Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 10:02   #281
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Procitao/la koji su to detalji koje sam ja promjenio? Mislis da bih, naprimjer, se "usudio" opet reci da se meni "ne da" ic na neki rodjendan, npr?
Obitelj mi ipak previše znači.
Bila je, usudim se reci u boljim odnosima s mojom mamom nego ja.
Nije imala nista protiv nje, znala je cuvati djecu kada bi vrtic bio na GO, ili bi netko bio bolestan i sl, bez ikakvih problema, naravno baka servis prisutan i kada bi mi nekud otisli bez djece itd..
Zena je pametna, naravno da ne veruje da ce tvoja promena dugo da traje!
Ti bi radio sve sto ranije nisi, ne zato sto osecas da tako treba i zelis to, vec da bi ih zadrzao! To je pogresan razlog!
Nisi ti ni za brak, ni za porodicu, to si pokazao time sto si malo vremena bio a decom, nisi nista radio u kuci ( ili si retko radio), ostavljao si zenu da sama ide, iako ste porodica. E sada ce i ici sama jer ce samo njih troje biti porodica.
Ako ti nisi shvatao njeno prebacivanje i kako funkcionise brak, dzabe i da ti je spomenula razvod-ti ne osecas sta znaci biti muz i otac, ne osecas to iz srca.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:04   #282
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Aha.
Znaci bez obzira sto sam ja bio "PASIVAN" sto nisam "NIKAD" bio sa svojom djecom, nego su vrijeme provodili vani sa zenom,
JA sam kriv sto je tako odgojena a ne MI.
Daj ne kaki Dan ima 24 sata i nisu svo svoje vrijeme između vrtića i spavanja provodili smucajući se vani. Odgovoran roditelj se bavi svojom djecom, ne samo od pet do šest popodne radnim danom nego neprestano. Uči ih, usmjerava, korigira.

Ti zapravo pojma nemaš što dijete njene starosti treba znati a što ne, nisi se oznojio trudeći se da ju nečemu naučiš, slatko ti je to što je razmažena i neodgovorna a krivi su, jasno, svi drugi.

TI si kriv, dečko. TI. Što prije to shvatiš, to bolje i za tebe i za djecu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:08   #283
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Aha.
Znaci bez obzira sto sam ja bio "PASIVAN" sto nisam "NIKAD" bio sa svojom djecom, nego su vrijeme provodili vani sa zenom,
JA sam kriv sto je tako odgojena a ne MI.
Krasno i divno.
Dovoljno mi je.
Pozdravljam vas!
ovo zaista treba objasnjavati punoljetnoj osobi??
da je tvoja duznost kao roditelja odgajati svoje dijete/djecu??
da, VI ste krivi, s tim da je jedno od VAS dvoje crncilo, a drugo se jadno dosadivalo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:10   #284
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ovo zaista treba objasnjavati punoljetnoj osobi??
A baš Ma jel ti ovo vidiš, Saško Stalno mislim, dajbog da trola
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:27   #285
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Lako sad pricat..
U ovih 2 mj usisavam redovito, radnim danom popodne obicno dok djeca u sobi gledaju crtic. Perilicu za sudje programiram da se upali u noci, ujutro oprano i suho, perem rublje (tj ukljucim masinu), razgrcem, slazem, peglam..
Zasto to nisi ranije radio?! Zato sto si mislio da je to samo zenski posao, je li?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:41   #286
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Gsp. Focal
ovako meni je uvijek u katoličkoj vjeri najsmješniji dio bio insttutucija "pokajanja" i ""ispovijedi"
dakle, ako priznaš svoje grijehe, i pokaješ se te "svečano obećaš da ćeš se promijeniti", sve ti je oprošteno

pa zar ti zbilja misliš da ćeš s eizvući sa 3 očenaša i 5 zdravomarija
srećom , u stvarnom životu to ne ide tako

život nije ispovjed pa pričest
Slazem se! Nisam vernik, iako sam krstena ( pravoslavka), a ovo mi je bas iritirajuce, ne samo u ovom slucaju, nego uopste.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:42   #287
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Mos mislit

