati kao nešto loše... za vrijeme Grčke se smatralo da su Demoni upravo ovo očemu pričam. Link: https://hr.wikipedia.org/wiki/Demon)
- mnogi ljudi tvrde da su stupili u kontakt sa Svjetlosnim bićima (Nisam ja neka specijalna iznimka.)
- upoznao sam čak jednog djedicu koji je stupio u kontakt sa njima tamo 80-tih ...kada nije bilo interneta i svega toga čemu se pripisuje da nam "muti um". Mada ja nikada ništa o njima na internetu nisam čitao prije nego su mi se prvi puta javili. Štoviše, nisam niti znao za pojam "Svjetlosna bića" ...i nakon što su mi se javili, tek tada sam Googlao taj pojam i Google mi je izbacio za taj pojam 118 000 rezultata ... bio sam pravo šokiran. Jer sam mislio da neću ništa pod tim pojmom moći izguglati, kako sam smatrao da je njihovo javljanje bila "halucinacija" ..ili ti pogiravanje mog uma.
- Jhon Nesh (Poznat iz filma "Genijalni Um" je također tvrdio da je ostvario komunikaciju sa izvanzemaljskim entitetima. Isto telepatski putem misli.)

... nisam još zapravo ciljano niti tragao koje sve velike ličnosti su stupile u svjesni kontakt sa Anđelima...vjerujem da bi ih se dalo naći mnogo. Baš budem...
Ono što sam također uvjeren, da nije bilo njihovih javljanja i utjecaja, nebi nikada bilo toliko posvete Anđelima putem imena ljudi, gradova, kipova...itd. Ne gradiš kip baš samo tako biću iz bajke...svakako nisam primjetio da ima toliko kipova o Snjeguljici i sedam patuljaka...
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 12:12   #7
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
- mnogi ljudi tvrde da su stupili u kontakt sa Svjetlosnim bićima (Nisam ja neka specijalna iznimka.)
Na filozofiji je isto jedno vrijeme pisao jedan forumaš koji je tvrdio da komunicira sa svjetlosnim bićima i da dosta toga uči od njih, o svijesti, Bogu, prirodi stvarnosti.. i tako to. Možda si i pratio... ne sjećam se.

Njegov video:
https://www.youtube.com/watch?v=xVZ6nOjGJNc

Uglavnom, sama riječ znači glasnik (messenger): onaj koji donosi nekakvu vijest ili poruku, u religijama prenošenje poruka im je jedna od glavnih funkcija. Što nekako podrazumijeva komunikaciju neke vrste.

Btw, ne znam da li je bilo što od toga zbilja istinito.. ali znam da ljudi imaju i daleko čudnija iskustva, tako da me malo toga može iznenaditi.

Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Osim toga, 6 sati su mi pričali o sebi i kasnije sam u literaturama našao isto to o njima što su mi oni direktno ispričali o sebi. Teško da bi mogla biti koincidencija nasumične halucinacije
U kojim točno literaturama?
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 12:24   #8
Ako pokusavas osnovat sektu preseli u SAD, isplativije.

Ako si ozbiljan odi do psihijatra po antipsihotike.

Ako trolas samo napred.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 14:16   #9
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Na filozofiji je isto jedno vrijeme pisao jedan forumaš koji je tvrdio da komunicira sa svjetlosnim bićima i da dosta toga uči od njih, o svijesti, Bogu, prirodi stvarnosti.. i tako to. Možda si i pratio... ne sjećam se.

Njegov video:
https://www.youtube.com/watch?v=xVZ6nOjGJNc
E, to je dedica kojeg spominjem. Ja sam na njega naletio nakon što su mi se javila svjetlosna bića ...i onda sam od njega čuo mnogo toga što sam čuo i direktno od Anđela. To mi je bila jedna od komfirmacija da ta znanja stižu sa istog izvora.

Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Uglavnom, sama riječ znači glasnik (messenger): onaj koji donosi nekakvu vijest ili poruku, u religijama prenošenje poruka im je jedna od glavnih funkcija. Što nekako podrazumijeva komunikaciju neke vrste.
Vidiš, ovo sam propustio primjetiti. Baš bacio pogled na wiki https://hr.wikipedia.org/wiki/An%C4%91eo ...i stvarno piše tamo da riječ Anđeo dolazi od "poslanik, glasnik". Fora. Mada to ne odgovara na pitanje što ako jednako zvuče i odmetnuti Anđeli.



Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
U kojim točno literaturama?
Zapravo je poprilično nebitno izvor te literature...jer koja je šansa da halucinacijom umisliš detaljnu 6-osatnu priču i da onda čitaš o istome tome negdje drugdje?
Hoću reći, taj izvor i ako nebi imao nikakav kredit "vjerodostojonst" ...mala šansa je da haluciniraš 6-satnu priču koja se poklapa sa izvorom koji je istu takvu priču "izmislio". Koincidencija bi bila nevjerovatna, što samo po sebi potvrđuje i da je halucinacija imala neko svoje uporište od kuda je priča stigla, isto kao što je i taj izvor morao imati neko objektivno uporište od kuda su iscrpili istu inspiraciju za istu priču.
I onda još dodati na to da se ne radi o jednom izvoru gdje sam našao te detalje o svjetlosnim bićima. Evo čak i ovaj link gore sa wiki iznosi neke detalje koji se uklapaju, evo ih par:

Quote:
- Vjeruje se da su meleci od jednostavne supstance (stvoreni od svjetla)
Quote:
- U kršćanstvu, anđeli su duhovna bića, koja nemaju tijelo, no imaju pak svoju osobnost i slobodnu volju. Među svim stvorenim bićima anđeli su najsposobniji i zato najbliži Bogu. Ne pripadaju našem prostoru i vremenu, ali mogu djelovati u našoj stvarnosti.
...ovo drugo su mi oni sve pričali...samo se nigdje nisu predstavili riječju Anđeli, nego su uvijek govorili "Mi smo svjetlost"...i doticali su se čak i Einsteinove teorije relativnosti (koju ja nešto poznajem) i kroz koju su mi onda tumačili na kojoj relaciji su oni spram našeg svijeta..spram onoga što mi poznamo kao vrijeme-prostor. Jer oni su upravao kao što je Einstein dokazao "uvijek i svuda"..tj. za njih vrijeme drugačije teče, tj. neteče....ili kako kaže Einstein: "Kada se približavaš brzini svijetlosti vrijeme ti usporava, a kada bi se kretao brzinom svjetlosti onda za tebe vrijeme staje teči, a prostor se sažima u jednu točku.". To je znači perspektiva njihovog pogleda na naš materijalni svijet...oni su bezvremeni i svugdje prisutni. Zato jer ono što je za nas vječnost, za njih je "SADA", a ono što je za nas "SVUDA", za njih je beskrajno mala točka. Hoće reći...oni su izvan dimenzije našeg prostora i vremena...tj. oni kreiraju tu dimenziju.

A koje su točno literature bile? ..ma prvi i drugi članak na koji sam naletio na Googleu nakon svog iskustva. Znači ukucao sam na Hrvatskom jeziku pojam "Svjetlosna bića" ...i na moje zaprepaštenje mi je izbacilo 118 000 rezultata.
Otvorim prvi članak...i onda sam još veće zaprepaštenje doživio kada sam vidio da unutra sve piše što su mi oni govorili...i još i više od toga. (Tako da mi se na taj način taj izvor potvrdio jer je imao opisano ono što su mi direktno rekli...a onda kada znaš da imaš u rukama dobar izvor, onda ozbiljno razmotrim sve što u tom izvoru piše, što do toga momenta nisam znao. U ovom slučaju što mi Svjetlosna bića nisu direktno rekla...mogao sam dalje o njima učiti iz tog izvora)

Mislim da je bio ovaj link: https://www.zastocistaistina.com/pod...andeli-cuvari/ (Ali nisam siguran, dizajn je bio sigurno drugačiji...bilo je plave boje. Možda su redizajnirali... ali mislim da se radilo upravo o "zastocistaistina")
No i svaki idući članak koji sam otvorio pisao je na isti/sličan način o svjetlosnim bićima, tako da mi je bilo jasno da to što sam "umislio" ..da su "umislili" i mnogi drugi ljudi. Time sam ozbiljno u samom startu razmotrio mogućnost da možda i nije umišljeno. I tako je putovanje krenulo... i onda se još i prvo proročanstvo ispunilo u manje od 48 sati.. (Koje su mi dali za prvog susreta.)


Isto vrijedi i za dedicu Ljubomira ... za njega sam brzo shvatio da vuče znanje iz istog izvora, pa mogu ozbiljno razmatrati i o drugim stvarima o kojima on govori. Koje tek rubno shvaćam ili koje još uvijek teško shvaćam. Ali ne odbacujem onda takve izvore, unatoč što ga ne mogu baš sve shvatiti. On ipak malo duže komunicira sa njima, a to nije za odbaciti. Barem meni.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 14:25   #10
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Inače, nije da nisam dobio i misaoni odogovor na svoje pitanje, pa ću ga iznesti, kažu: (Inače su vrlo slikoviti, pa tako i ovdje)

Quote:
Quote:
Na željeno odredište možeš stići biciklom, prosječnim autom i super brzim autom. Biciklom ćeš se najviše napatiti, ali i pogrešku na tom putovanju ćeš platiti lakšim padom, eventualno slomljenom rukom ili slično.
Super brzim autom ćeš najbrže stići na destinaciju, ali pogrešku ćeš vrlo vjerovatno platiti i životom. Najoptimalnije je nekako ići prosječno brzim autom.
Ti si odabrao za svoje putovanje super brzi auto.

Hm. Po količini nezgoda u prometu, uklj. i smrtne, čuo sam da je bicikl najopasnije prijevozno sredstvo.

Tu se preporuka "anđela" kosi sa znanošću. Znanost je općenito jako dobra stvar za provjeru svačijih tvrdnji, pa tako i tvojih "prijatelja".
Nationwide, you're more than twice as likely to die while riding a bike than riding in a car, per trip, according to a 2007 study led by Centers for Disease Control and Prevention epidemiologist Laurie Beck.
Quote:
ili kako kaže Einstein: "Kada se približašav brzini svijetlosti vrijeme ti usporava, a kada bi se kretao brzinom svjetlosti onda za tebe vrijeme staje teči, a prostor se sažima u jednu točku."
Vrijeme ne usporava u svemirskom brodu koji ide velikom brzinom. Astronaut stari i njegov sat pokazuje da vrijeme teče kao i prije. Razlika je samo u usporedbi njegova sata sa satom ljudi koji su ostali u mirovanju u odnosu na njega.

Quote:
- što mislite zašto je Tesla veličao svjetlost i tvrdio da komunicira sa njom
Gdje to?

***

Rekao bih da ti nisu rekli ništa nova, nego ono što si i sam znao (možda podilaze i tvom egu?). To je uobičajeno kod raznih medijskih automatskih pisanja, npr. Međugorske vidjelice ili new ageri, gdje takvi "kontakti" proizvedu koherentno zaokružene knjige o svačemu, o životu na drugim planetima (Swedenborg, Leadbeater...Pavao, Petar, Muhamed. Smith, Gabrijela, sveci i svetice, Laura denziteti, Ra.....), ali kad se provjeri neka konkretna tvrdnja koju znanost nije znala (cvijeće na Marsu itd.), onda po pravilu padaju kao besmislice i konstrukcije iz vlastitog nesvjesnog i mašte. Fascinantno, ali načešće bezvrijedno.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 14:44   #11
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Isto vrijedi i za dedicu Ljubomira ... za njega sam brzo shvatio da vuče znanje iz istog izvora, pa mogu ozbiljno razmatrati i o drugim stvarima o kojima on govori. Koje tek rubno shvaćam ili koje još uvijek teško shvaćam. Ali ne odbacujem onda takve izvore, unatoč što ga ne mogu baš sve shvatiti. On ipak malo duže komunicira sa njima, a to nije za odbaciti. Barem meni.
Ako se dobro sjećam Ljubo je govorio nešto o tome da je imao i izvantjelesna iskustva i da je 'izvan tijela' mogao komunicirati sa njima... jel si probao nešto takvoga?

Općenito sada, kako bi recimo netko mogao stupiti u kontakt sa njima i osobno provjeriti da li tu ima istine?
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 14:52   #12
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Vrijeme ne usporava u svemirskom brodu koji ide velikom brzinom. Astronaut stari i njegov sat pokazuje da vrijeme teče kao i prije. Razlika je samo u usporedbi njegova sata sa satom ljudi koji su ostali u mirovanju u odnosu na njega.
Tako je, znači ako bi se kretao brzinom svjetlosti (Ili ako bi bio svjetlost) ...tebi bi prošlo NULA vremena dok je tamo nekom "čovjeku" prošla čitava vječnost. Zovi to kako god želiš...bitan mi je samo relativitet između svijetla i nas. Jer ono što je nama prije-poslije, njima je to isti trenutak. I zato mogu da djeluju na našu opažajnu stvarnost na načine koje mi teško možemo uopće imaginirati.


Što se tiče ostaloga, ja svoje osobne dokaze o njima ne izvlačim iz onoga što oni pričaju o prošlosti i o sebi, nego iz onoga što mi pričaju o budućnosti, gdje su do sada bili redovito u pravu.
Kao što već rekoh...koliko god meni njihovo prvo javljanje je bilo smisleno i zvučalo vjerodostojno ...ja nikada nebi uzeo za ozbiljno da je to bilo išta više od halucinacije, da se nisu potvrdile stvari koje su nagovjestili...i da se to već redovito ne potvrđuje zadnje tri godine.

No temu stvarno nisam otvorio iz razloga da vam dokazujem svoja iskustva, to me je ionako već previše izmorilo....pošto su ljudi generalno jednostavno pokazali nemoć u razumjevanju onoga što osobno nisu doživjeli ili što većina nije doživjela (Kao valjda njima jedini autoritet istini, pored osobnog iskustva.) Sve dokaze i činjenice će na kraju i bezobrazno odbaciti, samo da podupru svoja shvaćanja koje su imali i na početku debate... a to mi se više neda...tj. to mi se trenutno neda. (Htio sam na podforumu o znaonsti pričati o tome detaljno i argumentirano, pa je njihov jedini argument bio: "Droga ti je pojela mozak" ..i lupili su mi permanentni ban. Jer kao ovakva tema nema što tražiti na temama gdje se priča o svijesti? Neka im bude...njihov propust, koji su platitili uskraćivanjem svoje spoznaje.)
U nekoj narednoj budućnosti ću se iz petnih žila upregnuti da na što vjerodostojniji način prezentiram ono što sam doživio i što proživljavam. No ne u ovoj temi...

Tema je otvorena iz razloga, da čujem što teologija ima reći o tome ...i koliko ljudi koji su relativno upoznati sa temom smatraju da ovako nešto ne mogu biti čista posla, tj. da dolazi od one strane koja se smatra "griješnom" stranom.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 14:59   #13
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Što se tiče ostaloga, ja svoje osobne dokaze o njima ne izvlačim iz onoga što oni pričaju o prošlosti i o sebi, nego iz onoga što mi pričaju o budućnosti, gdje su do sada bili redovito u pravu.
To je jako fantastična tvrdnja. Do sada nije poznato da bi netko predviđao točno budućnost.