Mislio sam napisat majka, al onda bi zamjenila za moju majku pa bi mislila da o njoj pricam.
Da, ona je gospodja, a jos uvijek i supruga i zena.
Bez obzira sto je (tek) nakon mj dana sto je otisla skinula burnu.
ajoj, Focal
kad ju nakon 15 stranica teme počneš zvati gospođom, to nije zato što bi je mi (slučajni prolaznici) mogli zamijeniti za tvoju majku neko zato što si sarkastičan, zato što u tebi ključa bijes, i povrh svega zato što je ne voliš
to 'gospođa' joj je upućeno jer doživljavaš njenu poziciju boljom od svoje
ni na kraj pameti ti nije da i ona pati

kad napišeš ovo:
Quote:
Dok ja, s druge strane, volim kada smo nakon posla kuci, uz neki mirniji tip zajednickog igranja, ucenja i komunikacije, umjesto pentranja po djecjim igralistima i trampolinima.
to je zato što ti uistinu njihovo igranje u praku doživljavaš kao blesavo pentranje, zato što smatraš da se žena skita s njima...
a ne zato što bi ti uistinu investirao u učenje i komunikacijske vještine..
i tako se, između redaka, iščitava svašta

obrati pažnju na posjećenost ove teme u odnosu na druge na ovom pdf i na ujednačene komentare - briješ na djecu al' iz tebe vrišti samo povrijeđeni ego
radiš sve u korist svoje štete
ako ne počneš temeljito mijenjati stav, shvatit ćeš to prekasno kao i propuštene prilike sa ženom
kako sad žališ što se nisi ranije aktviriao, tako ćeš za par godina žaliti što nisi prepoznao važnost ovog trenutka
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 11:07   #288
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post

Ili za unuku, unuka i moju bivsu zenu!? Da unajmi zenu koja ce njenom muzu skuhat rucak? Ili da ga kuha kad se vrati kuci, pa za sutra da ima?
Da to je najbolje! Dopodne kuha mojoj bivsoj zeni, popodne kuha za sutra da ona i stari imaju sta jest.
Zasto ne bi kuvao muz tvoje majke ( tvoj otac?)? Ili ti? Ili i dalje smatras da samo zene treba da kuvaju?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 11:33   #289
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Jedan sat. Ja negovorim o jednom satu.
S majkom u lajsanju od 16-20h, skoro pa svaki dan.
Od 7-15 bili u vrticu
Od toga kod kuce, koliko ako spavaju u 9
Zena je bezala od tebe, kako ne shvatas?!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 11:35   #290
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Mogao sam. Ali nisam.
Nisam niti uzivao, nisam volio biti sam.
Dosađivao sam se. Ne pratim tv. Ne izlazim s prijateljima na pivo, ne gledam nogomet. To je ranije neka spomenula pa da odgovorim..
Ako nisam imao kakve popravke za odradit po kuci i igrackama, dosada

Znaci ti si i dosadan tip. Cudo da si uspeo i da se ozenis.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 11:40   #291
Focal, kad počne škola, sve će se posložiti, nadam se, u interesu djece i kad oboje shvatite da morate jedno drugome pomagati da biste stvorili svoj novi privatni život i ostvarili novu obiteljsku dinamiku na dvije adrese.
I oboje ćete se morati maksimalno angažirati u tome.
Po novom, vidim da kći ostaje u školi kraj tvoje kuće, i to mi je ok ako se ti postaviš tako da bivšoj ženi pomogneš da lakše funkcionira u tim okolnostima. Odvezi ti ponekad djecu na njezinu adresu, suzdrži se da joj ne dociraš u stilu "jesam ti reko da nećeš stizati, mogli smo živjeti ko normalni ljudi, ali ti si nerazumna itd." jer među vama je, rekla bih, odavno puklo, samo ti to nisi uvidio ili nisi vjerovao da ona ima snage za tako radikalan potez da ode s maglovitim planom za novi život.