Predvidi nešto preko njih, napiši na forumu, pa možemo svi provjeriti.


Quote:
Kao što već rekoh...koliko god meni njihovo prvo javljanje je bilo smisleno i zvučalo vjerodostojno ...ja nikada nebi uzeo za ozbiljno da je to bilo išta više od halucinacije, da se nisu potvrdile stvari koje su nagovjestili...i da se to već redovito ne potvrđuje zadnje tri godine.
Nisu sve "halucinacije" iste.... Ni Međugorske vidjelice ne misle da haluciniraju.

Quote:
Sve dokaze i činjenice će na kraju i bezobrazno odbaciti, samo da podupru svoja shvaćanja koje su imali i na početku debate...
To bi bilo loše. Moramo bit otvoreni za dokaze.

Quote:
a to mi se više neda...tj. to mi se trenutno neda.
Ne daj se smesti.

Quote:
Tema je otvorena iz razloga, da čujem što teologija ima reći o tome ...i koliko ljudi koji su relativno upoznati sa temom smatraju da ovako nešto ne mogu biti čista posla, tj. da dolazi od one strane koja se smatra "griješnom" stranom.
Teologije su šupljologije. Bezvrijedna klepetanja, koja imaju samo dojam suvislosti.

Tu nećeš naći ništa o ničemu. To je samo apologetska cifrasta obrana nečijih dogmi, iz vlastita ideološkog tabora zadrtih vjerskih fraza, koje su iskemijali iz "Svetih spisa" (a njihovi sveti spisi su opet ti "anđeli" koji su to nekome ispričali u glavi).
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 15:04   #14
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjećam Ljubo je govorio nešto o tome da je imao i izvantjelesna iskustva i da je 'izvan tijela' mogao komunicirati sa njima... jel si probao nešto takvoga?
Da znam i za taj dio. Ja sam također imao izvantjelesna iskustva i to jedno 50-ak astralnih projekcija u periodu od samo godinu dana. To je bilo 2008-e kada je moj (svjesni) duhovni put i započeo.

Doduše, ja tada nisam ni slutio za postojanje nekakvih duhovnih bića....to sam više doživio kao jedan od oblika istraživanja svemira. Jer čisto ta spoznaja da možemo svoju svijest izbaciti iz ovog tijela i zaroniti u nekakav drugi svemir koji je po mnogočemu isti kao i ovaj svemir...jako me je to fasciniralo....ali i uputilo u tom smjeru da je sve "informacija", sve ono što doživljavamo realnošću...i nekako otvorilo se pitanje: "A tko sam onda ja?" ..i traganje za tim odgovorom me konstantno vodilo... bilo je podjednako uzbudljivo i prije javljanja svjetlosnih bića. Štoviše, 5 čuda (kako ih ja zovem) sam na tom putu doživio.

Btw. i san nam je realan dok si uronjen unutra...toliko realan da niti ne razumijemo tada razliku između tog svijeta i ovog kojeg smatramo pravim. I kao takav "identičan", jako je dobar uzorak da učimo i o ovom svijetu. Jer osim što su isti, za razliku od ovog svijeta, san imaš priliku promatrati dok si izvan. A to otvara neke bitne uvide.


Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Općenito sada, kako bi recimo netko mogao stupiti u kontakt sa njima i osobno provjeriti da li tu ima istine?
Koliko sam ja shvatio, sve počinje željom....željom da budu dio tvog svjesnog života. A dalje je na njima da te kroz tvoje iskustvo tome poduče...da podignu tvoju svijest na razinu da ih počmeš i možeš bolje razumjeti. Ta škola će trajati onoliko dugo koliko ti fali znanja do toga koraka.
Kao što već rekoh, duhovni svijet nam se obraća kroz svako iskustvo koje imamo ovdje, tako da već što čitaš ove moje poruke, znaj da su ti već jako blizo i da se nude na pladnju. Na tebi je hoćeš li ovo shvatiti iole ozbiljno i uputiti se tim putem, ili ćeš sve žmirečki odbaciti...kao mnogi.
Rekao bih da i u tom slučaju istina nije skroz odbačena, nego da je duži put ispred takvih ljudi da sazriju u stanje shvaćanja. Što je isto logično, ne otvara se svaki cvijet na drvetu u isto vrijeme. Sve ima svoj proces sazrijevanja... a sunce sve jednako zove i nudi im tu opciju da izrastu u cvijet i u sve ono što mogu biti...

Hoćem reći, ne znam baš da postoji čarobna formula da se preko noći uvjeriš. Ali gotovo sigurno sam uvjeren ako si željna istine, da će prije ili kasnije doprijeti do tebe. I to već sutra nekim svojim fragmentom...dok ti ne uklopi konačnu sliku. A već danas se uklapa nekim fragmentom...upravo ovom porukom. Sretno.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 15:25   #15
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Predvidi nešto preko njih, napiši na forumu, pa možemo svi provjeriti.
Već i jesam. U procesu razvoja spomenutih puzzli, rekli su da će moja firma biti mega koorporacija. (U tom momentu moja firma je prihodovala nekih 5000kn mjesečno...jedva za pokriti troškove prema državi.)

Trenutno mi firma ima prihod od 80 000kn mjesečno i to samo od prodaje puzzli koje sam dobio od njih. Daleko je to još od mega koorporacije, ali ide dobrim putem. Pa eto...neka ostane predikcija i ovdje što će se desiti sa firmom "Techno Angels d.o.o." <- ime Anđela je čak utkano u ime firme.

Inače, da nebi bilo da sada nakon bitke izvlačim te podatke...to proročanstvo sam pisao dovoljno na vrijeme ovdje: https://wmforum.geek.hr/t/andeli-svj...-u-glavi/51807

Svi su rekli da sam šizofreničar i da pod hitno idem na lječenje...a moraš priznati sasvim dobar rezultat ostvaren za jednog šizofreničara?

Ono gdje me dalje vode...ima jedan bitan projekt pod nazivom "Doors". To je platforma tipa Windows, samo je to container za aplikacije koji se vrti u browseru. Na taj način kako je Window bio odskočna daska aplikacijama da iz DOS-a se pojave u malo naprijednijoj okolini, tako je Doors zamišljen da bude odskočna daska aplikacijama da se direktno pojavljuju u web okruženju i da tako crpe sve benefite koje mora imati svaka web aplikacija. (Da ne rade svi sve iz nule, kao što sada rade...što je suludo)
Tako je Doors svojevrsni operativni sistem koji ima svoj filesystem...itd... i poprilično mijenja način izrade web aplikacija...otom potom..
Predikcija Anđela (koja je i meni full nevjerovatna) je da će Doors u manje od 5 godina prešišati Windowse po broju aplikacija koje će se instalirati na pojedini od ta dva sustava.
Koliko je god to meni nevjerovatno..usudim se dati tu predikciju jedino iz razloga što sam postigao taj level povjerenja u njih i kada mi put do cilja nije jasan. Znam da je njima jasan, to su mi već više puta potvrdili.
Predikciju za Doorse sam posijao ovdje: https://wmforum.geek.hr/t/nova-predi...a-doorsi/58881

Pa eto, imamo što mjeriti za 5 godina. ..a kao što vidiš, neke stvari su već mjerljive i sada iz prve predikcije. Ali neće niti to puno pomoći nevjernim Tomama... oni će prije zakljčiti:
Quote:
"Da, napravio je nevjerovatne puzzle...a ni sam luđak ne zna kako ih je napravio."
..je da, takav zaključak baš ima smisla.

P.S.
po naputku Anđela, Doors sistem može kopirati 100GB podataka ispod sekunde. Brže od hardwerskog ograničenja ... magija.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 15:50   #16
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Već i jesam. U procesu razvoja spomenutih puzzli, rekli su da će moja firma biti mega koorporacija. (U tom momentu moja firma je prihodovala nekih 5000kn mjesečno...jedva za pokriti troškove prema državi.)

Trenutno mi firma ima prihod od 80 000kn mjesečno i to samo od prodaje puzzli koje sam dobio od njih. Daleko je to još od mega koorporacije, ali ide dobrim putem.


Quote:
Pa eto...neka ostane predikcija i ovdje što će se desiti sa firmom "Techno Angels d.o.o." <- ime Anđela je čak utkano u ime firme.
Ne očekuj previše... I to je super.

Quote:
Inače, da nebi bilo da sada nakon bitke izvlačim te podatke...to proročanstvo sam pisao dovoljno na vrijeme ovdje: https://wmforum.geek.hr/t/andeli-svj...-u-glavi/51807
Quote:
Svi su rekli da sam šizofreničar i da pod hitno idem na lječenje...a moraš priznati sasvim dobar rezultat ostvaren za jednog šizofreničara?
Puzzle je super i čestitam. Zaboravi na zlobnike i zavidnike.

Quote:
Ono gdje me dalje vode...ima jedan bitan projekt pod nazivom "Doors". To je platforma tipa Windows, samo je to container za aplikacije koji se vrti u browseru. Na taj način kako je Window bio odskočna daska aplikacijama da iz DOS-a se pojave u malo naprijednijoj okolini, tako je Doors zamišljen da bude odskočna daska aplikacijama da se direktno pojavljuju u web okruženju i da tako crpe sve benefite koje mora imati svaka web aplikacija. (Da ne rade svi sve iz nule, kao što sada rade...što je suludo)
Tako je Doors svojevrsni operativni sistem koji ima svoj filesystem...itd... i poprilično mijenja način izrade web aplikacija...otom potom..

Predikcija Anđela (koja je i meni full nevjerovatna) je da će Doors u manje od 5 godina prešišati Windowse po broju aplikacija koje će se instalirati na pojedini od ta dva sustava.
Eh. Sretno ti bilo, ali....