Nema svrhe da ponavljaš sebi i drugima da bi djeci bilo bolje da ostanu u svojoj/tvojoj kući, jer najvjerojatnije neće biti tako. S kćeri, pa ubrzo i sa sinom, morat ćete svi i raditi zadaće, i pratiti u školu i iznalaziti ljude koji će pomagati. Škola je danas prilično zahtjevna i, budete li se prepucavali i inatili oko toga tko treba preuzeti kućno tutorstvo, kći će vam imati problema s gradivom itd.
Ako vidiš da ti je bivša u rasulu, potrudi se i pomozi za vlastito dobro.

I ja sam imala tako "rubno" angažiranog muža u odgojnim, kućanskim i društvenim aktivnostima. Nakon što smo dobili dijete, putovi su nam se počeli razilaziti, s vremenom nam se mišljenja ni o čemu više nisu slagala: od toga kako se provodi slobodno vrijeme, kako se dijele kućanski poslovi, kako se odgaja dijete, što je dobro za dijete... do toga kae to normalan ručak, a što ugodno obiteljsko popodne, bliskost i seks da ne spominjem.
I oboje smo počeli "bježati od kuće", ja s djetetom po parkovima, gradu i tuđim kućama (onima gdje ne vlada tjeskoba, nervoza i napetost), a on u gejming i kafanu. Klasični scenarij. Nikad se zapravo nismo ni posvađali "ko ljudi".
On je smatrao da sam ga ja izgurala na periferiju obitelji svojim bizarnim praksama, ja smatram da je on, kad je postao otac, nesvjesno po inerciji samo prenio šprancu očekivanja iz svoje izvorne obitelji u naše kućanstvo (te se gorko razočarao) - muškarci su provajderi, a žene su, kad su majke, odgojiteljice, kućanice, s nebitnim zaposlenjima, kojima bi se interesi, aktivnosti i hobiji trebali kretati oko praktičnih stvari u trokutu između kuhinje, dječje i spavaće sobe.
Tko imao pravo? U ponečemu oboje, u mnogočemu ni jedno. Kome je bilo teže? Meni.
Može li se to popraviti? Da, kad se rastaneš jer je nestalo ljubavi i razumijevanja s obje strane da bi se moglo živjeti zajedno, a konsenzus o tome što je obiteljski život nikad nije ni postojao, samo se to počelo osvješćivati tek kad se rodilo dijete (prečest slučaj, ništa neobično, događa se i najentuzijastičnijima, jbg), a tebi i drugo.

Nemoj se radikalizirati, skuliraj, prilagodi se promjeni, utješi i umiri djecu kad treba, objasni im da ti i njihova majka više ne možete živjeti zajedno, ali da to nije ništa loše kad ste jedni prema drugima dobri i želite razumjeti i prihvatiti izbore najbliskijih osoba.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 11:59   #292
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Slazem se! Nisam vernik, iako sam krstena ( pravoslavka), a ovo mi je bas iritirajuce, ne samo u ovom slucaju, nego uopste.
ja se ne slazem
takoder nisam vjernik, ali jasno mi je da vjera potice iz iznutra covjeka
to sto ce netko obaviti formalni dio, nema blage veze s nicim, ako ta osoba zaista u sebi ne osvijesti da je nesto lose i ne potrudi se promijeniti
institucija pokajanja i oprosta nudi sansu za novi pocetak, ali na pokajniku je da ga zaista i provede
i to je jako lijepo vidljivo bas u ovoj temi, gdje bi autor formalno nesto odglumio, ali sustinski on ne vidi problem osim u dijelu gdje mu je kurva/spremacica/dadilja zbrisala
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:03   #293
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Zasto ne bi kuvao muz tvoje majke ( tvoj otac?)? Ili ti? Ili i dalje smatras da samo zene treba da kuvaju?
Pa rekao je da njih nikad nitko nije učio kuhanju. Za razliku od nas žena koje redom idemo u školu kuhanja.