Quote:
Koliko je god to meni nevjerovatno..usudim se dati tu predikciju jedino iz razloga što sam postigao taj level povjerenja u njih i kada mi put do cilja nije jasan. Znam da je njima jasan, to su mi već više puta potvrdili.
Predikciju za Doorse sam posijao ovdje: https://wmforum.geek.hr/t/nova-predi...a-doorsi/58881

Pa eto, imamo što mjeriti za 5 godina. ..a kao što vidiš, neke stvari su već mjerljive i sada iz prve predikcije. Ali neće niti to puno pomoći nevjernim Tomama... oni će prije zakljčiti:

..je da, takav zaključak baš ima smisla.

P.S.
po naputku Anđela, Doors sistem može kopirati 100GB podataka ispod sekunde. Brže od hardwerskog ograničenja ... magija.
Nikad se ne zna gdje će te tvoja kreativnost i rad dovesti.
(sa ili bez tih anđela )
Podrška!
Ostalo će pokazat vrijeme...
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 16:09   #17
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Eh. Sretno ti bilo, ali....
Eh, i ja se češkam po glavi pred ovom predikcijom u nevjerici. Ali to upravo i je način kako su me razuvjerili već više puta da moja očekivanja i njihova su dvije različite stvari. A meni je to bio način da propitkujem i testiram taj glas za koji smatram da dolazi od njih.
Ti misliš da sam ja vjerovao da su onakve puzzle uopće moguće za napraviti? Iskreno, nisam. Kao ni ovo za Doorse.

Osim toga, igram šah na retingu 2100 ...i vjeruj tamo se greške ne praštaju. A dva puta u 100% nemogućim situacijama koje su za predaju mi se javio taj glas i rekao: "Sad ćemo ti nešto pokazati..igraj dalje, pobijedit ćeš.". Oba puta sam na kraju pobjedio iz takvog ponora da je to nezamislivo. U jednom od ta dva puta se rješenje za pobjedu skrivalo izvan domene same partije i pozicije na ploči... i to nešto mi je pomoglo da pobjedim. Njihov zaključak na to je bio: "Mi rješavamo problem na puno razina...na razinama koje vi niti ne percipirate da su prisutne."
Prvi puta kada mi se to javilo usred partije sam rekao: "A fak. Ovo je sada skliska ivica da uništim tu svoju iluziju ako je iluzija.". Jer ono...izgledalo mi je nemoguće da ću pobjediti tu partiju, a taj glas se nudio. Ali kako ja ne podupirem gradnju te iluzije (ako je iluzija), tako sam prihvatio ponudu da ga testiram i na taj način...i stvarno je bila nevjerovatna partija i pobjeda.

Drugi puta kada mi se javio usred partije, situacija je bila još bezizlaznija. Nakon što sam grdo zahebao i shvatio da mi siguran mat prijeti u dva poteza...a jedina odgoda za mat je bila da žrtvujem i kraljicu i topa. I to u prvih 2 minute partije se desilo. I nakon što sam shvatio da je to siguran gubitak partije, taj glas se javi i kaže: "Hoćeš li da te i sada izvučemo?"
Ja ono wtf..vrištim u sebi kako je sada stvarno, ali stvarno nemoguće da me izvuku...i u nevjerici prihvaćam ponudi i odlučim igrat ću da vidim. Desilo se nešto crazy izvan ploče što je utjecalo na moju pobjedu. Naime, uvijek igram 30min-30min partije i tako mi je defaultno postavljeno za svaku partiju. I tako je trebalo biti i taj puta...jer je uvijek tako. I nakon što sam prihvatio njihovu ponudu da me izvuku...(a velim, bio je sam početak partije) ...bacim ja pogled na sat da vidim koliko će trajati ova agonija kojoj nikako nisam vidio pozitivan ishod. I bacim tako pogled na sat...kad ono imam još samo 3 minute do kraja partije. A protivniku je ostalo 5 minuta. Prvo gledam u čudu što se dešava jer trebalo je biti svakom oko 28minuta do kraja partije...i skužim da spletom okolnosti se partija startala kao brzopotezni šah čega ja uopće nisam bio svjestan. (Velim, uvijek igram 1h partije) ..i kad sam to vidio prva pomisao mi je bilo kako tek sada nemam šanse da se izvučem u tih 3 minute da bi me taj glas prekinuo i rekao: "Nije li ti upravo jedina šansa što imaš samo tri minute i protivnik samo 5 minuta?"
Kadli ono, pamet mi proradi i shvatim da je točno tako...u brzopoteznom šahu se može igrati sa puno lošijim figurama i pobjediti na vrijeme. I dalje mi je pozicija bila teško-teško lošija...ali bilo je to neko svijetlo koje se nudilo radi kojeg se isplatilo potruditi....i odem na onu opciju gdje ostajem kraći za kraljicu i za topa...i cijelo vrijeme sam igrao full brzo i stvarno na kraju pobjedio.
Meni osobno, čudo nad čudima da se riješenje skrivalo u tako nečemu za naizgled potpuno bezizlaznu situaciju. I čak uz taj vanjski faktor koji se priklonio na moju stranu...sve je bilo nategnuto kako bi se reklo: "Prošlo je kroz ušicu igle."


Tako i ovo za Doorse...koliko god zvučalo nevjerovatno, ja sam počeo vjerovati. A ako se ostvari, bit će to solidan argument još jednom meni kao fina potvrda svega..ali ovog puta i drugima...makar će mnogi drugi opet to tumačiti na način:
Quote:
"Ah, to je bila tvoja genijalnost, zašto to pripisuješ drugima."
Viđen već više puta takav argument...mada mi se nikako ne uklapaju smisleno nečije tvrdnje: "Ti si genijalac, ali isto i lud."

I onda ljudi u nemogućnosti da prate nekog genijalca u njegovim mislima (ne mislim na sebe, nego općenito) .... dođu do hebenog zaključka: "Tanka granica je između genijalnosti i ludosti."
Možda bi bilo logičnije zaključiti da nam djeluje "ludo", samo ono što nismo sposobni razumjeti. A taj netko ako je već dokazao svoju genijalnost na raznim područijma, onda bi se moglo makar malo uvažiti njegove ideje koje ne razumijemo i koje nam se čine ludima.

Super pokazatelj toga je film "Idiocracy" ..gdje je cijelo društvo proglasilo luđakom genija koji im je pristupio.

Kako ono često naslovi voli reći: "Nikola Tesla, luđak i genije". Kako da ne.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Podrška!
Hvala.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 18:10   #18
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Vidiš, ovo sam propustio primjetiti. Baš bacio pogled na wiki https://hr.wikipedia.org/wiki/An%C4%91eo ...i stvarno piše tamo da riječ Anđeo dolazi od "poslanik, glasnik". Fora. Mada to ne odgovara na pitanje što ako jednako zvuče i odmetnuti Anđeli.
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Tema je otvorena iz razloga, da čujem što teologija ima reći o tome ...i koliko ljudi koji su relativno upoznati sa temom smatraju da ovako nešto ne mogu biti čista posla, tj. da dolazi od one strane koja se smatra "griješnom" stranom.
Razmišljam malo o ovome... to pitanje postavljaš vjernicima ovdje, nisam kršćanin ali mogu si zamisliti koji bi odgovori sa te strane bili. Recimo odmah mi pada na pamet 4. poglavlje prve Ivanove poslanice:

Quote:
Beloved, do not believe every spirit, but test the spirits to see whether they are from God; for many false prophets have gone out into the world. 2 By this you know the Spirit of God: every spirit that confesses that Jesus Christ has come in the flesh is from God, 3 and every spirit that does not confess Jesus[a] is not from God. And this is the spirit of the antichrist, of which you have heard that it is coming; and now it is already in the world.
https://www.biblegateway.com/passage...4&version=NRSV
Dakle... što bića svjetlosti govore o Isusu, i općenito o abrahamskim religijama i njihovim utemeljiteljima?
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 19:36   #19
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Dakle... što bića svjetlosti govore o Isusu
Ovisi, koje je točno pitanje?
- nekoga zanima jel Isus uopće postojao
- nekoga jel stvarno bio sin Božji
- nekoga jel stvarno činio čuda kako se piše..itd..itd.
Hoću reći, za precizan odgovor treba i precizno pitanje. (Ne kažem da znam odgovore, samo hoću reći da je ovako preuopćeno pitanje.)

Ono što je mene zanimalo i što mi se na neki način manefistiralo na tu temu...

...ljudi misle da je čudo da bi se Bog spustio na zemlju u obliku čovjeka...i zato u to odbijaju vjerovati.
No veće je čudo da je čovjek uopće nastao nekako u ovom svemiru. Veće je čudo da je obično drvo nastalo..ili pahulja snijega. A ta sila koja je nekim čudom uspjela postići da to sve nastane, zašto bi onda bilo čudo da ta ista sila nastani neku od svojih tvorevina. To je u cijeloj priči daleko najmanje čudo, samo je nama nesvakidašnje i zato nam se čini čudom. Zovimo tu silu Bog ili kako god... nekakva sila kao uzrok svemu mora u pozadini biti. Bila ona svjesna ili nesvjesna...ali ako je već nekako prouzročila da nastane sve ovo okolo nas, onda nimalo ne može biti čudo da zauzme formu nečega što je ona uzrokovala da postane. Pa da i progovori onda iz tog oblika o samoj sebi. (Isus, jel.)

Tako čovjek brka istinska čuda sa onim što i nije čudo, samo je nesvakidašnje.
Kako imamo priliku svaki dan gledati u ta famozna bića zvan "čovjek" ...onda nam i nisu čuda. Prihvaćamo to svakodnevno pod normalno.
A onda ako se pojavi drugo biće u istoj priči (tipa Anđeli) ...oni su nam čudo i odbijamo vjerovati u njih. No oni nisu nimalo veće čudo od čovjeka, samo su nam nesvakidašnji u iskustvu. (Štoviše, statistički je nekako i za očekivati da mi nismo na vrhu hijerarhije postojanja po moći i inteligenciji...nego da postoji netko iznad nas, kao što mi postojimo iznad mnogih manjih bića od nas koja jedva nas mogu percipirati. Ili čak i ne mogu.)