Inače, imam dojam kao da smo mi odrasli u drugačijim vremenima nego današnja djeca. Dijete sam rastavljenih roditelja, mama mi je medicinska sestra koje je radila cjelodnevne i noćne. Do škole sam imala kilometar i pol hodanja. Samo prvi dan škole sam imala pratnju do škole da naučim put i to je bio deda (od mame). Preko ljeta bih se s klincima sama igrala od jutra dok ne padne noć po kvartu, bez roditeljskog nadzora (od pete ili šeste godine). U igri sam s klincima znala skoro svaki dan navratiti do tate, on bi nam dao soka, kupio sladoled ili slično, malo bi popričali s njim i onda smo se dalje išli igrati po kvartu. Doma smo dolazili kad bi bili gladni ili kad je pao mrak. Nije bilo roditelja koji su bdijeli nad nama dok se igramo, al smo znali da u bilo kojem trenu možemo kao društvo navratiti bilo kome od nas doma na sok ili kruh i pekmez ak smo gladni. Imali smo i par birceva u kojima su nas znali gdje smo dolazili tražiti vode dok smo bili žedni i par dućana gdje smo dobivali slatkiše na veresiju. Nije bilo play dateova kao danas pod roditeljskim nadzorom. Drugačije je bilo to, djeca su bila puno samostalnija, ali više povezana s drugom djecom i sami smo se znali prikrpat tam gdje je trebalo, barem u Dubravi odakle sam. I da, radili smo gluposti za koje smo znali da ne smijemo reći roditeljima. Al svi smo preživjeli i mogu reći da smo imali sretno djetinjstvo.
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:09   #294
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Focal, kad počne škola, sve će se posložiti, nadam se, u interesu djece i kad oboje shvatite da morate jedno drugome pomagati da biste stvorili svoj novi privatni život i ostvarili novu obiteljsku dinamiku na dvije adrese.
I oboje ćete se morati maksimalno angažirati u tome.
Po novom, vidim da kći ostaje u školi kraj tvoje kuće, i to mi je ok ako se ti postaviš tako da bivšoj ženi pomogneš da lakše funkcionira u tim okolnostima. Odvezi ti ponekad djecu na njezinu adresu, suzdrži se da joj ne dociraš u stilu "jesam ti reko da nećeš stizati, mogli smo živjeti ko normalni ljudi, ali ti si nerazumna itd." jer među vama je, rekla bih, odavno puklo, samo ti to nisi uvidio ili nisi vjerovao da ona ima snage za tako radikalan potez da ode s maglovitim planom za novi život.

Nema svrhe da ponavljaš sebi i drugima da bi djeci bilo bolje da ostanu u svojoj/tvojoj kući, jer najvjerojatnije neće biti tako. S kćeri, pa ubrzo i sa sinom, morat ćete svi i raditi zadaće, i pratiti u školu i iznalaziti ljude koji će pomagati. Škola je danas prilično zahtjevna i, budete li se prepucavali i inatili oko toga tko treba preuzeti kućno tutorstvo, kći će vam imati problema s gradivom itd.
Ako vidiš da ti je bivša u rasulu, potrudi se i pomozi za vlastito dobro.

I ja sam imala tako "rubno" angažiranog muža u odgojnim, kućanskim i društvenim aktivnostima. Nakon što smo dobili dijete, putovi su nam se počeli razilaziti, s vremenom nam se mišljenja ni o čemu više nisu slagala: od toga kako se provodi slobodno vrijeme, kako se dijele kućanski poslovi, kako se odgaja dijete, što je dobro za dijete... do toga kae to normalan ručak, a što ugodno obiteljsko popodne, bliskost i seks da ne spominjem.
I oboje smo počeli "bježati od kuće", ja s djetetom po parkovima, gradu i tuđim kućama (onima gdje ne vlada tjeskoba, nervoza i napetost), a on u gejming i kafanu. Klasični scenarij. Nikad se zapravo nismo ni posvađali "ko ljudi".
On je smatrao da sam ga ja izgurala na periferiju obitelji svojim bizarnim praksama, ja smatram da je on, kad je postao otac, nesvjesno po inerciji samo prenio šprancu očekivanja iz svoje izvorne obitelji u naše kućanstvo (te se gorko razočarao) - muškarci su provajderi, a žene su, kad su majke, odgojiteljice, kućanice, s nebitnim zaposlenjima, kojima bi se interesi, aktivnosti i hobiji trebali kretati oko praktičnih stvari u trokutu između kuhinje, dječje i spavaće sobe.
Tko imao pravo? U ponečemu oboje, u mnogočemu ni jedno. Kome je bilo teže? Meni.
Može li se to popraviti? Da, kad se rastaneš jer je nestalo ljubavi i razumijevanja s obje strane da bi se moglo živjeti zajedno, a konsenzus o tome što je obiteljski život nikad nije ni postojao, samo se to počelo osvješćivati tek kad se rodilo dijete (prečest slučaj, ništa neobično, događa se i najentuzijastičnijima, jbg), a tebi i drugo.