Hoću reći niti Anđeli nebi smjeli predstavljati veće čudo od nas samih, nego zapravo logički bi ih trebali očekivati da nekakva bića iznad nas postoje.
Tako i mogućnost da se Bog utjelovi u čovjeku...to isto nije čudo, samo je nesvakidašnje.

A čuda su svakodnevno tu oko nas ...i na sva zvona nam viču: "Čuda su moguća. Nema granice kreativnosti i ograničenja u stvaranju."
Ali to očito ne čujemo...te se čovjek nepotrebno svojim iskustvom ograničava.
Da banaliziram ...ako može kamen u iPhone...sve je moguće.

A ako bi iskustvo bilo dokaz nepostojanja nečega što još nije bilo u iskustvu, oda svemir nikada nebi mogao niti prolaziti svoju promjenu. Jer sve mora biti kad tad po prvi puta u iskustvu.

Inače, nisam preduboko zadirao u temu Isusa, spram ovog shavaćanja da moramo moći prihvatiti da se Bog utjelovi u čovjeku.
Koliko sam shvatio, Isus je samo vrh takvog dosega...no Bog svakodnevno koristi ljude za svoj izražaj. I svatko tko si dopusti slijediti taj Božji poriv koji može pronaći u sebi, može mu služiti za opću korist, što se direktno manifestira i kao osobna korist. Jer Bog nas uvijek upućuje koristeći se "radošću" kao "mamcem". Tako da tko sluša Božji poziv, ide putem vlastite radosti. Tako da služiti Bogu meni predstavlja naći ono u sebi što nam predstavlja najveću radost i ići tim putem.

Inače sam za Isusa ranije smatrao da je to jedna "lijepa" bajka. ...no kako mi se otključala ta ideja da je to zapravo sve moguće, tako sam shvatio da zapravo to nije bajka...i da postoji jako puno dokaza o postojanju Isusa...

Sada kada sam svjestan da o Isusu i njegovom postojanju postoje čvrste činjenice...sada me fascinira koliko zapravo ljudi pod normalno smatra da je to sve bajka i drugačije ne mogu nit žele čuti.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 19:56   #20
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Općenito sada, kako bi recimo netko mogao stupiti u kontakt sa njima i osobno provjeriti da li tu ima istine?
Sjetio sam se kasnije još nečega bitnog za ovo pitanje. Konkretnog.

Unutarnji glas nije nešto što samo odabrani posjeduju...to imamo vjerujem svi, samo tome ne pridodajemo važan značaj.

Svatko svoje životne probleme riješava prvo dialogom sa svojim unutarnjim glasom. (To zovemo "razmišljati").
I onda ili pronalazimo adekvatan odgovor u tom dialogu, ili nas taj dialog usmjerava ka drugim ljudima koje ćemo pitati za rješnje problema i slično...

Hoćem reći, unutarnji glas imamo svi. Ja se iskreno nadam.

Ono što je mene počelo razlikovati od drugih (barem od većine drugih, i to prije nego su se svjetlosna bića predstavila da stoje iza toga glasa.)
... skužio sam da taj glas zna više od mene.
Naprosto jednostavna logika...ako mogu kroz razgovor sa tim glasom doći do spozanaja koje nisam imao prije tog razgovora, onda taj razgovor može unesti novo znanje u mene.

Ako taj razgovor može unesti novo znanje u mene, onda sam počeo shvaćati da on nije dio mene. Jer ako bi to znanje od starta bilo u meni, zašto bi ja morao sa nekim razgovarati da razotkrijem to znanje?

Pojednostavljujem, malo je sofisticiranije to znanje našlo put do mene ...no nakon toga shvaćanja mi se prvi puta taj glas onda razotkrio da on stvarno nije ja...i to na jako magičan način. To je bilo 2013-te. (To brojim svojim 4tim čudom, peto su zatim Anđeli.)
Nakon što se to desilo, bio sam isto jako šokiran..i nije bilo druge nego da testiram taj glas. Tako sam se odvažio postaviti teža pitanja tom glasu...i brutalno su stizali odgovori...neki odmah, neki kroz školu iskustva...

Mislim da niti jedan odgovor nije izostao, samo su neke škole potrajale dobrih par godina....tada je i slađe kada na kraju shvatiš kako je život dobio smjer samo da ti rastumači ranije postavljeno pitanje.

Zašto ti to govorim... jer ako želiš naći konretne dokaze u sebi, nema boljeg nego se "odvažiti" i postaviti sama sebi neka malo teža pitanja. Na koja ne očekuješ da znaš odgovor. Onda osluškuj što se pojavljuje kao odgovor i imaš jasan smjer kuda ćeš dalje tragati.

Mislim da svatko ima štošta toga za porazgovarati o sebi, sam sa sobom. Jedno od super pitanja je: "Što me najviše veseli i kako mogu postići to?"
Odgovor će biti tu...no prava odvažnost je te odgovore i primjeniti.

...jer džabe je i ako shvatimo da imamo učitelja, ali ako ne primjenimo lekcije koje nas poduči.

Moje prvo pitanje je bilo: "Mogu li ja tebe bilo što sada pitati?". Odgovor je bio momentalan i poprilično wow.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.