Nemoj se radikalizirati, skuliraj, prilagodi se promjeni, utješi i umiri djecu kad treba, objasni im da ti i njihova majka više ne možete živjeti zajedno, ali da to nije ništa loše kad ste jedni prema drugima dobri i želite razumjeti i prihvatiti izbore najbliskijih osoba.
još jedan lijep post na ovoj tužnoj temi...
autor je očito osoba koju si baš nijedna žena ne bi
poželjela doma, ali neki postovi su stvarno na granici dobrog ukusa,
dobro, moj način razgovora je drugačiji,
iako je uglavnom opravdano napadan , način na koji
reagira na neke upise meni ukazuje da ipak donekle može komunicirati...

focal, ono na čemu bih jedino inzistirala je da djeca nisu sama kod kuće,
i ponudila sve moguće opcije, platila nekoga, bilošto...dakle to bi mi bio jedini uvjet,
ostalo zaboravi...shvati da djeci više od nekog kontinuiteta i svega što si zacratao u glavi za kao njihovu dobrobit trebaju zdravorazumni roditelji koji komuniciraju i pokazuju koliko ih vole
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:15   #295
Sigurna sam da ima odgovornih studentica kojima bi baš dobro došao džeparac za čuvanje mališana po potrebi.
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:15   #296
Pa autor si je iz vjere uzeo kaj mu paše..
Nerad nedeljom, iako ne ide u crkvu.
Obitelj mu je kakti najvažnija, a prstom nije mrdnuo za njih.
Sad se kao promijenio...Makar ja to uopće ne vjerujem.On ništa ne razumije.
I ja sam sigurna da se on više uključi u odgoj djece i da prestane bit tako tvrdoglav i inatljiv da bi mu se i žena vratila.
Al ne znam jel to može.
Previše je patrijarhalno odgojen.To je takav sklop u glavi.Teško da se tu može kaj napravit.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:24   #297
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Pa autor si je iz vjere uzeo kaj mu paše..
Nerad nedeljom, iako ne ide u crkvu.
Obitelj mu je kakti najvažnija, a prstom nije mrdnuo za njih.
Sad se kao promijenio...Makar ja to uopće ne vjerujem.On ništa ne razumije.
I ja sam sigurna da se on više uključi u odgoj djece i da prestane bit tako tvrdoglav i inatljiv da bi mu se i žena vratila.
Al ne znam jel to može.
Previše je patrijarhalno odgojen.To je takav sklop u glavi.Teško da se tu može kaj napravit.
nije on uopce odgojen, najmanje kao vjernik, a niti kao civilizirani muskarac zapadnog judeokrscanskog svijeta
i ova sranja, patrijarhati matrijarhat su samo sranja i pojmovi koji nista ne nose i ne objasnjavaju
obitelj je osnovna celija drustva i obitelj mora funkcionirati , po principu "mi protiv ostatka svijeta"
hoce li negdje biti vise cuvanja djeteta, vise rada u rudniku, vise ili manje pranja suda - svejedno je, sve dok ta obitelj suraduje i zajedno se bori
cim netko krene izbjegavati i odbijati svoj dio duznosti i odgovornosti, to vise nije obitelj
onda se mirne duse zena moze prokurvati, muz opijati, a djeca neka uginu od gladi

autora "vjernika" bih samo upitao sjeca li se svojih zavjeta koje je dao zeni i koliko mu znace
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:25   #298
isto sam mišljenja da ništa od toga,
previše je tu razlika,
ali život me naučio da nikad ne reci nikad
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 13:40   #299
Koliko je autor upoznat sa odgojem djece, skolaraca posebno, dovoljno govori njegova izjava o dijetetu u pidjami, dijetetu koje zaboravi otic u skolu i dijetetu zamusanom od cokolade koje takvo dodje u skolu, jer je gledalo crtice, tim vise on od dijeteta koje ima 6 godina, koje mora pocet uciti, razvijati radne navike, osamostaljivat se radi debila, znaci on vec u startu pravi katastrofalne hipotetske situacije u kojima je dijete od 6 godina nesposobno samo se obuc, dijete te dobi vrlo dobro zna da se treba presvuc iz pidzame i obuc i obut za izlazak iz kuce, takodjer zna da treba oprat zube i umit se. druga stvar, autor valjda nije cuo za telefon i da roditelji pa valjda do kraja djetetovog skolovanja u srednjoj skoli, okrenu kucni broj ili broj mobitela dijeteta, ovisno o dobi valjda tisucu puta tokom dana. prije i nakon skole, sa standardnim pitanjima, ovisno o dobi dijeteta, jesi jeo, jesi se presvukao, kaj si obuko, jesi opro zube, kaj si jeo, kaj je bilo u skoli, jesi napisao zadacu, jesi ovo, jesi ono. ne lakse je misliti da je dijete od 6 godina totalni debil nesposoban za ista , ako dijete i je nespremno da bude par sati samo kod kuce zato ga se naziva i podsjeca na sve i svasta, ako se dijete mladje od 12-13 godina ne javlja na telefon nakon 3 poziva, a razmak izmedju poziva je cca 15 minuta, onda se fino digne dupe, bilo gdje da jesi i ode se kuci, doduse moja mama je tako napravila, pa me je nasla na wc-u u dobi od 10 godina sa trckalicom, jer sam se najela zelenih tresanja i zalila ih kakom i sladoledom, nisam to vise ponovila. sestra mi je razbila glavu jer se popiknula u dobi od 8 godina i opalila celom u rub mentalnog stola, pored oboje staraca, ujaka, bake i djeda u kuci. u principu ovakvih katastrofa scenariji se desavaju mahom kada su odrasli prisutni, a manje kada su djeca sama, jer djeca imaju odredjen strah kada su sama, plus kada su sama obicno rade totalno obicne stvari, tipa gledanje televizora, slaganje sendvica, preturanje po maminim i tatinim ladicama i slicno.. prosto je nevjerojanto kako nije imao sve te scenarije dok je jos bio u braku i imao zenu pored sebe, sada odjednom djeca su mu valjda naj nesposbnija djeca na svijetu, sada moze s njima i u park i bavit se njima i ''dgajat'' ih. do sada je to bilo prepusteno zeni , pored sveg ostalog kaj je radila, dok je autor sjedio doma i dosadjivao se pored dvoje male djece, kuce koju treba cistiti, obroka koje treba napraviti, nije mu se dalo ici van, nije mu se dalo voditi djecu na druzenja kod prijatelja, nije mu se dlao ovo i ovo, sad odjednom sve mu se da, a to ce trajati dok ne vidi da se zena ne vraca ili ako se nekim cudom vrati, pa za mjesec dana sve po starom...
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:02   #300
Možete li mi odgovoriti na jedno pitanje , ali bez gorčine?
Pretpostavljam da je supruga poznavala svojeg supruga i odlučila sa njime imati djecu...možda je on je stvarno loš primjer supruga i oca...ali je njen izbor.
Da se razumijemo..ne opravdam ga uopće...i mišljenja sam da ona ima drugu opciju koju sad važe, a njega drži na lajni ako ustreba.
Djeca su između. I jednom i drugom kao "oružje"...to je žalosno
Zašto napadamo samo njega???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.